o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Otevřený dopis Družstva fanoušků Bohemians

z domova sobota, 08.06.2013 - přejít do komentářů
Dopis bezpečnostnímu manažerovi FAČR k incidentům při zápase FNL v Příbrami
/titleImg/otevreny-dopis-druzstva-fanousku-bohemians/1/5011.jpg?width=570

V minulém týdnu se v Příbrami odehrálo utkání mezi Střížkovem a Bohemians Praha 1905. Pořádající Střížkov nejprve utkání přesunul z Prahy do Příbrami, aby tak znepříjemnil fanouškům Bohemians cestování za svým klubem.

Aby toho nebyl málo, tak v Příbrami pořadatelé Střížkova připravili, podle Deníku Sport, letištní prohlídky pro samotné hráče Bohemians Praha 1905 a samostatnou kapitolou bylo chování pořádajícího klubu k fanouškům hostí, jenž na celou situaci reagovali otevřeným dopisem bezpečnostnímu manažerovi FAČR, kterým je Martin Synecký. 

TEXT OTEVŘENÉHO DOPISU

Vážený pane,

navazuji na náš telefonát z minulého týdne před utkáním FNL dne 1. 6. 2013 v Příbrami, kde byl v pozici hostujícího celku fotbalový klub Bohemians Praha 1905, a.s., jehož fanoušky jste v médiích veřejně označil za „bezpečnostní riziko“.

Pokud mohu náš telefonický rozhovor rekapitulovat, byl ze strany Družstva fanoušků Bohemians osobně přislíben bezproblémový a nekomplikovaný průběh jak přepravy více než 300 fanoušků z Prahy do Příbrami, tak bezproblémové jednání ze strany fanoušků při zápase samém. Z Vaší strany pak bylo jménem FAČR přislíbeno, že zabráníte jakýmkoliv excesům ze strany pořadatelské služby a pořadatele jako takového, situaci budete monitorovat a zajistíte důstojné fotbalové prostředí pro naše fanoušky.

Mohu konstatovat, že z naší strany byl uvedený příslib dodržen beze zbytku. Z Vaší strany nebylo dodrženo nic.

Před zápasem došlo bez jakéhokoliv zájmu FAČR k bezprecedentní šikaně ze strany pořadatelské služby - nikoliv radikálních fanoušků (ti se utkání v drtivé většině vůbec nezúčastnili), ale dětí (včetně zdokumentovaného případu šikany postiženého desetiletého fanouška, kterému byly odebrány a již nevráceny zcela neškodné fanouškovské propriety), dále důchodců (včetně zdokumentovaného případu odebrání tašky s léky sedmdesátiletému fanouškovi), sexuálního obtěžování několika fanynek. V hustém dešti nebyli fanoušci vpuštěni na žádnou ze zcela prázdných, krytých tribun, naopak byly jim pod záminkou bezpečnosti odebírány deštníky (opět včetně důchodců a dětí). Fanouškům nebyl umožněn vstup s fotoaparáty a příručními zavazadly, jejichž obsahem bylo jídlo a nápoje pro děti. Otevřené dopisy fanoušků, kteří byli takto postiženi, ostatně již brzy přijdou jak na FAČR, tak přímo osobně k Vašim rukám a mohu Vás ujistit, že to pro Vás nebude veselé čtení. V průběhu zápasu pak došlo k vážnému zranění fanouška v sektoru hostí (uklouznutí na mokrých schodech), na které přítomná pořadatelská služba nijak nereagovala a zanechala jej zcela bez pomoci (nebýt urychlené reakce lidí z řad fanoušků, pravděpodobně by dotyčný na nekryté tribuně v dešti v bezvědomí krvácel dodnes).

Uvedené skutečnosti vnímáme jako jednoznačné selhání FAČR, která zjevně neumí a zřejmě ani nechce ochránit slušné fanoušky před zvůlí pořadatelů a podivných praktik utkání pořádajících klubů. Z uvedeného důvodu nemůžeme nadále považovat ani Vás, ani FAČR do budoucna za seriozního partnera.

Velmi dobře víte, že skutečnost, že se velká skupina lidí (hostujících fanoušků) nechá dobrovolně deportovat do tzv. „sektorů hostů“, kde jim není v řadě případů zajištěno ani základní sociální zajištění a jsou vystaveni šikaně osob, které se často rekrutují z vysloveně kriminálního prostředí, je založeno na řadě nepsaných pravidel a ustálených zvyklostí spíše než na jakémkoliv právním základě.

Mohu Vás ujistit, že v zájmu bezpečnosti našich fanoušků (zejména žen, důchodců a dětí), kterou neumíte a zřejmě ani nechcete zajistit, pro nás již žádná nepsaná pravidla a zvyklosti neplatí.

Proto sděluji:

a) Družstvo fanoušků Bohemians bude i nadále pořádat hromadné zájezdy pro slušné fotbalové fanoušky Bohemky na stadiony soupeřů,

b) uvedené zájezdy a jejich průběh nebude konzultovat vůbec s nikým (a už vůbec ne s „bezpečnostním“ managementem FAČR),

c) bude zcela ignorovat tzv. „sektory hostů“ a bude fanouškům zajišťovat samostatně taková místa na stadionech, která budou odpovídající pro zachování elementární bezpečnosti a lidské důstojnosti,

d) samostatně si zajistí i bezpečnost svých fanoušků na takových stadionech a to proti všem nelegálním zásahům kohokoliv,

e) bude se všemi prostředky, včetně prostředků právních bránit těm, kteří by jim chtěli zamezit možnost ve slušných, bezpečných a důstojných podmínkách sledovat fotbal.

Budeme apelovat na zástupce všech fanklubů a společenství slušných fanoušků v celé ČR, aby se k uvedeným krokům připojili.

S pozdravem

Družstvo fanoušků Bohemians
JUDr. Petr Jirát
předseda představenstva

Autor: Mara

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • AC Sparta Praha eRw!n 18.06.2013, úterý, 00:03 + 0 - 0
  johankarl: tak to by byla slusna prdel :)))
 • 1.FC Slovácko johankarl 16.06.2013, neděle, 21:47 + 0 - 0
  někde sem zaslechl,že prý se na první dvě kola chystá "Klobáskový protest" ? Že prý všechny kotle budou celý zápas jen sedět,pít pivo,cpát se buřtama a popcornem, zatleskají pěkné akci, sem tam zabučí, zařvou si pěkně v sedě gól a třikrát za zápas zakandují "hoši bojovat" a "My chceme gol" a vůbec si budou uživat "Pěkného fotbalu", prostě budou přesně takový jaký si Fačr přeje. Je to možné? Zaslechl jsem to na Lokádě,ale moc tomu nevěřím ? ;-)
 • FK Jablonec TopeFKJ 14.06.2013, pátek, 08:40 + 0 - 0
  *"- NENE,že fans zase delali výtržnost, ohrožovali a bla bla.. ALE že to byl nepřiměřený či nezvládnutý zákrok policie či ochranky a jim podobných, velmi často také ze strany securit provokace/to je klasika/-taková na kterou fans reagují, vyvolává,a troufnu si říct že možná i VĚTŠINĚ VŠECH PŘÍPADŮve většině případů,
 • FK Jablonec TopeFKJ 14.06.2013, pátek, 08:33 + 0 - 0
  souhlasím s tímto otevřeným dopisem, Bohemák nejsem, ale obecně- inspirace for další tábory-dobrej nápad!! šikany už bylo dost !! I když se v poslední době v mediích častěji -/to neznamená ,že je takových informací většina, blabolů "honů na čarodějnice" a tendenčních článků je stále mnohem víc-přesto, je to lepší asi díky nejen některým novinářům, ale hlavně nový technice, kameru mam dnes v mobilu každej, občas něco zachytí.a najednou se zjistí,že nene, že fnas ZASE
 • FK Viktoria Žižkov tondik 13.06.2013, čtvrtek, 17:10 + 1 - 0
  To zní dost hrozně! A musím říct, že v tomhle případě věřím, že to není příliš zkreslený! Proti takovejm šílenostem by se fakt mělo něco dělat, například opravdu v některých případech nechodit do sektoru hostí apod. Ale třeba i uspořádat opravdu společně nějakou akci napříč kluby, ale musí se toho chopit ti správní fanoušci z jednotlivých klubů.
 • Bohemians 1905 Mob05 12.06.2013, středa, 10:34 + 0 - 0
  pedro: slušnej bizar ne? :)
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 12.06.2013, středa, 08:19 + 0 - 0
  Ochranka na ochranu proti ochrance :-) Zdeněk81:Jsou to hrozní hrdinové,je to jako bych vyskakoval na děti na písku a když dostanu facku tak zavolám tatínka,mrdky.
 • Bohemians 1905 Mob05 11.06.2013, úterý, 09:25 + 1 - 0
  nápad s legálním zajíštěním vlastní bezpečnosti je reálnej. sice se vytratí ten "duch", ale chce to udělat něco pri čem nebudou ti pračuráci vědět co dělat. Když už nejsme (obecně jako národ) se postavit takovejm sviním tak alespoň s nimi začít vyjebávat po Švejkovsku no :))
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 11.06.2013, úterý, 07:57 + 0 - 0
  Konflikty s ochrankou mají vždy stejný scénař.Ochranka vždy něco vyprovokuje a když zjistí že nezvládá situaci povolá na pomoc těžkooděnce.Prostě hnus!A.S.A.B.!A.C.A.B.!
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 11.06.2013, úterý, 07:54 + 0 - 0
  bohemak:Jsem pro!Chce aby se toho chytli lídři ve všech fanouškovských táborech
 • Zbrojovka Brno mercek9 10.06.2013, pondělí, 20:56 + 0 - 0
  jediní kdo by mohli něco ještě se pokusit změnit sou reprezentanti...prostě pod Peltou a spol. vůbec nehrát ...pak by se možná začlo něco dít a vypadli by všichni ti zmrdi v čele s peltou a ostatnima..ale to sem asi naivní..:(
 • FK Baník Most Kumbi1909 10.06.2013, pondělí, 12:57 + 0 - 0
  Je to fakt hnus co se děje a ne jenom na takových zápasech, ale už je to skoro na všech zápasech 1. a 2. ligy v česku ... Proto doufám, že začneme jako aktivní fanoušci jednat společně!;)
 • Bohemians 1905 bohemak 09.06.2013, neděle, 12:13 + 0 - 0
  sorry za chyby, ale ještě teď jsem se z toho opět nasral:) byli fanoušci, deštníky mohly, blesk a spol mohly. Hrozný hrubky:) ale nasranost z tohodle výjezdu je pořád stejně vysoká. Chtělo by to vymyslet nějakou společnou akci, a kdo jiný než supporters by mohl tuhle akci uspešně uspořád, sem chodí snad opravdu všichni aktivní fans.
 • Bohemians 1905 bohemak 09.06.2013, neděle, 12:10 + 0 - 0
  Kyby: šarvátka pochopitelně byla, pak přiběhlo x desítek těžkooděnců, padlo několik ran obuškama a bylo hotovo. Bylo to v době kdy o poločase byly fanoušci pustěni do busů pro náhradní oblčení a deštníky, které se prý mohli na druhy poločas vzít (pochopitelně lež), těch cca 30 fans co tomu uvěřili pak nechtěli pustit dovnitř (prej prošlej lístek) a oheň byl na střeše. Video raději nezvěřejněno, stejně by se to otočilo proti fanouškům a blesk a spol. by si z toho mohli posrat a už vidim ty titulky: Hooligans řádili, Tohle že jsou fanoušci ? Jedou se na fotbal jen poprat apod.
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 08.06.2013, sobota, 20:49 + 0 - 0
  Idioti!Chce se dát dohromady a bojovat proti tomu
 • FC Bohemians Praha klokanek 08.06.2013, sobota, 17:23 + 0 - 0
  Jen bych doplnil zákaz věšení vlajek .Mě kontrolovali 3 a kamoše 4 .Buzerace kam se podíváš .Asi 80 securitaku plus 150 A.C.A.B.
 • FC Baník Ostrava Casual88 08.06.2013, sobota, 16:40 + 0 - 0
  Bohužel mě to vůbec nepřekvapuje.
 • FC Hradec Králové MatesHK 08.06.2013, sobota, 15:34 + 0 - 0
  Humus ,to už opravdu překračuje meze
 • FC Baník Ostrava Kyby 08.06.2013, sobota, 13:07 + 0 - 0
  Bohemáci mají štěstí, že se na někoho z té ochranky škaredě nepodívali. Naběhli by těžkooděnci, rozjebali jim hlavy a týden by bylo očem číst, a to jak ti hooligáni zase řádili...
 • 1.FC Slovácko johankarl 08.06.2013, sobota, 12:28 + 0 - 0
  toto je opravdu hnus,ale nestačí se tu jen rozhořčovat,je opravdu nejspíš nutné dát hlavy dohromady a vytvořit sílu,kterou bude muset Fačr respektovat !!
 • bez klubu co je AMF? 08.06.2013, sobota, 10:04 + 0 - 0
  Piča ten zkurvený Střížkov by měli zrušit! Fakt takové nýmandy jako je Kapr a ta jeho banda čuráků to opravdu český fotbal potřebuje. Ale co se divíme, když tomu tady šéfují StBáci! Do letadla s nima a nechat spadnout do moře!
 • SK Slavia Praha Shepp 08.06.2013, sobota, 09:52 + 0 - 0
  Poslední dobou už je toho opravdu hodně. Od těch nejnižších póvlů (viz. sekurity) až po vedení FAČR. Doufám, že dnešní (téměř jisté) zvolení Berbra a Pelty strhne fanouškovskou lavinu, šéfové kotlů a fanouškovských sdružení daj hlavy dohromady a něco vymyslí.
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Bílé peklo v Edenu provonělo... 26.11.2021

Bílé peklo v Edenu provonělo...


Plný stadion, oslava legendy... 22.11.2021

Plný stadion, oslava legendy...


Makabejští si v Praze užili ... 07.11.2021

Makabejští si v Praze užili ...

Komentáře
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
23.11.2021, úterý, 09:21 - Divák
V Teplicích je to fakt zabité....
22.11.2021, pondělí, 21:54 - Přerovák88
Super zápas se vším všudy. Oba...
22.11.2021, pondělí, 21:43 - k.m
10x vyfotit prázdné tribuny ??
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace