z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Navštívili jsme: Finále play-off druhé hokej. ligy

navštívili jsme čtvrtek, 20.03.2014 - přejít do komentářů
V Přerově kvalitní atmosféra, vyprodáno, choreo, pyro...

Beznadějně vyprodaný přerovský zimní stadion se stal dějištěm druhého zápasu finálové série mezi nesmiřitelnými rivaly. Proti sobě se postavily celky Přerova a nedalekého Prostějova.

A atmosféra zápasu odpovídala jeho významu. Od začátku utkání vytvářejí oba fanouškovské tábory výbornou atmosféru.

Hosté z Prostějova, namačkaní ve svém vyprodaném sektoru, působí jednotně, oděni převážně do červených triček. Po celou dobu zápasu kvalitně fandí, dirigování dvěma spíkry, často zapojují ruce. Chvilkama probíhá v sektoru také menší konfilik s ochrankou, údajně kvůli parodické ztvárnění prostějovské vlajky, kterou poblíž sektoru hostí vylepili domácí.
Po skončení utkání zapalují prostějovští červené ohně, ale sektávají se s nepochopením místní securitky a ohně tak hoří jen krátce. Jinou vizuální prezentaci si hanáci nepřipravili a trošičku doplatili na rozdělení sektoru. Určitě ale zanechali na nezaujatého návštěvníka výborný dojem...

Stejně tak působí domácí kotel , maximálně zaplněn fanoušky Přerova. Ti  si na úvod utkání připravil obouruče s čísly hráčů a trasparentem "Naši mistři". Ve druhé třetině pak vytáhli transparenty s texty reagující na prostějovský report. Nápis "Prostě off u Přerova" doplnil druhý transparent "židovská osada".

Kotel Přerova, dirigován spíkrem, také používa ruce a často do fandění zapojuje celou halu. Po skončení utkání předvedou domácí ještě pěknou pyroshow, kterou oslaví vítězství.

Atmosféra utkání ve 3. třetině graduje, oba tábory si nic nedarují a vzduchem se line nenávistná atmosféra. Do fandění se zapojují další a další části tribun a vše graduje v explozi radostí, když po třech samostatných nájezdech vítězí domácí mužštvo 4:3.
Utkání tak určitě splnilo očekávání a nabídlo velmi pěkné představení obou táborů, za které by se nemusely stydět ani některé celky hrající vyšší soutěže.

Zde přináším fotoreport z tohoto utkání.

Autor: Mara & DD