o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Pohled na tribuny 27. kola Gambrinus ligy

Souhrn kola čtvrtek, 08.05.2014 - přejít do komentářů
Bojkot, přerušování zápasů a mnoho dalšího....
/titleImg/pohled-na-tribuny-27-kola-gambrinus-ligy/1/6001.jpg?width=570

Nejvíc diváků v tomto kole si našlo cestu do Teplic, kde hrála Sparta (13056), nutno podotknout, že hosté přijeli ve velkém počtu. Nejméně diváku přišlo do Brna, kde se odehrálo utkání mezi Znojmem a Libercem (875). Na pondělní dohrávku mezi Sigmou a Baníkem bylo vydáno 3975 lupenů, skutečný počet diváků na stadionu byl poloviční. Oficiální číslo uvádí, že celé kolo navštívilo 33635 diváků, což činí průměr 4204 diváků na zápas.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (1238 diváků)

Pohledem fanouška Slovácka:
Na páteční předehrávku na Dukle se nevypravil bus, a tak se nás v sektoru sešlo pouze 25, když někteří dorazili vlakem, jiní auty a další pěšky. Za vydatného chladu a deště se pokoušíme o support z jednoduchých pokřiků a doufáme, že nás jde slyšet na hřiště, když zvážíme vzdálenost sektoru a vytrvalé mlácení do bubnů a kýblů v sektoru domácích. Zápas se obešel bez prezentací, v kotli jsme pouze měli roztáhnutou malou sektorovou vlajku My jsme Slovácko s modrobílým srdcem. Domácích je v kotli asi 30 a povzbuzují celý zápas. Celkově docela otřesná atmosféra s výhledem na celou Prahu.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:0 (4452 diváků)

Pohledem fanouška Slávie:
V prvním poločase je Tribuna Sever v dobré formě a fandění snese přísná měřítka, čemuž bezpochyby pomohl rychlý gól na 1:0 již v 5. minutě. Jako tradičně v poslední době je po sérii pokřiků „Pelta ven“ a „Pelta je ču-ák“ utkání přerušeno a pátý zápas po sobě půjde Slavia za nesmyslné pravidlo před disciplinárku. Na druhý poločas je připravená choreografie z nápisů, která byla v průběhu přestávky operativně přesunuta na východní tribunu. Tématem je přepis odposlechů čistého předsedy s Ivánkem Horníkem v korupční kauze z roku 2006. Bojovník za spisovný jazyk na českých stadionech v nich mluví jako dobytek a měřítkem disciplinární komise by klub s takovými „fanoušky“ museli minimálně vyloučit z ligy. Roztažení nápisů je doplněno i akusticky odpovídajícími pokřiky, načež rozhodčí opětovně přerušuje zápas a posílá hráče do kabin. Stadion reaguje na stupidní pravidlo pískotem. Kapitán Piták přichází před kotel, aby domluvil nezbedníkům na Severu a zklidnil situaci. Za pokřik „Pelta je ču-ák“ je dokonce vyvedeno 10 lidí ze stadionu. Dolní část Tribuny Sever sundavá vlajku a odchází na protest do útrob nebo jiných částí stadionu. V posledních 20. minutách panuje na tribunách schizofrenní situace, část lidí z Tribuny Sever zůstává na svých místech, ve snaze podpořit Slavii v záchranářském boji, Ti, co odešli, vytváří na východní tribuně „druhý“ kotel a spílají Peltovi. Někdo se po třetí brance vrací na Sever, chaos a nejednota.

Příbram:

1. SC Znojmo - Slovan Liberec 4:1 (875 diváků)

Pohledem fanouška Znojma:
Na stadion naše skupinka z Olomouce dorazila půl hodinu před zápasem, postupně se k nám přidávají další a v sektoru nás nakonec aktivně fandilo lehce přes 60. Hostů bylo tak 10 ,ale na tu dálku to jde . I na naše Znojmo máme těžkou dopravu klubový autobus sice jezdí ,ale dnes má mnoho lidí hluboko do kapsy ,proto už netrpělivě čekáme na dostavbu našeho stadionu ve Znojmě. K fandění, je nás tedy 60, 1 poločas jsme hodně slyšet a nebyl k tomu potřeba ani gól . Ve 2 poločase pokračujeme neuťiší nás ani 1 gól hostů , naopak nás ještě víc rozezvuční, asi to hráčům pomohlo a zápas otáčí brutálním způsobem náš kotel je ve varu provoláváme jména hráčů vytahujeme balónky 2 barev modré a bílé a zběsile jimi máváme. Opravdu úžasný zápas hráči , fanoušci i choreografie všechno na 1*.

Pohledem Supras Unisono:
V nepříliš příjemném prostředí a strašné zimě se snažilo celý zápas povzbuzovat jen pár jedinců, zbytek výjezďáků se zapojoval sporadicky. Po čtvrtém gólu Znojma se část hostů pokusila ukončit zápas vulgárními pokřiky, ale bez odezvy.

FK Teplice - Sparta Praha 3:1 (13056 diváků)

Pohledem fanouška Teplic:
Před zápasem nám pořadatelé a PČR kontrolují transparent a choreo. Neshledali na nich nic závažného a tak nás s tím vpouští na stadion. Přicházíme do sektoru, kam najednou naběhne zaměstnanec klubu, konkrétně tedy obchodní a marketingový ředitel, který se společně s ředitelem klubu dozvěděl, že transparent je mířen proti jejich chráněnci Feninovi a jeho znění je "Martine, večer Luna?", který byl reakcí na Feninovo alkoholové večírky v místním podniku jménem Luna club. Tento transparent měl být připraven na nástup Fenina na hrací plochu. Zástupce klubu chce společně s pořadateli, aby mu byl transparent odevzdán, na což reagujeme tím, že transparent se snažíme okamžitě roztáhnout, ovšem zaměstnanec klubu za něj chytá, čímž dochází k jeho roztržení. Po kratším dohadování a šťouchanicích se vše uklidňuje a zaměstnanec klubu mizí v útrobách stadionu a hráči nastupují na hrací plochu. Po prvním přerušení roztahujeme choreo, které je jako reakce na našeho kamaráda, který teď bude trávit delší dobu v base. O výrobu chorea se postarala teplická juniorka, které to byl teprve druhý počin. Do konce poločasu se fandí spíš podprůměrně. V druhém poločase si připravujeme líbivou pyroshow, která je složena z ROSek, stroboskopů a následných žlutých a modrých dýmů, které doplňuje už o dost lepší fandění a po pyroshow i odpovídačky s ostatními tribunami.
Hosté dorazilo odhadem tak 4000-5000 a byli krom sektorů pro ně určených rozeseti i po zbytku stadionu. Prezentovali se nápisem s Džambulkou a médii a celý zápas pálili pyro.

Pohledem fanouška Sparty:
Před pátou hodinou se schází početná výprava Letenských na Nádraží Holešovice, odkud má být vypraven speciální vlak do Teplic. O utkání je veliký zájem a vlak je téměř celý zaplněn příznivci pražského celku. Nechybí samozřejmě ani policejní doprovod, který si ve vlaku zarezervoval několik oddílů. Během cesty je dva krát zatažena ruční brzda a rozbito několik kupéček. Nic vážného, ale asi těžko se příště dočkáme nějaké vstřícnosti od klubu.
Z nádraží vyrážíme  na stadion pochodem. Zapojuje se i pár fanoušků, kteří dorazili auty a na Stínadla tak míří okolo 700 Letenských. Pochodu vévodí výjezdová vlajka Sparta On Tour, která si odbyla premiéru letos na Bazalech. Vše probíhá v klidu a bez zbytečné buzerace. Teplickými ulicemi se rozléhají naše chorály a je jasné, kdo dnes bude vládnout tribunám.
Na stadionu se schází odhadem 4 – 5 tisíc Sparťanů. Přesný počet lze těžko stanovit. Samozřejmě zde byla velká část diváků, kteří do Teplic dorazili pouze s vidinou titulu s minimální snahou podpořit hráče svými hlasivkami. Kotel tvořilo okolo 2 tisíc ACS. Od úvodu rozjíždíme slušný support a odpalujeme velké množství pyrotechniky. Nějaká ta světlice letí i na hřiště, což se samozřejmě nelíbí rozhodčímu. Radost z výjezdu nám kazí brzký gól do naší sítě a fandění hned rapidně klesá. Na trávníku se objevuje další pyrotechnika  a vše doprovází pokřiky proti Peltovi. Rozhodčí tak okamžitě posílá hráče do kabin, což vyvolává v některých z nás ještě větší zlost. Po chvíli uklidňuje situaci kapitán mužstva – David Lafata. Jeho proslov má však krátkou trvanlivost a příznivci Sparty se opět dožadují, rezignace předsedy svazu. Situaci přichází uklidnit jeden z nejuznávanějších Sparťanů v současné době – Vítězslav Lavička. Není potřeba rozebírat, co následovalo. Vzhledem k postavení a respektu, který Lavička v současné době na Letné má je téměř nepravděpodobné, že by se jednalo o úmyslný čin. Média však udělala z jedné dýmovnice, která nikoho nezasáhla teroristický útok. Hlavní aktér si nakonec nejvíc ublížil sám sobě a bohužel trest ho nejspíš  nemine. Tímto nechceme tuto situaci nijak obhajovat, ale zkoušíme na ní nahlédnout i z druhé strany.
Do poločasu inkasujeme ještě dva krát a support je v tu chvíli na samotném dně. Opět ukázka toho, že čím víc nás jede, tím hůř se fandí. Velká utkání s sebou táhnou velké množství vandráků a ani zápas na Stínadlech nebyl výjimkou.
Na začátku druhé půle vytahujeme transparenty směřované médiím, kterým věnujeme poslední dobou značnou pozornost, stejně jako oni ji věnují nám. Odkazujeme na smrt známé zpěvačky I.B. a nutíme všechny krysy z Blesku a jiného odpadu se nad sebou zamyslet. Vzkaz je jasný a stručný:  „Blesk, Nova, Prima…Bartošovou jste dohnali pod vlak … My jsme jen fanoušci, vy vrazi!
Počet mrtvých: Fans 0:1 Média“ . Další prezentaci jsme si nepřipravili.  Nic zásadního se už v zápase neděje. Sektor 15 nezůstává s pyrotechnikou pozadu a odpalují velké množství žlutomodrých dýmů, což dělá velice slušný efekt. I u nás se několik minut před koncem objevují zbylé kusy pyra a hřiště je tak zahlceno hustým kouřem. Rozhodčí už toho má evidentně plné zuby a utkání ukončuje předčasně.
Celý výjezd zůstal daleko za očekáváním a to jen díky nám. Žalostný support snad jen trochu vykompenzovalo velké množství pyrotechniky, která hořela téměř celé uktání.

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 2:1 (3249 diváků)

Pohledem fanouška Jihlavy:
Už při cestě na zápas potkáváme skupinky hostujících fanoušků v dobré a přátelské náladě. Při posezení v hospodě nedelako stadionu se scházejí brněnští a dostáváme nabídku na fight 20/20. Ale pro naši malou účast jsme s Díky odmítli. A tak dál v klidu popíjíme se Zbrojováky. Při příchodu na stadion lepíme nápis na plot REPRESE? CHCETE STADION BEZ FANOUŠKŮ? Nápis necháváme viset po celý zápas. V kotli se nás schází asi kolem 130 kusů a hosté asi cca 100 kusů. Od začátku zápasu obě strany předvádějí poměrně slušný a hlasitý support. Hosté vytahují modré, červené a bílé balonky a několik minut vytrvale fandí a mavají. Z obou kotlů se ozývá po celý zápas PELTA VEN!!! V jedné chvíli se připojujeme k brněnským a společně oba kotle skandují PELTA VEN!!! V druhém poločase byl i díky vedení 2:1 náš support mnohem vytrvalejší hlasitější. Zápas zakončujeme klasickou děkovačkou...

Brno:
Přes občanské sdružení Zbrojováci dostává prvních 100 fanoušků vstupenky zdarma od hráčů, kteří tímto děkují nejvěrnějším fanouškům za jejich podporu. V úvodu utkání si připravujeme balónky a solidně povzbuzujeme, ale bohužel se nám nepodařilo navázat na výhru v Teplicích a v Jihlavě nakonec prohráváme. Za zmínku stojí velké množství mužů v černém, kteří na nás přísně dohlíží, ale vše probíhá v klidu.

Ml. Boleslav - Bohemians 1905 1:0 (3877 diváků)

Pohledem fanouška Boleslavi:
"Ze začátku se nás schází tradičně málo, lidé ovšem přibývají a mohlo nás fandit okolo padesáti, i když fandit...být v kotli o kolo padesáti kousků. Ze začátku vytahujeme přes celý sektor plachtu s děním na naši jarní formu na domácím stadionu, "Náš stadion-naše body" a dolů nápis "FKMB-1902". Naše fandění je tak nějak vlažné, docela špatné. Zápas byl na chviličku přerušený, když hosté, tak my řveme hesla proti Peltovi.

Bohemka:
Fanoušci Bohemky vyrazili do Boleslavi na motorkách, jejich report zde.

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 2:2 (2913 diváků)

Pohledem fanouška Jablonce:
Na zápas s Plzní se scházíme v sektoru na tradičním místě v počtu asi 50 mladých fanatiků.Ano,jde o nízké číslo,ale po našem "vyprovození nechtěných" z kotle se dá trochu s nadsázkou říct,že jedeme vlastně uplně od začátku.V prvním poločase vhazujeme nad hlavy nastříhané papírky,kterých bohužel je celkem málo,protože většinu zabavuje securitka.Takže výsledný efekt není ten,co si představujeme,ale uplně špatně to rozhodně nevypadá a ještě to podpoří skvělou náladu v sektoru.Z naší strany jde o jarní nejlepší výkon,všichni se skvěle bavíme.v Druhém poločase vytahujeme transparent NAŠE HRA doplněný o lesklé papíry,pásledně se transparent mění a vzniká nápis NAŠE PRAVIDLA a nad hlavy jdou mávačky a poté se ještě vytahují lesklé papíry,ale tentokrát za účelem mávání.Poté je odpálen stroboskop.Mávačky vlají vlastně po celý zápas.Více než často zdravíme našeho brankáře Špita.Protest hostů několikrát (včetně pokřiku u druhé části chorea) podporujeme pokřikem o Českém fotbale pro fanoušky.

Plzeň:

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:3 (vydáno 3975 lupenů)

Pohledem fanouška Sigmy:
Jak už bylo dopředu avizováno, tak tento zápas bojkotují oba fanouškovské tábory. Důvody nejspíš netřeba opakovat, to si případně může každý dohledat. My se scházíme před zápasem na náměstí, odkud se vydáváme společně ke stadionu, konkrétně k východní tribuně. O tom, že tato akce a celkově bojkot měl ohlas svědčí velký zájem všudypřítomných novinářů. U stadionu fandíme na podporu Sigmy. Za plotem stadionu lze spatřit nastoupenou sekuritu, někteří jedinci dokonce s bandážemi na rukách. Ikdyž jejich chuť do akce byla viditelná, tak záminku k jejich smůle nedostali. Před poločasem se přesouváme na druhou stranu, kde je lépe vidět na hřiště a mimo jiné odtud vysílá poločasové Studio fotbal. Spouštíme zejména pokřiky proti svazu a Peltovi. Následně se ještě přesouváme k hlavní tribuně, kde jsou chachaři. Bez problémů se k nim dostáváme a společně fandíme. Z vrchního ochozu tribuny nám lidé tleskají a natáčí si nás. Nezvyklé spojení obou znepřátelených táborů proběhlo na jedničku, bohužel jej ke konci nesmyslně narušili vypatlanci z našich řad, co začali provokovat, samozřejmě pod dohledem kosmonautů. Tohle jednání odsuzujeme! Ikdyž byli poté okřiknuti, tak je to naše chyba. Celý týden upozorňujeme, aby se kdokoliv vyvaroval excesů, které by nám jedině uškodily. Až na tento okamžik se to podařilo na výbornou. Policajti ani novináři si dnes neškrtli. Na druhý poločas většina míří do hospody, kde sledujeme tu závěrečnou frašku. K fotbalu se snad nemá ani cenu vyjadřovat.

Bojkot vzbudil dostatečný zájem, drtivá většina článků a reportáží hovoří v náš prospěch, televizní komentátoři si také všimli, že to není úplně ono. No a ohlášený počet vydaných vstupenek, tedy necelé čtyři tisíce diváků, to je velmi úsměvné.

Pohledem fanouška Baníku:
Sektor určeny pro příznivce hostí zel na Hané prázdnotou. Namísto obvykle fandících Chacharů, jejich místo v komorní atmosféře zaujal pouze všeříkající transparent "Český fotbal pro fanoušky!" Bojkotující příznivci slezského klubu si pro tentokráte museli vystačit s dvěma improvizovanými sektory. Nejprve své místo zaujali u severní tribuny Androva stadionu a následně v nedalekém fit centrem. Tečku vítěznému zápasu udělala děkovačka s hráči přímo před hlavní tribunou při odchodu do autobusu. Nutno také zmínit několik desítek baníkovců rozesetých na domácích tribunách.

Autor: Piotr

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Viktoria Plzeň FCVP 09.05.2014, pátek, 15:50 + 0 - 0
  imagesacs: Nemel sračky demente. Proto jsme v předešlý zápasech několikrát skandovali Pelta je č... nebo Pelto chcípni.
 • FC Slovan Liberec FCS 09.05.2014, pátek, 15:40 + 0 - 0
  Jedinej kdo ma dobry vztahy jsou nackove...
 • AC Sparta Praha zbarda 09.05.2014, pátek, 14:16 + 0 - 0
  majklson: Dík...Most mě taky napadnul...A vy máte s Jabloncem taky dobrý vztahy, ne?
 • FC Slovan Liberec majklson 09.05.2014, pátek, 12:38 + 1 - 0
  zbarda: Spíš asi s Mostem...
 • AC Sparta Praha zbarda 09.05.2014, pátek, 11:48 + 0 - 0
  Ultrá97H: O jakou družbu jde? Se Slovanem? Rozumný je být nezávislí na klubu.
 • FC Baník Ostrava hocikto 09.05.2014, pátek, 11:30 + 0 - 0
  tohle kolo celkem nuda až na zápas teplice sparta. Doufám, že se přes pauzu uklidní ta situace kolem zákazu vulgárního projevu a snad zvítězí svoboda slova, aby se zase mohlo normálně fandit a dělat se chorea v plné kráse, než tyhle proti peltovské vzkazy. Pelta ven!
 • AC Sparta Praha imagesacs 09.05.2014, pátek, 10:05 + 0 - 0
  Plzeňský si to nechtěli s klubem rozhazet, tak radši byli ticho.a.zápas neprerusili
 • SK Sigma Olomouc matěj 08.05.2014, čtvrtek, 22:31 + 0 - 0
  young boys: ve fotbale určitě
 • FK Jablonec Ultrá97H 08.05.2014, čtvrtek, 22:04 + 0 - 0
  Duren: Tak v družbě vede to, že my jsme PRO :-)zkrátka nejsme pro heslo 'naší politikou je náš klub',který již prezentoval náš podještědský sok a jim se nějak zalíbil, ovšem o nějaké velké rozbroje se nejedná.Naše skupina se drží zásad ultras,kdy je v první řadě asi nejvíce potřeba vyzdvihnout nespolupráci s klubem..
 • Bohemians 1905 Durden 08.05.2014, čtvrtek, 21:59 + 0 - 0
  Ultrá97H:A co vede?Myslím v té družbě,politice,celkové mentalitě.Jen ze zvědavosti a bez urážky. :)
 • FK Jablonec Ultrá97H 08.05.2014, čtvrtek, 21:29 + 0 - 0
  majklson: Neberu to jako rejpání:-D ano,jde vlastně o jednu z mála věcí,v které jsme jednotní.Určitě sám dobře víš,že náš kotel nikdy nebyl velkých počtů,ale určitě vyšších, než teď
 • FC Slovan Liberec majklson 08.05.2014, čtvrtek, 21:11 + 0 - 0
  Ultrá97H: Nechci rejpat, ale mám tomu rozumět tak, že v názoru na Peltu jste jednotný?
 • FK Jablonec Ultrá97H 08.05.2014, čtvrtek, 20:31 + 0 - 1
  fredydj: Jde o názory na družbu,politiku,spolupráci s klubem a vlastně i na celkovou mentalitu a samotný projev a vystupování.S Peltou nic.
 • 1.FC Slovácko young boys 08.05.2014, čtvrtek, 20:21 + 0 - 1
  i znojmo by se doma dostalo na uroven olomouce (podle mě)
 • Zbrojovka Brno Stanley 08.05.2014, čtvrtek, 19:45 + 0 - 0
  Prosím víc reportů a "choreografií" od Znojma. :D:D:D Teplice reports hadra oproti tomuhle :D
 • SK Slavia Praha fredydj 08.05.2014, čtvrtek, 18:25 + 0 - 0
  ví někdo něco víc o rozbrojích v jabloneckým kotli? je za tím čumák Pelta?
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
včera, 10:36 -
S tou Sigmou to vypadá hůř a h...
včera, 10:28 -
Neštěkej :)
10.08.2022, středa, 23:46 -
Palec nahoru na rodinou tribun...
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace