Navštívili jsme: Gornik Zabrze - Lechia Gdaňsk

navštívili jsme pondělí, 10.12.2012 - přejít do komentářů
Poslední fotbalovou reportáž z tohoto roku vám přinášíme z Polska...

V sobotu jsme tento rok patrně naposledy vyjeli na fotbalové utkání. Naše kroky směřovaly do polského Zabrze, kde se místní Gornik utkal s Lechií Gdaňsk.

Cesta probíhá plynule a po necelých třech hodinách jsme v Zabrze, kde nás vítá rozestavěný stadion, který by po dostavbě měl mít kapacitu 22 000 diváků. Zatím se staví dvě tribuny, hlavní tribuna pak zůstane, jak stojí teď. Po kompletní rekonstrukci by měl mít stadion kapacitu 32 000 diváků.

Logicky tak návštěva nemůže být větší než 3000 fanoušků, neboť více se sem zatím prostě nevleze.

Kotel domácích čítá asi 450 lidí, kteří fandí celý zápas. Je obrovská zima, minus 15 stupňů, a to se určitě nefandí optimálně. Přesto je support, který je dirigován lídrem na plotě, velmi dobrý, občas se zapojuje i celý stadion.

Domácí mají nachystány dvě optické prezentace. Na začátku zápasu vytahují choreo, které vzpomíná na zavaleného horníka, jemuž je Gornik vším. Více si přečtěte -zde-.

Na začátku druhého poločasu pak celý stadion vytahuje balonky, trikolóru v klubových barvách a mává s nimi.

Hosté dnes přijet nemohli, neboť by se prostě neměli kam umístit.

Zápas, kde chybí soupeř v supportu, není optimální, avšak i tak atmosféra, kterou dokresluje to, že support se hezky odráží od rozestavených tribun, není vůbec špatná.

Domácí v prvním poločase dávají dvě branky, které rozhodnou o osudu zápasu. Gornik vítězí 2:0, přezimuje na skvělém třetím místě.

Hráči po zápase děkují svým fanouškům a naopak. Fotbalisté Gorniku poté hází dresy svým příznivcům a odchází do kabin.

Polské prostředí je prostě jiné, než na které jsme zvyklí. Klub je tu jako náboženství a my se těšíme na další zápasy u naších severních sousedů na jaro, o které se s Vámi opět podělíme.

T!P - Karta fanouška? V Polsku se ojebává těžko...

Autor: Mara & RadekN