o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

halový turnaj v Chemnitzu - report

sobota, 12.01.2013 15:37 - přejít do komentářů
halový turnaj v Chemnitzu - report
images/clanky/halovy-turnaj-v-chemnitzu-report-4716.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Vzdálenostně co by člověk kamenem dohodil, fanouškovskou mentalitou na galaxie vzdálené. Ano, o tom jak to chodí u našich sousedů v Německu jsme se konečně přesvědčili na vlastní kůži na halovém turnaji v Chemnitzu. A přitom turnaj nemusí být obsazený TOP kluby, nýbrž stačí "pouze" průměrné kluby ze třetí, čtvrté ligy, s výjimkou druholigového Aue. O tom, jak si dvě auta po střechu nacpaná baníkovci vyrazila zpestřit úterní den, jak jsme navázali nové přátelství s fanoušky pořadatelského Chemnitzeru a také o marném snažení našich fotbalistů, o tom všem a mnohém dalším v následujících řádcích.

Pro začátek připomeneme, že o turnaji jsme věděli více jak měsíc dopředu, tudíž byli všichni fanoušci doslova proseni o to, ať ušetří pár stovek (vstupenka 15Euro + na dopravu), ať můžeme vyrazit ve slušném počtu. Dopředu jsme tušili, že tato akce by mohla stát za to. Nicméně plánovaná účast měla spíše sestupnou tendenci a den před odjezdem jsme byli rádi, že mohou vyrazit dvě auta - deset lidí.

Již z minulých ročníků alespoň dle fotek, videí a referencí jsme věděli, že atmosférou se tento turnaji může rovnat pouze několik prvoligových zápasů u nás, o druhé lize snad zbytečné mluvit. Turnaje se zúčastili týmy: Aue (2.liga), Chemnitzer FC (3.liga), Hallescher (3.liga), Loko Leipzig (4.liga), Plauen (4.liga)  - dvě skupiny po třech týmech. Ani to však lidi nenalákalo a tak v tomto slabém počtu bereme vlajky, buben a vyrážíme vstříc necelé stovce kilometrů do Chemnitzu. Jelikož jedna z posádek si není zcela jistá polohou zdejší haly, nastává první vtipná situace - na menším parkovišti se snažíme oslovit mladou němku, s prosbou o radu kudy k hale. Ta nereaguje a rychlým krokem pospíchá ke svému autu. Nevzdáváme to, nasedáme do auta a jedeme jí rychle znemožnit výjezd ze svého místa na parkovišti - jednoduše to byla jediná živá duše kolem! Dva z nás vysedají z auta a jdou za již silně vystrašenou němkou. Ta je bohužel naší neodbytností natolik v háji, že je ráda, že ví, jak se jmenuje, natož aby nám poradila cestu. Dostává se nám tak pouze ukázání prstem, kudy bychom měli jet. Dáváme tak na radu místního a pouze doufáme, že stihneme první zápas, který nás čekal od 17:15 proti Aue.

Deset minut před začátkem šťastně objevujeme halu, parkujeme a spěcháme pro lístky, druhá posádka na nás již čeká. Bez problémů probíhá kontrola od místních pořadatelů, ze kterých šel na první pohled respekt, ale zároveň to nebyli stejní vylízanci, se kterými se kolikrát setkáváme u nás. Včas se dostáváme k našemu sektoru, jenž je však v horní části tribuny, kde bychom byli dost odřízlí. I přes velice špatné znalosti německého jazyka celé naší výpravy se daří v pohodě dojednat posun o několik pater niž. Mimochodem hned vedle fanoušků domácího Chemnitzeru, kterých mohlo být odhadem necelých osm stovek. Náš první zápas a zároveň první zápas celého turnaje proti Aue dosti napomohl tomu, že se modro-bílá skupina od úvodu přiklonila na naši stranu. Nenávist k Aue a jejím fanouškům, kterých dorazilo také odhadem šest set byla po celý turnaj znatelná a obě skupiny si to dávali značně najevo.

Již při nástupu našich hráčů nás silně mrazilo, když modro-bílí vedle nás začali tleskat s námi a pokud tomu jen trošku rozuměli, desítky z nich se přidávali k našemu supportu, který byl i v tomto počtu nadstandardní. Nejen že jeli pouze ti, kteří tomu dokážou dát opravdu všechno, ale také dobrá akustika dělala své. Přestože v polovině zápasu vedeme nad německým druholigistou 2:1, po změně taktiky Aue přestáváme hru kontrolovat a nakonec prohráváme 2:4.

To nás po průběhu poměrně mrzí, avšak šance na semifinále stále je - stačí vyhrát jeden zápas ve skupině ze dvou. Ihned po skončení zápasu se za námi valí jeden fanoušek Chemnitzeru na druhým a být to jen možné, nejraději by nás stáhli ze všeho, co mělo barvy Baníku. Snad každý z nás si vyměnil šálu či dres. Nechyběli dokonce slečny, či jeden vozíčkář. Tím chceme také zdůraznit, že sestava fanoušků Chemnitzeru a nejen jeho byla vyloženě pestrá. Od malých dětí, vozíčkářů, slečen, na první pohled drsných chuligánů, ultrasáků až po staré dědečky v dresech. A když se začalo fandit, přidali se jednoduše všichni, bez jakékoliv stydění se za projev hrdosti na svůj klub, na svoje barvy! V Německu nic abnormálního, my však většinu času zírali s otevřenou pusou. To nejlepší však teprve mělo přijít.

Sledujeme další zápasy a když hrají naši noví přátelé, snažíme se přidávat i my k nim. Druhý zápas se našim fotbalistům povedl ze třech odehraných nejhůř a podlehl Lipsku 1:4 - byli jsme zařazeni o souboj o poslední místo. Čekáme tak na tento zápas a v době čekání se zabavujeme všelijak. Polepujeme místní halu a záchody našemi samolepkami, marně se snažíme rukama-nohama bavit s neustále nově přicházejícími fanoušky Chemnitzeru, dokonce udáváme několik desítek samolepek a vyděláme pěkných šest Euro.

V semifinále končí v soboji s Hallescherem rival Chemnitzeru z Aue a domácí si to užívají a dávají fialkám náležitě sežrat. Následuje náš souboj o 5.místo s Plauenem, který dostal ve dvou zápasech své skupiny debakl. S nědějí vstupujeme do zápasu a užíváme si posledních patnáct minut fandění. Jen pro informaci, zápas ve skupině se hrál na 2x10 minut. Polovina zápasu vypadá opět nadějně a skóre je 3:3. Závěr naši hráči opět nezvládají a na konci svítí stav 3:5 pro Plauen. To co však provází závěrečné minuty zápasu, na to asi nikdo z nás zúčastněných dlouho nezapomene. K naší skupině přichází stále více fanoušků Chemnitzeru a chtějí se s námi fotit. Roztahujeme tak i velkou vlajku, na což reagují domácí obrovským počtem vytažených foťáků, ale hlavně sami od sebe začínají řvát "Baník Most", z čehož nás doslova mrazí. My jim to samozřejmě vracíme pokřikem "Chemnitz" a vzájemně si tleskáme. Předáme některým kontakt na náš web a jedna z posádek pomalu balí a vyráží domů. Druhá zůstává ještě na finále, ve kterém vítězí právě domácí Chemnitzer.

Co závěrem? Potěšilo nás, že jsme v našich barvách viděli opět některé hráče, jako například Rosenda s Řehákem. A co více napsat k atmosféře, která celý turnaj (Casino cup) provázela? Těžké více popisovat, snad jen dodat, že příští rok pokud budeme pozváni, musíme naplnit autobus a ukázat se ještě lépe! Bylo  vidět, že němci opravdu nejsou zvyklí na aktivní účast českých fanoušků na tomto turnaji. Jak za Baníkem dva roky zpátky, tak za Teplicemi loni totiž nedorazil nikdo.

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Na Letné drama do posledních minut a pyro euforie! před 9 hodinami

Na Letné drama do posledních minut a pyro euforie!


FotoReport: FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc 20.09.2020, neděle, 20:55

FotoReport: FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc


FotoReport: FC Baník Ostrava - FK Pardubice 20.09.2020, neděle, 19:15

FotoReport: FC Baník Ostrava - FK Pardubice

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Na Letné drama do posledních minut a pyro euforie! před 9 hodinami

Na Letné drama do posledních minut a pyro euforie!


FotoReport: FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc 20.09.2020, neděle, 20:55

FotoReport: FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc


FotoReport: FC Baník Ostrava - FK Pardubice 20.09.2020, neděle, 19:15

FotoReport: FC Baník Ostrava - FK Pardubice

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Shrnutí současné situace v M... 01.09.2020, úterý, 18:10

Shrnutí současné situace v M...

Komentáře
před 5 hodinami - Chacharus
Hold někdy vyprovokuji chuliga...
včera, 07:45 - pluto
Ten dětský sektor je nějaká no...
včera, 07:42 - pluto
Pro Brno to bude těžká sezony....
20.09.2020, neděle, 19:51 - Kyby
k.m: To mu, že klub (ikdyž kra...
20.09.2020, neděle, 18:44 - k.m
V Salzburgu jsem žil 4 roky a ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace