o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Na špionáži: FK Baník Most - FC Zlín

Na Špionáži úterý, 13.08.2013 20:34 - přejít do komentářů
Na špionáži: FK Baník Most - FC Zlín
images/clanky/na-spionazi-fk-banik-most-fc-zlin-5176.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Rubrika Na špionáži je psána nezávislým návštěvníkem utkání, jenž není příznivcem ani jednoho z účinkujících klubů. Pokud i vy navštívíte zajímavou sportovní událost jako pozorovatel třetí strany, tak máte možnost podělit se o své zážitky právě formou špionáže. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Na špionáži).

V neděli jsem si užíval den volna a jelikož na koupání nebylo, tak vznikla myšlenka se vyjet někam podívat za fotbalem a očíhnout jinej tábor.

Už dlouho jsem uvažoval o návštěvě Mostu, neboť se tam tamní fanoušci pyšní fanatickou atmosférou, která je posazuje do úlohy vládců severu a po zjištění, že Most hraje v ten den se Zlínem jsem plný očekávání, z atmosféry na obou stranách, měl tedy o výletu jasno.

Domluvil jsem se s kolegou a vydali jsme se na vlakové nádraží a vyrážíme směr Most. Rychlíkem jsme byli v Mostu s dosti předzápasovým předstihem a tak jsme vytáhli z kapes samolepky a vydali se vyzdobit dosti mrtvé a vylidněné město, kde jsme potkali jen pár občanů tmavé pleti a žili jsme v domnění, že lidi asi budou na fotbale.

Po cestě od nádraží se k našemu údivu nikde nenacházely žádné samolepky místních ultras, ty jsme objevily až u stadionu. Po příchodu ke stadionu jsme si stadion nejprve celý obešli, protože půl hodiny před zápasem se na stadioně nacházelo zhruba 50 lidí a Mostečtí ještě neměli ani vyvěšené vlajky.

Po příchodu ke vchodu platíme 80 Kč za lístek a prohlížíme si místní statek i uvnitř. Ze stadionu vyzařuje jistá nepopsatelná atmosféra - nezkaženost moderním fotbalem, neboť po stadionu se domácí můžou pohybovat jak chtějí, hlídají ho pouze 3 securiťáci, kteří navíc při vstupu na stadion vůbec nešacují a nijak nikoho nekontrolují a tak by na stadion byla možnost pronést klidně i atomovka.

Po prohlídce stadionu už vidíme i vyvěšené vlajky místního táboru, kde se navíc nachází i vlajka družebního Nordic commanda z Jablonce. Usedáme tedy tak, abychom viděli na sektor hostů, který bohužel nakonec byl zaplněn pouze 2 klučiny ze security, ale také tak, abychom viděli na domácí.

Při pohledu na sektor hostů mi probíhají vzpomínky na vzájemné zápasy s Mostem, především na rok 2005, kdy jsme zde s Mostem prohráli 2:1 a vyprodali sektor hostů a při našem jediném gólu se zvedla půlka stadionu.

Vzpomínky mi přerušuje nástup hráčů obou týmů na hřiště, při kterém se domácí tábor prezentuje třemi mávačkami, oblečením všech barev a přivítávajícím supportem.

Diváci se ještě ani nestačí usadit a už přichází ve 4. minutě chyba brankáře Zlína, po které následuje penalta, kterou proměňuje domácí kapitán Jiří Procházka, do poločasu se už nic zvláštního na hřišti nedělo, a tak poločas skončil 1:0.

Co se týče supportu domácích, tak ti v počtu zhruba 35 fans střídali horší chvíle s lepšími. V supportu chyběla intenzita chorálů a bylo občas dost dlouhých mezer a v těchto hluchých místech by člověk slyšel spadnout na stadioně i špendlík, protože krom kotle domácích dělá většině běžných diváků problém i zatleskat akci jejich týmu, což mělo za následek to, že jsme místy slyšeli i hráče na hřišti.

Jinak pokud kotel mosteckých fandil, tak některé chorály neměly ten správný náboj, ale některé se nesly stadionem naopak dost slušně. Domácí support někdy okořenili máváním jedné či dvou mávaček. Do poločasu je ještě třeba zmínit 2 návštěvníky zápasu, kteří seděli kousek od nás a vždy nás pobavili tím, že pokud domácí pěli svoje Baník tlesk-tlesk, tak tito jeli Cheza tlesk-tlesk.

Během poločasu přišla na řadu rychlá občerstvovačka, při které jsem zahlédl, že z našeho města jsme nevyjeli sami a na stadioně se nacházelo několik normálů a dokonce i 2 členi klubu. Těm jsem ovšem nevěnoval velkou pozornost, protože po zakoupení litru točené malinovky za 5 Kč (mostečtí dostávají při koupi lístku automaticky slevu na občerstvení 25 Kč, proto ta směšná cena) mé očko vidělo pěkné lolitky a milou blonďatou a černovlasou obsluhu, která navíc pomrkávala a tak nějaký dědové a lidi z klubu šli stranou.

Po krátké konverzaci s jednou lolitou (tímto zdravím krásnou blonďatou Markétku) odcházím zpět ke kolegovi, protože hráči nastupují už na hřiště k druhému poločasu.

Na hřišti se střídají u domácích lepší chvíle se slabšími a tak se tomu děje opět i na tribunách. Druhý poločas tedy na hřišti okořenila pouze červená karta v 81. minutě mosteckého Bělouška a gól v závěru utkání od domácího Martina Šlapáka.

Na tribunách přichází okořenění v podobě ultra aktivity, kdy domácí si připravili nápis ACAB – STOP buzerace fanoušků!, která měla jistě skvělý, ačkoli neoriginální nápad, ale problém byl v tom, že krom slov ACAB a STOP byla absolutně nečitelná ze vzdálenosti zhruba 80metrů a tak jsem si zbylá slova domyslel a poté si je potvrdil na fotce.

Dost mne i zarazilo od domácích skandování Jude Slavie, vzhledem k tomu, že Most se sešívkama v soutěži nehraje, nikdy jsem o nenávisti mezi těmito týmy neslyšel a hlavně od nich mostečtí mají přebraných pár chorálů, které jsou jinak převážně od Slovácka a zaslechl jsem i předělávku známého Baník píčo, Baník píčo, eFCéBé.

Zápas navštívilo podle hlasatele 627 lidí, můj odhad byl 300-350. Odpálené pyrotechniky jsme se v zápase nedočkali, a tak s hvizdem konce utkání se zvedáme a vyrážíme rychle směr nádraží, abychom stihli vlak domů.

Závěrem bych asi dodal to, že na severu úroveň táborů v dnešní době není nijak oslnivá a úžasná a za velkými tábory se zaostává mílovými kroky, a tak by se nikdo označovat za vládce neměl a spíš by měla být snaha, aby se úroveň severu neustále zvedala. Určitě jsem v Mostě nebyl naposledy a přijedu se podívat zase někdy, abych zjistil, jestli se úroveň tohoto táboru zlepšila.

Autor: Špion

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • 1.FC Slovácko Greif 19.08.2013, pondělí, 08:13 + 1 - 0
  Já bych těch chorálů vyděl v podstatě mnohem mnohem více, ale je to jedno hlavně že není ticho .. Každý bere inspiraci někde a málo který menší klub má více svojich a ještě ktomu originálních ... Když jsem byl loni na Brno-Most jeden poločas ..tak sem si ale připadal skoro jako doma jen ty slova ..
 • SK Slavia Praha Slávistabandita 16.08.2013, pátek, 08:40 + 1 - 0
  Byl jsem na zápase s mírným očekáváním, co Most předvede a musim s článkem naprosto souhlasit...od Mostu jsem čekal o dost víc, s chorálama souhlasim, že je to kopírka, kopiruje se i od nas, ale asi co novýho vymýšlet, když jich je tak málo i na domácí zápas, tak každá snaha se cení...a Jude Slavie od Mostu na Huba? Chápu, že Most má tak obrovskou nenávist a ještě k tomu tak skvělé fanoušky, kterejch na domácí zápas v neděli odpoledne přijde 30 nebo 35 :-D Možná jsem pouze namlsanej trochu jinou atmosferou, ale jen mě zajímalo to chvástání na internetu, co si tady často čtu, tak sem ten zázrak chtěl vidět sám...ale je pravda, že sem to četl především minulou sezonu, tak třeba se tam o pauzu něco změnilo a proto to vypadá takhle :-)Ale i tak hodně štěstí, evidentně patříte ve druhý lize k tomu lepšímu :-)
 • FK Baník Most Kumbi1909 14.08.2013, středa, 20:19 + 0 - 2
  řvalo se to když měl míč na kopačkách Hubáček, to je vše ;)
 • SK Slavia Praha jandys 14.08.2013, středa, 10:56 + 1 - 0
  Rocco tady jde spis o to ze mezi Banikem a Opavou je nenavist. je to takove jejich derby..... ale nam je most uplne volnej.. akorat to rvali aby nemeli hlucha mista v supportu a spousta z tech fanousku ani nevi proc se to rve...:D
 • FC Baník Ostrava Rocco 13.08.2013, úterý, 22:42 + 0 - 0
  ostravaku opava taky řve jebat banik a nehraje s ostravou ligu, ostrava řve taky jebat opavu děla si i nalepky proti opavě a taky s nima nehrajete ligu takže je uplně jedno jestli most řve jude slavie nebo ne
 • Zbrojovka Brno cal3b 13.08.2013, úterý, 22:20 + 0 - 0
  Ostravak: Co to meleš, že sme tohle od kohokoli přebrali? To se řve v Brně odjakživa
 • FC Baník Ostrava ostravak 13.08.2013, úterý, 22:14 + 0 - 0
  Roco: co to meleš?? jude slavie neřve každý, a navíc když spolu nehrajou soutěž?? ano, pravda, chorály se přebírají, ale jen melodie, to že třeba brno zpívá - my to brno nenecháme stát, my budem zpívat celý den....- toto je přebírání chorálů a kladen důraz na to, že si neumí ani vymyslet slova!
 • FK Baník Most Kumbi1909 13.08.2013, úterý, 22:09 + 0 - 0
  Jinak, když jsem si to četl, tak jsem chtěl dát palec nahoru za to, že je to celkem objektivně napsaný od někoho cizího, ale jen do doby než jsem narazil k větě, že se řvalo něco od FCB...
 • FC Baník Ostrava Rocco 13.08.2013, úterý, 21:39 + 1 - 2
  co to tady meleš za hovna?? jake chorale od slovacka baniku slavie?? všichni si berou chorale od polaku srbu atd. autor je zdřejmě asi novaček na ultras scene nebo co ne? jude slavie řve každy a je jedno jestli jsou spolu v souteži nebo ne, řve se to řvalo se to a řvat se bude
 • FK Viktoria Žižkov tondik 13.08.2013, úterý, 21:38 + 0 - 0
  hm - tak Zlín zase další 0....
 • FK Baník Most Kumbi1909 13.08.2013, úterý, 21:28 + 1 - 6
  co to pisálek píše něco o FCB?! :D to nemáme a nikdo nic takového tady ani neřval :D a od Slávie že bysme něco měli to taky nevím a od slovácka máme jeden jediný chorál :D ;) a co se týče Jude Slávie, to bylo na mistra Hubáčka, kterého jsme si pro tento zápas vytipovali jako náš terč bučení a pískání :) ... ale beru to tak, že pisálek je z teplic ;)
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání... včera, 21:34

Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání...


V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů 15.09.2021, středa, 20:46

V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů


Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě! 14.09.2021, úterý, 21:14

Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání... včera, 21:34

Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání...


V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů 15.09.2021, středa, 20:46

V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů


Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě! 14.09.2021, úterý, 21:14

Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
před 7 minutami - Divák
Od tohoto zápasu jsem toho zas...
před 59 minutami - dennyTS
👌🏻
03.09.2021, pátek, 20:50 - Fafrnek
Diky no...
03.09.2021, pátek, 15:18 - dennyTS
Pravdu má vždycky Fafrnek
03.09.2021, pátek, 11:16 - Fafrnek
A ted cemu verit...Slovan ze s...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace