o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Glosa: TAK NÁM TO ZASE VŠECHNO ZAČALO

Redakce středa, 14.08.2013 17:22 - přejít do komentářů
Je za námi první měsíc ligové soutěže a jeden z našich redaktorů si připravil glosu
images/clanky/glosa-tak-nam-to-zase-vsechno-zacalo-5179.jpg

Nejvyšší soutěž je v plném proudu, máme za sebou první čtyři kola, což je čas si shrnout, co jsme za tu dobu viděli a jak si vedly české tábory na evropské scéně. Liga nám začala šlágrem, který se bude na podzim velmi těžko překonávat. (SKS-FCB)

Média se klasicky předhánějí ve fantasmagorických scénářích,lid děsí spekulacemi o počtu nasazených policistů, a snaží se minimálně v obyvatelích Hl.města vyvolat panické představy před nájezdem zdivočelých fandů z dálného Slezska.Ke smůle Novy a jiných mediálních hnojů však nedošlo k žádnému veřejnému narušení pořádku a TV kamery se tak musely uspokojit alespoň s pár opilci ve vlaku.  Slavia hostila Chachary, a o ultras produkci nebyla nouze.

Hostů přijelo přes 800, všichni oděni do bílého trikotu, a prezentovali se jak opticky, tak po pyro stránce. Stejně tak domácí si připravili několik ultra produkcí, pyrem taky nešetřili a tento zápas tak nastavil laťku hodně vysoko. Nelenili ani technici a údržbáři v Edenu, kteří v druhém poločase vypnuli reflektory, což nevypadalo taky úplně zle.

Do ligy se nám vrátila Bohemka. S ní i vršovičtí Klokani, kteří si hned v prvním kole doskákali pro pětku na půdě plzeňské Viktorky. Plzeň je však fotbalově trošku jinde,než zbytek českých mančaftů a tak si z toho snad Bohemáci tolik nedělali. Pro pětku si však doskákali i v druhém kole v Brně..Vše pak napravili výhrou nad českým Palermem - Příbramí, kterou vede slavný Franz Tataráček , v útoku řádí známý komik Švancara a z hora to všechno řídí Jarda Starka.

O zábavu tam mají teda postaráno na 100%. Bohemka tradiční to český tábor, pravidelně vyvolává bouřlivé debaty a mnoho názorů, já - zastánce tradice, jsem však za Bohemku rád a doufám , že v české lize budou Klokani hopsat i další sezóny,protože když vidím, které tábory o soutěž níž se chvástaly prvoligovými ambicemi, tak je mi trošku nevolno v žaludeční oblasti.

V prvním kole ještě zajížděla Sparta na půdu Jihlavy a když nevyšly katastrofické scénáře v pátek v Edenu, tak alespoň tady čekal nejeden novinářský pisálek na hordu zběsilých fans Sparty, kteří budou paralyzovat oblíbeny kraj našeho pana Prezidenta.

I tentokrát však byl klid a mír, o což se údajně postarala i výborně připravená pořadatelská služba, která si však podle zjevu spletla fotbalový zápas s castingem  na pokračování Star Wars. Český fotbalový svaz volá po bezpečnosti na stadionu, touží po publiku složeném z rodin, a přitom sám schvaluje pozuby ozbrojené členy security , jejichž IQ je srovnatelné s velikostí mých bot ( mám 45).

O týden později byli mnozí zvědaví na to, jak se v brněnském azylu předvedou znojemští. Při vší úctě k nim se předvedli tak, že druhá liga pro ně byla a bude naprosto dostatečným limitem. Ale třeba je podceňuji a od nového roku se budou doma ve Znojmě prezentovat jak se sluší a patří...Uvidíme. Český fanoušek však v druhém kole zažil naprostou revoluci.

V Příbrami se objevilo pyro! U domácích fanoušků! První vlaštovka jaro nedělá, jestli však v tomto budou pokračovat, budiž... Dokonce téměř zaznamenali i návštěvu kola, k čemuž jim však pomohla početná plzeňská výprava.

Začátkem srpna se pak sehrály dva velmi zajímavé souboje. Do mistrovské Plzně zajíždí ostravský Baník, jehož cca 500 fanoušků přijíždí opět v bílém a před zápasem zabavují domácím jednu zástavu. Oba tábory se starají o skvělou atmosféru,nechybí pyro, ultra produkce a naše scéna tak zažívá další šlágr na tribunách. O den později vyráží Sparťané do Brna. Návštěva skoro atakuje desetitisícovou návštěvu a domácí se předvádějí velkých choreem.

Během zápasu dochází taky k nešťastné události, kdy zřícený strom padá na několik fanoušků Brna, kteří se snad z nehody dostanou ve zdraví a brzy se vrátí na ligové stadiony! Jeden vynalézavý fanoušek Zbrojovky pak jde v reflexní vestě směrem k hostům a strhává jim jednu vlajku. Tento čin rovněž odstartoval bouřlivé diskuze a internetové souboje, ale nechť si obrázek udělá každý sám.

Nutno podotknout , že i v sektoru Sparty vlaje jedna zástava Zbrojovky a o týden později další dvě na Letné.

Tento víkend byl především a nejspíš i bohužel ve znamení fanoušků Bohemky a policie. Členové pořádkové jednotky nelení a po zápase bijou všechny, kteří stojí kolem a ukazují tak, že na fotbal nepřišli zbytečně a léčí si tak komplexy ze sobotního večera stráveného v práci. Nadílku dostávají údajně i ženy a několik nezletilých. Policisté taky sdělují, že oblíbené rozbušky hozené do davu fans měly mít uklidňující efekt.

Já nevím no. Několikrát jsem je zažil také, a jestli byl ve mě tehdy pocit uklidnění bych neřekl,ale když to ti páni uniformovaní řekli, že to bylo pro uklidnění , tak teda asi jo...


Evropa

Hned čtyři čeští zástupci byli vysláni do fotbalové Evropy reprezentovat naši vlast. Moc se to nepovedlo Spartě, která vypadla s neznámým Hackenem. Výjezdovou nulu si však ve Švédsku nepřipsali, což lze hodnotit pozitivně.

Plzeňští dostali soupeře jako lusk a to bosenský Željezničar. Fotbalově to velký problém být neměl, po fans stránce už to byl tábor jako hrom. Na západ Čech příjíždí kolem 500 vyslanců z Balkánu, kteří pomáhají k celkově vynikající atmosféře zápasu.

O týden později už to taková sranda není a ze Sarejeva přicházejí zprávy o zraněných Viktoriánech. Ti také tratí během odvety jednu z vlajek a domácí si tak připisují slabou náplast za vypadnutí z Evropy.

Dalším soupeřem Viktorie byl estonský Nomme Kalju, o jehož existenci věděli nejspíš ti největší fotbaloví znalci. Plzeň hladce postupuje dál, což se dalo čekat, v Estonsku se objevuje za několika vlajkami několik Čechů a do Česka prozměnu nepříjíždí žádný Estonec, což se čekat taky dalo.

V dalším kole čeká Plzeň slovinský Maribor,což už taková sranda nebude a nechme se překvapit, jakých výjezdových čísel se dočkáme od obou táborů.

Liberec nejprve s mírnými komplikacemi přešel přes lotyšskou Rigu, pak narazil na FC Curych, se kterou přijelo na sever Čech asi i několik studentů výtvarného umění, jelikož se starají o výzdobu města ve svůj prospěch v noci před utkáním. Nic platné jim to nebylo, prohrávají oba zápasy a v Evropě končí.

Velkého úspěch dosáhl taky Jablonec, který vyřadil norský Stromsgoset a v dalším kole se podívá do slunné Sevilly. Ani Jablonec nezaznamenal na severu výjezdovou nulu, naopak jeho fanoušci byli celý zápas slyšet a snad se neztratí ani ve Španělsku.

Tak jsme to srhnuli, máme se na co těšit, protože se schyluje k zápasu Plzně - Sparty, který bude velmi zajímavý v ochozech, tak na hrišti, o týden později se bude chtít ukázat Zbrojovka u Chacharů,ti pak na Letné... Do toho Evropské soutěže se třemi českými zástupci, repre přátelák s Hungarií, já myslím, že je na co se těšit ne ? 

Autor: TomášO

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Cisarak! 15.08.2013, čtvrtek, 13:08 + 0 - 0
  pěkné
 • FC Viktoria Plzeň Plzeňák 14.08.2013, středa, 17:58 + 3 - 0
  Trochu opravím fakta: V Plzni v sektoru estonců 2 fandové bez klubových propriet projevující se akorát radováním se po gólech Kalju. První poločas seděl chlap ve 14. řadě a ženská asi v 9. Na 2.poločas už seděli těsně vedle sebe-asi se dali dohromady o přestávce u bufetu :-)
 • Bohemians 1905 V.V. 14.08.2013, středa, 17:42 + 0 - 0
  pekny shrnuti!
 • FC Baník Ostrava GieKSaBanik Ole! 14.08.2013, středa, 17:39 + 0 - 0
  U lavice dítě stálo! Z plna hrdla křičelo! BANIK !!!
 • FC Baník Ostrava A1922 14.08.2013, středa, 17:36 + 0 - 0
  pěkně napsané
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace