z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

FotoReport: Slovenské derby (Slovan - Trnava)

Foto report sobota, 03.11.2012 - přejít do komentářů
Parádna pyroshow na Pasienkoch, prerušený zápas a slabá návšteva

Včera sme mohli sledovať na bratislavských Pasienkoch slovenské derby. Jediné, čo tomuto zápasu chýbalo, bola väčšia návšteva. Cestu na bývalý interistický štadión si našlo 3853 divákov. Treba však brať do úvahy, že sa hralo počas sviatkov a ešte k tomu v piatok. Škoda, že zápas sa nehral radšej v nedeľu. Vedenie Spartaka Trnava dostalo 800 vstupeniek na derby, no v predpredaji sa predala zhruba len osmina. Na jednej strane sa niet čo čudovať Trnavčanom (termín, vedenie, postavenie v tabuľke), no druhej sa očakávalo, že sa na Slovan "hecnú". Niekoľko fanúšikov z "malého Ríma" si ešte kúpilo lístky v Bratislave.

Situácia pred zápasom bola kľudná, klasicky to hrotili len príslušníci PZ SR. Kvôli jednému vyhodenému delobuchu polícia "obmedzila na slobode" troch fanúšikov Spartaka Trnava a ďalších ôsmych fanúšikov skontrolovali. Dôvodom bolo podozrenie, že jeden fanúšik z 11 člennej skupiny sa dopustil "priestupku voči verejnému poriadku" (delobuch) ...

Aj keď Spartakovci neprišli v najvyšších číslach, bolo ich počuť. Na ihrisku vyhrali hostia 1:0, no v hľadisku to bola jasná dominancia belasých. Bratislavčania sa taktiež mohli spoľahnúť na podporu niekoľkých fanúšikov Zbrojovky Brno a Austrie Viedeň. Slovanisti už pri nástupe vhodili na atletickú dráhu papierové stuhy, následne sa objavilo v domácom kotli viacero jednoručných vlajok. Bratislavčania počas celého zápasu hnali svoj tím do útoku. V prvom polčase odpáli Slovanisti množstvo svetlíc a delobuchov, bolo sa veru na čo pozerať. Na plote v sektore domácich taktiež horel šál.

Druhý polčas však bol ešte zaujímavejší, ako ten prvý. Fanúšikovia Slovana odpálili zhruba v 60. minúte množstvo svetlíc, bielych a modrých dymovníc. Následne na Pasienkoch vznikla hmla hustá ako mlieko a zápas bol zhruba na 20 minút prerušený. Vyzeralo to dokonca tak, že rozhodca Vnuk kontumuje zápas v prospech hostí. Našťastie sa však zápas dohral vo výbornej kulisy. Spokojnejší boli fanúšikovia z Trnavy, keďže rozhodujúci gól strelil Gašparík. Po zápase už k ničomu nedošlo. Článok budeme ešte aktualizovať.

Autor: OndrejG