o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Otevřená výzva za očistění fotbalu

Český fotbal pro fanoušky úterý, 04.06.2019 - přejít do komentářů
Výzva klubům, majitelům, komisi rozhodčích, VV FAČR a LFA
/titleImg/otevrena-vyzva-za-ocisteni-fotbalu/1/8866.jpg?width=570

Vysočina Jihlava se rozhodla na svém webu vydat výzvu, která by měla změnit poměry v českém fobtale. Níže naleznete celé znění výzvy.

Představitelé našeho fotbalu se zaklínají snahou o nalákání diváků, zvýšení atraktivity obou profesionálních lig a navenek se může zdát, že se k těmto cílům podnikají kroky. V pozadí a na hřištích se však ve skutečnosti často děje něco úplně jiného.

Od začátku sezóny se k nám dostávají velmi divoké zkazky o tom, jak které zápasy dopadnou, kdo postoupí z druhé ligy z prvního místa, kdo spadne z první ligy, který rozhodčí bude kde pískat. Historky o tom, jak se jistý sportovní ředitel jednoho týmu ČFL chlubí, že ve druhé lize udělal zápas na klíč, historka o tom, že Karviná sice byla ve skupině o udržení poškozena, ale bylo jí slíbeno, že se jí to vrátí v baráži a jiné podobné smyšlenky. To nejšílenější na těch všech historkách je, že v nich tvrzený scénář se v poměrně velkém procentu případů naplnil.

V našem případě může někdo namítnout, že fňukáme po tom, co jsme nepostoupili. Kdo alespoň část některého z našich barážových utkání viděl, pochopí, že nemůžeme nad tím, co se stalo, zavřít oči. Pokud to stejně někdo bude považovat za pláč, je nám to upřímně jedno, protože nemůžeme mlčet už kvůli našim divákům, sponzorům, partnerům a kvůli našim hráčům. Patrně nikdo ze zainteresovaných nečekal, že budeme proti Karviné lepším mužstvem a budeme reálně tlačit na postup a tato skutečnost donutila rozhodčí vydat ze sebe „to nejlepší“. Ve druhém utkání dokonce za dohledu člena komise rozhodčích pana Mareše.

Obě utkání jsme byli pod permanentním tlakem celé trojice sudích, kteří občas neuvěřitelně otáčeli posuzování věcí na hřišti, když vrcholem bylo nařízení přímáku pro Karvinou na místo penalty pro nás po faulu na Pavla Šulce v 60. minutě zápasu v Karviné. Dále rozhodčí neudělovali karty hráčům soupeře za zjevná porušení pravidel (v našem domácím utkání dvě červené) a do toho všeho se naším hráčům okatě vysmívali. V těchto utkáních sudí ukázali absenci svědomí, jestliže jim nevadí takto poškozovat jedno z mužstev, ale v zásadě oni vinu nenesou, jsou totiž jen nástrojem něčích zájmů. Toto není obžaloba slušných rozhodčích, kterých je určitě celá řada, ale té skupiny lidí, která má to špatné na našem ligovém fotbale na svědomí.

Vyzýváme nejen v kontextu obou barážových dvojutkání komisi rozhodčích a zejména pány Chovance a Wilczeka, aby přestali škodit českému fotbalu a odstoupili. Celá sezóna je plná skandálních rozhodnutí bez ohledu na přítomnost VAR. Buď jsou konkrétní rozhodčí zcela neschopní, nebo naopak chyby dělají naschvál. Na každý pád jsou obě možnosti důvodem pro okamžitou rezignaci celé komise. Pokud by si někdo dal tu práci a udělal si statistiku, kteří rozhodčí jezdí na zásadní utkání včetně obou barážových dvojzápasů, bezpochyby by narazil na stejná jména a tito rozhodčí na tato utkání nejezdí proto, že jsou tak dobří, ale proto, že jsou spolehliví s ohledem na požadovaný výsledek. Můžeme se jenom dohadovat, jestli jsou konkrétní utkání řízena nesprávně jen z neschopnosti, nebo jen tak ze sportu, nebo z jiných pohnutek.

Vyzýváme předsedu VV FAČR pana Malíka, aby začal jednat a učinil kroky k vedoucí k nezávislosti důvěryhodnosti rozhodčích a nezávislosti jejich komise, jak ostatně před svou volbou sliboval, nebo aby odstoupil. Od jeho nástupu do funkce se situace zásadně zhoršila, důvěra veřejnosti i klubů je nulová a do fotbalu se vrátila celá řada kontroverzních lidí.

Vyzýváme profesionální kluby a jejich majitele, potažmo LFA, aby se nahlas ozvali proti systematickému bezpráví, které se kolo od kola prohlubuje. Je absurdní, že kluby s rozpočty v desítkách či stovkách milionů korun utlačuje pár jedinců často mizerné pověsti.

Bohužel musíme konstatovat, že v této sezóně došlo k významnému „utažení šroubů“ a citelnému návratu „starých časů“. Najdeme patrně kluby, kterým to vyhovuje, ale pevně věříme, že je více těch, kterým nikoli. Náš klub do systému „teď tě poškodíme a za týden ti to vrátíme“ vstoupit nechce.

Žádáme o podporu od každého, kdo smýšlí stejně jako my. Buďme slyšet, ať se konečně fotbal posune na západ a nezůstává na východě.

Podepsáni: vedení, zaměstnanci a hráči FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., obchodní a reklamní partneři klubu, fanoušci a podporovatelé FC Vysočina

Originání článek naleznete na klubovém webu Jihlavy.

Autor: Piotr

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava LokiSS74 05.06.2019, středa, 19:43 + 0 - 0
  Jebat svaz,nic se nezmění,ať hoří stadiony dál,kdo chce dělat k*rewstva,ať platí,když chceš dělat bafunaka a majitelé,musíš mít na pokuty,ceske-moravske-slezske kluby nejsou , nebyli a nebudou vyjímky ve světě fotbalu,který tvoří ultras...
 • Zbrojovka Brno Cenda 05.06.2019, středa, 09:31 + 0 - 0
  Saiwer - myslím, že nějaký náznaky už tady byli toho hajzla sejmout, ale když se do toho ty lidi pustí musí to dotáhnout dokonce a ne se nechat uplatit tím, že je Berbr posadí na teplý místečka a oni sosají pěkně s ním a nakonec vše jede zase ve stejných kolejích. Ten hajzl měl jít do kopru i s Peltou, ale jak vidíš on nakonec na tom ještě vydělal. Tenkrát ti rozhodčí taky pár se jich postavilo jenže někteří zmrdi mu začali přichlebovat určitě výměnou za nějaký proviant a ti co se proti němu postavili nakonec vypadali jak kokoti.
 • FC Viktoria Plzeň pepky 04.06.2019, úterý, 21:49 + 0 - 0
  JEBAT SVAZ!
 • SK Slavia Praha saiwer 04.06.2019, úterý, 21:36 + 0 - 0
  Já stále nemohu uvěřit tomu, že se ve fotbalovém prostředí nedokáže najít dostatečně silná skupina lidí, kteří budou mít tu moc Berbra svrhnout. Nedokážu to pochopit. Náznaků už byla spousta a vždycky to na něčem selhalo. Proč?!
 • bez klubu acab1 04.06.2019, úterý, 16:22 + 0 - 0
  Bude trocha mediálního zájmu, ale tím to bude končit. Pokud tu vládne Babiš, tak není důvod aby vše neprocházelo i Berbrovi a jemu podobným.
 • 1.FC Slovácko GarryR 04.06.2019, úterý, 12:48 + 1 - 0
  Hezky napsáno, snad se kluby zacnou mobilizovat k dalsim krokům
 • AC Sparta Praha Moshe Dahan 04.06.2019, úterý, 12:23 + 0 - 1
  lidem stav v českém fotbale nevadí, páč na fotbal furt chodí a bafíci to vědí. Takže si s tím vytřou prdel. Nepřikládám tomu žádnou váhu, nezmění se nic
 • FC Baník Ostrava Kyby 04.06.2019, úterý, 12:14 + 1 - 0
  Četl jsem, souhlasím a podepisuji v plném rozsahu...
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
včera, 10:36 -
S tou Sigmou to vypadá hůř a h...
včera, 10:28 -
Neštěkej :)
10.08.2022, středa, 23:46 -
Palec nahoru na rodinou tribun...
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace