o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Pohled na tribuny 28. kola Gambrinus ligy

Souhrn kola čtvrtek, 22.05.2014 - přejít do komentářů
Liga míří do finále a absurdit přibývá
/titleImg/pohled-na-tribuny-28-kola-gambrinus-ligy/1/6026.jpg?width=570

Nejvíc diváků přišlo na Letnou slavit titul (10864), nejméně jich zavítalo do Brna, kde jich bylo 2066. V Příbrami příšlo oficiálně 2172, skutečnost však tomuto číslu vůbec neodpovídala. Průměr na zápas byl 5643 diváků a celkem si našlo cestu na naše stadiony 45143 diváků.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 3:2 (3459 diváků)

Pohledem fanouška Bohemians:
Utkání s Duklou bylo zápasem o poslední jiskru naděje, již nakonec naši borci dokázali vykřesat. Co se týče dění na tribunách - na návštěvnosti se neblaze podepsal zejména termín (uprostřed prodlouženého víkendu), televizní vysílání a střet s hokejovým mistrovství světa. A to i přesto, že vstupenky pro něžné pohlaví byly zdarma. Cestu do Ďolíčku si nakonec našlo 3459 fandů. Kotel se prezentoval dvěma velkými choreografiemi – jedna reagovala na našeho soupeře, druhá na zmíněny Bohemácký den žen. Obě se z našeho pohledu vydařily. V závěru nechybělo pyro, konkrétně pět bengálů a několik stroboskopů. Fandění bylo i přes nižší návštěvu slušné. Několikrát jsem vyjádřili svůj názor na svazového předsedu Míru „Ču*áka“ Peltu (a to i za příznivého stavu 3-0 pro klokany), hra však přerušena
nebyla. Hostů dorazilo okolo 30, nijak se neprojevovali – dokonce i gól slavili v sedě. Hrůza, když si člověk uvědomí, kolik nadějných fanouškovských táborů se pohybuje v nižší soutěžích… Více na www.sektor1905.cz

Pohledem fanouška Dukly:

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 3:1 (8818)

Pohledem fanouška Ostravy:
Na tento zápas bylo za krásného slunečného počasí zvědavo 8.818 diváků. Fandění bylo, až na začátek druhého poločasu, po celou dobu zápasu na výborné úrovni. O optickou prezentaci se, kromě kvalitně ovlajkovaného sektoru, nejprve postaraly igelitové nápisy citující slova z písně Karla Kryla: ,,Na rohu ulice vrah o morálce káže…“ ; „Musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat …“ , které doplnil nápis „FAČR: JEHO VELIČENSTO KAT!“. Ve druhé půlce zápasu se pak ke slovu dostalo několik desítek modrobílých mávaček. V samotném závěru se stadionem nesly i spontánní pozdravy do Jablonce (na Strahov).

Pohledem fanouška Jihlavy:
Na zápas s Baníkem se nás v sektoru schází rovných 17. Máme klasickou sektorovku a několik vlajek na plot. Snažíme se fandit celý zápas bez větších přestávek, přesto je support spíše podprůměrný. Domácí vytvořili perfektní kulisu a nejspíš dotlačili Baník k vytoužené záchraně.

1. FK Příbram - FK Jablonec 3:0 (oficiálně 2172)

Pohledem fanouška Příbrami:
Osobně se mi report k tomuto utkání ani nechtěl dělat,z více důvodu,ten nejpádnější důvod byl asi to že kvůli problému který tu nechci rozebírat se polovina aktivních fanoušku kotle rozhodla přerušit fandění a odejít,tudíž početfanoušků kteří zůstaly a fandily byl tristní,což je škoda hlavně s ohledem na to o jak důležitý a atraktivní zápas se jednalo a také proto že jsme měly připraveno velké množství nových vlajek.Tudíž po vzestupném úsilí našeho Ultras,kde byla v dosti zápasech vidět choreografie a nějaká ta pyrotechnika nastala poslední kola stagnace,ať už z naší viny a nebo z viny klubu a bezpečnostních složek.Navázat na naší lepší část této sezóny se pokusíme alespoň na poslední domácí utkání,na které se už dlouho připravujeme.

Pohledem fanouška Jablonce:
V sektoru hostí v Příbrami se nás schází 28,včetně družební podpory 2ks,tímto děkujeme za podporu.8 lidí nepatřících k nám si odsedává vedle,takže nás je aktivních 20.Z počátku fandíme dobře,ale postupně tempo upadá a nakonec se ve 2. poločase naše hlasivky věnují jen brankáři domácích,který stojí pod naším sektorem,ale naše snaha rozhodit ho je k ničemu,když naši skoro nevystřelí.Celkově u nás ale vládla dobrá atmosféra a nenudíme se.Po další jarní prohře venku si stejně ale zatleskáme,balíme vlajku a s prázdnou jedeme na sever.

Slovan Liberec - FK Teplice 2:1 (3722)

Pohledem Supras:
Na Východní tribuně bylo při nástupu hráčů prezentováno choreo o celkovém rozměru 57 x 9 m. Pro klíčovou bitvu o účast v evropských pohárech měl naše fotbalisty namotivovat vzkaz "ODEHRAJTE DNES FOTBALOVÝ KONCERT!" s notami na jedné straně a fotbalovým míčem na druhé. Na igelitové plachtě vytažené ke stropu pak pointu celého chorea dotvářela standardní klavírová klaviatura, tzn. 52 bílých a 36 černých kláves. Celá akce tentokrát vyšla téměř dokonale. Na konci zápasu pak byla v rohu roztažena plachta s pralinkovským "výročním" choreem, kde se objevil znak RPL umístěný uprostřed mezi modrým a bílým pruhem. Nad ním bylo motto "NA PRALINKY NIKDO NEMÁ" a pod ním jeho dokončení "UŽ 5,8 LET". Tahle delší dobu odkládaná akce byla původně plánována k pětiletému výročí, ale nakonec na ni z různých důvodů došlo až teď. Pointa byla inspirována reklamním sloganem jedné firmy.

Chaotix:

Pohledem fanouška Teplic:
V sektoru hostů se schází 79 Tepličáků, kteří opět neviděli výhru žlutomodrých a tak jsme si připsali již najezděných 3328km bez výhry a naposledy jsme viděli výhru v Příbrami 23.9.2013. Support tak nějak odpovídá dění na hřišti a je spíš průměrný, po gólu se zlepšuje. Optickou prezentaci jsme neměli, neboť v Liberci nemá smysl jí vozit, když místní klub nedovoluje ani vlajky věšet na plot. Po zápase ještě probíhá strkanice a buzerace od PČR, která po lustraci všechny pouští a tak jedeme naštěstí všichni společně domů. Liberec, jak je známo, tak má 2 kotle, aktivnější ve fandění se zdáli Chaotix, u kterých celý zápas stálo víc securitky než je zdrávo na domácí fans. Liberečtí fanklubáci si připravili 2 chorea a po zápase i malou pyrozábavu.

1. FC Slovácko - 1. SC Znojmo 2:0 (4298)

Pohledem fanouška Slovácka:
Na zápas se schází docela prořídlý kotel, což není nakonec na škodu a fandí se velice dobře. Support se daří gradovat a atmosféra je, i díky vývoji na hřišti, nadprůměrná. V prvním poločase je vytažen nápis MŮŽOU NÁS OMEZIT, NEMOHOU NÁS ZLOMIT. V druhém poločase se provětrala sektorovka. Obouručka se znakem FAČRu, která se v minulém zápase stala záminkou k pozdějšímu začátku zápasu, je v kotli celý zápas, tentokrát ale nevadí. Kotel zkouší vypoklonkovat i pana místopředsedu, ale jméno Berbr je stejně slizké jako jeho nositel a nejde vůbec z huby. Konec zápasu je ve velké euforii a ujímá se skandování Mistři Moravy, ke kterému se připojuje celý stadion. 

Hostů ze Znojma přijel autobus a předvedli se akorát pičováním na Slovácko a Doška.

Pohledem fanouška Znojma:
Na Slovácko nás vyjíždí překvapivě hodně, 20 lidí minimálně. Před vstupem, do našeho sektoru máme menší potyčky s kosmonautky ,kteří nám zabavují neškodnou pyrotechniku (demence). Po tomto incidentu, se konečně dostáváme do našeho sektoru, vyvěšujeme tradiční vlajku se znakem našeho Znojma a začínáme na plno fandit, ze začátku zkoušíme jen pokřiky: Hoši bojovat, pojďme Znojmo, pojďme do toho, také co chvíly vyvoláváme naše hráče. Atmosféra upadá po 1 gólu domácích. 2 poločas zkouším rozjet s fans nějaké ty chorály ,ale bez odezvy. Po 2 gólu domácích nám dochází že už asi nevyhrajme a proto se začínáme bavit fotbalem ,až do konce fandíme naplno. S naší skupinou ultras začínáme křičet Pelta ven!, což nám ihned po telefonu zakazuje vedení, z důvodu toho že nám Peltoš dovolil hrát 1.ligu v Brně. Na konec zápasu rozjíždíme děkovačku a většina z nás si plácá a povídá s hráči (zlost na ně mít nemůžeme jezdily po prdely a to se uznává).

Sparta Praha - Sigma Olomouc 5:0 (10864)

Pohledem fanouška Sparty:
Tento zápas má být oslavou mistrovského titulu, jelikož i přes naší prohru v Teplicích ztratila body i Plzeň a tak místo titulu na hřišti slavíme u televize. Kdo z nás očekával plnou Letnou mohl být jen zklamán, páč se opět ukázalo, kolik vandráků chodí jen na významné zápasy. A oslava titulu tři kola před koncem mezi ně asi nepatří. Přesto si tento zápas těch necelých 11 tis diváků užívá a určitě tomu přidává i výsledek když válcujeme Olomoucké jak na hřišti tak v hledišti. Kotel je solidně zaplněn a tento zápas si užívá, ikdyž bych čekal na tomto zápase od lidí větší fanatismus. K fandění se přidává i protilehlá a tak chorál Dej Sparta gol nebo odpovídačka Sparta Praha mistr ligy výborně vyniká. Na tento zápas nebyla připravena žádná prezentace a ani pyro neproběhlo.

Pohledem fanouška Sigmy:
Do Prahy se vydává nepočetná skupina (10) která je na stadionu ještě doplněna o pár pražských sigmáků a některé kteří vyrazili po vlastní ose (celkově okolo 20).

V Praze se dočkali tragického výkonu hráčů (prostě ten parník ve výkonosti tam momentálně je) a co víc a hůř provokací a buzerace od olomoucké sekurity.

Na plotě visí několik vlajek (Blázni ze stadionů, Sigma united, Forza Sigma a Hanácká Legie). Vlajka Hanácké Legie visí skoro po celé utkání obráceně na znamení porážky vlastních fanoušků klubem.


Viktoria Plzeň - Ml. Boleslav 2:0 (9744)

Pohledem fanouška Plzně:
Na zápas proti Boleslavi si našlo cestu necelých 10 000 diváků...
Fandění nebylo nějak extra hlasitý, spíš takový pohodový.
Vytáhl se nápis SPEZIALE LIBERO...
Párkrát zaznělo přirovnání pelty k přirození a odpovídačka se stadionem PELTA VEN, která byla obvzlášť hlasitá.
V druhém poločase se kotel zabavil různýma aktivitama v sektoru...
Boleslavských se sešlo cca. 30, měli pár vlajek a občas zafandili...

Pohledem fanouška Boleslavi:
V Plzni se nás sešlo asi 35, měli jsme připravené choreo, které nám ale místní sekuritka zakázala. Sektor jsme "ozdobili" vlajkami a snažili se fandit celý zápas bez větších mezer. S domácím jsme si dali odpovídačku Pelta-ven a také společně skandovali proti vedení FAČR. Domácí si přirpavili choreografii "Plzeňská verbež" a na bílých kartonech měli znak FCVP. Po celých devadesát minut měli v sektoru nápis "Speziale Libero" na podporu Italského fanouška Catanie.

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 2:0 (2066)

Pohledem fanouška Brna:
Před zápasem v Brně dlouho vytrvale pršelo a ještě 10 minut před začátkem to vypadalo na nejhorší návštěvu sezony. Nakonec déšť těsně před výkopem ustal a do hlediště z okolních hospod přiběhlo 2500 diváků. Ti byli dost otrávení už úvodní dost nekompromisní prohlídkou včetně natáčení s občanským průkazem před obličejem...

Slávistů se sešlo kolem 150 až 200 a jejich support byl v úvodních minutách slyšet více. Po úvodní brance se nechali slyšet i Zbrojováci, ale celkově byl support již tradičně o dost slabší než co jsme schopni předvést venku.

Krom obráceného chorea Slávistů a občasného skandování Pelta ven se pak po zbytek první půle na tribunách nedělo nic moc zajímavého. 

Ve druhém poločase je vytaženo choreo k výročí 15 let od vzniku brněnské chuligánky JKG.

V polovině druhého poločasu přišla druhá branka a Slávisté, kteří neměli co ztratit začali vulgárně urážet Peltu, čímž docílili toho, že rozhodčí utkání přerušil.

Potom, co hrozilo, že se zápas nedohraje přišlo rozhodnutí Slávisty ze sektoru vyhnat. Do toho se očividně moc nechtělo ani části sekurity v sektoru hosti, ale nakonec se to za asistence PČR povedlo.

To namíchlo domácí kotel, který za skandování zrušte ligu demonstrativně vyklidil své pozice
Svoji nevoli jsme nakonec dali najevo prohlášením fanklubu, že se až do odvolání a splnění našich podmínek do kotle nevrátíme.

Prohlášeni si můžete přečíst zde

Na zápase bylo přítomno několik plzeňských kamarádů, kteří vyvěsili i vlajku. Po zápase se v hospodě v rámci oslav povýšilo naše dlouholeté přátelství na oficiální družbu. Na finále poháru pak přišlo do Edenu podpořit Viktorku 15 Zbrojováků, kteří vyvěsili i jednu vlajku.

Pohledem fanouška Slavie:
Do Brna dorážíme včas, ale už příchod k sektoru hostů kolem policejních antonů dává tušit, že průběh zápasu nebude zdaleka tak hladký jako cesta. V sektoru se schází něco kolem stovky slávistů, kteří svými zástavami hezky ověšují sektor a na tento počet i solidně fandí. Bohužel nadměrná konzumace alkoholických nápojů spolu s dalšími demencemi způsobí, že připravené choreo na téma tradičních výmluv pro absenci na zápasech (Sorry babi, vím že brzo umřeš, proto jsem jel na fotbal…) je roztaženo vzhůru nohama, čímž dotyčný za toto zodpovědný svému táboru udělal slušnou ostudu… Postupem času slávisté věnují čím dál větší pozornost oblíbenci (nejen) posledních dní – Mirku „Celýjarobylocinklývole“ Peltovi, k čemuž se přidává celý stadion – obzvláště zajímavý je dělený pokřik, kdy na zvolání „PELTA“ odpovídá zbytek stadionu slovem „ČŮRÁK“. Několik pozdravů je věnováno i stbákovi Berbrovi a jeho vyvolené, Dáše Švábové. Za stavu 2:0 pro domácí přichází chvíli před koncem skandální pokyn hlavního pořadatele směrem k místní security – vyklidit sektor hostů. I sami zástupci security se tomu diví, nicméně začínají slávisty vytlačovat, jelikož to sešívaní nenechávají bez odporu, nastupuje i nejhloupější část lidstva – kosmonauti z řad Policie ČR. Dochází tak k solidní mele a následnému opisování, natáčení a zatýkání. Fanoušci domácích reagují dobrovolným odchodem ze sektoru. Autobus solidárně na zadržené čeká a do Prahy se tak vracíme v pozdních nočních hodinách.

Autor: Piotr

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno Stanley 23.05.2014, pátek, 13:56 + 0 - 0
  Šašek: nevím, proč by se mělo vzpomínat na Bohemku 1905, když jsou o asi tak 10 úrovní jinde než Znojmo..já vím, nerozeznáš Bohemku od Střížkova..panebože
 • SK Sigma Olomouc Eagle 23.05.2014, pátek, 13:42 + 1 - 0
  report Znojma :D parada
 • bez klubu sasacrusty 23.05.2014, pátek, 11:59 + 0 - 1
  Znojmo má palec nahoru, přiznají ovlivnění, nehrajou doma a stejně jich alespoň pár je, a že mají osloně ve vedení klubu, a kdo nemá? lepší než nic, vzpomeňte na bohemku 1905, viktorku žižkov apod. a to ti hráli alespoň doma...
 • Zbrojovka Brno Stanley 23.05.2014, pátek, 09:39 + 1 - 0
  Ultras Znojmo ole :D Kéž by zůstali v lize kvůli těm reportům :D
 • bez klubu Cestovatel 23.05.2014, pátek, 08:49 + 0 - 0
  Z reportu Znojma je bohužel jasné, proč nemohou být všechny tábory jednotné v postoji proti kurvách ze svazu, dalo se to čekat. Další tábor, kde se proti svazu nepostaví, je třeba Příbram. Schválně jsem si sedl blízko k jejich kotli když hráli na Slavii a k pokřikům zbytku stadionu proti Peltovi se nepřidali. Pak akorát ještě neznám postoj Dukly ke svazu a jinak myslím, že zbytek první ligy je tvrdě proti svazu. Překvapivě docela i Jablonec, jejich choreo v minulých kolech s tou večeří v troubě pro Peltu vypadalo slušně. Od příští sezony se asi máme na co těšit...Svaz zase vymyslí nějaké sračky, aby fans akorát odradili od fotbalu.
 • bez klubu ultraboy 22.05.2014, čtvrtek, 23:48 + 0 - 0
  https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/10264241_315237565293208_4838500439530590405_o.jpg
 • Bohemians 1905 Kroos 22.05.2014, čtvrtek, 23:10 + 1 - 0
  ach to Znojmo .. ostuda
 • FC Baník Ostrava Hlavis 22.05.2014, čtvrtek, 19:50 + 3 - 0
  :D Znojemsští se prezentují jako ULTRAS, ale když jim vedení zavolá ať si nevyskakují, tak drží hubu a šoupou nohama... Ultras jako prase
 • FC Baník Ostrava A1922 22.05.2014, čtvrtek, 19:14 + 0 - 0
  mě by zajímaly ty problémy příbramských fanoušků, může někdo napsat podrobnosti, pokud nebude problém?
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
před 2 hodinami -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace