z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

FotoReport: FK Senica - FC Spartak Trnava

neděle, 30.11.2014 - přejít do komentářů
Dobrá atmosféra a pyro v krajskom derby.

V piatkovej predohrávke 19. kola Fortuna Ligy hostila Senica trnavský Spartak. Seničania si v úvode zápasu pripravili modro-červenú sektorovú vlajku, pred koncom prvého polčasu odpálili stroboskopy a na koniec zápasu si pripravili bengálske ohňe. Trnavčania dávali o sebe vedieť hlavne vďaka hlučnému supportu. Zápas, ktorý sledovalo 2611 divákov skončil remízou 1:1.

Report Seničanov:

Do kotla nás prišlo do 70 ľudí – čo je na naše pomery pomerne dobrý počet. V chladnom piatkovom počasí sa dá zahriať iba supportom, tak do toho skáčeme už pri nástupe. Vyťahujeme novú veľkú sektorovku v rozmeroch 20x6 metrov, ktorá je na spodu doplnená mávacími vlajkami.

V 44. Minúte prichádza na rad prvá pyrotechnická vložka. Odpalujeme tridsiatku stroboskopov a bavíme sa. Príliš nám nevadí, že Senica práve predtým inkasovala. V sektore to docela žije.

Atmosféra na štadióne je nadpriemerná, hoci piatkový večerný prenos určite nebol najlepší pre prilákanie divákov. Kulisa 2600 ľudí by bola pekná na priemernom ligovom zápase, ale tento duel si zaslúžil rozhodne viac – najmä domácich!

Pár minút predkoncom so šťastím vyrovnávame a v našom sektore to opäť ožíva. V nadstavenom čase prichádzajú na rad červené pochodne, ktoré vyzerali opticky veľmi dobre. Štadión sa ponoril do hustej dýmavy a tak rozhodca píska do píšťalky. Koniec. 1:1 – veľmi dobrý výsledok z pohľadu pomerov síl. Atmosféra výborná. Bodaj by bolo viac takýchto zápasov!