Klobáskový poločas - léto 2014 (5. díl)

Klobásový poločas pondělí, 25.08.2014 - přejít do komentářů
Klobáska a pivo patří k fotbalu stejně jako chorály a pyro...

TJ Jiskra Plesná - Jiskra Nový Kostel
Okresní přebor má před sebou druhé kolo. Jiskra Plesná přivítala v sobotu 23.8.2014 na domácím hřišti Nový Kostel. Plesná zvítězila 2:0 a na tento sobotní fotbalový duel si našlo cestu zhruba 120 diváků. Domácí klobáska byla zatím ta nejlepší, kterou jsem na fotbale měl. Na klobásu však musím čekat něco málo přes deset minut ale stála za to. Můžu jen a jen doporučit a proto dávám 9,5 bodů.

DATUM: 23.8.2014
HODNOCENÍ: 9,5
CENA: 45,-
AUTOR: Groundhopping_vitajanda

FC Rokycany - FK Hořovicko
Divize A je v plném proudu a já mířím do Rokycan, kam zavítal tým Hořovicka. Fotbal nuda, spíš plácaná, ve které vítězí na penalty hostující tým. Na zápas si našlo cestu okolo 100 diváků, přítomen byl i Roman Berbr. Klobáska stála 45 korunek, bylo na výběr mezi bílou a červenou. Já zvolil červenou, která byla taková sušší, každopádně nezklamala a byla dobrá. Chleba kolik chceš, to samé s hořčicí. 7/10.

HODNOCENÍ: 7/10
CENA: 45,-
AUTOR: Groundhopping RM

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Z Rokycan jsem se vydal do Prahy do Edenu. Na tento šlágr kola Synot Ligy se vypravilo kolem 11 tisíc diváků, kteří uviděli výhru Slavie 1-0, choreo a pyro v obou sektorech. Já si dávám klobásu 20 minut před utkáním za 55,-, která byla vlažná, bez chuti. Hořčice už bylo také málo a k dostání jen dva krajíce chleba. Celkově nic moc, čekal jsem víc. 5,5/10.

HODNOCENÍ: 5,5/10
CENA: 55,-

FK Teplice U21 - FK Mladá Boleslav U21
Ve čtvrtek jsem se vydal na utkání juniorek, kdy Teplice hostili v Dubí Mladou Boleslav v rámci 5. kola Juniorské ligy. Tepličtí poprvé v sezóně prohrávají a to 0:1, i když byli celý zápas lepší. Utkání sledovalo pár desítek diváků. V Dubí místní kiosek pro hladové změnil dodavatele klobás a tak jsem se vydal na ochutnávku. K výběru byla pikantní a bílá klobása a tak jsem si při příjezdu dal červenou, která byla nedodělaná a studená, takže jsem si moc nepochutnal. Chutě jsem si zlepšil během druhého poločasu, kdy jsem zvolil druhou variantu, kdy bílá klobása byla vynikající a nebylo jí co vytknout. Chleba, ubrousků a případného kečupu či hořčic si člověk může vzít kolik chce, navíc mají i točenou malinovku či rozlívanou kofolu za lidových 10 Kč za půllitr.

DATUM: 21.8.2014
HODNOCENÍ červená : 4,5/10
HODNOCENÍ bílá: 9/10
CENA: 35 Kč
AUTOR: LB

FC Chomutov - FK Jablonec
Konkrétně na tento zápas jsem se obrovsky těšil na poločasovou klobásku. Jelikož je nám říkáno, že stánek s občerstvením otevřeli na druhé straně stadionu, a že budou klobásy a pivo trvat déle, tak okamžitě po úvodním hvizdu jdu za hladem. Po nějaké době, asi 15 minutách, se mi dostává klobása do rukou. Jak moc jsem se těšil, tak mě ohromně zklamala. Klobása byla neskutečně mastna, chuťově opravdu zvláštní. Namáčedla i na mě málo. Ostatní si na ni pochutnali více, mě tedy zklamala. O pár dní později zkouším stejnou klobásu z druhého stánku, kde chutnala výrazněji. Podle slov domácích, pro příště se dodavatel rozhodně změní.

DATUM: 13.8.2014
HODNOCENÍ: 5/10
CENA: 50,-
AUTOR: KP

Fk Jablonec - Vysočina Jihlava
O víkendu jsem se vydal do Jablonce na pivko a klobásku. Severočeský klub se v posledních týdnech marketingově zvedl snad o 1000%, tak byla mimo jiné k vidění i fanzóna, dobrý program pro diváky i krásné slečny, které lákaly na fotbal a při zápase roznášely pivo. Výhru v zápase si odnesli domácí. Co se týče klobásky, tak byla opravdu dobrá. Velikost tak akorát, trochu pikantní, ale ne moc. Kečup nebo hořčici si člověk může dát kolik chce a byla zde i možnost přdat si chleba, doporučuju.

DATUM: 23.8. 2014
HODNOCENÍ: 9/10
CENA: 45,-
AUTOR: pm

Jahn Regensburg - Hansa Rostock 4:4
Třetiligové utkání v Řeznu navštívilo přes 3800 diváků v tom asi 700 hostů od Baltu.
Nepočetný domácí kotel prezentoval zdařilé choreo ale v supportu hostům konkurovat nemohl.
Hosté v utkání dvakrát vedli ale domácí zápas otočili na 4:z jenže hosté dokázali vyrovnat,
všechny branky Hansy dával tentýž útočník.
Fotogalerii můžete prohlédnout zde.
Klobáska byla masitá i šťavnatá,dobře propečená prostě výborná.

Datum: 23.08.2014
Klobása: 8,5/10
Cena: 3 €
Autor: Conspi

Slavoj Kynšperk - DDM Stará Role 3:4
Domácí TJ Slavoj Kynšperk nad Ohří postoupil do krajského přeboru po dlouhých 50 letech.
Premiéru na své půdě sledovalo cca 250 diváků což na městečko s 5 tisíci obyvatel není špatné.
Byli též podporování asi 15 lidmi s bubnem kteří se však ozývali jen občas. Nemálo diváku mělo šály.
Poločasový stav bojovného utkání byl 3:2 ale soupeř z městské části Karlových Varů dokázal otočit. Fotogalerie zde.
Klobása byla z nedaleké vesnice Odrava, v kraji docela vyhlášené, menší  rodinné výrobny.
Byla však ohřívaná ve vodě a zdála se že nebyla úplně nejčerstvější.

Datum: 24.08.2014
Klobása: 7,5/10
Cena: 40 Kč

Žižkov - Slovan Varnsdorf
Po dlouhé noci po domácím vítězství s Plzní váhám, zda vyrazit v neděli ráno na nějaký zápas. Váhám mezi Admirou v Kobylisích a Viktorkou Žižkov. Nakonec vítězí druhá možnost a vyrážím se podívat na mač s Varnsdorfem s vidinou tradiční vynikající snídaně na Žižkově. Zklamáním je, že na Žižkově přestali čepovat Hubertus z Kácova a k dispozici je již jen Gambrinus, který nemusím. Již tak výborná nabídka klobás se snad stále zlepšuje - prvně vidím půlmetrovou megaklobásu, kterou si pár nadšenců dává do stejně velké bagety. Ze 4 druhů klobás na tradičním ohnivém grilu volím bílou - bratwursty bohužel stále nejsou v našich končinách úplně běžné. Klobása je masitá, dobře ugrilovaná, avšak mohla být lépe kořenitá a teplejší. Hořčice a chleba dle libosti, což vždy oceňuji. K dispozici i křen a kečup, který ale ke klobáse považuji za zvěrstvo.
Nakonec tedy spokojenost, nicméně už jsem měl na Žižkově i lepší kousky, proto 7,5/10. Zápas s Varnsdorfem vítězí domácí v poměru 3:0, hosté nedorazili, domácích v sektoru pár jedinců, kteří se neprojevují.

Datum: 24.8. 2014
Hodnocení: 7,5/10
Cena: 45 kč
Autor: subHuman

Autor: Piotr