o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Návštěva derby mezi Katowicemi a Sosnowiecem

středa, 12.08.2015 - přejít do komentářů
Parádní atmosféra, choreografie, pyrotechnika, ale i slzný plyn...
/titleImg/navsteva-derby-mezi-katowicemi-a-sosnowiecem/1/7048.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

V sobotu vyrážíme do Slezska, abych se podíval do Katowic, kde se po dlouhých 23 letech odehraje derby mezi domácí GieKSou a Zaglebií Sosnowiec o ligové body.

Na stadionu v Katowicích jsem nikdy nebyl a poprvé navštěvuji rovněž utkání druhé polské ligy, tak čekám, jak to bude vypadat. Cesta ubíhá rychle, a jak se blížíme k aglomeraci kolem Katowic, tak roste počet grafitů u cesty. Tyto grafity se velmi často mění a téměř týden co týden jsou překreslovány jednotlivými tábory. Nejvíce jsou vidět kluby GKS Katowice a HKS Ruch Chorzów.

Sjíždíme ke stadionu, a i když jedeme s dostatečným předstihem, tak ulice lemují skupiny fanoušků ve žlutých košulkách. Míříme do hospody, kde osazenstvo sleduje utkání Ekstraklasy mezi družebním Gornikem Zabrze a Jagiellonií.

Ultras GKS burcují fanoušky, aby došli na stadion s hodinovým předstihem, a tak rovněž míříme na stadion. Přicházíme zrovna když k branám stadionu míří pochod fanoušků. Takových pochodů je hned několik, když se na zápasy vydávají bandy z katowických sídlišť pěkně společně.

T!P: Extreme Hobby - stylové oblečení pro tvou bandu...

Stadion je opravdu hodinu před zápasem velmi slušně zaplněný a rozjíždí se první pokřiky. Navzdory nechutnému vedru se místa na tribunách rychle plní a to platí i o hostujícím sektoru. Když stadion nenávistně vítá soupeře ze Sosnowiece, tak je to opravdu slušný hukot a oba tábory na sebe hrozí a překřikují se.

Zápas začíná a atmosféra na stadionu snese velmi přísná měřítka. Fanoušci GKS mají kotel takřka přes celou protilehlou tribunu. Kromě domácích zástav jsou vidět i vlajky družebního Gorniku a nechybí ani vlajka ostravského Baníku. I když Baník hraje ve stejný den ligové utkání s Mladou Boleslaví, tak chachaři namísto návštěvy Vítkovic volí účast na zápase Katowic a nutno říct, že dělají dobře, protože tribuny šlapou i v nesnesitelném vedru a člověka to prostě baví.

Zápas nabízí nejprve choreo složené s „kartonů“ které jsou doplněny plachtou s hornickou tématikou. Další prezentace je připravená na druhý poločas, kdy jsou k vidění obouruče, které jsou následně doplněny velkým množstvím pyrotechniky. Pak se to zvrtne a světlice začínají létat na hrací plochu a hlavně směrem k sektoru hostí. Fans Zaglebie palbu opětují a hra je přerušena.

T!P: PGwear - oblečení pro aktivní fanoušky...

Utkání je přerušeno a diváci na hlavní tribuně sledují menší strkanice v obou sektorech a v tom Zaglebie dokonce upadla TOI TOI budka. Pořadatelé používají slzný plyn a za pár minut se zase hraje. Celou akci sleduje i dětská tribuna, která se nachází na hlavní tribuně. Malí prcci fandí podle toho, jak je holky z ultrasky hecují a k vidění je dokonce kartoniáda dětského sektoru.

Domácí s nováčkem soutěže nakonec prohrávají 0:1 a hostující fanoušci, kteří jsou sice v početní menšině, se ve svém sektoru baví. Opticky vypadají velmi slušně a během zápasu odpalují alespoň pyrotechniku, kterou se jim podařilo propašovat do sektoru...

Zápas končí a hosté slaví výhru. Domácí tribuny se vyprazdňují a fans Zaglebie čekají ve svém sektoru a oslavují s týmem tři body.

Byla to velmi výživná návštěva. Fotbal stál podle všeho za hovno, ale kdybychom chtěli navštívit zápas s kvalitní fotbalovou podívanou, tak jedeme do Španělska a ne do polských Katowic. To co nás zajímalo nás rozhodně uspokojilo...

VIDEO:

FOTO:

Autor: Mara

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Bělský Les 17.08.2015, pondělí, 15:46 + 0 - 0
  Na Cracovii bude sektor hosti zavreny, tak jako kdysi na Widzew, což byla hodně velká skoda.
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 14.08.2015, pátek, 18:13 + 0 - 0
  Parádní výjezd, povedené derby, skvělá klobáska! Z Baníku přítomno 68 chacharů. Už se těším na Polský pohár, kde si to na "ostří nože" rozdá Gieksa na domácím stadionu proti Cracovii Krakow! Jen obrazně řečeno, dělám si prdel, snad kuchaři z Krakowa nechají svoje nářadí doma popř. v robotě.
 • bez klubu acab1 14.08.2015, pátek, 15:17 + 0 - 0
  Vynikající, fanatická atmosféra...K příspěvku RST a ke Strašákovi...Ten pán je mi normálně ne příliš sympatický, ale musím říci, že už to zavání trochu hysterií ty útoky na jeho osobu, ať už udělá cokoliv. To, že čte sestavy, tak na tom opravdu nevidím nic negativního, ba naopak.
 • bez klubu Rst 14.08.2015, pátek, 08:43 + 0 - 0
  saiwer: ano, to je asi výstižnější. I ten Přibyl (pominu, že jsme národ nevěřící, ale ,,o mrtvých jen dobře", čemuž moc nerozumím), ale tento, namísto aby byl nyní vydáván za špatného, co se zaprodal, je hloupými komentátory adorován. Jetu špatně víc věcí. Na druhou stranu - vyčítám, že zde dělá v klubu málo lidí, co s ním žijí,proto se může stát, že ve fans prodejnách dělá mnohdy fiflena absolutně nemající vztah ke klubu, ale když bývalý support leader čte na Slávii sestavu (těžko si představit lepšího předčítače sestav), tak to od ultrasnet schytá taky. Čemuž taky nerozumím. (Promiňte, že to píšu zde, píšu v souvislosti, jak na ,,rodinné tribuně pracují s dětmi holky s příkladným vztahemke klubu GKS KAtowice).
 • FC Baník Ostrava domissek 14.08.2015, pátek, 00:51 + 0 - 0
  Byl jsem tam osobně a prvně,luxusně dobrá propagace na tento zápas,a další navštivím s obrovskou radosti,než zajit do Vítkovic! Klobasu tam mají více než luxusní! prostě good jazda! Ps: Jebac Zaglebie
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 13.08.2015, čtvrtek, 22:25 + 0 - 0
  Musel to být super zápas, škoda, že jsem tam nebyl.. Měl autor klobásku ze stadiónu? :)
 • SK Slavia Praha saiwer 13.08.2015, čtvrtek, 21:38 + 0 - 0
  Rst: to asi uplne nesouvisi jen s tim, jestli jsme ci nejsme fotbalovy narod... Spise je to obraz slabeho patriotismu a obecne vlastenectvi u nas.
 • FC Spartak Trnava rusto 13.08.2015, čtvrtek, 20:22 + 0 - 0
  super príspevok , posledný odstavec v článku to krásne celé vystihol!
 • bez klubu Rst 13.08.2015, čtvrtek, 10:09 + 1 - 0
  Velice zajímavý je ten postřeh s těma holkama v rodinném sektoru. Ano, za jeden z největších nešvarů považuji zdejší ,,nevztah" nebo jak to nazvat, různých zaměstnanců ke klubu, od nejvyššího vedení po posledního náhradníka. Nechápu to a jen mi to potvrzuje, že bohužel NEJSME fotbalový národ. Jenom u nás se může asi stát, že nějaký tel. komentátor, veřejně provařený jako KLOKAN, může určovat a řídit chod nejslavnějšího klubu v zemi, zkrátka: Asi jen u nás se může stát, že Klokan de facto řídil Spartu. Já třeba tohle nechápu dodnes, a to už je Přibyl nějaký rok v pánu. Čili ano, mohli bychom se jezdit do těch Katowic, učit jezdit asi všichni, říkám, ač rád je nemám.
 • bez klubu Cestovatel 13.08.2015, čtvrtek, 08:25 + 1 - 0
  V Katowicích jsem byl třikrát a bohužel jsem neměl nikdy štěstí na hosty, protože jejich sektor byl vždycky úplně prázdný. Akorát z Chojniczanky Chojnice pár normálů přijelo, nicméně byli celý zápas ticho na protější tribuně a pozdravili se po zápase s hráči. Domácí kotel je nechal být. Na Zaglebii Sosnowiec jsem byl loni na podzim, byla pěkná zima, prohráli 1:2 tuším s Legionovia Legionowo a atmosféra nic moc, bez hostů. V Katowicích je atmosféra hodná nejvyšší soutěže, většinou mívají pěkná chorea i nějaké to pyro. Klobásky tam mají dobré a moc chválím aktivitu těch holek na hlavní tribuně. Jednou jsem seděl ve vedlejším sektoru, fotbal stál za prd a ty holky se fakt snaží a děcka je poslouchají. Škoda, že to takhle nefunguje i u nás. U nás si někde kluby zaměstnávají lidi bez vztahu ke klubu na ty rodinné tribuny a to je v porovnání s holkama z Katowic jen slabý odvar. Návštěvu Katowic mohu doporučit. Ne kvůli fotbalu, ten hrají většinou špatný, ale kvůli fandění. Ještě dodám, že v Katowicích budou mít letos derby s Rozwojem Katowice nejen v poháru, ale i v lize. Rozwóji však fandí jen hrstka jedinců. Když jsem tam předloni byl, za sektorovkou z prostěradla jich mohlo být maximálně tak sedm, osm...
clbannerVidea

DERBY: Spartak Trnava - Slovan Bratislava 18.9.2022


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...


Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Ševci ve svém sektoru šikano... 21.02.2023

Ševci ve svém sektoru šikano...


Chachaři zkolaudovali hostuj... 09.03.2023

Chachaři zkolaudovali hostuj...


Vyprodaný sektor a neutichaj... 21.02.2023

Vyprodaný sektor a neutichaj...

Komentáře
10.03.2023, pátek, 20:13 -
Ot: Chystá se někdo do Batumi ...
26.02.2023, neděle, 22:37 -
Ty sjednocené šály Baníku vypa...
24.01.2023, úterý, 05:54 -
A hrdinove ze sravyje s podpor...
23.11.2022, středa, 18:58 -
Pekny Hlucin...na takovou vesn...
12.11.2022, sobota, 21:17 -
Fafrnek: ty máš z té Slavie mi...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace