o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Pohárové vystoupení českých zástupců (1.díl)

Souhrn táborů úterý, 31.01.2017 04:00 - přejít do komentářů
Jak si vedli čeští zástupci v evropských pohárem během podzimu 2016?
images/clanky/poharove-vystoupeni-ceskych-zastupcu-7849.jpg

6 posledních celků nám zbývá v pravidelné rubrice souhrnů za podzim 2016 a tak nastává ideální příležitost na chvíli vydechnout a podívat se do světa. Konkrétně do Evropy. V tomto souhru se Vám pokusíme přiblížit vystupování českých zástupců v Lize Mistrů (Plzeň, Sparta) a také v Evropské lize (Plzeň, Sparta, Liberec, Mladá Boleslav, Slavia). 

Tak tedy těchto pět celků se v loňském ročníku nejvyšší fotbalové ligy kvalifikovalo do předkol pohárových bojů. Do bohaté Ligy mistrů bohužel nenakoukl žádný z našich klubů (pokoušela se o to Plzeň a Sparta), všichni tedy museli vzít zavděk účast v předkolech Evropské ligy.

Pro Mladou Boleslav bylo již první utkání konečnou a tak si připsala jen dva evropské zápasy. Soupeřem jí byl celek FK Shkendija 79 Tetovo (venku prohra 0:2, doma výhra 1:0). 
Pár slov nám k tomuto dvouzápasu pověděl fanouškem Mladé Boleslavi známý jako Kostič: 
"V předkole nás potkal tým z Makedonie. Nutno dodat že albánský tým z Makedonie- Shkendija Tetovo. Tetovští byli nuceni hrát svoje zápasy v Evropské lize na Národním stadionu ve Skopje. První zápas se hrál na půdě Shkendije a do Makedonie den před zápasem vyjíždíme ve čtyřech lidech autem. Když dorazíme na stadion, je nám oznámeno, že kvůli naší bezpečnosti nám neumožní jít do sektoru hostů, přesto že všude byla policie a armáda. Jediné místo, kam nás pustí je VIP, bez vlajek a jen sedět. To se nám nelíbilo a nakonec jsme se domluvili, že budeme bokem od VIP, kde nejsou lidi. Bohužel jsme stejně v tom VIP skončili, povoleny bokem byly jen vlajky, které byly roztažené. Trošku znechucení touto situací se ani o žádném supportu mluvit nedá, spíše občas jedeme jen lehké obyčejné pokřiky. Navíc jsme byli puštěni až uplně ke střeše, jelikož jsme stáli, takže jsme stejně nebyli moc slyšet.
Na domácí zápas máme připravenou prezentaci, na které je znak klubu a znak města s nápisem "V Evropě klub malý, v srdci ten největší". Náš support není špatný, jedeme docela naplno a proti polehávajícím hostům tlačíme naše hráče ke kýženým golům. Nakonec padá jen jeden a tím pádem se s Evropou loučíme opět po jednom předkole. Na konci si s hráči poděkujeme.
Hosté u nás zaplnili téměř celý sektor a fandili celý zápas velmi hlasitě, nutno dodat že celý výjezd měli placený klubem, jak cestu, tak i vstupenku."
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Po dlouhé době se do Evropy podívala pražská Slavia. Dva soupeře sešívaný tým vyřadil - Lavadii Tallin (venku prohra 1:3, doma výhra 2:0) a Rio Ave z Portugalska (doma remíza 0:0, venku remíza 1:1), na toho třetího z Bruselu již nestačil (Anderlecht - doma prohra 0:3, venku prohra 0:3) a tak se do základní skupiny EL slavisté nepodívali.

A v jakých počtech Slávisté cestovali k venkovním zápasům?
Tallin - 280, Rio Ave - 72, Brusel - 350
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Zato Liberec si účast v základní skupině EL zajistil postupem přes Admiru Wacker (venku prohra 1:2, doma výhra 2:0). Účast ve skupině EL ale již byla pro Liberec konečnou. Tým od Nisy se postupně utkal s Karabachem (remíza 2:2 venku, doma výhra 3:0), Fiorentinou (prohra 0:3 venku a prohra 1:3 doma) a Paokem Soluň (výhra 2:0 venku, doma prohra 1:2). Ačkoliv tedy Liberec bojoval do posledního kola, postoupit se mu nepodařilo a jeho evropské vystoupení bylo ukončeno.

A venkovní počty libereckých fanoušků?
Paok - 60, Fiorentina - 300, Karabach - 6, Larnaka - 20, Admira Wacker - 190.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Takové bylo vystupování Mladé Boleslavi, Slavie a Liberce v pohárové Evropě na podzim 2016.

Pokračování (FC Viktoria Plzeň, AC Sparta Praha) příště...

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FK Jablonec tracyhotygr 01.02.2017, středa, 16:52 + 0 - 0
  B-JBC. Ludvík Karl je stále vlastníkem Preciosy, ne? Takže pokud mu chtěli popřát k narozeninám a poukázat na jeho úspěchy, pak to celkem smysl dává. Ale smysl by to dávalo i kdyby tam místo toho loga byl srp a kladivo. Protože bez toho symbolu se spojení Preciosa-Karl neobejde.
 • AC Sparta Praha MP11 01.02.2017, středa, 11:29 + 0 - 0
  Tak v tom případě beru zpět, jestli je to i s výpravou. 6 lidí už mě nepřekvapuje. Těch 106 lidí takovou dálku by byl jiný počin.
 • FC Viktoria Plzeň Pan pes 01.02.2017, středa, 10:10 + 0 - 0
  Liberec v Karabachu 106? :-) na supras unisono se píše o šesti lidech.... kdybysme si měli taky počítat z každýho výjezdu lidi od sponzorů, co sedí na hlavní tribuně, to by byly výjezdový počty.... :-) http://www.supras-unisono.info/index.php?session=0&action=read&click=open&article=1474050718
 • AC Sparta Praha acs1893 31.01.2017, úterý, 21:09 + 0 - 0
  slavie v tallinu dobrej počet, tam byl hlad po 7 letech. boleslav každoročne o hovne, liberec takovej standart, ostudu čr nedělaj.
 • FK Jablonec B-JBC 31.01.2017, úterý, 18:19 + 0 - 0
  Libe na Admiře 2:1 vyhrál pokud se nepletu Akorát dát na choreo logo Preciosy není uplně košer
 • bez klubu Rusty 31.01.2017, úterý, 18:08 + 0 - 0
  Boleslav bohužel podprůměr jako každý rok (možná i horší). Díky za poznámku o dotaci ze strany klubu pro fans Tetova. Asi by mi to vrtalo hodně hlavou. Slavii bych spíš chválil za Talin. Liberec už se v Evropě adaptoval. U něj mě překvapilo víc lidí v Karabachu než v Soluni. Z českých klubů by mě v Evropě určitě ještě zajímal Baník, Opava, Bohemka a možná i Brno a Hradec.
 • AC Sparta Praha MP11 31.01.2017, úterý, 10:20 + 0 - 0
  Boleslav v posledních letech tradice... bída na hřišti i v hledišti, takže nestojí za řeč. Liberec předvedl svůj standard... 106 lidí v Baku solidní číslo. U Slavie byl po Evropě hlad, přesto mě překvapili velmi solidním počtem v Tallinnu.
 • bez klubu Cestovatel 31.01.2017, úterý, 09:05 + 1 - 0
  Velký respekt těm čtyřem statečným z Boleslavi, kteří byli v Makedonii, ale je to velmi smutný počet. Obávám se, že i Příbram by možná vyjela v lepším počtu, protože Bolka je roky úspěšná tím, že pořád hraje v Evropě a roky je to početně větší nebo menší bída, ty čtyři lidi jsou strašně málo bohužel. Asi by bylo lepší, kdyby do Evropy postoupil nějaký klub, co ji dlouho nehrál s natěšenými fanoušky jezdit po Evropě. Byl jsem na domácím zápase Bolky a to byla bída, stadion poloprázdný a nebýt hostů, bylo o pár stovek ještě méně lidí. Liberec jak tak koukám na ta čísla, překvapivě dobrý počet na Kypru a v Ázerbájdžánu. U Slavie se dá pochválit počet v neatraktivním Tallinu. U Ria Ave to kilo dát měli, sice je to daleko, ale zase ten hlad po Evropě byl slušný, dlouho v ní nebyli. Početně nejlepší Anderlecht Brusel nepřekvapí, tento soupeř má slušné jméno a není to tak daleko. A nebýt toho, že šlo po domácí prohře 0:3 spíše jen o výlet, počet by byl jistě o dost lepší. Jak koukám na fotky z domácích zápasů všech tří klubů, tak tam v Evropě ostudu neudělaly, snad jen Bolka slabší návštěvou.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Chachaři fandili a pálili před stadionem... 04.05.2021, úterý, 14:35

Chachaři fandili a pálili před stadionem...


Football Factory č.70 jde do tisku! 04.05.2021, úterý, 10:41

Football Factory č.70 jde do tisku!


Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion 02.05.2021, neděle, 20:57

Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Chachaři fandili a pálili před stadionem... 04.05.2021, úterý, 14:35

Chachaři fandili a pálili před stadionem...


Football Factory č.70 jde do tisku! 04.05.2021, úterý, 10:41

Football Factory č.70 jde do tisku!


Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion 02.05.2021, neděle, 20:57

Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
03.05.2021, pondělí, 08:54 - RavenFCB
"Tohle by se prece v anglii ne...
02.05.2021, neděle, 10:30 - Bajkonur
Chodit na stadion s nesmyslným...
01.05.2021, sobota, 12:25 - k.m
Dost lidí má na držkách ty had...
27.04.2021, úterý, 13:37 - Kyby
Nevím jak sešívkám, ale nám ve...
24.04.2021, sobota, 21:21 - Kyby
A taky noťas si vezme do vany ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace