BLOG: Spartak Trnava - Slovan Bratislava

neděle, 08.04.2018 - přejít do komentářů
Ultras Spartak je späť na domácich tribúnach!

Pozerám na program ligy, premýšľam či ma čaká ďalší víkend na Slovensku... Rozhodol som sa veľmi rýchlo. V sobotu bolo na pláne najväčšie slovenské derby, ktoré v poslednom čase nebolo nijako vzrušujúce, ale teraz tomu bolo inak, pretože Ultras Spartak sa vrátil po 1 a pol ročnom bojkote späť na domáce tribúny. 15 minút pred zápasom som zostal vydesený, pretože v trnavskom kotli tak isto ako aj v sektore hostí bol počet tak slabý, že som sa cítil sklamaný. Avšak po chvíli zostali tribúny veľmi dobre zaplnené a každý už čakal na začiatok zápasu. Spadol mi kameň zo srdca. Spartak splnil moje očakávania, čo nemôžem povedať o Bratislave. Myslel som, že sektor hostí nebude dostatočne veľký pre všetkých fanatikov Slovanu.. Čo už. Na začiatku zápasu sa červeno-čierni prezentujú choreografiou doplnenou o kartoniádu v klubových farbách. Na plachte bol recept na dobrú atmosféru. V 20. minúte sa domáci prezentujú pyrotechnikou. Počas prestávky sa domáci snažia konfrontovať s hosťami, priblížili sa k sektoru hostí a pozvali ich na "pokec". Bohužiaľ vždy sa nájde skupina, ktorá zabráni ďalším komplikáciam a navyše používa slzný sprej. Najdôležitejšie je, že obe skupiny mali záujem o stretnutie. Druhý polčas už je pokojný a Spartakovci pri hlasnom supporte fanúšikov vyhrali 1:0, vďaka čomu sa blížia k majstrovskému titulu. Na konci zápasu začínajú menšie nepokoje v sektore hostí, keď polícia vchádza do sektoru. Z trnavského kotla môžme počuť porkiky "A.C.A.B." a "Nechaj fanúška...". Na zápase bolo 13 123 divákov.