z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Pohled na tribuny 17. kola Gambrinus ligy

Souhrn kola středa, 26.02.2014 - přejít do komentářů
Chorea, pyro, tenisáky, bojkot, nápisy pro Ukrajinu... - Liga je zpět!

Zimní fotbalová přestávka je minulostí a o víkendu naplno odstartovala Gambrinus liga, kam si podle oficiálních informací našlo cestu 36.476 diváků, což je průměrně 4559 diváků na jedno utkání.

Nejvíce táhlo nedělní utkání mezi ostravským Baníkem a Viktorií Plzeň, které na Bazaly přilákalo 10.127 diváků. Naopak nejméně diváků přišlo v Brně na zápas Znojma s Jihlavou, kde bylo podle oficiálního hlášení 805 diváků.

FK Dukla Praha - FK Teplice (kompletní fotoreport zde)
První zápas 17. kola se odehrál v pátek v Praze na Julisce, kde Dukla hostila Teplice. Nahlášeno je 1958 diváků. V hostujícím sektoru se sešlo 100 fanoušků, kteří fandili i za nepříznivého stavu. Domácí fanoušci pak překvapili odpálením pyrotechniky.

1.SC Znojmo – FC Vysočina Jihlava (kompletní fotoreport zde)
V zápase s nejnižší návštěvou kola se o atmosféru v hledišti starali fanoušci Jihlavy, kterých dorazilo přibližně 70. Přivezli si i menší prezentace. V prvním poločase vytáhli nápis „Bez stadionu do ligy nelez“ a ve druhé půli vytáhli nápis FCV doplněný srdcem a nápisem Pyro není zločin. Vše dokreslila dýmovnice a několik menších stroboskopů.

1.FK Příbram – Bohemians 1905 (kompletní fotoreport zde)
V Příbrami se starali o atmosféru fanoušci Bohemians, kterých dorazilo několik stovek a prezentovali se kvalitní podporou a v závěru odpálili několik ohňů. Zapomínat však nesmíme ani na domácí fanoušky, kteří byli sice v početní menšině, ale kromě fandění se prezentovali i menší choreografií. Domácí hlasatel nahlásil 4286 diváků.

1.FC Slovácko – FK Baumit Jablonec (kompletní fotoreport zde)
V Uherském Hradišti si na stadion našlo cestu 3942 diváků. Dobrou atmosféru doplnili domácí fanoušci i choreografií s pyrotechnikou. Ticho však nebylo ani v hostujícím sektoru, kde se nacházelo 15 fanoušků.

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha (kompletní fotoreport zde)
Atraktivní utkání v Olomouci navštívilo 4721 diváků, kteří kromě brankových hodů viděli i zajímavé dění v hledišti. Fanoušci Slavie ve svém zaplněném sektoru ze začátku slušně fandí, ale s přibývajícím počtem branek se sektor hostů mění na bojiště. K vidění je i náběh domácích k sektoru Slávistů. Domácí fanoušci se prezentují choreografií a závěr okoření pyrotechnika. Stadion si užívá výhry 5:1.

FC Baník Ostrava – Viktoria Plzeň (kompletní fotoreport zde)
V prvním poločase se o atmosféru starali hostující fanoušci, kterých dorazilo téměř 250. Domácí fanoušci totiž protestovali proti způsobu, jakým se klub rozloučil se dlouholetým kapitánem Baníku Martinem Lukešem. S úvodním hvizdem, je navíc hrací plocha zasypána tenisáky. Ve druhém poločase Bazaly hromově fandí a k vidění jsou i nápisy a pyrotechnika, a to jak v domácí, tak i hostujícím sektoru.

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav
Nedělní utkání sledovalo v Liberci 3102 diváků. Domácí vytáhli choreo ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy, kde bylo roztaženo ve špatném pořadí. Tentokrát vše doplnili o nápis "TAKHLE JE TO SPRÁVNĚ :-)" Hostů se ve svém sektoru sešlo něco přes padesát.

AC Sparta  Praha – Zbrojovka Brno (kompletní fotoreport zde)
V pondělní dohrávce přišla na Letnou druhá největší návštěva kola v podobě 7.532 diváků. Domácí zaplnili svůj sektor a celé utkání provázela velmi slušná atmosféra. K vidění bylo rovněž choreo ve stylu ACAB doplněno o pyrotechniku. Fanoušci Zbrojovky na začátku utkání odpalují dýmovnici.

Autor: MaraM