o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Pohled na tribuny 2. kola Synot ligy

Souhrn kola čtvrtek, 07.08.2014 - přejít do komentářů
Druhé kolo ozdobilo famózní vystoupení na Slavii...
/titleImg/pohled-na-tribuny-2-kola-synot-ligy/1/6232.jpg?width=570

Máme za sebou 2. kolo Synot ligy, ve kterém několik kotlů předvedlo velmi kvalitní výkon a k vidění bylo standardně několik produkcí. Nad všemi souboji dominoval ten v Praze, mezi Slávisty a Chachary, který stejně jako loni přinesl naprosto famózní atmosféru se vším všudy. V návštěvnosti zvítězila Plzeň s 10 129 diváky.

SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava 3:1 (7 612 diváků) FotoReport

Pohled Ostravy:

I druhá část trilogie „Akce Praha“ byla ve znamení bílé barvy. Do sektoru hostů v Edenu dorazilo rekordních 902 fanoušků týmu ze Slezské, oděných v bílých trikotech. Ti se od začátku až do konce prezentovali povedeným dopingem, k čemuž bezesporu dopomohla i skvělá akustika stadionu (ty zastřešené sektory prostě mají něco do sebe). O optickou prezentaci se kromě bílých triček postaralo i několik choreografií. Tou hlavní byla igelitová plachta „Válečníci“, kterou doplnily tři stovky vlaječek, balónky a dvacítka velkých kartonových válečků. To vše dosvětleno „žluťáky“ (pyrotechnika se pak v menším množství objevovala v průběhu celého zápasu). Jelikož všichni známe oblíbený, jako gramofonová deska ohraný motiv sešívaných choreografií, tak chvíli poté se objevuje menšího rýpnutí do žlutých postaviček Další choreo z dílny ultras Baníku pak bylo reakcí na výpadek el. proudu na Julisce v minulém kole. Holt, ještěže máme ty projekty „Stadiony 2012“ apod. A zapomenuta nemohla být ani současná situace, která panuje na Bazalech ve vztahu mezi aktivními fans a vedením klubu. A na závěr ještě moudro na téma „povolání policista“, které ve vlaku zaznělo z úst jednoho těžkooděnce: „To není práce – to je poslání“.
 

1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1905 4:1 (4 185 d.) FotoReport

Pohled Slovácka:

Z hlediska ultras jsme se v prvním poločase prezentovali modrobílou igelitovou plachtou s nápisem Ultras Slovácko, která byla doplněna ve spodní části vlajkami. Ve druhé půlce jsme vytáhli nápis: „Slovácko je kraj náš, Buď hrdý, že jsi náš, Sílu, víru, kterou obětuješ, Slovácký tým tím probudíš!“ Hosté se neprezentovali.

Co se týče supportu, značně prořídlý kotel, ve kterém bylo asi 200 lidí, fandí docela dobře na nesnesitelné vedro, které panuje na stadioně. Ve druhém poločase přidávají hráči dvě branky brzo za sebou a support se dostává na lepší úroveň. Pozitivní bylo zapojení zbytku stadionu do odpovídaček. A-tribuna se nechala chvilku přemlouvat, ale my je to postupně naučíme a oni si zvyknou :-) C-tribuna se jako obvykle zapojila dobře a když se spojili všichni, stálo to za to. Kolem 70. minuty hráčům i nám trochu dochází dech a fandí se o něco méně. Konec zápasu je už ale opět dobrý a užíváme si výhru. Hosty nelze z naší pozice hodnotit, nicméně vypadali, že si utkání vůbec neužili.

Pohled Bohemians:

I přes příznivý sobotní termín a pěkné počasí nás do Uherského Hradiště dojíždí opravdu velmi málo. Výmluvy ať si každý klokan hledá sám. Je pravdou, že dopravní spojení není úplně ideální, navíc v den utkání je dálnice opravdu "zasekaná", přesto je náš počet cca 60 fans tragický. Víme ještě o 3 autech, které vyrazily pozdě a uvízly na D1. Posádky těchto aut po ujištění, že by stihly se štěstím maximálně děkovačku, sjíždí při prvním sjezdu z prokleté D1 a obracejí své vozy. I těmto klokanům je však na místě poděkovat, že obětovali svůj čas i peníze ve snaze podpořit náš milovaný klub. To nic nemění na tom, že nízké počty na Moravě jsou bohužel náš dlouhodobý "trend". Doufáme, že kormidlo brzy opět otočíme správným směrem a bude nás jezdit více. I přes nízký počet snaha o support je. Do poločasu fandíme na náš počet vcelku obstojně, volíme zejména pokřiky. Po třetí inkasované brance však přichází úpadek. Domácí fandili celý zápas velmi dobře, kotel zapojoval i ostatní tribuny a připravil si i optickou prezentaci.

 

FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 3:0 (4 150 d.) FotoReport

Pohled Brna:

My, jako skupina Ultras Brno, jsme trošku změnili strategii. Nebudu tady psát co, kdo, nebo proč to tak je. Výsledkem tedy bude snaha být na stadionu i vidět, obzvláště pak v domácím prostředí, kde je náš počet snad horší než katastrofální. Ačkoliv se snažíme a hubu doma nezavřeme, tak ve 30ti lidech na nejdebilnějším sektoru v ČR nic moc hlasivkami nezmůžeme. Proto tedy chceme vytvářet menší chorea, která nebudou tak náročná na přípravu a slibujeme si od toho ustálení nějaké alespoň 10 členné skupiny, která bude pro ultras žít a ne si na něj jen hrát.

Na zápase se tedy hned na začátku prezentujeme choreografií na téma televizního seriálu "Vražedná čísla". Tento nápis doplněný o dva znaky města Brna o velikosti 25x2 m visí na plotě po celý zápas. V sektoru se roztahuje plachta o velikosti 8x8 m, kde je nakresleno "vražedné číslo" 7 s jménem Zavadil a logem klubu. Plachta měla znázorňovat dres našeho kapitána. Proto vedle plachty se nachází 10 obouruč vlajek, kde byla znázorněná čísla od 1 do 11 - jako standardní čísla dresů základní jedenáctky. Úplně na kraji jsme ještě volný prostor vyplnili barevnými pásy.

První poločas se nás v kotli schází více než v druhé. Zmiňuji to proto, že když Vám z čtyřicetičlenného kotle 10 zůstane na druhou půli u stánku, je to sakra vidět, a hlavně slyšet. Nicméně, naše hrstka statečných se nevzdává, a jak je již zvykem, celých 90 minut fandíme. Odměnou nám je výhra 3:0.

Pohled Hradce Králové:

V sektoru hostí se schází 83 votroků, kteří ženou svoje borce celý zápas. Fandění je skvěle organizované, tempo udává buben a všichni se skvěle baví. Výsledek příliš neřešíme, alespoň na fandění nebylo znát, jestli je stav nerozhodný, nebo 3:0 pro domácí. Prostě jsme si to užili, a tak to má být. Optickou prezentaci si připravujeme jednu, a to na začátku druhé půle, kdy roztahujeme znak našeho milovaného klubu, doplněný o černé a bílé igelity a jeden oheň.

Minule si stěžovali tepličtí na občerstvení v Hradci, tak musím napsat, že v Brně taky žádná hitparáda. Stánek nebyl vůbec v provozu (údajně s námi nikdo moc nepočítal, ale to jsou nejspíš kecy, prostě se na to vykašlali). A ve 30° vedru stát dvě hodiny na slunci bez možnosti si kdykoliv koupit pití je nehorázná prasárna. Po nějaké době sice začala fungovat alternativa v podobě dvou místních holek, které v různě dlouhých intervalech nosily ve dvou nosičích pivo (pito) nebo limo, ale zásoba dvaceti kelímků byla hned pryč a na další se čekalo zhruba 15-20 minut. No nic, přednost mají samozřejmě rodiny s dětmi někde na hlavní a ta svoloč v sektoru pro hosty může klidně pochcípat, že pane Pelto?!! Hlavně, že máme vyhřívané trávníky.

 

AC Sparta Praha – FC Vysočina Jihlava 3:0 (6 860 d.) FotoReport

Pohled Jihlavy:

Na Spartu vypravujeme jeden autobus. V sektoru se nás schází něco mezi 35-40 fanoušky. Jsme vybaveni klasickou sektorovkou a vlajkami na plot. Celkový support byl na velice slušné úrovni. I přes výrazně nepříznivý stav ve druhém poločase intenzita fandění neklesala. Zklamáním pro nás byla ohlášená návštěva necelých sedmi tisíc diváků. 

FC Slovan Liberec – 1. FK Příbram 0:0 (2 966 d.) FotoReport

Pohled Příbrami:

Na zápas vyrazilo pouze pět lidí. Už u vstupu se securitka rozhodla, že na stadión nepovolí pronést pár mávátek. Později, když při své obrovské inteligenci usoudila, že se pomocí mávátek nedá zničit stadión, a ani ohrozit životy lidí na stadiónu, mávátka přinesla. Zápas vcelku zajímavý, odvezli jsme si bod, i když to chvilkami vypadalo i na možnost tří bodů.
 

FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 0:1 (3 267 d.)

Pohled Mladé Boleslavi:

Na začátku zápasu vytahujeme choreo na podporu Jasmina Ščuka, na kterého se kvůli neproměněné penaltě v zápase s Lyonem strhla kritika. Jasmin Ščuk, 17 a bosenský nápis "Mi sme s vama, idete dalje a dati gol", což znamená „Jsme s tebou, musíš jít dál a dát gól“. Po celý zápas visí na černé plachtě vzpomínka na zesnulého funkcionáře Teplic, pana Františka Hrdličku. Náš počet se oproti čtvrtku zmenšil, ale to se předpokládalo. Naše fandění sice bylo slabší než ve čtvrtek, ale stále lepší než minulou sezonu. Druhý poločas ženeme hráče dopředu, ale alespoň k remíze to nevedlo. 

FC Viktoria Plzeň – FK Baumit Jablonec 3:1 (10 129 d.) FotoReport

Pohled Plzně:

Na začátku zápasu proběhne "argentina", a poté vzplane v kotli asi tucet světlic. Jak papírky, tak pyro dávají pěkný efekt. Po většinu zápasu se fandí standartně "plzeňsky" a diváci můžou vidět pěknou gólovou podívanou. Během zápasu se párkrát zakřičí „PELTA VEN!“. Zápas navštívilo 10 129 diváků, z toho cca. 30 hostů z Jablonce. Hosty jsem postřehl fandit párkrát za zápas.

Pohled Jablonce:

V Plzni se schází zhruba 25 fanoušků Jablonce. Fandění z naší strany bylo podprůměrné a nebyla žádná optická prezentace.

 

FK Teplice – SK Dynamo České Budějovice odloženo

Pohled Teplic:

Sobotní zápas s Českými Budějovicemi byl odložen po dopolední smutné zprávě, že zemřel šéf klubu František Hrdlička. Ihned po tom se domlouváme, že místo zápasu se vydáme ke stadionu uctít jeho památku. V 16:45 po domluvě mezi S15 a fanklubem určujeme sraz u vchodu do S15, odkud se v 17 hodin vydáváme za vlajkou S15 v počtu okolo 200 lidí směrem k hlavnímu vchodu do stadionu. Zapalujeme svíčky, pokládáme suvenýry a větší květinový věnec s nápisem „Vzpomínáme, Sektor 15“ a všem se promítá hlavou, co vše tento člověk pro teplický klub a fanoušky udělal. Odešel člověk, s kterým jsme se sice poslední půlrok dosti názorově rozcházeli, ale i přes vše jsme si vědomi, co v Teplicích udělal a za to bychom mu rádi poděkovali a rodině a nejbližším vyjádřili upřímnou soustrast.

Pohled Českých Budějovic:

Na výjezd vyrážíme ráno vlakem. V Praze kousek od hl. nádraží obdržíme smutnou zprávu o úmrtí pana Hrdličky a zrušení zápasu. V Praze zůstáváme a přemýšlíme, jestli by se nevyplatilo jít očíhnout Spartu. Z toho nakonec sejde a v půl třetí jedeme zpět směr Budweis.


 

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • Slezský FC Opava matesp86 07.08.2014, čtvrtek, 21:22 + 0 - 0
    to Brno je tragické!druhé nej. město v čr a třicet lidí?je to škoda!ale palec hore aspoň za vás co se tam snažíte
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Chuligáni Trnavy se dostali ... 18.10.2021

Chuligáni Trnavy se dostali ...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...

Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace