o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Monitoring médií

z domova sobota, 25.10.2014 - přejít do komentářů
Zaměřeno na události po federálním derby Slovan vs. Sparta
/titleImg/monitoring-medii/1/6477.jpg?width=570

Dva dny dnes (v sobotu) uplynuly od souboje pražské Sparty a bratislavského Slovanu v rámci základní skupiny Evropské ligy. A stejně jako jarní utkání Sparty na Baníku, tak i toto utkání spustilo velkou mediální lavinu, kdy potřebu vyjádřit se k událostem na stadionu "Na Pasienkách" měl téměř každý. Prošli jsme český mediální prostor a rozhlédli jsme se, jak česká média, novináři, či české osobnosti o událostech referují a přinášíme tento sumarizační přehled.

iDnes.cz - začneme u nejprodávanějšího seriózní plátku (jak o sobě rádi sami hovoří) u nás a to u zpravodajského portálu MF Dnes - iDnes.cz. K událostem v Bratislavě se věnuje 9 článků, otevírá se zde opět diskuse o federální lize, další články se zabývají tím, kdo vlastně za nepokoje v hlediště může...Prostor k vyjádření zde dostal Josef Chovanec, Vítězslav Lavička, Milan Luhový. Nejskandálnější článek pak hovoří o tom, kterak reportéři Českého rozhlasu vytahovali z běsnící davu malé děti, aby je zachránili před rozjetými chuligány. Ten si můžete přečíst zde:
Nakoukli jsme i do blogové sekce iDnes.cz a našli jsme dva blogy, které stojí za přečtení. Nebo spíše nestojí...(první + druhý)

Aktuálně.cz - webový zpravodajský portál přispěchal hned s 11 články. Víceméně je k přečtení totéž, co na předchozím webu. K dispozici je klasicky glosář Luďka Mádla. Pan Mádl je autor, jenž se vyznačuje velkým přehledem v zákulisí českého fotbalu, o světě fanoušků však nemá ani potuchy. A vypíchnout musíme článek o tom, kterak redaktoři slovenské televize prchali stovky metrů před rozzuřenými sparťany (k přečtení zde)

A kdo se na nějaký incident přímo těšil? No přece redaktoři Blesku. Tedy Sportu. V našem případě iSportu. Hned 13 článků, blog a otevřený dopis. To vše stihli redaktoři Blesku během pár hodin po zápase. Nejtrapněji (jak jsme od Blesku dávno zvyklí) se zachoval jistý Adam Nenadál. To je takový ten písálek, který své články tvoří z toho, co uloví na twittru, nebo na facebooku. Jeho tvorba patří mezi nejodpornější výplody, co lze na českém internetu nalézt. Z jednoho tweetu Lukáše Váchy vytvořil bulvární článek, na jehož základě ještě nezapomněl přispěchat s otevřeným dopisem, který adresuje sparťanskému fotbalistovi. Dno české žurnalistiky se propadává níž a niž. Díky, Adame! (ale jinak jste určitě fajn chlapík, říkali kolegové) Odkazy na iSport (Blesk) zde úmyslně nepřidávám. Kdo chce, jistě najde.

Mnoho dalších článků je k nalezenení na ostatních zpravodajských serverech (Lidovky.cz, Sport.cz, Ihned.cz, Týden.cz, své si samozřejmě neodpusil Reflex.cz a další a další...


Na závěr jsem chtěl přinést ještě report o tom, jak situaci popisuje další česká mediální žumpa - TN.cz. Ale když jsem tuto adresu zadal horního řádku prozlížeče, vyskočil na mne Láďa Hruška. A to je na mne moc silná káva. Tohle fakt ne.

A tak nabízíme ještě pár reakcí z twitteru či facebooku.

A co Vy? Jak byste čtvrteční utkání popsali?

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • AC Sparta Praha landis 03.11.2014, pondělí, 13:22 + 0 - 0
  wajt: pokud mých cca 5-10 příspěvků bereš pravidelně...:D
 • SK Slavia Praha wajt 29.10.2014, středa, 11:54 + 0 - 1
  Landis: Společně s panem Erwinem tady pravidelně děláte ostudu svému klubu, proto tě prosím se příště vyvarovat těm přihlouplým komentářům. Jinak mě tady teda moc baví ty přihlouplé komentáře snad všech zainteresovaných i nezainteresovaných stran.
 • bez klubu Rusty 28.10.2014, úterý, 22:32 + 0 - 0
  Tak těch tzv. vypatlaných hovad pokud jsem dobře viděl vylezlo z kotle asi 15 - 20. Když se podíváš kolik lidí tam bylo ze Sparty, tak to byl jen zlomek. Ano podporuj lidi co z toho dělají 3. světovou apod. Správný postoj, tím se situace lidí co chodí na fotbal dozajista zlepší. Jinak nevím jak si na tu polovinu těch sraček co o mě píšeš v komentu přišel, ale to pisálkové v těch super médiích taky ne.
 • SK Slavia Praha saiwer 27.10.2014, pondělí, 20:14 + 0 - 0
  Rusty: Ty si asi pleteš příznivce fotbalu s vypatlaným hovadem, co jde proti holce nebo důchodci. Taky si pleteš tupé ovce čerpající z Blesku s lidmi, kteří to všechno viděli na vlastní oči. Naštěstí je většina fandů na hony vzdálená tvojí představě o agresivním individuu v kapuci... Naštěstí. Pleteš si patriotismus s idiocií. Už to tady někdo psal, diskuze už není diskuze, je to jen bohapusté napadání druhých za jejich názory, bez kloudných argumentů...
 • bez klubu Rusty 27.10.2014, pondělí, 10:31 + 0 - 1
  Tady je zase kokotů z novinek.cz, oni nám to tady za chvíli uplně zamoří těma spamama (spíše kecama co si přečtou od nějaký parodie na novináře). Jinak některé výplody našich "seriozních" deníků jsou fakt hlína. Zlaté Rudé právo apod. tam všichni věděli, že je to nechutná propaganda, ale dnes jsou lidi asi příliš tupý nebo si to bojí přiznat, že tyhle plátky jsou snad ještě horší než to co jsme mohli čísti za socialismu. A pak mě zde pobaví internetový fotbalový pacifisti. Ano máte pravdu, jste k smíchu a normální fanda fotbalu vás pošle do prdele. Jestli vám vadí násilí, takže běžte demonstrovat před úřad vlády ať zruší armádu, zakážou diskotéky, zničí mafii a já nevím co všechno. Kriminalizovali by jste všechny příznivce fotbalu bez rozdílu a hrajete si na humanisty. Opravdu tupé ovce bez vlastního názoru.
 • AC Sparta Praha landis 26.10.2014, neděle, 19:13 + 0 - 0
  nevimjmeno2: ty kluku ušatá zakomplexovaná...co ty o mně všechno nevíš...:)))
 • bez klubu Rst 26.10.2014, neděle, 06:59 + 0 - 0
  Mimochodem to krásně ukazuje, jak je to tady se svobodou, resp. svobodou slova. Hráč na nějaký módní netový pičus napíše názor, ten však raději později smaže, aby neměl problémy. Tak jak teda?
 • bez klubu Rst 26.10.2014, neděle, 06:50 + 0 - 0
  Mádl je čurák, který jakoby vypadl z románu 1984, ideopolicie - a takových je většina, jenom za rasizmem by šli světa kraj. Z Váchova ,,Vyhráli jsme na hřišti i v hledišti" udělal výrok, který si fotbalista NESMÍ myslet (!). Kokotí sebranka, proti které komunističtí novináři byli nic.
 • AC Sparta Praha Daniel1983 26.10.2014, neděle, 05:26 + 0 - 0
  ten Mádl opět nezklamal :))) asi má v tě hlavě skutečně nasr... když jsem mu posledně napsal ohledně triček v Plzni, která měla tvořit choreo a trika nebyla povolena a on z toho udělal senzaci, že jsme je chtěli zapálit, že byla napuštěna nějakou hořlavinou, tak mě raději zablokoval, asi se bojí nějaké konfrontace nebo duskuze a honí si péro na úkor senzací, které bohužel senzacema nejsou
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 25.10.2014, sobota, 23:59 + 3 - 0
  isport a TN.CZ svojí čteností ukazují jak hluboko imbecilní je lidská rasa. Čtení bulvárních plátků, které se zakládají na vymyšlených informacích předělaných do senzací lidi berou jako fakta. Zaměření na SEX, SMRT a PRACHY všem ukáječům stačí, nesmí chybět písmo velikosti 200 na nadpis přes celou obrazovku a červené pozadí. Na všech stránkách stejně diskuze o tom zápase komentují jen čuráčci, co fotbal viděli jednou v televizi a 18 hodin denně tráví na svém PC a pak si na netu kompenzují svoje zasrané a nudné životy. Nemá to cenu řešit, je jasné, že články o tom budou ještě měsíc, protože okurková sezona je 365 dní v roce a nějak se vyplnit musí. Jen bych poznamenal, že naše republika má 0 novinářů. Jak na internetových denících tak v novinách píše jen kupa sotva dostudovanejch čuráků co za informace za článek vykouří dicka a pár humannistických feministech z fakulty pro blbky. Pro objektivní články doporučuji najít nezávislou stránku na daný problém či blogera, o kterém něco víte a tečka. Docela je mi smutne z diskuze na supports, dřív tu to šlo, lidi přidávali dlouhé a rozumné komenty, ten tu jen 15 letí kopáči typu landis stále nemohou najít učebnici dějepisu a svoje mindráky, že fotr výplatu prochlastá vylévají zde. Choďte na stadion, fanděte, ale serte na "média".
 • FC Baník Ostrava Rocco 25.10.2014, sobota, 20:31 + 0 - 0
  stejně je největší zlo media, 11-13 článku a uplně o ničem, pořád dokola, nemají o čem psát a ví že "ultras-hools" se nebojí třeba nastolit pořádek kdyby byl nějaký protest nebo něco, tak je musí zdiskreditovat. Zajímavé že jsem několikrát viděl rvačky v anglii, německu nebo tady v polsku, a viděl jsem maximálně 2 články, a dál se to vůbec neřešilo a věřtě nebo ne bylo to omnoho horší halo jako tady slovan-sparta. To jen tady u nás v ČR a SR je vše špatně postaveno na hlavu.
 • SK Slavia Praha saiwer 25.10.2014, sobota, 19:26 + 0 - 0
  JedineACS: byl
 • FC Baník Ostrava capekpico 25.10.2014, sobota, 19:04 + 3 - 1
  Se divím, že sešívky nemají zákaz vyjadřovat se na netu jako PPlzeň hools. Děláte tady akorát ostudu.
 • SK Slavia Praha Gatner 25.10.2014, sobota, 18:59 + 1 - 0
  Dobrá akce!
 • AC Sparta Praha Czerw 25.10.2014, sobota, 18:00 + 1 - 2
  fakt smesny,jak se tady nekdo zastava nasili apod ... narodili jste se asi ve spatnym stoleti no ... nicmene smutny taky je, ze jediny aspon trochu inteligentni komenty tu maj seshiti .... taky nechapu kdyz teda nekdo ma takovou touhu po nasili, proc nejde delat MMA a musi si neco dokazovat na ukor nekoho, kdo se proste prat nechce ... na to domluvit si v blave bitku jste meli asi 22 let, o zadny jsem neslysel ... ted jste akorat nahrali MAFFII na smec, aby za vlastni neschopnost sejmula spartu ... a to ze si na tom medmrdky prihrejou polivcicku, to snad moh cekat opravdu uplne kazdej ...
 • AC Sparta Praha JedineACS 25.10.2014, sobota, 17:55 + 1 - 0
  saiwer byl přítomen na tribuně že tvrdí to co tvrdí?
 • Zbrojovka Brno Gudas1913 25.10.2014, sobota, 16:23 + 1 - 0
  Ta prvni fotka, kde se dotycny snazi udelat stojku na sedacce nema chybu.
 • AC Sparta Praha eRw!n 25.10.2014, sobota, 15:42 + 2 - 1
  slavisti vratte se na idnes.cz
 • SK Slavia Praha saiwer 25.10.2014, sobota, 13:14 + 0 - 0
  landis: můžeš mě zesměšňovat po netu jak chceš, ale pak se nediv, že budeme na ligu chodit na karty fanouška, nechat se natáčet na policejní video apod. Asi nemá tady cenu vysvětlovat. Inteligent pochopí, ostatní budou napadat.
 • AC Sparta Praha landis 25.10.2014, sobota, 12:51 + 3 - 1
  ženy z židenu aby nepřidaly svůj komentář který tady všechny zajímá...:D
 • SK Slavia Praha mareq_13 25.10.2014, sobota, 12:22 + 2 - 0
  Saiwer: Přesně, boj proti FAČR plně podporuju, pyro a podobný taky, ale mlátit se v sektoru normálů je fakt na palici. To se pak proti kartě fanouška bojuje fakt blbě
 • SK Slavia Praha saiwer 25.10.2014, sobota, 12:15 + 0 - 3
  Nejvíc mě ale nasralo to, že tam sparťani ty malý děcka opravdu naháněli. Sice to bylo přes hřiště docela daleko, ale slepej ještě nejsem!!! Většinou se podobných aktivit na fotbale spíše zastávám, ale tady to byl jednoznačně hnůj sparty!!!
 • SK Slavia Praha saiwer 25.10.2014, sobota, 12:09 + 0 - 1
  mareq_13: Jenže plotama na stadecu to bohužel odsereme i my všichni ostatní v kotli! Se vším s tebou souhlasím. Přijde mi pak úsměvný se tady bavit o adresným ticketingu, zápasech v pondělí apod. Dostaneme to, co si zasloužíme!!! Měli na to celej den v ulicích Blavy nebo mimo město. Takhle poškodili akorát oba kluby a nalili olej do ohně FAČRu. No nic, škoda slov.
 • SK Slavia Praha mareq_13 25.10.2014, sobota, 11:41 + 4 - 3
  Mě se líbí jak všichni to obhajujou a když už to je něcí vina, tak stadionu, že tam k tomu byla příležitost. Co se takhle probrat? Nemám nic proti hooligans, když svejma aktivitama neohrožujou okolí. Jděte si na nějaký pole rozbít hubu a všem ro bude jedno. Vás blbce ale nenapadne nic jinýho, než se jít porvat na tribunu, kde sou normálové s dětma. To se pak těmhle článkům nedivte a popravdě, já s tim naprosto souhlasim. Za tohle napařit tvrdý tresty a kotle holt zamřížovat. Pyro fajn, vulgarity proti Peltovi super, hooligans aktivity mimo ostatní lidi klidně, ale ohrožovat tim ostatní? Děkuju nechci!
 • AC Sparta Praha Lenosh 25.10.2014, sobota, 10:59 + 4 - 0
  " to jsou ty jejich decibely a diskotéky a pak to takhle dopadá":-) Viník je pouze jeden... UEFA. Když už kvůli všemu dělají takové halo, člověk si na stadioně kvůli nim nemůže ani uprdnout, tak proč to nechali hrát na Pasienkách? Jenže těžce pochybuju že si budou sypat popel na hlavu... Radši dají flastr Slovanu a Spartě a pak se budou chválit jak tu situaci vyřešili... UEFA MAFIA!!!
 • SK Sigma Olomouc matěj 25.10.2014, sobota, 10:24 + 1 - 0
  Celkově pročítat si twitter "sporťáků" z Blesku je k popukání. Sice na jednu stranu moralizují jaká je to hrůza, na druhou stranu jsou v sedmým nebi, že je zase měsíc o čem psát. Nevím, co by bez těch chuligánů hoši dělali. Asi zametali ulice :-)))
 • FC Baník Ostrava Didosh28 25.10.2014, sobota, 09:53 + 0 - 0
  Jebat Spartu ale jak tady pořád čtu od fanoušků Slovanu jejich velkohubé žvásty,chce se mi blit!!!Bez Ruchu a Zbrojovky by jste byli v ryci!
 • ŠK Slovan Bratislava pitbul 25.10.2014, sobota, 09:33 + 0 - 2
  sranda je, ze medzi ultras je sparta iba banda zbabelcov, jediny kto sa vas "boji" su stary ludia a deti, urcite nie ultras, nie nadarmo sa spieva sparta buzerantu parta, lebo sparta ma k skutocnemu nasiliu tak daleko ako odial na mars.
 • bez klubu steve 25.10.2014, sobota, 08:15 + 0 - 4
  Pak tu zase můžete brečet jak malý haranti, když po Vás budou chtít občanku, adresný ticketing apod. Chováte se jak dobytek, tak dobře vám tak kreténi.
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Chuligáni Trnavy se dostali ... 18.10.2021

Chuligáni Trnavy se dostali ...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...

Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace