Na špionáži: Slovan Bratislava - Zlaté Moravce

úterý, 05.03.2013 - přejít do komentářů
V šlágri prvého kola zaujal pochod, pyrotechnika a kauza

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Po dlhých týždňoch sa nám konečne začala Corgoň liga a to vo veľkom štýle - šlágrom prvého s druhým, Slovana s Moravcami. Šláger však futbalový, nie fanúšikovský. Aj keď Belasí nehrajú "na vlastnom štadióne", hrá sa v piatok,  v hlavnom meste od rána fúka silný vietor a Moravce nie sú zrovna najatraktívnejší súper, neľutujeme návštevu Pasienkov. Oficiálny údaj uvádza, že na bývalom štadióne Interu bolo prítomných 2 402 fanúšikov, avšak dalo by sa o tom polemizovať...

Zhruba 20 minút pred zápasom stretávame pred Polusom (obchodný dom) skupinu zhruba 20 fanúšikov Slovana a vyzerá to tak, že sa bude niečo diať. Najskôr je odpálená jedna modrá dymovnica (o pohoršených pohľadoch niektorých okoloidúcich je zbytočné písať...) a potom nasleduje skupinové fotenie. Neskôr sa skupina mladých Slovanistov presúva cez Polus za hlasného spievania chorálov k štadiónu, ktorý sa nachádza hneď za nákupným centrom.

Na začiatku zápasu to vyzerá, že sme merali cestu na Pasienky zbytočne. Ako sa dalo predpokladať, sektor hostí je prázdny. No taktiež v domácom je to biednejšie. Žiaden bubon, žiaden support líder... S pribúdajúcimi minútami však prichádzajú do belasého kotla ďalší a ďalší fanatici. V 6. minúte inkasuje Slovan úvodný gól zápasu a domáci kotol sa prebúdza.

Zhruba v 10. minúte sa objavuje aj bubon a support je čoraz hlasitejší. K dobrej atmosfére v sektore Belasej Šlachty prispieva aj fakt, že Slovan po polhodine hry vedie vysoko 4:1. V prvom polčase je odpálená ešte jedna modrá dymovnica. Povzbudzovanie v prvom polčase môžme označiť za slušné.

V druhom polčase sa striedajú lepšie chvíle s horšími. Všetko oživujú dve svetlice, odpálené zhruba v polovici druhého polčasu. V domácom kotli môžme taktiež vidieť niekoľko šálov Zbrojovky Brno a čiapku Anti Sparta. Aj v 2. polčase bol support na slušnej úrovni. Po zápase ešte nasleduje ďakovačka s hráčmi, na ktorej však chýba forward s číslom 9, Juraj Halenár.

Na jeho adresu bolo počas zápasu smerovaných viacero "neslušných" pokrikov. Na jeseň, keď hral Slovan v Prešove, sa dostal útočník Slovana do nemilosti belasých fanúšikov. Po ďakovačke došlo k slovnému konfliktu medzi Jurajom Halenárom a fanúšikom Slovana. A to všetko sa udialo pred zrakmi ostatných spoluhráčov a fanúšikov.

Preto sa v pondelok v Pube u Belasých stretol "poškodený" fanúšik s útočníkom Slovana. Na stretnutí bol prítomný aj tréner bratislavského klubu Samuel Slovák, zástupcovia z vedenia fanklubu a aj z vedenia samotného klubu. Počas stretnutia došlo k ospravedlneniu, Halenár daroval fanúšikovi svoj dres. Fanklub taktiež avizoval, že ďalšie hanlivé pokriky už na Pasienkoch nebudeme počuť.

V Bratislave sa nám potvrdilo, že kvantita nerozhoduje o kvalite. V najbližších ďnoch bude zverejnené aj video z tohto zápasu.

Autor: OndrejG