o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog fanoušků: Nový Jičín - Kopřivnice

blog fanoušků středa, 24.02.2016 - přejít do komentářů
Oslava 70 let od založení klubu.
/titleImg/novy-jicin-koprivnice/1/7395.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Na tento zápas se těším jak malý capart na Vánoce: Derby, vysoká návštěva a oslava 70ti let od založení klubu. K této příležitosti se rozhodujeme zapojit celou tribunu, na které se nachází náš kotel do plánované choreografie. Začínáme s tvorbou již týden předem, což se ukazuje jako dobrá volba, že jsme nenechali nic na poslední chvíli. Tvoříme 500 lesklých vlaječek, avšak já mám docela obavy, jestli to lidi budou chtít držet, zvednou to ve správnou chvíli apod. Vyšlo nám to tak na 95%. Nutno však podotknout, že něco takového bylo na našem zimáku poprvé, takže z výsledku jsem maximálně spokojený.

Přichází pátek 19.2., já si beru v práci volno a okolo 14:30 fičím pro kolegu, vezmeme s sebou zmiňovaných 500 vlaječek a hurá na zimák. Zde sedíme, já se jdu ještě domluvit s vedením, jak to mají zorganizované a kdy vše vytáhnout, aby to vypadalo pěkně. Popíjíme buďto čajík, pivko nebo kořku, sem tam zkuřnem a po chvíli už vidíme lidi proudit na zimák. Celkově si na tento zápas našlo cestu necelých 17 stovek diváků, z toho velice hrubým odhadem 300-350 Kopřivničáků (možná víc, možná míň, opravdu si netroufnu tipnout, jelikož jsou rozeseti po celém zimáku). Půl hodinky před zahájením si jdeme stoupnout do sektoru, vyvěsíme 3 vlajky, díváme se na rozbruslení a čekáme na předzápasový program. Nevím jak vy, ale na můj vkus moc dlouhé. Přichází strašně moc významných osobností, které měly co do činění s Novojičínským hokejem - ať už Standa Jakubu, Rosťa Klesla nebo Lojza Hadamczik. Zahraje nám státní hymna, je vyvěšen dres Haryho Tomana a můžeme začít.

My jsme v první třetině celkem zakřiknutí, fandíme však bez větších přestávek, ale naopak Kopřivnice, která přijela s početnou fanouškovskou enklávou fandí co se dá, jelikož jestli dnes zvítězí a Opava v sobotu prohraje, postupuje Kopr do play-off. Nevím, kdo měl tedy větší motivaci, jestli Jičín, který hrál před největší letošní návštěvou a slavil nebo Kopr, kterému šlo o postup do play-off... 
Zpět ke Kopřivnickým: Scházejí se za dvěma vlajkama, příkladně zvedají ruce, skáčou, blbnou a jsou opravdu hluční.

Na 10. minutu druhé třetiny máme naplánovanou choreografii. Rozdáváme o přestávce tedy vlaječky po tribuně, je to však trošku hektické. Pár lidí od nás vlaječku nepřijme, ostatní drtivá většina však ano, dáváme jim pokyny a já jsem zvědav, jak to celé dopadne. Asi v 7. minutě pár lidí zvedne vlaječku, a tak jimi začne třepotat i několik dalších. V 9. minutě dostáváme gól na 0:2, takže se obávám, jestli se na to v té desáté minutě lidi nevyserou. Na poslední chvíli dávám pokyny spíkrovi a začneme odpočítávat: 10, 9...2, 1 TEĎ!!! Nad hlavy třepotají vlaječky, já mám husinu a pomalu slzy v očích, jsem rád, že se to povedlo. Lidi se nám daří hecovat, teď už nepovzbuzuje jenom kotel, ale polovina lidí na tribuně. Naše kluky doženeme ke snížení na 1:2, to už je však s gólama pro dnešek šlus. 

Na závěr dnešního dějství máme nachystáno 20 stroboskopů+2 dýmovnice (modrá a bílá), je ale veliká škoda, že jsme nevyhráli, mohlo to být o 100% lepší. V průběhu třetí třetiny přichází SMSka, že si mám jít zase stoupnout do prostřed stadionu a hecovat lidi. Stoupám si, lidi se přidávají a já jsem spokojený. To je ta pravá hokejová atmosféra. Dva tábory se překřikují, hraje se nahoru dolů a soupeř se chce v derby vytáhnout na toho druhého. Po pěti minutách valím zpět do kotla, kde si rozdáváme necelou dvacítku vlajek na tyčích a snad 10 vteřin před koncem zapalujeme stroboskopy + dýmovnice. No, dýmec solidní a ty stroboskopy prostě miluju! :-) Jsem rád pátek, asi nejlepší zápas, na kterém jsem kdy v Novém Jičíně byl. Ještě jednou všem děkuji za pomoc při tvorbě, či realizaci chorea.

 

 
HC Nový Jičín vs. HC Kopřivnice - domácí oslava 70 let od zalo...

HC Nový Jičín vs. HC Kopřivnice - domácí oslava 70 let od založení klubu (vlaječky, pyroshow...)

Zveřejnil(a) Hokejoví Ultras dne 22. únor 2016

 

Autor: /O/

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu opavak 24.02.2016, středa, 17:37 + 0 - 0
    moc hezké oslavy, škoda jen že výsledek byl prodaný Kopru...opravdu rivalita jak má být mezi Koprem a NJ....
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Fotoreport: Havlíčkův Brod -... 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod -...


Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Den, kdy policie nechala zem... 10.01.2022

Den, kdy policie nechala zem...


Výjimka potvrzuje pravidlo! ... včera

Výjimka potvrzuje pravidlo! ...


Turci byli v KV aréně jako d... 15.01.2022

Turci byli v KV aréně jako d...

Komentáře
19.01.2022, středa, 20:00 - Sowl
Brno patří do první ligy. Leto...
11.01.2022, úterý, 12:55 - Sowl
Hrůza...
15.12.2021, středa, 06:35 - Fafrnek
Malmo sou zidi?
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace