o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Na špionáži: Crvena Zvezda - Partizan Bělehrad

Na Špionáži pátek, 23.11.2012 15:25 - přejít do komentářů
Pri úvodnej pyroshow boli odpálené bengále, stroboskopy a ohňostroj...
images/clanky/na-spionazi-crvena-zvezda-partizan-belehrad-4601.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Rubrika Na špionáži je psána nezávislým návštěvníkem utkání, jenž není příznivcem ani jednoho z účinkujících klubů. Pokud i vy navštívíte zajímavou sportovní událost jako pozorovatel třetí strany, tak máte možnost podělit se o své zážitky právě formou špionáže. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Na špionáži).

Návšteva Belehradského derby sa pomaly stáva našou tradíciou, a tak po jarnom zápase Partizan -Zvezda na štadióne JNA sme sa rozhodli zhliadnuť, ako vyzerá atmosféra na Marakane, štadióne Crvenej Zvezdy.

Vyrážame v sobotu ráno v zostave 2 Chimenkovci z Detvy 2 Bokov boys Kladno a cesta nám po diaľnici ubieha rýchlo a tak po 7 hodinách nás víta srbská metropola slnečným počasím a príjemnými 15 stupňami, takže naše mikiny dole a po meste sa prechádzame v krátkych tričkách.

Po ubytovaní sa v jednom hosteli, kde noc stála 11 euro, naše kroky smerujú k stánku s tradičnými srbskými hamburgermi tzv. pljeskavicami, ktoré svojou skvelou chuťou a rozmermi hravo zatienia aj slávne americké fastfoody. Stretávame tu aj cez nášho spoločného srbského kamaráta /Hvala Nikola za karte/ skupinku fanúšikov bratislavského Slovana, ktorí nám oznamujú, že sa ich tu nachádza 20 kusov tvrdého jadra USP.

Belasí neboli jedinou ekipou, ktorú sme v ten deň stretli. Zišlo sa tu veľa pozorovateľov a groundhopperov z celej Európy, napr. Poliaci z BKS STAL BIELSKO BIALA či ZAGLEBIA SOSNOWIEC, všetci v rovnakých zimných čiapkach a mikinách s kapucňami.

Po prehliadke mesta a par pivkách naše kroky smerujú k štadiónu na východnú tribúnu, kde sme mali dobrý výhľad na oba tábory. Ceny lístkov sa pohybovali od 500 na sektory za bránkami do 1500 dinárov, na hlavné tribúny /5 až 10 euro/.

Na úvod zápasu si domáci pripravili transparent v ktorom sa spomínalo, že najväčší šampióni sa stávajú vtedy, keď v čase krízy treba na ihrisku zabojovať a zvíťaziť, doplnenou veľkolepou pyroshow za pomoci bengálov, stroboskopov a ohňostroja, aký sa u nás vidí len na Silvestra.

Do toho množstvo pruhovaných červeno-bielych vlajok na mávanie, čo dalo parádny efekt. Hostia na severnej tribúne tiež odpovedali množstvom pyrotechniky, ktorá väčšinou skončila na tartanovej dráhe. Atmosféru trošku vyhrotili Zabranjeni, ktorí boli od zvyšku Grobarov oddelení policajným kordónom a hodili pár ohňov medzi Alcatraz.

Celý zápas obe ekipy vytrvalo povzbudzovali, najmä po góloch svojho mužstva, doping bol neskutočný. V oboch sektoroch sa objavovali aj rôzne transparenty venujúce sa súčasnému politickému dianiu ako prepustenie chorvátskych generálov Gotovinu a Markača, ktorí boli zodpovední za vojnové zločiny na srbskom civilnom obyvateľstve počas operácie Oluja /Búrka/v roku 1995, či priateľstvu medzi priaznivcami Partizana a milánskeho AC.

Delije vyvesili aj množstvo ukoristených vlajok Grobarov, no v predzápasovom konflikte utrpeli porážku, keď krčmu v ktorej sedeli najmä členovia grupy Heroes, napadlo asi 150 Grobarov a väčšina z nich bola aj zatknutá políciou. Mali sme info aj o napadnutí minubusu fanúšikov CSKA, členmi fanklubu Crvenej Zvezdy z mesta Niš.

Na plote domácich sme zazreli aj flagy družobných mužstiev OLYMPIAKOSU PIREUS a SPARTAKA MOSKVA. Zápas končí po dramatickom priebehu víťazstvom Crvenej Zvezdy a tak spoločné oslavy s hráčmi nemajú konca.

TIP - 143. Belehradské derby malo opäť "grády"

My sa pomaličky poberáme do mesta na akciu, zvanú: Belgrade by night. Chcel by som poďakovať všetkým účastníkom výjazdu a ostatným grounhopperom vrelo odporučiť návštevu tohto derby, ktoré patrí svojou atmosférou medzi najlepšie na svete.

Autor: Špion

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu Jorge 28.11.2012, středa, 12:19 + 0 - 0
    fansontour:Pokud jde o zápasy na Zvezdě,tak tam se není třeba obávat,že by bylo vyprodáno,pokladna je otevřená i v den utkání.Někdy tam prodávaj i lístky pro hosty,jindy jsou tyhle k mání jen asi o 500 metrů dál na stadionu Partizanu(zažil jsem obě možnosti).Loni jim to tam na tom Partizanu v den utkání nějak nefungovalo,nicméně chybějící lístek na jih jsme nakonec sehnali u stadionu Zvezdy-skoro určitě tam vždycky narazíš na někoho,kdo nabízí ,,ulaznice"-a většinou za původní cenu! Se zápasy na Partizanu nemám zkušenost,fakt je,že tam je nižší kapacita a vyprodáno být může.
  • AC Sparta Praha fansontour 26.11.2012, pondělí, 09:35 + 0 - 0
    Jak je to s lupenama na derby? Dá se to koupit před zápasem nebo je to pasé a musí se to řešit s předstihem?
  • bez klubu Jorge 25.11.2012, neděle, 21:20 + 0 - 0
    Taky jsem tam byl a výborný dojem z derby,navzdory výsledku,musím podepsat. I v mém hostelu(9Euro) je přes víkend banda Poláků od Zaglebie Sosnowiec a Legie Varšava,fandili Zvezdě. V den utkání na ,,předkrmu" v podobě utkání Rad-Hajduk Kula potkávám trojici sparťanů,v tomto derby neutrálních.Prý ve městě natrefili na nálepky Slovácka! Podle oficiálních zpráv policie mělo být před derby zadrženo 107 osob,krom střetů mezi Delijemi a Grobary mělo dojít i na střet Delijí s policií a údajně i obou grobarských skupin u stadionu Sindjelič mezi sebou,což ale druhý den Grobari dementují. Asi 35 minut před zápasem jsem na Bulevaru oslobodženja svědkem zhruba dvouminutové bitky mezi Grobary a Delijema,pro niž jsou ve tmě dobré podmínky. Zhruba 150 m od stadionu,výrazně blíže kotli Zvezdy než vlastnímu,ji skandováním proti Zvezdě vyvolává skupina několika desítek Grobarů,proti nimž se po chvíli z davu formují protivníci-létají hlavně plastové,ale taky nějaké skleněné lahve,což vysklením mj.odnáší okno autobusu fans Partizanu.Po chvíli vyčkávání se Grobari marně pokouší strhnout všechny své členy k útoku,této nejistoty využívají Delije a samy zaútočí.Část Grobarů se staví,část se dává na útěk,po chvíli se vrací na pomoc kolegům,ale jsou sami zaneprázněni dalšími pronásledujícími Delijemi,dochází tak ještě k několika individuálním střetům a házení kamení,to už se ale těžiště přesouvá příliš blízko zóny kterou hlídá policie,Zvezdy tak upouští od pronásledování. Oproti některým minulým derby létá na stadionu jen naprosto minimální počet sedaček,zejména proto,že v sektoru hostí byly odmontovány-lépe se tam tak pohybuje a také se tam smístí o trochu více lidí.V sektoru Alcatrazu 4 velké vlajky a několik bubnů,které se o přestávce přesouvají z dolní části pod světelnou tabuli.Až na jednu výjimku minimální spolupráce Alcatrazu a Zabranjenih ve fandění,často se tak ruší navzájem. Před zápasem skandování ,,ko neskače,to je cigan..." rozeskáče krom jihu i jemu přilehlé sektory,v reakci na to ,,ko neskače,to je grobar..." pro změnu zbytek stadionu. Ke konci zápasu u Zabranjenih černočervená vlajka s nápisem,,Curvi ste" coby parodie na milánskou Curva Sur(přátelé Alcatrazu). Ještě technická:Za euro se nyní platí cca 111 dinárů,takže lístek vyšel dokonce na ještě méně než 5 euro.Oficiální návštěva 44 tisíc.
clbannerVidea

Naše srdce hoří láskou k městu


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
PREVIEW: Tribuna Sever dbá na bezpečnost před 2 hodinami

PREVIEW: Tribuna Sever dbá na bezpečnost


Baník dál válí! Fanoušci odpalují doma i venku před 2 hodinami

Baník dál válí! Fanoušci odpalují doma i venku


VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu včera, 22:36

VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
PREVIEW: Tribuna Sever dbá na bezpečnost před 2 hodinami

PREVIEW: Tribuna Sever dbá na bezpečnost


Baník dál válí! Fanoušci odpalují doma i venku před 2 hodinami

Baník dál válí! Fanoušci odpalují doma i venku


VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu včera, 22:36

VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Derby bez atmosféry, Plzeň v... 21.08.2020, pátek, 15:40

Derby bez atmosféry, Plzeň v...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...

Komentáře
před 4 hodinami - Oskar
Super!! je dobré vědět i vidět...
včera, 13:55 - Kyby
Moc pěkné!!! Jebat RedBull...
16.09.2020, středa, 15:52 - Rst
sorry https://www.idnes.cz/fo...
16.09.2020, středa, 15:51 - Rst
https://www.idnes.cz/fotbal/do...
15.09.2020, úterý, 23:24 - acs1893
tam nebyly vubec ty mlady ultr...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace