z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Pohled na tribuny 5. kola Synot ligy

Souhrn kola středa, 27.08.2014 22:15 - přejít do komentářů
Nejlepší představení v podání Slávistů, moravskoslezský souboj bez kotlů...

I 5. kolo Synot ligy přineslo jeden šlágr – na Slavii se představila Plzeň. Další představení se nevymykala průměru, v Ostravě potom pokračoval bojkot Chacharů. Nejvyšší návštěvu obstaral také souboj v Edenu.

FC Baník Ostrava – FC Zbrojovka Brno 1:0 (4 091 d.)

Domácí kotelníci pokračovali ve svém bojkotu domácích zápasů, a tak sektor vlajkonošů zel prázdnotou, a to i na opačné straně, jelikož příznivci Zbrojovky prokázali fanouškovskou soudržnost.

FK Teplice – FC Slovan Liberec 2:2 (5 720 d.) FotoReport

Pohled Teplic:

V sektoru celý zápas sněží, není to však tím, že by v chladném srpnovém dni padal sníh skrze díry ve střeše, ale tím, že na tento zápas jsme si připravili několik kilo nastřižených papírku a okolo 150 konfet, což se háže během celého zápasu. V závěru zápasu pak přichází ještě pyronáda. Fandění si lidé užívají, což se odráží i na jeho kvalitě.

Hostů doraží asi 60, celý zápas jsou v pohybu a fandí.

Pohled Supras Unisono:

Čekali jsme méně lidí, takže počet byl celkem příjemné překvapení (vzhledem k termínu a naší situaci). Náš support se mi tentokrát líbil, stejně jako výkon na hřišti. Zapojení, jednotnost i vytrvalost byly lepší než obvykle. Vlajky: D.B.S., Core, RPL, Mário, DěBS, Hrádek + obouručky "Pelta ven!" a "Za fotbal o víkendu!"

Report Supras Unisono

FK Baumit Jablonec – FC Vysočina Jihlava 2:0 (3 318 d.)

Pohled Jablonce:

V domácím sektoru se scházíme v počtu zhruba 40ti lidí a fandíme obstojně. Asi ve 20. minutě se navzájem hecujeme a support je až do konce zápasu na náš počet velmi dobrý. Ve 2. poločase vhazujeme nad hlavy nastříhané papírky, což dává celkem dobrý efekt. Naše vlajka Nordic Commando visí obráceně z důvodu dostání zákazů některých kluků z našich řad. Jihlava zaujala jen tradiční vlajkou se sponzory a bubnem.

1. FK Příbram – Bohemians Praha 1905 2:3 (2 678 d.)

Pohled Příbrami:

V sektoru se nás nakonec schází kolem pětadvaceti lidí, což je slabší i na naše poměry. Support byl průměrný, chvilkami docela slušný, postupem času s ohledem na výsledek a předvedenou hru slábl. Domácí atmosféru si samozřejmě vytvořili hosté. Jak byl zápas nudný a klidný, tak situace před stadiónem a v ulicích byla úplně opačná. Začalo to před stadiónem, když se začali mísit fans domácích a hostů, začalo to urážkami a skončilo to rvačkou, kterou ukončili až přibíhající kosmonauti. Pár lidí z obou stran bylo zadrženo a předvedeno k výslechu. Rád bych dodal, že by se toto pravděpodobně nestalo, pokud by jednoduše policie a MP naváděly hostující fanoušky druhou cestou a nepouštěly je po cestě, odkud vychází domácí. Druhý incident nastal před služebnou PČR, jednalo se o neoprávněné zadržení jednoho Bohemáka.

Bohemians (převzato z reportu Sektor1905)

Do Příbrami se nás sjelo zhruba 200, takže na naše poměry spíše podprůměr. Support reflektoval dění na hřišti – první půle tragédie, druhá půle rostoucí výkon vrcholící euforií po závěrečném hvizdu. Z Příbrami se přeci jen body příliš nevozí a my brali rovnou tři! Ne, že by se páni rozhodčí nesnažili tlačit Jardu kupředu, viz. neodpískaný faul ve vápně, gól Švancary po jasném zpracování rukou atd. Titul „hovado utkání“ spolu s hlavním sudím a jedním čárovým dostává ještě domácí Neves, který si ještě v době příbramského vedení (poté ho to nějak přešlo…) neodpustil provokace vůči zelenobílému sektoru. Na naší straně jeden transparent, několik konfet a stroboskopů. Příbramský kotel prakticky neexistoval. Po utkání si domácí frustrovaná mládež vylila zlost na jednom z bohemáckých aut, což akorát vyprovokovalo PČR ke zcela neadekvátnímu zásahu vůči všem v okolí bez ohledu na barvu dresu. Zatčení na obou stranách. A.C.A.B!

SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 2:1 (2 886 d.)

Pohled Českých Budějovic:

V sektoru se nás sešlo zhruba 25 a oproti zápasu s Plzní jsme byli na jednou třetinou zaplněném stadionu slyšet. Fandění přesto docela kulhalo. Zlepšení bylo cítit s odpálenou světlicí ve druhém poločase.

FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko 2:0 (3 125 d.) FotoReport

Utkání přineslo několik spíše menších produkcí na obou stranách. Domácích se tentokrát sešlo méně jak obvykle, naopak počet hostů byl poměrně pozitivní. Více najdete v reportech obou táborů.

Report Hradce Králové

Report Slovácka

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 1:0 (11 003 d.) FotoReport

Slavia (převzato z reportu sešívaných):

Na tento zápas už pomocní support leadeři měli k dispozici megafony, aby lépe mohli organizovat fandění v horních částech tribuny. Fandění se rozjíždělo pomaleji, což bylo zapříčiněno děním na hřišti, které bylo odlišné od předchozích dvou domácích zápasů. Plzeň je při vší úctě k Baníku a Liberci kvalitativně trochu jinde a na začátku zápasu Slavii přehrávala. I tak ale byla atmosféra výborná a jedenáct tisíc diváků hnalo sešívané ke zteči. V polovině prvního poločasu začaly přípravy na jedinou dnešní choreografii. Po několika minutách se Sever rozdělil na červenou a bílou polovinu s využitím látkových pruhů a kartónů, uprostřed tribuny přes vchody byl roztažen 40 metrový nápis „VĚČNÁ SLAVIA“. Schody ke vchodům byly překryty igelitovými pruhy. Nápis se nepodařilo zhruba o 2 m barevně vycentrovat s kartóny, ale celkově velice povedená choreografie. Do přestávky se šlo za bezbrankového stavu.

Prvních dvacet minut druhého poločasu probíhá v intencích toho prvního až do 67. minuty, rohu z levé strany a hlavičce Jardy Zmrhala! Na stadionu zavládne šílenství, Sever  slaví s množstvím pyrotechniky. Od té doby jde logicky fandění výrazně nahoru, podaří se zapojit i východ, škoda, že není příliš vůle zapojit se do skákání. Skvělá nálada vydrží i přes několik šancí hostů, kterým se vyrovnávací gól vstřelit nepodaří, až do konce. Vítězné děkovačky se ujímá hrdina dnešního zápasu – gólman Hrubeš.

Pohled Plzně:

V sektoru se nás sešlo odhadem 500 a fandilo se průměrně. Support měl dobré, ale i špatné chvíle. Skromně se odpálilo pyro a jedna petarda, která byla nepochopitelně zapálená v sektoru. Celá jižní tribuna byla prázdná a místa kam petardu hodit bylo dost. Po zápase jsme byli nuceni čekat 15 minut ve stadionu, kde se dlouhá chvíle krátila zábavou. Po vypuštění lidí z klece nám zatarasili cestu další kosmonauti a kromě autobusů a aut byli všichni nuceni zůstat před stadionem zcela nepochopitelně.

FK Dukla Praha – AC Sparta Praha 1:0 (6 348 d.)

Utkání bylo sice pražským derby, ale v tomhle obsazení nebýváme zvyklí na nadstandardní atmosféru a odchylka nenastala ani tentokrát. Nezaznamenali jsme ani žádnou výraznější prezentaci.