o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

FotoReport: Hradec Králové vs. Pardubice

Foto report úterý, 15.08.2017 18:05 - přejít do komentářů
V Hradci návrat fanoušků na tribuny a válka s ochrankou...
images/clanky/fotoreport-hradec-kralove-vs-pardubice-8074.jpg

Pod malšovickými lízátky se v rámci Fortuna národní ligy odehrálo derby, ve kterém Hradec Králové hostil nedaleké Pardubice. Z města perníku přijelo podpořit svůj tým kolem 40 fanoušků, kteří si nepřipravili žádnou optickou prezentaci, a jejichž support nebyl na rozlehlém stadionu i díky otevřenosti sektoru moc často slyšet. Většina toho zajímavého se tak udála na straně domácích.

Hradečtí ultras se rozhodli ukončit bojkot domácích zápasů, který vyhlásili již v listopadu loňského roku z důvodu nespokojenosti s vedením klubu. Své rozhodnutí odůvodnili tím, že neoblíbené vedení i přes předchozí přísliby zůstalo v nezměněné podobě, a na nepřítomnost kotle tak doplácí především hráči, kteří nemají při zápasech dostatečnou podporu. Rozhodlo se tedy, že kotel se pod lízátka vrátí, bude podporovat hráče, ale zároveň protestovat proti současnému vedení klubu.

Na začátku zápasu zůstal sektor domácích vlajkonošů prázdný, byl v něm pouze roztažen nápis: „Podpora pro vedení bez ambic.“ Po chvíli ticha hradečtí vyvěsili na plot vlajky a roztáhli další nápis s heslem: „Naše podpora pro tým,“ načež se do kotle nahrnulo zhruba 150 Votroků a rozjelo poměrně slušný support. Chorály se střídaly s pokřiky proti vedení, které nejednou zazněly i jako opakovačka se zbytkem stadionu. Svou nelibost se situací klubu dali domácí najevo ještě jedním nápisem, na kterém stálo: „Votroci jedeme, vedení jebeme.“ Pro tento nápis si po chvíli došla až do kotle místní security, která pravděpodobně krom obvyklých úkolů měla také minimalizovat útoky na představitele klubu.

Fotbal se nehrál nikterak pohledný, nicméně Hradci se v průběhu druhé půle podařilo otočit nepříznivý stav utkání z 0:1 na 2:1, čemuž výrazně napomohla zahrávaná penalta a vyloučení pardubického obránce. Hradečtí slavili oba góly mimo jiné i odpálením několika kusů pyrotechniky, což vyústilo v další přítomnost security v domácím kotli. Zatímco po gólu na 1:1 se vše obešlo bez výraznějších incidentů, po vedoucím gólu došlo k drobné strkanici mezi security a pár fanoušky, následovalo několikaminutové dohadování, a nakonec se domácí ultras rozhodli, že kotel opět opustí.

Svěsili vlajky a začali je odnášet ze sektoru pryč. Tam si všimli výše zmíněného zabaveného nápisu, který pravděpodobně ochranka jen někde pohodila, protože chvíli po odchodu části fanoušků z kotle se několik výtečníků s nápisem v rukou vyřítilo do sektoru vedle kotle. Začali zde nápis roztahovat, na což reagovali členové security a snažili se transparent fanouškům vytrhnout. Došlo k několika menším potyčkám a bohužel také k incidentu, který vedl ke zbytečné eskalaci konfliktu. Jeden z členů bezpečnostní služby udeřil do hlavy a poté strčil domácího fanouška, který následkem toho utrpěl bolestivý a na první pohled hrůzostrašný pád o několik řad níže, kde zůstal ležet. To ještě více rozlítilo ostatní Votroky a situace si nakonec vyžádala zásah těžkooděnců z řad PČR. Policie mimo jiné odvedla zmíněného člena ochranky pryč, což napomohlo alespoň částečnému uklidnění vášní.

Po skončení zápasu přišli hráči poděkovat fanouškům a s některými členy kotle vedli ještě několik minut živý rozhovor. Je otázkou, zda si doma na podporu ze strany ultras nebudou muset opět nějakou dobu počkat. Pozitivní zprávou tak je alespoň fakt, že zraněný fanoušek byl již včera propuštěn z nemocnice a neměl by mít vážnější poranění. Klub vydal zatím toto prohlášení: „Klub FC Hradec Králové lituje situace, která vznikla v průběhu druhého poločasu a vyústila ve zranění jednoho z fanoušků. Celou situaci klub společně s Policií ČR a pořadatelskou službou vyhodnotí a učiní patřičné závěry.“

Níže si můžete prohlédnout fotografie a videa dokumentující včerejší dění na tribunách.

Update! Zde je možné si přečíst zatím poslední vyjádření klubu k celému incidentu: http://www.fchk.cz/A-tym/Zapasy/Fortuna-narodni-liga/FC-Hradec-Kralove---FK-Pardubice/Klub-se-sesel-s-poskozenym-fanouskem-a-omluvil-se-.aspx

Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Autor: DD & ds

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Viktoria Plzeň pepky 17.08.2017, čtvrtek, 09:48 + 0 - 0
  brnenskesynek1913..mas tam +1...jebat svaz+acab+sekuritas jebat 2krat!!!!!!zmrd zkurveny!!!!
 • FC Slovan Liberec strejdaodnisy 16.08.2017, středa, 18:29 + 2 - 0
  To že v Hradci je securitka totál vylízaná na hokeji i fotbalu, všichni víme, ale sory, týpek drzí transparent proti Juklovi....ten na něj pošle securitku a potom si ho koupí dresem a permicí a jsou zase ,,kamarádi".....to bych teda blil!!!
 • Slezský FC Opava eSeFCe 16.08.2017, středa, 16:40 + 0 - 0
  Hnus nejhrubšího zrna od vedení HK poslat proti vlastním fans vymaštěnou sekuritku! Votroci bojujte!!! Jestli u vás ještě nějaká chuligánka funguje tak doufám, že ten zmrd bude zlynčován. I když na něj podala PČR trestní oznámení tak mám pocit, že se to zamete pod koberec. A hnus jak vedení umlčelo zraněného fanouška dresem a doživotní permicí. :(
 • AC Sparta Praha zbarda 16.08.2017, středa, 13:23 + 0 - 0
  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-domaci-souteze-druha-liga/310673/napadeny-fanousek-hradce-promluvil-byl-kratce-v-bezvedomi-ma-odreniny.html
 • AC Sparta Praha MP11 16.08.2017, středa, 10:39 + 0 - 0
  Sekuriťáka seřezat a dát mu doživotní zákaz vstupu na stadion. No a k počtu Pardubic... kam chcete vyjet ve větším počtu, než na derby?
 • FC Hradec Králové Ibalgin 16.08.2017, středa, 10:23 + 0 - 0
  Trestní oznámení na něj už je podané od fízlů. Už by mělo být dokonce na státním zastupitelství...tak uvidíme co s tím provedou papaláši pokud berry z BBC někoho nepodmaže aby toho zmrdečka z náchoda dostal ven a na jaře mohl v klidu opět hlídat.
 • AC Sparta Praha zbarda 16.08.2017, středa, 10:21 + 0 - 0
  Hned bych na toho zmrda podal trestní oznámení. Vůbec bych neváhal. Tohle jim nesmí projít! Ať je fanda co nejdřív v pořádku a brzo na tribuně!
 • FC Hradec Králové Bajkonur 16.08.2017, středa, 09:18 + 0 - 0
  Můžou být rádi, že tam vůbec někdo chodí fandit. Vedení klubu nedokázalo nic víc, než postoupit z 2. ligy, která nemá valnou úroven´do 1. ligy, tam je Hradec rok a z 15. místa jde zase na rok dolů. K tomu se přidal znatelný úbytek diváků, mládežnické týmy fungují excelentně, ale u Ačka je to málo.
 • Zbrojovka Brno brnenskesynek1913 16.08.2017, středa, 08:52 + 2 - 0
  Přeji fanouškovi Hradce brzké uzdravení. Co securiťák to blb. NECHTE FANOUŠKY BÝT!!!
 • bez klubu Andyy 16.08.2017, středa, 07:24 + 0 - 0
  čekal bych od Hradeckých víc, ne jen pokřikování na security....
 • SK Slavia Praha dave.fsp 16.08.2017, středa, 00:03 + 0 - 0
  Frydečaku, nevíš nic a budeš tu dělat chytrého, hlavně, že si můžeš rýpnout na internetu, kde tě to nic nestojí, a říkat si, jak jsi to zas pražákům nandal.
 • FC Baník Ostrava chachar007 15.08.2017, úterý, 23:50 + 0 - 0
  To je hnus ty vole..udělej z gumy co propadl ve 4té třídě týpka s pravomocí..Hradečáci držte se !!!
 • FC Baník Ostrava Frydečak 15.08.2017, úterý, 22:10 + 4 - 0
  Ano podejte trestní oznámení......, ale co čekat od obyčejného českého fanouška, když jedna z rádoby fanouškovských elit poukazuje u soudu na kolegy, kteří dle něj dostali směšné tresty, práší jak ztrhaný na securitku sparty a spolupracuje s bezpečnostními složkami Slávie. Zároveň se taky těší až se vrátí mezi svý. No jiný kraj, jiný mrav. Někde by to byl doživotní zákaz, v Edenu to přivítání bude s dortem a ohňostrojem.
 • FC Hradec Králové Ibalgin 15.08.2017, úterý, 19:48 + 0 - 0
  Chudis: jo je to stejný, s tím rozdílem že tady vypovezění smlouvy ochrance nehrozí. Jelikož si jde klub-město-ochranka na ruku pekne :-))
 • Zbrojovka Brno chudis 15.08.2017, úterý, 19:33 + 0 - 0
  něco podobného v Brně: http://brnensky.denik.cz/fotbal_region/poradatele-zbili-fanouska-zbrojovky-20110418.html
 • FC Hradec Králové Ibalgin 15.08.2017, úterý, 19:24 + 0 - 0
  chudis: on se s nima nesešel bylo to trochu jinak. Bylo to spíše ,,donucení,, a lezení do prdele aby nepodával trestní oznámení.
 • FC Hradec Králové Ibalgin 15.08.2017, úterý, 19:22 + 0 - 0
  Co si budeme povídat, reakce chuligánky měla být okamžitá. Na druhou stranu byla tato situace nepřehledná. V kotli bylo mraky lidi a tento nápis šlo roztáhnout jen 6 lidi a zbytek teprve dobíhal. Další nevěděli co se děje a já osobně jsem viděl až ležet toho fanouška a ta mrdka ve vestě byla už dávno mezi svými. Lidi se k němu dostat chtěli, ale poté už naběhli těžkooděnci, takže snaha byla marná. Každej to vidí ze svého pohledu pak ale vznikají narážky a zbytečné urážky, ale být v té situaci někdo jiný se stejnopočetným kotlem aby by to dopadlo stejne. Co si já myslím tak trestu od lidi z HK neujde ;-) Děkujeme všem za podporu! ASAB!
 • Zbrojovka Brno chudis 15.08.2017, úterý, 19:18 + 0 - 0
  tak tomu nerozumim, borec vyrvava ,,Jukl ven!", drží transparent proti vedení a pak se s nima sejde??
 • FC Viktoria Plzeň SS(h)05 15.08.2017, úterý, 19:11 + 0 - 0
  Je dobře že fanoušek Hradce je v pořádku. Jeden náš kolega kterého podobně sejmul sekuriťák v Edenu bohužel takové štěstí neměl...
 • Bohemians 1905 fandax 15.08.2017, úterý, 18:54 + 0 - 0
  Držím palce Hradci, tohle nesmí securitce projít. Jinak, prý se jedná o týpka z té "securitky" - https://www.facebook.com/patanek.vojtech?fref=ts ... To tetování na ruce tomu odpovídá.
 • bez klubu k.m 15.08.2017, úterý, 17:46 + 0 - 0
  tak derby ve fotbale je koukám v obou městech na druhé koleji oproti hokeji .. pardubice tragická účast!
 • 1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari 15.08.2017, úterý, 17:39 + 0 - 0
  Chuligánsky se to mohlo vyřešit na stadionu, teď uz by bylo, myslím, zbytečné riskovat paragrafy, aby z toho nakonec zmrd vyšel jako chudák oběť. Z toho videa je jasně vidět, že to bylo naprosto nepřiměřené. Navíc, nevim teda, jak jsou přesně definovaný zákony, ale ten borec odešel a neposkytl první pomoc. Myslím, že na nějakej mesic v lochu by to stačit mohlo. I když vzhledem ke kauze lídra slavie těžko říct, jestli na fotbale vůbec nějaký právo existuje. Každopádně u takového kripla škoda paragrafu, který padne vedle.
 • 1.FC Slovácko stanik 15.08.2017, úterý, 17:30 + 0 - 0
  Tož Votroci držím palce a fandím Vám. Jak v boji proti vedení, tak security. Asi bych se zachoval stejně. Co si budeme říkat. Snad jen to: vykaslete se na nějaký bojkot pořád fandete svým hráčům. Kvůli ním tam přece chodíte.
 • Dukla Praha MalejHenry 15.08.2017, úterý, 17:02 + 0 - 0
  tak ten od té sekuritky, co sejmul úplně zbytečně toho Hradečáka, je naprostej kokot - ještě štěstí, že to je natočené, takže nebude moct tvrdit nic o sebeobraně nebo krajní nouzi. Tomu to u soudu pěkně spočítají + doufám že mu to spočítá i chuligánka Hradce :)
 • SK Slavia Praha dave.fsp 15.08.2017, úterý, 17:01 + 0 - 0
  Teoreticky by toto měla vyhodnotit policie. Pokud usoudí, že došlo ze strany ochranky k napadení či jinému přečinu proti zákonu, mají povinnost to řešit, nicméně je otázkou, zda se tím zabývat chtějí. Možná nám někdo z HK dá info, jestli např. někdo podával trestní oznámení apod. Klub se k tomu vyjádřil v tom smyslu, že policie ještě zákrok bude vyhodnocovat.
 • 1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari 15.08.2017, úterý, 16:58 + 0 - 0
  Zeptám se, uvažuje se o nějakých dalších krocích proti tomu sekuriťákovi? Přece jen, zdokumentované je to výborně. Byla by škoda, kdyby mu to prošlo...
 • SK Slavia Praha dave.fsp 15.08.2017, úterý, 16:50 + 0 - 0
  Říkal jsem si něco podobného. Dokážu pochopit, že nechtěli vovolávat zbytečný konflikt ve svém sektoru, kde jich nebylo Bůh ví kolik, většina nejaktivnějších byli poměrně mladí kluci, situace nebyla až tak vyhrocená, a hlavně by se nic nezměnilo, když vedení pravděpodobně tlačí security do toho, aby mimo jiné šla tvrdě proti jakémukoliv protestu, to asi nějakou rvačkou nikdo nezlomí, a má možná větší smysl se sebrat a odejít. Ale moc jsem nepobral tu reakci na incident se shozením fanouška o několik řad níž. Všechna čest těm, kdo mu šli okamžite dát první pomoc, ale už nerozumím tomu, že se tam mohl ten chlapec z ochranky jen tak procházet takovou dobu, než ho zahnali za ostatní členy security a policii. Někdo ho měl pořádně trefit, což se sice od klávesnice tvrdí snadno, ale tohle bylo opravdu za hranou.
 • FC Baník Ostrava Mat1922 15.08.2017, úterý, 16:42 + 0 - 0
  Spis mi udivuje ze securitka u vas neco "provede" a vy misto aby jste si to s ni vyridili,tak na protest opustite opet kotel. A jestli se nepletu neni to poprve.....bez urazky.
 • FC Baník Ostrava Ghoby 15.08.2017, úterý, 16:32 + 0 - 0
  Doufám, že toto chuligánka Hradce, jen tak nenechá. A tomu zvířeti dá po tlamě.
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání... včera, 21:34

Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání...


V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů 15.09.2021, středa, 20:46

V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů


Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě! 14.09.2021, úterý, 21:14

Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání... včera, 21:34

Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání...


V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů 15.09.2021, středa, 20:46

V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů


Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě! 14.09.2021, úterý, 21:14

Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
před 44 minutami - dennyTS
👌🏻
03.09.2021, pátek, 20:50 - Fafrnek
Diky no...
03.09.2021, pátek, 15:18 - dennyTS
Pravdu má vždycky Fafrnek
03.09.2021, pátek, 11:16 - Fafrnek
A ted cemu verit...Slovan ze s...
02.09.2021, čtvrtek, 21:40 - pepky
Dobre bratia..👌㈴...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace