o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Otevřený dopis Sektoru 15 po zápase se Spartou

Český fotbal pro fanoušky čtvrtek, 08.05.2014 - přejít do komentářů
Fanoušci žádají vysvětlení chování klubu a rozhodčích
/titleImg/otevreny-dopis-sektoru-15-po-zapase-se-spartou/1/6005.jpg?width=570

Vzhledem k chování obchodního a marketingového ředitele klubu FK Teplice Ing. Petra Heidenreicha a výrokům rozhodčího Pavla Královce při sobotním zápase s týmem AC Sparta Praha byl v pondělí odeslán na klub otevřený dopis s žádostí o oficiální stanovisko klubu. Vzhledem k tomu, že dodneška klub nijak nereagoval, zítra mu bude odeslán doporučený dopis. O chování zaměstnanců klubu a nařízení FAČR si můžete udělat obrázek sami a níže si můžete přečíst znění dopisu zaslaného klubu:

Vážení,
obracím se na Vás s žádostí o oficiální stanovisko k několika událostem proběhnuvším v rámci sobotního utkání (3. 5. 2014 od 20:15) s AC Sparta Praha. První otázka směřuje vůči postupu zaměstnance klubu pana Ing. Petra Heidenreicha, konkrétně se jedná o situaci při začátku zápasu, kdy pan inženýr v sektoru 15 teplického stadionu Na Stínadlech roztrhl a nechal bezpečnostní agenturou vynést ze stadionu tzv. choreo, tedy choreografii, konkrétně pak nápis cit.: "Martine, večer Luna?" (konkrétně tuto skutečnost prokazuje fotografie (viz foto č.1), konkrétně mi pak není zřejmé co tímto postupem klub ztotožněný osobou pana inženýra sledoval, poprosil bych tedy o konkrétní oficiální stanovisko klubu, a to především ve vztahu k čl. 17 odst. 2, 3 zák. č. 2/1993 Sb. Listina základních práv a svobod ve spojení s čl. 10 evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a svobod, kdy obé zmíněné garantuje ve znění Článku 19 Mezinárodního paktu o občanských a politických právech právo na svobodný projev, kdy takový projev může být omezen pouze zákonem a to za situace, která je ve společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví nebo mravnosti. K žádné takové situaci v případě transparentu, který vtipně reaguje na všem v Teplicích známý problém Martina Fenina se životosprávou, nenastal.
Transparent byl dokonce před vstupem do stadiónu kontrolován bezpečnostní agenturou i příslušníky PČR (viz. foto č.2), dále pak v této souvislosti je nutné podotknout, že jednáním zaměstnance vznikla skupině lidí, kterými jsem byl ústně zplnomocněn k jednání s klubem, škoda ve výši cca 500,- Kč za použité materiály (použitý papír, lepící páska, barvy), kdy jednání zaměstnance klubu je v přímé souvislosti se vznikem škody, a za tuto škodu je tedy klub odpovědný.
Dále by mne zajímalo oficiální stanovisko klubu, které bych rád připojil k oficiální stížnosti či podnětu k zahájení řízení s rozhodčím zápasu Pavlem Královcem, v tomto případě se jedná o víc událostí. Prvně je nutné poukázat na skutečnost, že zápas byl přerušen v přímé souvislosti se skandováním, byť vulgárním, vedeném proti předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi. Takové jednání opět odporuje výše zmíněným ústavním principům typickým pro každou demokratickou společnost, kdy nařízení pana předsedy je evidentně v rozporu s těmito základními právy. Odhlédneme - li od této neskutečné absurdity lze poukázat na situaci, kdy ihned po neúspěšném útoku Teplic (zasahující brankář Sparty Vaclík těsně před útočícím Listsingim odhlavičkoval do autu) bylo fanoušky Sparty nepochybně rasisticky hučeno právě na hráče Teplic Litsingiho, kdy tento kvitoval tuto ubohost ironickým potleskem těmto fanouškům, zajímalo by mě tedy stanovisko klubu k tomu, že v tomto případě nebyl zápas přerušen a rasismus je tedy na stadionu v Teplicích tolerován za situace, kdy vulgární nadávka je (spolu)důvodem pro přerušení zápasu. Tato situace nebyla ani doprovázena výzvou komentátora zápasu k zanechání takového jednání, což v souvislostech ("zanechte prosím vulgárního urážení") je víc než zarážející. V takové situaci nejen já uvažuji o tom, že zápasy klubu, který je v našich srdcích, tedy FK Teplice, přestanu navštěvovat. Rád bych tedy touto cestou požádal o oficiální stanovisko a případnou podporu v dalším jednání.

Děkuji za vstřícnou odpověď a jsem s pozdravem

Foto č.1

Foto č.2:

Další foto:

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FK Baník Most LiK 09.05.2014, pátek, 18:04 + 1 - 0
  A tento víkend můžeme přidat do repertoáru i "Berbr ven" ať má "Bebí" radost!
 • FC Baník Ostrava dzandra 09.05.2014, pátek, 14:00 + 0 - 0
  třeba bude po tomhle kole rozhodnuto o všem a pak se ty poslední kola nebudou moci žádné tabory na nic vymlouvat, protože pokud nebude ten protest v posledních dvou kolech jednotný, tak to bude příští sezonu úplně v piči
 • FC Hradec Králové Antti 09.05.2014, pátek, 10:34 + 0 - 0
  rasismus evidentně nevadí protože není proti černoprdelníkům z FAČR jinak naprostej souhlas a doufám že už se s tím něco začne dělat jinak nezbyde nic jinýho než aby všechny kotle bojkotovali zápasy úplně Pelta si asi myslí že bez kotle bude na stadion chodit víc lidí,až na to že tam příjde max o 500 lidí víc tak za to tam bude skoro hrobový ticho. Hlavně že si berou za vzor Anglii v český mentalitě: Stal se tu drobnej incident nesrovnateltej s tím co bylo v Anglii tak to vyřešíme zákazama tvrdšíma než v Anglii.. už aby se probrali
 • MŠK Žilina RAMMSTEIN16 09.05.2014, pátek, 09:47 + 0 - 0
  Niečo robte, lebo skončíte ako my na Slovensku. Fuck SFZ, fuck FAČR.
 • FC Baník Ostrava LordikDevil 09.05.2014, pátek, 09:33 + 0 - 1
  jihočeská síla: Řekni co tak bylo urážlivého na tom transparentu připraveným Teplickými fans?
 • bez klubu Street Hooligan 09.05.2014, pátek, 07:53 + 1 - 0
  jihočeská síla: ten co pracuje v té škodovce, tak platí nějaké vstupné do fabriky? Nebo naopak sektoru 15 platí za to že fandí? :-)
 • AC Sparta Praha jihočeská síla 08.05.2014, čtvrtek, 23:04 + 1 - 2
  FK Teplice jsou pořadatelé = můj dům, můj hrad :) to je jako kdyby zaměstnanec škodovky by do prace přišel s trikem :fuck škoda , zaměstnavatel by mu okamžite řekl ať ho sundá .
 • FK Baník Most worm 08.05.2014, čtvrtek, 22:01 + 0 - 0
  Právy a Ústavou se ohání pěkně, ale tahle republika je známá tím, že ti co mají vyšší postavení si bohužel umí najít i nesmyslné skulinky, které se jim (opět bohužel) akceptují ://
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace