o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Glosa II. - uplynulé čtyři týdny na tribunách

pod lupou neděle, 15.09.2013 12:47 - přejít do komentářů
Druhá glosa mapující dění na tribunách
images/clanky/glosa-ii-uplynule-ctyri-tydny-na-tribunach-5288.jpg

Téměř nám utekly další čtyři kola nejvyšší soutěže, pojďme si proto krátce shrnout, co nám za tu dobu tribuny ukázaly,  jak si vedly české tábory na evropském písečku a co jsme viděli zajímavého v kvalifikaci.

Páté kolo začlo velmi pestrým zápasem mezi plzeňskou Viktorkou a pražskou Spartu. Oba tábory se na šlágr kola náležitě připravily a dle toho taky vypadala produkce na tribunách. Domácí například vytváří povedenou skládanku FCVP, Sparta se prezentuje balónky, jelikož jim choreo nebylo umožňeno. Do toho se hosté zahřívají pyrem, což se moc nelíbí security, která je však ihned zchlazena kelímky s pivem a vodou. Bezpečností složky se na utkání prezentují slušným počtem a během zápasu dávají hostům ochutnat slzákem ze své kuchyňky. Oba tábory předvádějí fanatický support a nebál bych se říci, že jsme viděli šlágr evropských parametrů.

Zajímavá podíváná byla také o dva dny později v Edenu. Slavia dostává doma sedmičku, kterou snad neviděl ještě ani David Rath, který těch sedmiček už viděl požehnaně. Rozzuření domácí pak po zápase čekají své hráče, ti se však k vysvětlování zrovna moc nemají a raději volí teplo domova. Nutno podotknout , že hosty neúnavně podporovala docela početná výprava teplických, ke kterým se ještě dostaneme.

Z Bratislavy přichází také smutná zpráva o zraněných fanoušcích Ružomberoku, které zasáhl vhozený dělobuch. Slovanisti vydávají sympatické prohlášení, kde odsuzují tento zbabělý čin neznámehé jedince a přejí hostům brzké uzdravení!
V šestém kole se zrak médií i fanoušků upírá především na pondělní dohrávku tradičních rivalů mezi Baníkem a Zbrojovku. Hosty podporuje zhruba stovka Moravanů, kteří i přes slabší návštěvu dopomáhají ke kvalitní atmosféře zápasu. Po utkání pak dochází k incidentu mezi Chachary a policií,který ukončuje varovný výstřel pčr.

Mezitím také cestuje do Košic jeden fanatik trenčínských, který po utkání tratí vlajku na úkor domácích. Velmi sympatické gesto předvádějí trenčínští hráči, kteří se rozbíhají za loupežníky s cílem vybojovat flagu zpět.Nepovedlo se.

Nenudí se ani fanoušci z Wroclawi, kteří tratí několik elitních vlajek ve španělské Seville. Poláci vyhrožují Španělům peklem na zemi, na odvetu však příjíždí jen realizační tým a hráči.

Sedmé kolo nám opět nabízí kvalitní podívanou, tentokrát na Letnou, kde zajíždí cca šest stovek hostů mohutně podpoření družební GKS.

Připravují si povedené choreo Ostravská smetánka, letenští pak vytahují obrovský nápis Bídné město - Bídný klub. Sparta taky neúnavně
odpaluje pyrotechniku, což lze ocenit rovněž velkým palcem nahoru. V tento den taky zajíždí Nitra do Dunajské Stredy, padesátka hostů vtrhává na domácí tribunu a masíruje několik DACanů.

Málem bych zapoměl,že den předtím byl celosvětový zrak fotbalové obce upnut do českých krajin, konkrétně do Prahy, která hostí finále SuperPoháru mezi  Bayernem a Chelsea. Z Německa přijíždí několikatisícový výprava Bavorů , kteří se s přehledem starají o atmosféru zápasu.

Neděle byla bohužel ve znamení jihlavských ozbrojených opic pod hlavičkou security. Sešívaní se odmítají podrobit ponižujícím prohlídkám u vstupu a zakupují lístky na tribunu domácích kde v poklidu fandí. O přestávce nastupuje ,,ochranka,, a tlačí Slávisty pryč. Samozřejmostí je slzný plyn, bití žen. Já jsem přesvědčen o Božích mlýnech,a přijde den, kdy se karta obrátí.

