o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Na návštěvě utkání Lokomotiv Moskva - Besiktas JK

sobota, 07.11.2015 - přejít do komentářů
Lokomotiv Moskva po delší době v základní skupině EL.
/titleImg/na-navsteve-utkani-lokomotiv-moskva-besiktas-jk/1/7224.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Lokomotiv Moskva se po delší odmlce znovu prokousal do evropských pohárů a před dvěma týdny se v základní skupině Evropské ligy střetnul s tureckým Besiktasem, fanouškovsky určitě nejzajímavějším sokem ve skupině.

Před zápasem prolétla informace, že se očekávají až čtyři tisíce Turků, většina pracujících v ruské metropoli. V okolí stadionu jsou k vidění kromě symbolů Besiktase i šály Trabzonsporu, dokonce i Fenerbahce. Turci zápas pojali jako souboj národů, ale proč má někdo potřebu nosit na zápas jinak znepřáteleného klubu barvy svého oblíbeného týmu?! Na stadionu je skutečně hostů dost, za brankou kolem 2000, další v přilehlých sektorech, takže tvoří pětinu návštěvy na stadionu.

Takovému počtu ale fandění v průběhu zápasu vůbec neodpovídá. Hlučně se Turci prezentují jen tradičním chorálem na začátku zápasu a dělenými pokřiky mezi sektory. Jinak fandí jen dvě stovky ve středu sektoru hostů. Po vyrovnávacím gólu ve druhém poločase odpalují několik bengálů a dělobuchů. Nic zajímavějšího, převážně piknici, nepředvedli.

Tím se dostáváme se k domácím, kde stojí za to si nastínit situaci, která panuje na jižní tribuně. O tříletých protestech proti prezidentce klubu Olze Smorodskoj bylo napsáno dost při předchozím reportu ze zápasu Lokomotiv – Torpedo. Situace bohužel pro ultras Loka dostala další nepříznivý rozměr. Část aktivních lidí, včetně většiny chuligánských skupin, přistoupila na hru vedení a začínají přejímat otěže na jižní tribuně. Už nejsou členy sjednocené organizace aktivních skupin United South. Samozřejmě změna o 180° není sama sebou, ale jak to dnes v životě chodí, za vším hledej peníze. Klub si jednoduše kupuje fanoušky, přispívá na vlajky, choreografie. Dokonce se mluví i o penězích za hlasovou podporu při zápasech. Většina  momentálních lídrů na jihu pracuje v klubu, nebo s ním úzce spolupracuje. Situace je napjatá, část fans, která s tímto způsobem fungování nesouhlasí, chodí buď na kraj jižní tribuny, na jiná místa stadionu, nebo nechodí na zápasy vůbec. Výjimkou nejsou ani vzájemné potyčky. V Rusku není bohužel provázanost ultras a klubu žádnou výjimkou. Stav prozatím nemá východisko, možnou nadějí je rýsující se odchod nenáviděné prezidentky z klubu.

Na tomto zápase klub zorganizoval akci alá Barcelona – rozsvícení mobilních telefonů při nástupu hráčů, k čemuž byly u vstupů rozdávány letáky. Jih se nakonec naplnil nějakými 3000 fanoušky. Při předchozím domácím zápase se Skenderbeu proběhly pozdravy směrem k hostům – UBI ŚIPTARA a UBI USTAŚA, a tak UEFA potrestala klub pokutou 20 tisíc švýcarských franků a zavřením 300 míst na jižní tribuně, kde byla po celý zápas natažena plachta „No to racism“. Zároveň UEFA zakázala protialbánský transparent připravený na tento zápas.

Smutný byl pohled na celý jih, kde fandění řídí dva nezkušení megafonisté, úroveň byla velmi slabá, připomínala návrat o 10 let zpět. Na dolní zídce, která byla vždy po celé délce ověšena vlajkami, visí celé 3 vlajky, z toho jedna i v Česku známé skupiny. Za zmínku stojí výlet jednoho z domácích na hřiště po vstřeleném góle. Objal se s několika hráči a klusem se vracel k tribuně. Teprve potom si ho všiml jeden člen security a lehkým klusem se ho jal lapit. Mladík seskočil ze hřiště pod tribunu, kde se s pomocí stříšky a šály místo lana vydrápal zpět na tribunu.

Zápas skončil spravedlivou remízou 1:1, kdy za hosty srovnával Mario Gomez. Po zápase jsou Turci odvedeni kordonem do metra a postupně se rozplynou ve dvanáctimiliónové metropoli.

Autor: ChemikSKS

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 09.11.2015, pondělí, 19:15 + 1 - 0
  ChemikSKS: Přesně jak píše, je to věc gusta a každý ho máme jiný. Co se líbí mně, nemusí se líbit Tobě a naopak. Každopádně i díky Tobě, stejně jako i ostatním, má člověk možnost srovnávat a za to patří díky i Tobě !!! Bez ohledu na to, zda se mi to líbí či ne ;o). A o tom to je :o).
 • SK Slavia Praha ChemikSKS 09.11.2015, pondělí, 11:50 + 0 - 0
  Já naopak zastávám články, co mi řeknou něco víc než jen zápas. Popisovat, že odpálili dýmovnici ve 30. minutě, že jsem se po cestě nalil a nalepil samolepky po cestě na značku, nevím no :-). Ale proti gustu :-).
 • SK Slavia Praha Cája 08.11.2015, neděle, 19:16 + 0 - 0
  Naopak se musim Chemika zastat. Není zde jen report z utkání ale i popis celkového obrazu a s těma fotkama, když zápas evidentně nestál za moc tak co si čekal? Ty "nic neříkající" fotky to asi celé odráží..
 • FC Baník Ostrava Mat1922 08.11.2015, neděle, 16:20 + 0 - 0
  Kostic:prosim hod mu tu zase nejaky clanek,prihod piticko a klobasu,bo se zblazni:-D
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 08.11.2015, neděle, 12:54 + 0 - 0
  Určitě byla na začátku dobrá myšlenka, podívat se někam ven a podělit se s námi ostatními o zážitek. Bohužel fotky nic neříkající. Samotný popis daného utkání a všeho okolo též slaboučký. Celkově nic co by zaujalo. Věřím však, že určitě samotný zážitek na místě byl jistě zcela jiný, než tenhle článek a fotografie. Každopádně díky za dobrý úmysl a bohužel horší provedení. Vím, lehce se soudí a těžko pak být v pozici autora na místě samotném. Jen srovnávám s boleslavskými a třeba Danielem (Sparta), kde se mi to moc líbilo.
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace