Navštívili jsme: Slovan Bratislava - Ružomberok

navštívili jsme sobota, 18.05.2013 - přejít do komentářů
Zaujímavá akcia Tretí polčas, slušný support aj pyroshow, škoda len počasia..

Uplynulý víkend sme navštívili zápas medzi Slovanom Bratislava a Ružomberkom. Keďže Slovan mohol pri trojbodovom zisku oslavovať titul už v predstihu, vedenie klubu si pri fanúšikov pripravilo bohatý sprievodný program pod názvom Tretí polčas.

Program moderoval populárny Otec Stanislav, súťažilo sa v pití piva, v pretláčaní, kladivomer, presnosť strely... Pripravený bol aj bufet s bohatým výberom jedál. Fanúšikovia sa taktiež mohli odfotiť so slovenským pohárom, jeden fanúšik taktiež vyhral tetovanie s motívom Slovana, ktoré mu urobili na mieste v mobilnom štúdiu. Víťazi súťaží hrali o zaujímavé ceny, napríklad o obraz z roku 1969 z finále PVP.

Zaujal aj zápas medzi legendami Slovana (Tittel, Zeman, Majoroš, Kinder...) proti legendám fanklubu. Atmosféru spríjemňovala aj hudobná skupina Belasá Šlachta, ktorá predstavila aj dve nové pesničky.

Za túto akciu si vedenie bratislavského klubu zaslúži palec hore. Jediným mínusom bolo počasie. Silný vietor, dážď... Všetci fanúšikovia tak boli vpustený na hlavnú tribúnu, vrátane kotla.

Na začiatku zápasu letí na atletickú dráhu množstvo pokladničných blokov a Slovanisti začínajú s hlasným supportom od prvej minúty. Sklamaním je prázdny sektor hostí, keďže Concordia uprednostnila guláš párty pred týmto zápasom.

Vedľa domáceho kotla sa nachádzal aj malý detský sektor a treba povedať, že "krpci" dávali počas zápasu o sebe vedieť. Nechýbali ani prekrikovačky s kotlom. Domáci support bol jeden z najlepších v sezóne.

V sektore Belasej Šlachty bolo vidieť aj niekoľko fanúšikov so šálom brnenskej Zbrojovky. V druhom polčase bolo počuť aj pokriky "Slovan a Brno" alebo "Slovan i Ruch". V detskom sektore sa objavila sektorovka, na ktorej bol znak Slovana a legenda klubu Peter Dubovský. Tento moment však nemáme na kamere, pretože v nepriaznivom počasí nám blbla technika.

Keďže domáci futbalisti viedli 5 minút pred koncom 2:1, fanúšikovia sa chystali na majstrovské oslavy. Slovanisti si pripravili slušnú pyroshow, odpálené boli dymovnice aj bengále. No v 87. minúte prišla studená sprcha a Ružomberčania vyrovnali.

No kotol hral hráčov hlasne vpred až do posledného hvizdu. Po ňom ostali domáci futbalisti sklamaní, keďže si budú musieť minimálne týždeň počkať na titul. Určite neľutujeme, že sme bratislavské Pasienky navštívili. Škoda len počasia a neúčasti fanúšikov z Ružomberka.

Autor: OndrejG