V ten samý den si policejní síly vylívají zlost z neděle strávené v práci na teplických, kteří se údajně měli dopustit - Neusposlechnutí výzvy veřejného činitele a dokonce! Urážky veřejného činitele.

V prozatimním osmém kole trpí především fanoušci Baníku a Slavie. Hráči obou klubů předvádějí další ze série podprůměrných výkonů, a fanoušci jim dávají jednoznačně najevo, že s takovou nejsou hodni nosit symboly svých klubů.

Evropské poháry

Hned tři české tábory bojovaly o setrvání v evropské elitě. Povedlo se to dvěma, což lze hodnotit jednoznačně pozitivně. Do Plzně nejdříve zajíždí Maribor, oba tábory se starají o skvělou atmosféru matche, v domácím kotli vlaje velké množství vlajek, hosté pálí nějaké to pyro. Liberec s hrstkou věrných veze senzační vítězství z Udinese, a Jablonec doma podléhá Betisu Sevilla, se kterou přijelo pár desítek fanoušků, kteří se nijak neprezentovali.

Na odvetu do Mariboru pak cestuje kvalitní výprava šesti stovek plzeňských, které podporuje i menší skupinka Brňanů a účast si připisuje i zpřátelený bavorský Regenesburg. Domácí si připravují celostadionové choreo, hosté se prezentují jednoduchým, leč velmi povedeným choreem z lesklých kartonů. Před zápasem taky proběhnou nějaké strkanice mezi jednotlivými tábory a policií. Liberec se pak doma prezentuje rovněž celostadionovým choreem na počest založení klubu, Italů přijíždí zhruba 250 a žádnou hitparádu nepředvádějí. Nejvěrnější Severočeši z Jablonce pak volí pouť Evropou do Sevilly, kde sledují debakl svého týmu.

KVALIFIKACE , BRAZÍLIE

Velmi pestrý souboj se odehrál v Rumunsku. Do Bukureště cestuje exkluzivní sestava Maďarů, kteří se sami pasovali na životní bandu. Noční triumfální odjezd z Budapeště jako by dával předzvěst blížícím se událostem. Maďaři oděni ve stejných tričkách Magyarosz on Tour se několikrát střetávají s místním četnictvem, bijou Rumuny, ale také tratí pár symbolů. Na stadionu nastává druhé  kolo řežby mezi fízly a hosty, nelení však ani domácí a v jejich sektoru se tvrdě střetávají chuligáni Steauy a Dinama Bukurešť.

V Německu si pak připravují domácí celostadionové choreo Deutschland, zlé jazyky však tvrdí , že to byla práce najaté agentury. Kde je pravda ví sami Němci.Češi doma ostudně prohrávají s Arménií, potěšující je alespoň fakt, že Arméni tratí v okolí Edenu několik vlajek. Bosenští fanoušci se nejdříve tvrdě bijou se Srby na ME v basketu ve Slovinsku, pak však ovládnou Žilinu a vytváří hráčům domácí prostředí. Národností vášně taky naplno planou v Srbsku, kde zajíždí Chorvaté. Domácí vypískají jejich hymnu, a během zápasu se věnuji urážkám chorvatského  národu  a pálení chorvatských zástav.

Pěknou pyroshow si připravili Ukrajinci doma proti Anglii. V noci před utkáním napadá úderka Dynama Kyjev Angličany popíjející v centru města. Jeden fanoušek z ostrovů je dokonce pobodán. Po porážce v Itálii rezignuje trenér Bílek, kdo ho nahradí je zatím nejasné.

ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY!


Autor: TomášO

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • AC Sparta Praha alesek.acs 16.09.2013, pondělí, 09:59 + 0 - 0
    moc hezky napsaný
  • FC Baník Ostrava Cisarak! 15.09.2013, neděle, 13:47 + 0 - 0
    :D :D :D Super clanek
  • 1.FC Slovácko AdamFCS 15.09.2013, neděle, 13:17 + 0 - 0
    Zajímavá podíváná byla také o dva dny později v Edenu. Slavia dostává doma sedmičku, kterou snad neviděl ještě ani David Rath, který těch sedmiček už viděl požehnaně. :D :D
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace