o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

III. glosa - takový byl říjen...

z domova čtvrtek, 07.11.2013 - přejít do komentářů
Derby které tu dlouho nebylo, svatý Václav v podání Chacharů i plná Stínadla
/titleImg/iiiglosa-takovy-byl-rijen-/1/5458.jpg?width=570

Po necelých dvou měsících, které však přerušila zbytečně dlouhá repre pauza je čas si shrnout to nejdůležitější, co jsme za tu dobu viděli.

Deváté kolo nám začalo pátečním utkáním mezi Spartou a Slováckem. Skoro sedmitisícová návštěva viděla hned pět branek, a zápas provázela solidní atmosféra, o kterou se staral jak domácí, tak i hostující kotel, který si připravil jednoduché mávačky.

O den později pak téměř vyprodaný stánek v Plzni sleduje bezbrankovou plichtu s Duklou a v neděli se odehrávají dvě , docela zajímavé události. Podceňovaný Baník přejíždí favorizovaný Liberec a Chachaři si připravují proti libereckým transparenty, ve kterých vyjadřují svůj názor na libereckou skupinu Supras Core.

Po utkání Jablonec - Slavia jsou v Praze napadeni hráči SKS zhruba třiceti maskovanými fans,kteří radikálně dávají najevo svůj hněv z výkonů plejerů jejich klubu.

V kole desátém pak ve svatý den 28.9. 2013 dochází hned ke třem zajímavým zápasům včetně šlágru v podobě derby pražských S. Brněnští zajíždějí do Olomouce, kde tradičně ukazuje policie svou neskonalou demenci, když bezdůvodně napadá několik Zbrojováků, jednomu dokonce maže z mobilu videozáznam, na kterém je zachycen neadekvátní zásah PČR. Chachaři (600) míří  do Uherského Hradiště, kde předvádějí slušný support a především krásné choreo s vlasteneckou tématikou. Později přidávají mávačky i pyro. Zahanbit se rozhodně nenechali ani Fanaticos, kteří se vyšvihli chorem ,,Silnější než smrt,, které hezky okořenili pyrem a balonky.

Naprostý vrchol kola (nejspíš i podzimu) přichází večer. Do Edenu míří tisíce Sparťanů, připravení jsou i Slávisté. Pochod ACS provází obrovské množství pyra, střetů s policií a bohužel i sebraných. Domácí si připravují velké choreo pro největšího Slávistu - Pepi Bicana, a ,,zdraví,, své bývalé hráče Váchu a Dočkala. Sparťané vyprodali svůj kotel, a další stovky se jich tísní po okolních sektorech. Ti si pro změnu připravili efektivní lesklé fólie v barvách svého klubu, a rozhodně nešetřili ani pyrem, které v mnoha případech končí na hrací ploše. Po odpískání konce zápasu se pak několik desítek Sparťanů vydává na hrací plochu za hráči, nelení ani Slávisté, kteří miří na hřiště také, a pomalu to vypadá , že se schyluje k naprosto triumfálnímu střetu přímo na hrací ploše. Zákon však zasahuje a vášně krotí.

Nutno podotknout, že před zápasem, i po něm dochází v Praze k velkému množství potyček mezi fans s různými úspěchy pro jednotlivé tábory a myslím, že jak sešívání, tak rudí zaslouží naprosté absolutorium. Média se pak ostře pouštějí do trénera letenských Lavičky, který se sympaticky loučil a objímal s fanoušky, a je označen za chuligána a jeho chování za naprosto nepřijatelné.Jeden nejmenovaný politik se pak nechal slyšet, že by se zapalování pyrotechniky mělo nekompromisně trestat.Ano, člověkovi, který podporoval před 15 lety bombardování Sarajeva a americké intervence všude možně, najednou vadí troška dýmu na fotbale. Zajímavé.

V jedenáctém roundu se zraky médií upínají do Plzně, kde se tradičně očekává vyprodaný stadion, skvělý stadion, a spousta zábavy. Slávisté neponechali nic náhodě a přijíždí v několikasetčleném počtu,vyprodávají sektor a ženou své hráče skvělým supportem,pyrem a třeba i choreem se simpsonovskou tematikou. Domácí bojkotují první poločas , kdy se ostře ohradili proti cestovkám pořádajícím zájezdy na LM , které  tak berou místa skutečným fandům. Super! Nechybí ani spousta pyra, vzpomínka na Žita, a taky choreo o kometě a lásce. Celkově to byl další z TOP zápasů na scéně, který měl evropské parametry. Hozenou minci zvedají v Hradišti liberečtí a posílají ředidlový vzkaz do Ostravy.

Poslední víkend pak zaujal nejvíce šlágr v Teplicích, kde byla k vidění celostadionové choreo, od kterého se však S15 distancovali. Nic to nemění na faktu, že pohled na téměř vyprodané Stínadla potěšil každého českého fandu a kéž by se z této návštěvy stalo na severu Čech pravidlo. Samozřejmě nechybělo ani pyro v podání obou táborů, bez kterého to už snad ani nejde :-)  Nuda rozhodně nebyla ani v Olomouci, kde vycestovalo několik stovek fanoušků Slovácka. Zde probíhá konflikt hostů s dementní securitkou, které od jarního výprasku od Chacharů nějak zas narostl hřebínek. Boží mlýny....však to znáte. Nebude to dlouho trvat , kdy se karta obrátí a olomoucká security bude zase prozměnu ta, které bude zachranovat zdraví PČR. V pondělí pak opět několik stovek ACS míří do Liberce, kde potvrzují svoji skvělou výjezdovou formu a vyprodaný stadion U Nisy zažívá asi svoji nejlepší atmosféru tohoto podzimu.

Co se chuligánských hrátek týče, tak zaujala cesta mladých Sparťanů z Prague Boys do Polska, kde chtěli poměřit síly s Arkou Gdyniou, nicméně polské četnictvo zakazuje jakékoliv veselí. Pražanům je rovněž i dočasně zabaveno slušné množství produktů ze své dílny (nálepky,mikiny,šály,rukavice,objevil se i nůž, který však rozhodně nepatřil do boje , jak se mnozí lidé snažili ACS ,,vnutit,,) Na boje bylo nadmíru plodné derby Slavie a Sparty, o kterém jsem psal výše. Proběhl i menší střet Bohemky a Liberce. Zajímavý se zdál být i poslední pátek, kdy do Prahy míří padesátka ostravských chuligánů, soupeře pro měření sil však hledají marně, a jejich zlobu odnáší graffiti Prague Boys a značné množství symbolů tratí do rukou Chacharů brněnští Komeťáci. Proběhl také ,,mezinárodní,, střet mezi SFC Opava a Goralem Zywiec ve formátu 25/25 s možná překvapivým vítězným koncem pro Poláky.

V Evropě to pak zuří mezi fanoušky Olympique Marseille a Neapole. Ve Francii dochází k několika ozbrojeným střetům a odveta bude tak na jihu Itálie víc než zajímavá,fanoušci Neapole slibují Francouzům totální válku a peklo na zemi.Chybět určitě nebudou ani předměty,za které by se nestyděl ani učeň řeznického řemesla.  Předtím ještě stíhají Napolitáni zdemolovat bar poblíž stadionu Arsenalu, kde však posedává víceméně starší generace fanoušků s dětmi, kteří o střet rozhodně nejeví zájem. Kluci italští si nejspíš vzpoměli na hlášku z českých Pelíšků - Nebyl čas ptát se kdo je kdo.Úkol zněl jasně...

Za opakovanou pyromanii má bohužel zavřený stadion Legia Varšava, jejichž fanoušci však nelení a ve čtyřciferných počtech objíždějí se svým klubem Evropu a solidně zatápí i karabiníkům v Římě.

Reprezentace bohužel podle předpokladů vypadla ze hry o světový šampionát a podle předpokladů taky z lavičky vypadl trenér Bílek. Kdo ho nahradí zatím není jasné. Jde vidět , že FAČR má s novým trenérem tolik starostí , že nemá ani čas odpovědět fanouškovi na dotaz, proč se alespoň jedno kvalifikační utkání v dalším cyklu nehraje na Moravě, nýbrž jen v Čechách.

Největší odborník na fotbalové násilí,supermegagigatotal expert Synecký pak navrhuje prosazení povinných karet pro fanoušky po vzoru Anglie, či Itálie. Zapoměl však asi dodat, že podobné karty by měly dostávat i omezené opice z bezpečnostních agentur, které mají na agresi fanoušků nemalý podíl.

Ze zahraničí do Čech zamířila zhruba tisícovka fanoušků Manchesteru City, kteří se však prezentovali pouze popíjením alkoholu,občasným fanděním a hezkými flagami. 0 fanoušků ze Sevilly pak bouřilo v Liberci. Jestli je jejich výjezdová cifra dána faktem, že fans Sevilly nepatří zrovna k slavným výjezďákům, nebo zaúřadoval strach z pomsty polských zuřivců WKS, kteří by o osobní setkání se Sevillou měli jistě velký zájem, se neví.Několik desítek plzeňských pak cestovalo do daleké Moskvy,a podle ohlasů to jednoznačně vypadá, že výjezd to byl mnohem zajímavější než na Bayern ve společnosti stovek turistů z CK. Tady nutno připomenout skvělé gesto některých plzeňských, kteří lístky na Bayern spálili, a šaškárny s CK se odmítli účastnit. Against Modern Football v tomto případě platilo na 100%.

Jo a foťákové derby mezi Barcou a Realem skončilo líp pro Katalánce, u kterých to prý skřípe mezi vedením FCB a Messim. Spekuluje se, že motiv sporů jsou finance. No já se teda nedivím, jestli chudák musí hrát jen za nějakých 7-8 milionů týdně. To se pak fanoušci nemůžou zlobit, že se celý vyhladovělý plouží po barcelonských náměstích a hledá místo, kam by večer složil hlavu.

Fotbalu zdar, tribunám zvlášť !

Autor: TomášO

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava de puta madre 09.11.2013, sobota, 19:14 + 0 - 0
  lidovy sadista :bodejt tam k vam nepřijeli,Slask by je tam zajebal u vas.
 • AC Sparta Praha eRw!n 08.11.2013, pátek, 23:40 + 0 - 0
  "Jeden nejmenovaný politik se pak nechal slyšet, že by se zapalování pyrotechniky mělo nekompromisně trestat.Ano, člověkovi, který podporoval před 15 lety bombardování Sarajeva a americké intervence všude možně, najednou vadí troška dýmu na fotbale. Zajímavé." kdo je ten nejmenovany politik ?
 • AC Sparta Praha zbarda 08.11.2013, pátek, 18:01 + 0 - 0
  Autorovi patří za opravdu hezkej,objektivní a s troškou vtipu velký poděkování za článek. Opravdu byl velice zajímavej, škoda, že tak krátký .-)..
 • Zbrojovka Brno Cenda 08.11.2013, pátek, 14:51 + 0 - 0
  Kua to je ňákej žurnál dobře to sepsal. Akorát nechápu jakej střet mezi Baníkem a Kometou jestli jako on nemyslel jak chuloši z Ostravy berou dětem a jejich rodičům šály když jdou na hokej no když se tím ještě někdo chlubí
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 08.11.2013, pátek, 12:16 + 0 - 0
  Poslední odstavec mě dost zmátl, jako zarytej fanda Barcy o ničem takovým nevím a ani sem nečetl. Atmosféra ale děs, uvidíme, zda se někdy Boixos Nois na stadion dostanou...
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 08.11.2013, pátek, 12:13 + 0 - 0
  Výborný článek, palec nahoru pro autora!
 • Slezský FC Opava Opavák 08.11.2013, pátek, 07:35 + 0 - 0
  blueflash-střet fans Komety a FCB,to si děláš prdel?:-)Kometáci odevzdali několik šál a ty z toho děláš válku vole...
 • SK Slavia Praha BlueFlash 08.11.2013, pátek, 04:03 + 0 - 0
  Hm, zajímavé. Takže skutečně ke střetu mezi fans Komety a FCB došlo... No, rušnější pátek, než byl 25.10.13 asi Praha hodně dlouho nezažije...
 • FC Slovan Liberec lidový sadista 08.11.2013, pátek, 01:58 + 0 - 0
  V zápase proti seville doma po ulicích chodilo dost poláků. A dneska v seville jsem se bavil s místníma a přiznali, že radši zůstali doma
 • Slezský FC Opava Opavák 08.11.2013, pátek, 01:00 + 0 - 0
  Naši prohru bych nenazval překvapivou,pochopte konečně že polsko je někde úplně jinde,je více méně jedno který to je klub,protože kluci na sobě mnohem víc makají než my...
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 07.11.2013, čtvrtek, 22:33 + 0 - 0
  Ten střet Opavy s Goralem, o tom se dozvídám až teď. Taková aktivita mě samozřejmě těší, byť se špatným koncem pro opavské. Jinak pěkný článek!!!
 • AC Sparta Praha alesek.acs 07.11.2013, čtvrtek, 22:26 + 0 - 0
  hezký článek
 • AC Sparta Praha streetfighter 07.11.2013, čtvrtek, 21:35 + 1 - 0
  Výborně sepsané, i s patřičnou dávkou vtipu. Jen tak dál.
 • FC Fastav Zlín dav1dek88 07.11.2013, čtvrtek, 21:02 + 1 - 0
  Pěkný článek.
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace