o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Hokejová neděle: Slavia x Kometa a Sparta x Kladno

Na Špionáži pondělí, 10.12.2012 17:00 - přejít do komentářů
Nedělní invaze Brna, checklist Jaromíra Jágra...
images/clanky/hokejova-nedele-slavia-x-kometa-a-sparta-x-kladno-4651.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Rubrika Na špionáži je psána nezávislým návštěvníkem utkání, jenž není příznivcem ani jednoho z účinkujících klubů. Pokud i vy navštívíte zajímavou sportovní událost jako pozorovatel třetí strany, tak máte možnost podělit se o své zážitky právě formou špionáže. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Na špionáži).

Na konci víkendu, v neděli 9. 12. 2012 se v našem hlavním městě odehrály dvě hokejová utkání, která mi přišla něčím zajímavá. V tom prvním přivítala domácí Slavia Praha hokejisty Komety Brno a spolu s nimi i stovky brněnských fanoušků. A právě na ně jsem byl zvědavý a do O2 arény se vypravil.

Druhým utkáním, které mě zaujalo, byl souboj pražské Sparty proti Kladnu. Narovinu se přiznám, že tento zápas mne zajímal z jediného důvodu. Ten důvod je číslo 68. Chtěl jsem poprvé vidět na vlastní oči Jaromíra Jágra. Ale hezky popořadě.

V dosti nezvyklý čas (15:00) začíná první dnešní utkání (Slavia – Brno), hned po vystoupení ze stanice metra o sobě dávají Komeťáci pořádně vědět a před O2 arénou jsou k vidění vesměs modro-bílé barvy.

Aréna se hezky rozdělila, takřka na dvě poloviny. V té jedné převládaly červeno-bílé a v té druhé modro-bílé barvy. Brněnských dorazil opravdu úctyhodný počet a sektor za bránou byl pro ně malý, seděli a stáli tak rozeseti po všech přilehlých sektorech. Oba fanouškovské tábory spustily od první minuty support. Jelikož jsem seděl zhruba uprostřed mezi oběma tábory, dovolím si tvrdit, že o větší chlup měli navíc hostující příznivci.

Na tomto utkání jsem strávil pouze polovinu zápasu, přesto mne několik věcí zaujalo. Slávistické choreo z kartónu a vlaječek, hlasitost brněnských fans, kteří překřičeli (přepískali, chcete-li) domácího hlasatele, který to vůbec neměl lehké, zvlášť, když hovořil o slávistických záležitostech, velmi pěkný efekt dalo, když Komeťáci vytáhli své šály a také když provedli svou „Povstaň, jsi-li Komeťák“. Celkem si cestu na zápas našlo více než 7.500 tisíce diváků. Kolik bylo Brňáku mne v diskusi jistě někdo doplní :-)


   
V polovině druhé třetiny již následoval můj přesun do stařičké holešovické haly. V Praze neočekávaně nasněžilo a tak se skupinky diváků trousí do haly ještě dlouho po vhození úvodního buly. Sparťanský kotel je slušně zaplněn a v sektoru pro hosty se taky sešli příznivci kladenského týmu. Ti však po dobu utkání moc slyšet nebyli, ale je třeba se přiznat, že tentokrát jsem seděl blíže sparťanskému kotli. Ti také v první třetině vytahují choreo, tzv. „Jágrův checklist“

Po góle ještě na hlavy vytahují velkou sparťanskou sektorovku a občas zamávají jednou, dvěma vlajkami. Support je po celý zápas na slušné úrovni, obrovsky si sami sparťané škodí tím, že neustále a bez rozmyslu mlátí do instalovaných bubnů. Do 8 bubnů!!!

Hokejisté na ledě se ujímají jasného vedení a to atmosféře v hledišti určitě pomáhá a kotel do fandění zapojuje celou halu. Občas se to daří dobře, občas se to daří méně, ale ve srovnání s utkáními, které jsem zde navštívil v minulosti je to rozhodně na vyšší úrovni.

Utkání končí porážkou Jágrových chlapců, ti odjíždějí smutně do kabin, domácí si užívají děkovačky a vítězství a potom již všichni opouštějí halu a míří vstříc zasněžené Prahy. Hezká hokejová neděle to byla. Ale mohla být i lepší…

P. S. Jarda je vyšší, než jsem si myslel :-)

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • ŠK Slovan Bratislava Monttty 21.12.2012, pátek, 10:26 + 0 - 0
  Kometa je fakt super pocas celej sezony....klobuk dole....
 • FK Baník Most Lars 11.12.2012, úterý, 22:34 + 0 - 0
  Na spartě byl nějaký sraz bubeníků? Nebo si jenom myslí že čím víc bubnů = větší rachot = lepší atmosféra?
 • Zbrojovka Brno flvv 11.12.2012, úterý, 22:14 + 0 - 0
  Letos ale Jihlava moc dobrou návštěvnost nemá se koukám, i Třebíč je na to stejně
 • Zbrojovka Brno Pedy 11.12.2012, úterý, 22:07 + 0 - 0
  jana23 No první rok dycky cajzlů dojelo dost, pravda, poslední dva roky přijede v nedělu 5-6 lidí, z toho jsou většina baby, tady se o fandění nedá už mluvit. Ale ten nesmyslné randál z prvních vzájemnéch špílů si pamatuju moc dobře :-/
 • 1.FC Slovácko Šovkovskij 11.12.2012, úterý, 19:39 + 0 - 0
  Edie: Myslím, že kdo v Jihlavě na hokeji někdy byl, si obrázek udělá sám. Řekl bych, že atmosféra a návštěvnost, vzhledem k okolnostem, je tam dobrá, navíc si musíme uvědomit, že první liga není prostě extraliga, nicméně i tak je to na slušné úrovni. A kdo zažil neuvěřitelnou atmosféru při postupu Dukly přes Budějice do extraligy, či prostě play-off nebo derby, ví, že je v Jihlavě velkýý potenciál (pokud na play-off běžně chodí kolem 5000 lidí, tak ten potenciál je evidentní), tomu se ovšem musí jít trochu naproti, chce to nějaký pořádný impuls (postup do extraligy, či rekonstrukce chátrajícího zimáku, která je v plánu). Ale to jsme trošku odbočili od daného tématu.
 • SK Slavia Praha fishboy 11.12.2012, úterý, 18:53 + 0 - 0
  bubeník je určitě lepší ve fotbale teda aspon u Slavie to tak je
 • FC Hradec Králové HonzaHcHk 11.12.2012, úterý, 18:37 + 0 - 0
  Chachar1922: Vzhledem k tomu, že píšu na tyto stránky je jasné, že žiji ve stejném světě jako ty.. jestli by hokejoví bubeníci byli schopní zabubnovat jako bubeníci na Slovácku nevíš ty, ani já. Bubnování i různé pokřiky spojené s bubnováním mají podle mě daleko větší tradici na hokeji...
 • Zbrojovka Brno Edie 11.12.2012, úterý, 17:45 + 0 - 0
  Šovkovskij:vzhledem k faktu že fandíš Dukle se raději nevyjadřuj k fans hokeje a Kometě obvzlášť neboť už od dob Zetoru který se často pohyboval na hraně sestupu a o titul bojující Dukle byla fans základna Jihlavy žalostná zvláště co se týče výjezdů a do blízkého Brna byli posr.ní přijet tuplem a to bývala za Lužánkama super atmoška o tribuně D nemluvě. Doba kdy to vypadalo že Kometa skončí a kdy se pomalu nevědělo komu patří nese své mínusy v podobě návštěv atd ale ta základna a potencíál tam je stáčí to opět nastartovat a to se povedlo.
 • Zbrojovka Brno great-one 11.12.2012, úterý, 13:51 + 0 - 0
  No o těch návštěvách to posloucháme každej rok už pěkně dlouho, že je to "boom", tak by mě zajímalo, jak dlouho se to teda do "boomu" počítá a kdy se to prostě bude brát jako normál, i když je to v našich zeměpisných šířkách anomálie...
 • 1.FC Slovácko Šovkovskij 11.12.2012, úterý, 13:31 + 0 - 0
  Tak vzhledem k faktu, kdy fandím hokejové Dukle Jihlava a o první ligu jsem se tedy zákonitě zajímal a zajímám a navíc několikrát jsem v Brně na vzájemný zápas byl, tak velice dobře vím, jak to s těmi návštěvami bylo - neříkám, že dejme tomu v posledních dvou sezonách před odkoupením licence, ale myslím ty sezony před tím a o to se snad nebudeš přít:-) Ještě co se týče Tvé narážky na to, že Beroun byl farmou Sparty, tak toto už nějaký pátek taky není fakt - farmou Sparty jsou nyní Litoměřice. Ale to je jen takový detail pro upřesnění informace.
 • Zbrojovka Brno great-one 11.12.2012, úterý, 13:17 + 0 - 0
  9 bubnů je kokotina, i kdyby chodilo 50.000 lidí... Šovkovskij: nejdřív si zjist, jak to s návštěvama bylo a pak pindej takový blbosti. FCS: Tak Beroun toho má Spartou společnýho víc než dost, takže se ani nedivím, že tomu tak bylo :)
 • FC Slovan Liberec FCS 11.12.2012, úterý, 12:05 + 0 - 0
  Nejlepší bubeníci byli Berouňáci ještě v první lize. Přijelo 7 fandů a 7 bubnů a mlátili do toho tak, že jsme po zápase odcházeli s pořádnym bolehlavem. Nic coby chtěl fanda zažívat na českých stadionech...
 • 1.FC Slovácko Šovkovskij 11.12.2012, úterý, 11:55 + 0 - 0
  Osobně se domnívám, že pokud je na hokeji přes 10.000 diváků, jako tomu bylo na Spartě proti Kladnu, tak se více bubnů hodí. Musíme si uvědomit, že hokej není fotbal, je tam jiné tempo, jiný styl, bubeníci se více střídají. Neříkám, že počet zrovna osmi, nebo devíti bubnů je zcela optimální, nicméně myslím, že nikdo netvrdí, že se na jednou bubnovalo na všechny a to je docela rozdíl. Co se týče Slovanu, je škoda, že takové návštěvy nechodily na jejich extraligu a rovněž je velká škoda, že tyto masy nechodí na fotbalový Slovan. Dle mého je to zase módní záležitost, podobně jako s Kometou: tam před nějakým rokem na první ligu chodilo 500 lidí a po odkoupení licence od Znojma jsou všichni hrdí Komeťáci. To samé vidím se Slovanem, jsem zvědav, jak ta euforie jim dlouho vydrží. Neberte to prosím jako nějakou provokaci či pošťuchování, ale jako prosté konstatování faktu.
 • FC Baník Ostrava chachar1922 11.12.2012, úterý, 11:53 + 0 - 0
  HonzaHcHk: hokejoví bubeníci daleko lepší než ti fotbaloví? v jakém světě prosím tě žiješ. zabubnovat hoši do toho, je opravdu jednoduché a o moc víc chorálů se na hokeji neobjevuje. na fotbale jsou mnohem složitější chorály a taktéž bubnování. například Slovácko má spoustu melodických chorálů, které by bez bubnu šlo jen těžko realizovat a moc se mi nechce věřit, že by hokejoví bubeníci dokázali zabubnovat třeba to co dokáží na Slovácku..
 • ŠK Slovan Bratislava penepi 11.12.2012, úterý, 08:30 + 0 - 0
  Honza a to bola úprimne asi 2. alebo 3. najslabšia v sezóne.
 • FC Spartak Trnava dano68 11.12.2012, úterý, 00:44 + 0 - 0
  kde mali zlavu na bubny sparťania?
 • Zbrojovka Brno flvv 10.12.2012, pondělí, 23:47 + 0 - 0
  http://www.levpraha.cz/zapas.asp?sezona=2013 15.1.
 • 1.FC Slovácko FanaticBoy 10.12.2012, pondělí, 22:54 + 0 - 0
  Btw. co bude dělat Slovan v O2 aréně?Díky.
 • FC Hradec Králové HonzaHcHk 10.12.2012, pondělí, 21:17 + 0 - 0
  puklinek: Proč jim říkáš dementi? Ty je znáš, viděl jsi je chovat se neslušně,..atd? Nebo to jsou dementi proto, že bubnují? :) Jinak devět bubnů je fakt trochu moc, na kotel, kde je 150 lidí. Na hokeji je v bubnování tradice, daleko více, než třeba na fotbale a také jsou hokejoví bubeníci daleko lepší, takže bubny bych rozhodně zachoval, ale v počtu max. tří. A Kometa pěkné, jako vždy v o2 aréně. Jsem zvědavý na fanoušky Slovanu. Teď jsem se koukal v televizi na jejich zápas se Lvem a atmosféra tam byla úžasná..
 • bez klubu kastan23 10.12.2012, pondělí, 21:04 + 0 - 0
  puklinek: a dokonce jich tam mame 9!!!
 • bez klubu jana23 10.12.2012, pondělí, 21:01 + 0 - 0
  Pedy: videl si kolik bubnu vozime na vyjezdy? Tak kolik jich bylo na spilu v brne? Osm je tak akorat, pokud bude plno a "gauce" budou fandit s nama! Jinak uznavam, ze pri navsteve 5 tisic, kdy mimo kotle vsichni mlci, je to mozna dost! Tot muj nazor
 • bez klubu kastan23 10.12.2012, pondělí, 20:47 + 0 - 0
  ano ten počet sedí, ale pořád netuším proč nám nadavas. podle toho jak pises jsi příslušníkem nějakého asijského klubu tudíž ti to může bejt u .... jak a s čím fandime!!!
 • 1.FC Slovácko ondicz 10.12.2012, pondělí, 20:40 + 0 - 0
  jak ste se sparťani k takovému šílenému počtu bubnů dostali? to jakože každý chtěl bubnovat a nemohli ste se domluvit?:)
 • bez klubu puklinek 10.12.2012, pondělí, 20:13 + 1 - 0
  kastan23: No, tak pokud nekdo pouziva 8 bubnů, tak je dement, to se na mne zlob, nebo ne. A podle techto fotek tam 8 bubnů opravdu je, takze je mi líto.
 • SK Slavia Praha gurmán 10.12.2012, pondělí, 20:13 + 0 - 0
  Pedy: Mentalita bumtras :-)
 • Zbrojovka Brno Pedy 10.12.2012, pondělí, 20:11 + 0 - 0
  Nvm jestli je to nějaká úchylka, ale ty bubny S jsou katastrofa. Taky trochu unikát mít víc bubnů jak pokřiků.... + na výjezd je taky super, když dojede 6 lidí z toho 5 bubnů a řežou do toho celé špíl :-/ To jde mimo mě
 • bez klubu Pan Lorenc 10.12.2012, pondělí, 19:40 + 0 - 0
  ty bubny to je nějaká prdel??!!
 • bez klubu kastan23 10.12.2012, pondělí, 19:03 + 0 - 1
  tak za prvé komu říkáš demente??!! za druhé bohužel kdyby se k nám necpali frajeri snažící se sbalit děti tak by k nám mohli blíž jit lidi co chtějí fandit a za třetí miluju lidi co říkají "nám skončila sezóna tak se jdeme vyřadit na hokej" tak ty mi můžou vylizat prdel, když ani nedokážou přijít a říct vše to narovinu!!
 • bez klubu puklinek 10.12.2012, pondělí, 18:57 + 0 - 0
  kastan23: Ale zase nerikej, ze by se tam ti, co chcou fandit nevešli? Místa je tam habaděj. Zvlášť, když většinu místa zabírá 8 bubnů a dementi do nich mlátící...;)
 • bez klubu kastan23 10.12.2012, pondělí, 18:46 + 0 - 2
  tak lidi když máte problém s bubnama na HOKEJOVÉ spartě tak proč nám to neřeknete osobně, nebo proč tam teda vůbec chodite acs189: a přesně tohle je problém, lidi jako ty tam chodej za patnectiletejma "rostenkama" a zabiraj zbytečně místo lidem kyery by chtěly fandit!! pak akorát děláte před temahle detma machry a taháte tam pyro!!!
 • bez klubu MMs 10.12.2012, pondělí, 18:17 + 0 - 0
  acs189: koukam,ze to platí u všech týmů..
 • AC Sparta Praha acs1893 10.12.2012, pondělí, 18:09 + 0 - 1
  na hokej do kotle snad jen kvůli těm roštěnkám co tam choděj jinak fakt ne
 • ŠK Slovan Bratislava penepi 10.12.2012, pondělí, 17:44 + 1 - 0
  Kométa krása!! :) už dá neviem dočkať, ked nás v tej O2 Aréne 15.1. bude cez 10 tisíc.
 • AC Sparta Praha meli1893 10.12.2012, pondělí, 17:14 + 0 - 0
  To je přesně důvod proč nemám rád hokejový fandění. 8 bubnů na 100 lídí? magořina!
 • HC Zubr Přerov Přerovák88 10.12.2012, pondělí, 17:09 + 2 - 0
  Bohužel to je problém většiny hokejových táborů. Mlátit do toho jako o život. Jeden buben na určování rytmu - ok, ale tyto bolehlavy to je děs!
 • Bohemians 1905 Velkej Pen 10.12.2012, pondělí, 17:04 + 1 - 0
  Sparťani těch bubnů,to je hrozný.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Choreo v dětském sektoru, pyro a Pardubice on tour před 5 hodinami

Choreo v dětském sektoru, pyro a Pardubice on tour


Podsvícené choreo a vítězná nálada v sektoru hostí před 6 hodinami

Podsvícené choreo a vítězná nálada v sektoru hostí


V Opavě minuta ticha, choreo a osm fanatiků Dynama před 7 hodinami

V Opavě minuta ticha, choreo a osm fanatiků Dynama

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Choreo v dětském sektoru, pyro a Pardubice on tour před 5 hodinami

Choreo v dětském sektoru, pyro a Pardubice on tour


Podsvícené choreo a vítězná nálada v sektoru hostí před 6 hodinami

Podsvícené choreo a vítězná nálada v sektoru hostí


V Opavě minuta ticha, choreo a osm fanatiků Dynama před 7 hodinami

V Opavě minuta ticha, choreo a osm fanatiků Dynama

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Bojkot, podpora za stadionem... 23.08.2020, neděle, 16:16

Bojkot, podpora za stadionem...

Komentáře
včera, 23:21 - Kyby
Stejní vyjebanci všude na svět...
včera, 20:44 - čolo
Jebac chorzowskie psy, no i ta...
včera, 07:10 - nejsem robot
....vymyrdané mozky-jak cajti ...
18.09.2020, pátek, 23:43 - bukanerosrayo
A to si človek myslí, že slove...
18.09.2020, pátek, 14:59 - Oskar
Super!! je dobré vědět i vidět...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace