Na špionáži: Salith Šumperk - Mora Olomouc

Na Špionáži čtvrtek, 5. 12. 2013 19:40 - přejít do komentářů
Krajské derby mezi Šumperkem a Olomoucí pohledem špiona...

Blog fanoušků je určen všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků).

Rubrika Na špionáži je psána nezávislým návštěvníkem utkání, jenž není příznivcem ani jednoho z účinkujících klubů. Pokud i vy navštívíte zajímavou sportovní událost jako pozorovatel třetí strany, tak máte možnost podělit se o své zážitky právě formou špionáže. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Na špionáži).

V pondělí se na šumperském zimním stadionu odehrálo krajské derby mezi Šumperkem a Olomoucí.

I v pondělí si podle oficiálních údajů na tento zápas našlo cestu pěkných 17 stovek diváků, kteří sledovali prohru domácího mužstva 0:2.

Domácí Šumperk se před zápasem, i přes překvapení všech, nacházel na 7. příčce zaručující play off. Olomouc na tom byla o poznání lépe. Nacházela se na 3. místě.

Domácímu kotli se úvod do zápasu vydařil a místy nedal hostům ani trochu prostoru. Hostů bylo v sektoru kolem 110 hlav, bohužel jejich support občas neměl hlavu a patu a nějaké chorály působily spíše komicky.

Závěrem třetiny dává Olomouc vedoucí gól a na zbytek třetiny se zvedá úroveň jejich fandění zase o něco víc.

Ve druhé třetině si oba tábory připravily optickou prezentaci. Domácí přišli s pěkně vypadající plachtou v klubových barvách, nápisem „Modrožluté nebe“ a dále ne příliš povedenými fóliemi.

Hosté si připravili nápis „Morou spojení, bíločervení“ doplněný papíry v klubových barvách.

Nutno dodat, že v hostujícím sektoru aktivně fandilo přibližně 40 lidí a nebýt jednoho chorálu, do kterého se zapojovala drtivá většina hostů, tak by to nepůsobilo moc zajímavě. Zklamání od krajského města, které leží přibližně 60 km od Šumperka.

Zápas končí, hostující hráči svým příznivcům za podporu děkují pěknou děkovačkou. U mříží oddělující domácí od hostů se strhla menší mela a bylo odpáleno pár petard.

Autor: Špion