o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Na Špionáži: Bursaspor x Besiktas

úterý, 17.09.2013 - přejít do komentářů
Nenávist k soupeři, jednota při podpoře smutek po prohře - vítejte v Turecku
/titleImg/na-spionazi-bursaspor-x-besiktas/1/5299.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Zdravím fanoušky supporters.cz. Mám to štěstí být nějakou dobu v Turecku, tudíž bych se s Vámi chtěl podělit o zážitek z návštěvy místního fotbalového zápasu. Nacházím se v Burse, krásném a nemalém městě, jemuž téměř všude dominuje zelená barva, a i z tohoto důvodu jsou klubovými barvami Bursasporu zelená a bílá. Jelikož miluji fotbal a vše okolo něj, již před příletem jsem si vytipoval zápasy, které bych chtěl navštívit. První vybraný zápas (Bursaspor – Galatasaray) mi bohužel nevyšel z důvodu rychlého vyprodání vstupenek a tak jsem si slíbil, že příště se tam už musím dostat. Abych to neměl tak jednoduché, tak mi osud přihrál do cesty místní zápas roku. Soupeřem byl nejvíc nenáviděný celek Bursy – istanbulský Beşiktaş.

Nenávist vznikla pár let zpátky, kdy Bursaspor bojoval o záchranu a Beşiktaş prodával zápasy jeho soupeřům. Na vše se přišlo, jsou zveřejněny i odposlechy usvědčující Beşiktaş, ale na sestupu zelenobílých to nic nezměnilo. Tímto okamžikem se domácí zapřísáhli, že příště jim to vrátí a že zažijí peklo. Po třech letech, kdy Bursaspor hrál pouze druhou ligu, se tito soupeři opět potkali. A domácí nelhali. Hráči hostů nemohli ani na rozcvičení, jaká vřava byla na stadionu, všude vojáci a policie.

Když i Turek řekne, že to byla síla, tak si ani nedovedu představit, jak to muselo vypadat. No a na zápas těchto soupeřů jsem se měl dostat v kombinaci s faktem, že domácí mají prodaných více jak 22 tisíc permanentek z celkové kapacity 25 tisíc a nebylo mi známo, kdy se vstupenky objeví na internetu. Nic moc lehkého, řekl bych. Nakonec se hodinu po spuštění předprodeje dovídám, že jediné místo, kde se dají vstupenky pořídit, je na stadionu, kam se ihned vydávám. Po hodině a půl ve frontě (kde se dala pořídit voda či jídlo) zapůjčuji kopii pasu a raduji se ze zakoupení lístku, v přepočtu za 200 Kč. Chlapec, co stál přede mnou, se radostí téměř rozbrečel, no já neměl o moc menší radost.

Byl tu den zápasu. Určitě jsem se chtěl podívat více kolem stadionu, třeba zajít do fan shopu, takže volím dřívější odchod z domu a cca dvě hodiny před zápasem se nacházím na místě. Všude mraky zelenobílých, sem tam se objeví žlutá z důvodu přátelských vztahů s Ankarasporem (viděl jsem i něco jako družební půlené šály) či čistě jen šály nebo dresy Ankary. Nabídka šál je opravdu rozmanitá, cena v oficiálním obchodu je 15 lir za jednu (pro koruny vynásobit deseti), zbylé jsem nezjistil. Nápad jít do fan shopu se nezdá býti realizovatelným, jelikož je před ním obrovská fronta a vnitřkem se prochází téměř bez rozestupů. Vše se odehrává za neustálých zatím slabších popěvků, výbuchy dělobuchů jsou samozřejmostí.

Intenzita se stupňuje zhruba hodinu a půl před zápasem, objevují se první ohně, zastavují se projíždějící auta či mhd, musí zatroubit, jinak nejsou puštěni dál. Jeden z domácích fanatiků leze na semafor pro lepší rozeřvávání davu, nakonec z něj musí seskočit mezi kolegy, protože se zpátky nemůže dostat. Vše vrcholí příjezdem autobusu domácích hráčů, kdy se rozpoutává pyrotechnické peklo. Ohně, dělobuchy, konfety a strašný řev je doprovázen úsměvem přihlížejících policistů. Těch bylo na zápase přítomno mnoho, přestože z bezpečnostních důvodů byla zakázána přítomnost hostů. Po doprovodu autobusu na stadion se ještě pár minut fandí, pak se situace uklidňuje a všichni se rozchází na stadion. Cestou potkávám chlápka v kvádru, jenž se strašně baví tím, jak vylekal svého kamaráda (a mě!) vybuchlou petardou, opodál skupinka kluků drží race, očividně se těšící na jejich odpálení. Inu trošku jiný svět.

Po nezbytné kontrole před vstupem na stadion si hledám ideální místo na sledování domácích tribun.. chtěl jsem napsat zápasu. Hodinu před zápasem je stadion téměř plný, rozjíždí se první chorály. Nerozumím skoro ničemu, jen snad nějaké narážky na Beşiktaş se dají rozeznat. Skákání, využití šál, rukou, tleskání, kde se zapojují všichni, resp. musí zapojit všichni, jelikož Vás vezmou kolem ramen. Zápas ani nezačal a já už cítil únavu. A to jsem se snažil hlavně točit či fotit. Doslova mrazivou husí kůži zažívám u songu, kde všichni roztáhli šály a syčeli do rytmu. Úžasné. Čtení soupisek, maximální pískot u hostů, oslava domácích hráčů, taktéž skvělé. Upřímně přiznávám, že bych klidně zaplatil i pětinásobek za tu show, co proběhla před úvodním hvizdem rozhodčího. A to se mi jeden domácí fanoušek omlouval, že v mé části stadionu není tak dobrá atmosféra jak v centru dění. Domácí si přichystali choreo připomínající 50 let od vzniku klubu s nápisem něco ve smyslu „Můžeme být poraženi, ale ne zničeni.“ (netuším, zdali je to přesný překlad). Před začátkem zápasu ještě projíždí čestné kolečko policisté na kolech za potlesku tribun, následuje turecká hymna a můžeme jít na to.

Zápas začíná a fanatismus vrcholí, asi nejlepší část celého večera. V šesté minutě (dle poštovního kódu města) údajně bývá vyjádřena podpora družebnímu Ankarasporu, nicméně bylo těžké to rozeznat. Bohužel se poměrně brzy dostávají hosté do vedení a atmosféra trochu upadá. Podpora nicméně stále pokračuje, zažívám i jeden výbuch stadionu při gólu, ten však neplatí pro ofsajd. I když jsem to měl přes celou délku stadionu, tak jsem v tu chvíli přesvědčen, že to ofsajd nebyl. A se mnou dalších 25 tisíc lidí. Hrozná křivda. Asi dvě menší potyčky byly k vidění na stadionu, jednou se celá hlavní tribuna otočila k VIP, ale těžko říct, co se tam dělo. Před přestávkou se po rohu ještě prosazuje hostující kapitán Sivok a já tuším, že dnes to na žádnou velkou oslavu asi nebude.

Do druhého poločasu vstupuje Bursa tlakem, kdy tribuny na chvíli ožívají, ale v 64. minutě hosté přidávají třetí branku a to definitivně ukončuje nějaké větší aktivity tribun. Následují jen výzvy k odstoupení trenéra a prezidenta klubu, pískot na některé hráče při střídání či agresivnějších zákrocích hostů. Patnáct minut před koncem se někteří domácí pomalu vydávají na cestu domů. Konec zápasu trochu smutný, strašně jsem domácím přál úspěch, udělali na mě dobrý dojem svou láskou ke klubu a celkově fotbalu, to jak mi pomáhali, zajímali se o to, odkud jsem atd.

Celkově bych tento zážitek přál každému, kdo miluje fotbalovou atmosféru či dění okolo tohoto úchvatného sportu. Ta samozřejmost, s jakou hulákali před stadionem, od nejmenších dětí odpalovali nejrůznější pyrotechniku, ta nenávist k soupeři, ten smutek po prohře, ta jednotnost při podpoře, to vše je pro našince strašně vzácná věc a já jsem si jí užil na maximum. A už se nemohu dočkat dalšího zážitku – v neděli derby Beşiktaş vs. Galatasaray na vyprodaném Atatürk Olympic Stadium pro víc jak 70 tisíc bláznů..

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 19.09.2013, čtvrtek, 19:54 + 0 - 0
  A hlavně jsme tady většina aktivní fans,ultras,hools a on je co?Kokot.
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 19.09.2013, čtvrtek, 19:51 + 0 - 0
  Jasně,že nejsem na diskusích poprvé,ale jinde mě demence některých lidí tolik nepřekvapuje,všude jsou tihle chytrolíni,ale tady jsem si myslel,že jsme v drtivé většině chlapi,kteří mají rádi fotbal a vše okolo,nehroutíme se z nějaké té facky před zápasem a naivně jsem si myslel,že takový blbeček tady nebude mít úspěch a ono hovno...no je to jedno,já se budu snažit na něho nereagovat,ale někdy to prostě nejde.
 • AC Sparta Praha eRw!n 19.09.2013, čtvrtek, 15:51 + 0 - 0
  Pedro Baník: jestli jsi na diskuzich a internetu poprve, tak te chapu, jinak teda vubec
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 19.09.2013, čtvrtek, 14:26 + 0 - 0
  eRw!n:je ti sympatické,že někdo pod pláštěm anonymity ze sebe dělá největšího kinga,přitom ani nepřizná odkud je,komu fandí,jen rýpe?Jak psal quentin tak tihle lidé jsou opravdu všude a všude to jsou ti největší blbečci,všichni se chovají stejně,jsou úplní supermani,ve skutečnosti jsou to většinou chudáčci,zatím jsem to poznal na vlastní kůži jen jednou,když hrdina,který vyskakoval na netu ve skutečnosti byl chudáček,kterého by bylo zbytečné i fackovat...toť vše...ještě mu tleskejte pičo...
 • AC Sparta Praha eRw!n 19.09.2013, čtvrtek, 11:31 + 0 - 0
  pilgrime dobre si ho vodis :)) well played sir
 • ŠK Slovan Bratislava quentin 19.09.2013, čtvrtek, 09:00 + 0 - 0
  no to je teda obrovske stastie zit uz nejaky cas v turecku.wow. nejaky cikanofil. jebat turkov,ich futbal a "ultras" a specialne jebat pilgrima. neviem na co sa snim vobec niekto pustate do debaty. nepriznava sa k ziadnemu klubu iba v kazdom druhom toppicu kveruluje a hra sa na strasne intelektuala ktory presne vie ako ma spravny fanatik a fans tabor vyzerat. podla retoriky mam taky tip kto by to mohol byt ale zatial si ho necham pre seba.
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 21:31 + 0 - 0
  nic proti, ale vy jste fakt dost primitivní, takoví jednodušší lidé....ale co už, každý je holt nějaký
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 21:09 + 0 - 0
  s77:máš pravdu,nechám se zbytečně vyprovokovat,v reálu bych ho jako správný primitiv rozkopal,tady se nervuju a skáču do stropu a nechápu jak takoví lidé vůbec můžou existovat a tady mě to sere o to víc,že jsem si myslel,že je to tady zdravější než jinde,protože i přes rivalitu a nenávist máme hodně společné zájmy i cíle.A tenhle člověk tady evidentně nepatří,nezapadá,ale jen otravuje.
 • Slezský FC Opava s77 18.09.2013, středa, 20:41 + 0 - 0
  Pedro, dej si na hlavu ledový ručník a pak se na to vykašli, tahle debata nikam nevede. Pilgrim sem evidentně chodí, aby si pozvedl své ego tím, že si bude dokazovat svou údajnou duševní převahu nad "primitivním fanouškem", a ty jsi mu sedl na lep a pustil ses s ním do debaty, která nemá konce. Lidí jako Pilgrim, kteří všude byli dvakrát a řídí půlku zeměkoule, je na všech možných fórech milion a jediný recept je - ignorovat je. ;)
 • FC Baník Ostrava Rocco 18.09.2013, středa, 20:18 + 0 - 0
  pilgrime drž už hubu ty vandraku co fandi tel avivu bež si mlet takove hovna někam jinam a ne tady
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 20:14 + 0 - 0
  Mrdko jedna,odvolávám co jsem slíbil,na takového zkurvysyna budu reagovat vždycky...
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 20:13 + 0 - 0
  tušil jsem to, ale nikdy bych nemohl mít cokoliv společného s někým, kdo si myslí, že Pilsner Urquel je slušné pivo, bysme ani na pivo spolu chodit nemohli, neklapalo by nám to spolu, zkus se poohlídnout jinde
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 20:10 + 0 - 0
  já chci tebe,to jsi nepochopil?
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 20:09 + 0 - 0
  gratuluju ti k tvému Coming Outu, když sis to teď všechno konečně přiznal, možná se vnitřně uvolníš, ubereš na hysterii, najdeš si chlapce a začneš žít nový, spokojenější život a zlatým hřebem bude, že se možná na internetu přestaneš chovat jako hysterický idiot
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 20:00 + 0 - 0
  Ano teď se stydím,vzlykám a nemůžu zastavit pláč,hrál jsem si na někoho kým nejsem a ve skutečnosti jsem ošklivý,homosexuální,nevzdělaný cigám žijící v Chánově ze sociálních dávek,navíc se musím přiznat,že vůbec nefandím Baníku,ale Opavě,v lize Spartě a když ji trénoval František tak jsem nosil hrdě sešívaný dres,jsem paskvil,fůůůj.Ještě,že jsou na světě tak skvělí lidé jako pan p. a planeta je díky nim nádherným místem k životu :-D
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 19:51 + 0 - 0
  no a k tomu všemu se chováš jako malý cigoš - "Už na tebe nebudu NIKDY reagovat"......tak se poprvé v životě, ty hysterický idiote, zachovej jako dospělý člověk a drž své slovo
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 19:47 + 0 - 0
  Stokurew:Nééé,já už nechci,už nemám sílu,on má svůj svět,jen nevím proč operuje tady...?
 • FC Hradec Králové Stokurew 18.09.2013, středa, 19:40 + 0 - 0
  ještě kluci.... :-)))
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 19:38 + 0 - 0
  A fascinuje mě jak poznáš lidi,už jsi mi napsal,že nemám na to co piješ,šňupeš? ty,takže jsem asi socka?Pak jsem nevzdělaný,neinteligentní,bydlím na sídlišti...jsi špatná vědma,.to už ti zmrdi v televizi toho uhodnou víc :-))))Jóó a ještě jsem latentní homosexuál :-))))ty vole,zavolej si na nějakou linku důvěry,tady tě nevyléčíme :-))
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 19:27 + 0 - 0
  Jako idiot působíš po celou dobu svého učinkování na zdejšímu portále ty a na tom se shodne 99% lidí zde a je jedno jestli fandí Baníku,Spartě nebo Opavě.Já bych ti ukázal takovou homosexualitu,že by si z toho ukakával do konce života ty buzerante.To že jsem na tebe kdy reagoval byla moje chyba,uznávám,spousta lidí už pochopila co jsi zač a nereaguje ani když napíšeš sebevětší lejno,budu se muset krotit a chovat se taky tak.
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 19:17 + 0 - 0
  ty blbe odněkud z ostravsého sídliště, nikdy jsem si tě do huby nebral, ale ty máš nutkavou potřebu na mě neustále reagovat (možná to je projev tvé latentní homosexuality), takže si zameť před vlastním prahem, a pak se vrať na tu základku, ať nepůsobiší jako idiot
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 19:11 + 0 - 0
  pilgrim:Ty koště buhví odkud,neber si mě už nikdy do huby,zmrde.
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 18:53 + 0 - 0
  poslouchej, ty ostravský idiote, ty máš především problém s chápáním psaného textu, vrať se zpátky na základku a dodělej si základní vzdělání, anebo se drž svého přesvědčení a už na mě nereaguj. Psal jsem, že nemám rád islám, to je něco zcela jiného, než "nenávidět", ale chápu, pro idiota to je už mimo jeho chabé rozlišovací schopnosti. Nedávno ses zřejmě někde na fejsbuku seznámil s cizím slovem "troll" - evidentně ti ten výraz nedá spát, možná to bude tím, že ses v něm poznal...
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 18:49 + 0 - 0
  eRw!n:Asi to tak nějak bude,je tam samozřejmě ta divoká mentalita,ale aby někdo vydržel několik hodin v kuse skákat a zpívat,bez alkoholu,bez vody...protože když se podívám na ty kotle,třeba San Lorenzo,tak pochybuju,že tam mají vůbec bufet a ikdyby tak se tam určitě většina nemá šanci dostat.
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 18:45 + 0 - 0
  pilgrim:Tak ty máš racionální důvody nenávidět muslimy a když má někdo jiný taky racionální důvody nenávidět jinou skupinu lidí tak je to pro tebe zkurvený nácek.Už na tebe nebudu NIKDY reagovat,fakt nebudu krmit největšího trolla na supperters a ještě napíšeš,že tady trolluju,debile!Já tady píšu své názory,většinou k tématu nebo reakce na nějaký komentář,ikdyž rozhodně nejsem nějaký mírumilovný tvor,naopak,tak nikoho neurážím,nepřipadá mi to hrdinské pod pláštěm internetové anonymity,to ty na všechno a všechny jen pičuješ,jsi typický,čítankový troll,ale to sám víš a jestli ne tak se nech hospitalizovat.
 • AC Sparta Praha eRw!n 18.09.2013, středa, 17:33 + 0 - 0
  fansontour: no tak v boce 90% lidi huli brka a sjizdi kokes :)
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 15:40 + 0 - 0
  Pedro - no, s tou Plzní jsi to tedy vyhrál, ale každému, co jeho jest....já nemám rád islám, není to žádný rasismus ani xenofobie, no a protože dost jezdím po světě, tak mám k tomu své racionální důvody, o kterých se tu s tebou nemíním bavit. Já napsal normální, běžný příspěvek, ty jsi na něj začal jak debil tradičně trollovat, nemůžu za to, že můj svět je odlišný od tvého (bohudíky). Vem si příklad z toho sparťana nad tebou - ten dokáže napsat příspěvek o něčem, který má hlavu a patu, navíc má i velkou přidanou hodnotu
 • AC Sparta Praha fansontour 18.09.2013, středa, 15:09 + 0 - 0
  S tou přípravou před zápasem je to ale fakt zajímavé.. V Buenos Aires před zápasem třeba Bocy nenajdete nikde alkohol, všichni ti fanatici jsou vesměs střízliví, po zápase neuvidíte kolem stadionu živáčka. V Istanbulu hlavně teda na GS nebo Besiktasi je 3h před zápasem kolem stadionu peklo a chlast tam celkem jede. Takže ta atmosféra je před zápasem někdy lepší než na stadionu. Ted na jaře jsem byl na derby Oly-Pana v Athénách a opět 3h před zápasem famozní představení Gate7 přímo před stadionem u klubového pubu. Takže v J.Americe ti frajeři absolutně nepotřebují chlast, v Evropě to přeci jenom o chlastu je. I když jak jsem psal už níže, Turků, Srbům a Řekům je to šumák, ty jedou na 100% furt...:-)
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 14:14 + 0 - 0
  pilgrim:Já piju v drtivé většině pivo a kdyby jsi neměl v té své hlavě bordel,tak by sis pamatoval,že jsme se o tématu pivo bavili,to jsem ještě netušil,že jsi místní troll a že tě budu muset denně přikrmovat aby jsi alespoň trošku cítil,že jsi v životě šťastný,já mám rád Plzeň,kterou piju z 95% a v podnicích kde chodím jsem s ní maximálně spokojen.A jestli šňupeš kokain tak na to skutečně nemám,ale upřímně ikdybych měl tak si dám stejně Plzeň.Drogy by i vysvětlovaly tvoji rozdvojenost(minimálně),nadáváš na nacionalisty,rasisty,pak sám máš rasistické kecy.Jak už jsem psal,v jednom článku se pereš za hovno a ve druhém zas proti tomu hovnu brojíš...
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 11:05 + 0 - 0
  Pedro - stejně bys na to neměl peníze, tak je zbytečné odpovídat, tebe tipuju tak na přiblblou nošovickou desítku od SAB Milleru
 • SK Slavia Praha saiwer 18.09.2013, středa, 10:55 + 0 - 0
  Turecká atmosféra je neopakovatelná... Nikdy jsem nic lepšího nezažil. Jednou mě tam kluci z GS dokonce naučili pokřik proti FB, když se dozvěděli, že jsem ze stejné země, co Milan Baroš... Rozeřvávat 500 hlavý dav na nástupišti v metru jazykem, kterému téměř nerozumím, to bylo něco nezapomenutelnýho :)
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 18.09.2013, středa, 10:33 + 1 - 0
  pilgrim:mě by spíš zajímalo co si dáváš ty než zasedneš ke compu :-)
 • bez klubu pilgrim 18.09.2013, středa, 10:06 + 0 - 0
  zase bych z těch poblázněných cigošů tak neuchcával, oni jak rychle vzplanou, tak zase rychle vychladnou, případně ten svůj bláznivý "fanatismus" obratí proti svému klubu..... Jen by mě zajímalo, čím se tam před fotbalem "předpřipravují" - chlast jim Mohamed zakázal, to se hromadně zfetujou anebo co dělají před zápasem?
 • Zbrojovka Brno Martin29 18.09.2013, středa, 09:50 + 0 - 0
  ještě pár jihoamerických států...
 • AC Sparta Praha fansontour 18.09.2013, středa, 09:07 + 0 - 0
  Přesně tak, Turecko je super, kdo tam nebyl, tak to nepochopí!!! Ten ryzí fanatismus, to uvidíte pouze tam, v Řecku a potom v Srbsku. Nikde jinde a s Polskem na mě nechoďte:-).
 • SK Slavia Praha TurboSKS 17.09.2013, úterý, 20:00 + 0 - 0
  to nedelne turecke derby je jeden z mojich najlepsich a najvacsich levelov.... Uz ma nebavi chodit do divadla na premier league kde som mal moznost uz byt 3x.
 • FC Baník Ostrava ostravak 17.09.2013, úterý, 19:00 + 0 - 0
  super napsáno...většině lidí se o tomto může jen zdát tak si to chlapče užívej! :)
 • bez klubu sasacrusty 17.09.2013, úterý, 18:37 + 0 - 0
  to musí být mazec:-)
 • Bohemians 1905 primitiv 17.09.2013, úterý, 18:31 + 0 - 0
  Správné barvy :-)
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Choreo i ohňostroj. Fanoušci... včera

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
FCB a GKS - Přátelství prově... 02.11.2021

FCB a GKS - Přátelství prově...


Další parádní představení Ch... 01.11.2021

Další parádní představení Ch...


Bílé peklo v Edenu provonělo... 26.11.2021

Bílé peklo v Edenu provonělo...

Komentáře
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
23.11.2021, úterý, 09:21 - Divák
V Teplicích je to fakt zabité....
22.11.2021, pondělí, 21:54 - Přerovák88
Super zápas se vším všudy. Oba...
22.11.2021, pondělí, 21:43 - k.m
10x vyfotit prázdné tribuny ??
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace