Klobáskový poločas - léto 2014 (9. díl)

Klobásový poločas čtvrtek, 18.09.2014 - přejít do komentářů
Klobáska a pivo patří k fotbalu stejně jako chorály a pyro...

FK Teplice - Sparta Praha
Když jsem vyrazil na fotbal do Teplic, bylo jasné, že potkám místního klobáskového specialistu, pana LB. A musím s ním okošovat klobásu z místní nabídky. V té zaujaly tři položky nabídky. Pikantní klobáska (na obrázku), bílá klobáska a polopárek. Co je polopárek se už nedozvím, neb slečna prodávající rázně utnula dotazy se slovy: "Už nikdy nebudou". Bílá byla vyprodána a tak byla volba jasná. Pikantní klobáska, na výběr kečup nebo hořčice a dva krajíce chleba za 45,- Klobása dost dlouhá, výrazná chuť, lehce pálivá. Byl jsem potěšen. Jediná chyba na kráse je, že jsme na ní ve frontě čekali skoro půl hodiny. Takže slečno, příště méně keců se zákazníky a rychleji obsluhovat.

Datum: 13.09.2014
Cena: 45,- Kč
Známka: 8,5/10
Autor: dalibor.durcak

FK Tachov U19 - SŠ Plzeň U19
V sobotním dopoledni vedou mé kroky do Tachova, kde je na programu dorostenecký mač krajského přeboru, kde tachovští borci vyzvou dosud neporažené hosty. Od toho se také odvíjí zápas, kdy po prvním poločase vedou hosté 3-0, aby pak vyhráli 4-0. V příjemném fotbalovém areálu se nacházejí 3 hřiště - jedno hlavní s tribunou, jedno tréninkové a jedna umělá tráva. Na klobásku jsem musel jít na hlavní stadion, kde mi za 50 korun prodali celkem dobrou klobásu s 3 chleby, křenem a hořčicí. Škoda, že byla trošku sušší. 6,5/10. Více fotek zde.

Datum: 13.9.2014
Cena: 50,- KČ
Klobása: 6,5/10
Autor: Groundhopping RM

FC Vojtanov - Hroznatov
V sobotu mířím do Vojtanova na okresní přebor. Zápas zvládají lépe
hrači domcích kteří vyhrávají na penalty 4:2, po devadesáti minutách byl stav 2:2. Na fotbale se sešlo 50 diváků. Klobása za 35 korun, mi chutná a proto 7,5 bodů. Více fotek zde.

Cena: 35,- KČ
Klobása: 7,5/10
Autor: Groundhopping_vitajanda

FC Františkovy Lázně - TJ Baník Union Nové Sedlo
Po zápase v Tachově mířím do lázeňského městečka na krajský přebor mužů. V zápase domácí tahají za kratší konec a prohrávají 0-3. Na stadionu se sešlo okolo 100 diváků a z toho cca 10 aktivně fandících hostů. Na klobásu musím čekat 15 minut, je vařená ve vodě a celkově průměr. 6/10. Více fotek zde.

Klobása: 6/10

Chemnitzer FC - FC Hansa Rostock
Východoněmecké derby mezi CFC a FCH má vždy pořádný náboj. Domácím se letos daří a hrají o postup, hosté od Baltu okupují přesně opačné příčky tabulky. Díky špatnému počasí a také faktu, že domácí staví nový stadion, je hostů možná trochu méně než jsem čekal. Vyprodáváji oba sektory pro ně určené, kde se tísnilo 1500 hansafans. Domácí si připravují celo tribunové choreo, které vypadá skvěle. Chemnitz poráží Rostock 2:0, dostává se na druhou pozici za Dresden. Vše za perfektní kulisy a více než 7000 diváků. Německý roster nikdy nezklame a chutná vždy božsky, za zápas zvládám dva kousky.

Datum: 14.9.2014
Cena: 2,5€
Klobása: 9,5/10
Autor: KP

HC Most - Piráti Chomutov
Klobásová třetina je v plném proudu a chutnám první letošní hokejovou klobásu. Na výběr ze stánku před stadionem je červená, bílá a dokonce grilované maso. Letos očividně stánek před stadionem mění dodavatele klobás, bohužel změna k dobrému to nebyla. Za klobásou z minulé sezóny o nějaký ten bod zaostává. Hořčice akorát, chleba kolik chceš. Na stadionu velice slušných 1600 diváků, na mostecké poměry az neuvěřitelné. Z toho více než půlka z Chomutova. Domácí poráží v severočeském derby na nájezdy Piráty 3:2.

Cena: 45,-
Klobasa: 7/10
Autor: KP

FC MAS Táborsko - FK Baník Most
Rozlosování nám přisuzuje výjezd do Táborska, takže zavítáme do lesů někde mezi Táborem a Sezimákem. Vítá nás déšť, takže si klobásku dopřávám až o poločase a rozhodně nelituji, klobáska chutná velmi dobře, je papriková, ale přesně tak akorát, zkrátka jak má být. Plusové body dávám za kečup, který jakožto jeho milovník občas postrádám, avšak náladu mi trochu kazí jeho množství, stejně tak jako množství chleba. Celkově dávám známku 7,5/10

Cena: 40,-
Autor: FKBM

TJ Sokol Lipová - FK Skalná
V sobotní podvečer se zastavuji v Lipové na 1.A třídu, kde místní celek vyzval borce ze Skalné. Zápas končí výhrou hostů 4:1. Klobása vařená ve vodě, 35 korun, plus za velké množství kečupu a hořčice - 5 bodů.

DATUM: 13.9.2014
CENA: 35 ,-
HODNOCENÍ: 5/10
AUTOR: Groundhopping_vitajanda

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary
V uterý 16.9.2014 je na programu první západočeské derby v sezoně 2014/2015. Na stadioně se schází něco málo přes 4000 diváků. V domácím kotli se sešlo zhruba 300 fandů. Z Varů přicestovalo pouze 40 fanoušků. Klobása před stadionem za 50 korun, chuťově nevýrazná a suchá - 3/10

CENA: 50 ,-
HODNOCENÍ: 3/10

HC Olomouc – PSG Zlín
V úterý 16. záři mě tentokrát do Olomouce nepřilákalo studium, nýbrž atraktivní hokejový souboj mezi domácí Morou a hostujícími Ševci. Ve strhujícím zápase, který zvedal diváky ze sedadel, a který byl hraný ve fantastické atmosféře, slavili vítězství olomoučtí Kohouti při výsledku 3:2. Na takový hokej by člověk mohl jezdit každý den. Co se týče samotných fanoušků, tak výkon Hanáků rostl s postupujícím časem až fandil takřka celý stadion jako jeden muž, velmi zdatně si vedla také více jak třísetčlenná výprava Ševců za brankou. Další žlutí příznivci byli k vidění na místech na sezení. Oběma táborům dávám velmi kladné hodnocení.

Ke konci zápasu jsem okusil také klobásku. Jsem milovník grilovaných klobásek, ale tentokrát jsem si spokojeností chrochtal, i když nebylo téhle vymoženosti. Klobáska byla větší, než jak bývám zvyklý a chuťově výborná, velmi masitá. Také množství hořčice pro mě bylo nadstandardní. Naopak při jednom slabém kousku chleba jsem měl nutkání jít si přikoupit pečivo do Billy vedle zimáku. Cenu 45 Kč považuju za klasiku.

Datum: 16.9.2014
Cena: 45,-
Klobása: 8,5/10
Autor: JŠ

HC VERVA Litvínov - Oceláři Třinec
Přiznám se, nebýt litvínovského maxi-hot dogu, tak bych pravděpodobně do Litvínova ani nejel. Jelikož jsem místní specialitu neměl dobrý rok, tak jsem chytil slinu a jel si pro něj. Návštěva celkem slušná, 4 500, z Třince 0. Domácí vyrovnávají z 0:2 na 2:2 a nakonec i vítězí na nájezdy. O první třetinu kupuji maxi-hot dog za perfektních 60,-. Nemůžu se tohoto kousku nabažit, všem doporučuji, určitě stojí zato. I přes to ale do vysněné desítky něco malinko chybí.

Cena: 60,-
Klobása: 9,9/10
Autor: KP

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905
Zápas Dukly s Bohemkou navštívilo údajně skoro 5 000 diváků, domácích fandů bylo 35 (+děti) a atmosféru na stadionu tvořili téměř výhradně "Klokani", kteří si nakonec odvezli do Vršovic 3 body.

Poločasová klobáska nezklamala, ale ani výrazně nenadchla. Nadprůměrnou velikost kazí jediný krajíček chleba, chuťově celkem výrazná, ostrá, ale opravdu hodně vodnatá (ne, to nebyl ani omastek, opravdu voda), celkově mírný nadprůměr.
V nabídce je kromě klasické klobásy i bílá varianta.

Datum: 13. 9. 2014
Cena: 50,--

FK BLANSKO-TJ SLAVOJ POLNÁ
Blansko má před sebou anglický týden, a hostí poslední tým tabulky z Polné. Polná jde překvapivě do vedeni, ale Blansko ještě v prvním poločase srovnává. Pak už se toho na trávníku moc neděje, takže odcházím ke grilu. Klobása z grilu za 40 korun je celkem velká, šťavnatá, ale něco jí chybí, proto hodnotím 7/10. Na výběr je ještě cigáro za stejnou cenu. Na utkaní které končí 1:1 si našlo cestu 210 diváků.

DATUM:10.9.2014
KLOBÁSA:7/10
CENA: 40 kč
AUTOR: Gudas1913

TJ Sokol Zlatníky - TJ U plus U Žimrovice
Ve středu 10.9.2014 jsem navštívil dohrávku 1. kola 1.B třídy. Nováček soutěže z Žimrovic zavítal na půdu Sokolu Zlatníky. Od začátku zápasu byli hosté lepším týmem a po zásluze šli v 6. min. do vedení 0:1. Do konce poločasu hosté navyšuji své vedení na 0:2 a tak s dobrým pocitem mířím k místnímu stánku s klobásami. Druhý poločas byl v režii domácích, kteří se snažili dát kontaktní gol. To se jim nakonec podařilo (70 min.), ale hosté již své vedení 1:2 udrželi a odváží si 3 body. Na tento zápas si našlo cestu cca 70 diváků (z toho cca 20 hostů). Klobáska mě mile překvapila jak cenou (30,-) tak svou chutí. Byla výborná, můžu jedině doporučit. Ke klobásce na výběr kečup, hořčice, chleba kolik kdo chtěl.

Datum: 10.9.2014
Cena: 30 kč
Autor: Maicon

Havlíčkuv Brod - Havířov
První výjezd prvoligové sezóny 2014/2015 pro náš klub znamenal cestu do proslulé Kotliny v Havlíčkově Brodu.
Sotva jsme vystoupili z auta, zavoněla nám pod nosy známá vůně. Klobásy se zde připravují hezky postaru, na naštípaném dříví a na plameni.
Někteří z nás chutnají hned, jiní v první přestávce, já využívám přestávky druhé a tuto poměrně velkou klobásku ochutnávám.
Je dobrá, dlouhá, servírována s hořčicí a dvěma krajíci chleba. Chleba je čerstvý, přesně tak, jak to má být.

Datum: 10.09.2014
Cena: 50,- Kč