z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Pohled na tribuny 16. kola FNL

Nižší soutěže čtvrtek, 21.11.2013 15:00 - přejít do komentářů
V pauze GL nebylo nouze o slušné a zajímavé dění ve FNL...

Gambrinus liga měla poslední víkend znovu pauzu, a tak jsme se my mohli zaměřit více na Fotbalovou národní ligu, jejíž 16. kolo bylo podzimní derniérou. Přinesli jsme několik FotoReportů, a teď si to hlavní ještě v krátkosti zrekapitulujeme dohromady.

FK Baník Most – Loko Vltavín 4:1 (583 d.) FotoReport
Mostecký klub po čase zažil velmi příjemný podzim, což je i odměnou pro věrné fanoušky, kteří v posledním ligovém zápase v roce 2013 vytvořili hezkou atmosféru. K slušnému fandění přidali pyrotechniku, produkci a poutavá byla i závěrečná děkovačka s hráči za doprovodu znovu pyrotechniky. K ultras aktivitám zelenočerných lze přiřadit ještě mávačky.

FC Hradec Králové – MFK OKD Karviná 2:1 (1 066 d.) FotoReport
Fanoušci Hradce Králové si po třech letech museli vyzkoušet podzim druholigový, ale i o soutěž níž si vedli zdatně. Svou velmi slušnou úroveň potvrdili i při podzimním loučení, když fandění na dobré úrovni podpořili choreografií, vlajkami, užíváním si zápasu a hezkou závěrečnou děkovačkou s hráči, která podobně jako v Mostě byla ve znamení i pyrošou.

FK Varnsdorf – FC MAS Táborsko 2:2 (771 d.) FotoReport
Duel dvou vysoko postavených mužstev v tabulce doprovodily na obou stranách malé aktivní skupinky. Hosté přidali na konci zápasu ke svému vystoupení i několik ohňů.

FK Baník Sokolov – FOTBAL Třinec 0:0 (533 d.)
Z tohoto utkání byla nalezena jedna drobná produkce fanoušků Sokolova.

FC Viktoria Žižkov – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (1 214 d.)

Pohledem Žižkova:
Domácí kotel tvořilo cca 50 členů, na straně Budějovic cca 25 fanoušků v sektoru. Support byl v první půli na ty celkem slušné počty slabý, ve druhém poločase se support Viktorky i vzhledem k známému incidentu a vedení zlepšil a ke konci gradoval, support Budějovic slabší pořád. K vidění byla pyrotechnika na obou stranách. Na straně hostů nejdříve jedna pochodeň, a poté dvě, plus jeden člověk s pochodní na hřišti, na domácí straně odhadem deset minut před koncem zápasu odpáleno několik stroboskopů.

Fakta k incidentu: V průběhu druhého poločasu vbíhají na hřiště dva lidi v kuklách ze sektoru ČB (jeden z nich má v ruce pochodeň). Toho si všimlo pár lidí už hodně včas ze sektoru domácích a vydalo se po tribuně směrem ke kotli hostů. Zmiňovaní jedinci celkem v klidu asi minutu chodí po hřišti a nikdo nereaguje, až se přiblíží k sektoru domácích. Poté se rozhodnou utéct přes jižní tribunu do sektoru hostů zpět, ale na jižní tribuně již je cca 5-10 lidí, kteří se vydali ze sektoru domácích na jižní tribunu. Oba jedinci z ČB vylezou na tribunu, ale jen jednomu se podaří utéci (mimochodem jen o kousek). Druhý jedinec je chycen lidmi ze Žižkova a nakonec je hozen zpět na hřiště a přichází o svoji kuklu.