o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Pohled na tribuny 8. kola Synot ligy

Souhrn kola pátek, 26.09.2014 13:00 - přejít do komentářů
Ve vydařeném 8. kole mimo jiné vršovické derby a ohromující choreo Chacharů...
images/clanky/pohled-na-tribuny-8-kola-synot-ligy-6398.jpg

8. kolo Synot ligy bylo také obohaceno zajímavými vystoupeními. Ohromila především choreografie Chacharů, vedle toho mělo výbornou atmosféru vršovické derby. Celkem si na zápasy našlo cestu 39 775 diváků, v průměru na jeden zápas tedy dostaneme číslo 4 971.

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 3:0 (2 740 d.) FotoReport

Pohled Mladé Boleslavi:

V kotli se nás schází asi 40. Snažíme se fandit celý zápas. Na začátku reagujeme na naše venkovní výsledky choreem, na kterém je vzkaz hráčům a na konci utkání odpalujeme pyrotechniku.

Pohled Teplic:

V sektoru hostů se schází zhruba 60 Tepličáků, kteří se prezentují transparentem k události z benzínky v Doksech z minulé sezóny a také místy dobrým a místy horším supportem, který je způsoben především děním na hřišti, kdy výkon rozhodčího asi netřeba komentovat.

Domácí si na zápas připravili celosektorovou plachtu se vzkazem pro hráče a také v závěru při děkovačce menší pyroshow. Jejich support střídal horší chvíle s lepšími a začal nabírat na obrátkách až teprve za stavu, kdy bylo o všem rozhodnuto. Určitý posun ovšem u domácích je znát oproti posledním sezónám.

FC Zbrojovka Brno – FC Slovan Liberec 1:0 (3 284 d.) FotoReport

Pohled Brna:

Na 8. ligové kolo jsme si opět připravili choreo. Jak tomu v Brně už začíná být pravidlem, 20 minut před výkopem začne slušnej slejvák. Naštěstí se nám podařilo choreo před deštěm uchránit. Ve 20. minutě se déšť zklidnil a my tedy vytahujeme 10x15 m velkou plachtu s "kapitánem Morganem" (měl obličej kapitána zbrojovky P. Zavadila) doplněný o nápis "UEFA do Brna" a ještě dvěma šavlemi s iniciály výše zmíněného fotbalisty. Na plotě visí nápis: "Kapitán přijme i tu nejtěžší zkoušku", což je reklamní slogan Captain Morgana. Na plachotu se ještě mává 4 novýma vlajkama - těch máme v plánu vyrobit vice. Během prvních 20 minut se moc nefandí, déšť lidi vyhnal z nezastřešeného sektoru a potom skrz zmatky skrz choreo nebyl čas fandit. Po choreu se sektor formuje k sobě a dotlačíme naše fotbalisty k vítězství.

Liberec (informace z reportu Supras)

V sektoru hostů se sešlo 35 osob, které se vzhledem k počtu postaraly o solidní fandění. Optickou prezentaci Severočeši nepřivezli.
FK Baumit Jablonec – SK Dynamo České Budějovice 0:0 (3 785 d.)

Pohled Jablonce:

Na zápas s Budějkama se nás schází v sektoru asi padesátka. Ve 25. minutě vytahujeme plachtu se zkratkou klubu - FKJ ve věnci a přidáváme svislé pruhy, přičemž se střídají pravidelně naše klubové barvy, to vše je doplněno o 5 mávaček nad samotnou prezentací. Mávačky vlají vlastně po celý zápas. Fandíme bez větších přestávek, ale jen výjimečně se vyhecujeme k fanatičtějšímu supportu, takže se jedná o průměrný zápas z naší strany, čemuž ani nervozita ohledně výsledku vůbec nepřispívá. Na zápas doráží i 4 družební přátele z Mostu a vyvěšují svojí vlajku Sons of Brüx, díky za podporu! Hosté nedorazili.


FC Vysočina Jihlava – 1.FK Příbram 0:1 (3 023 d.)

Pohled Jihlavy:

Na boj posledního s předposledním se nás v kotli schází asi 100. Od vývoje utkání se bohužel odráží i samotné fandění. Snažíme se fandit, střídáme lepší chvilky s horšími. Prezentaci tentokrát žádnou nemáme. V 63. minutě dostáváme, jak se později ukázalo, rozhodující gól. Hostů přijelo 5 a vyvěsili jednu vlajku.

Pohled Příbrami:

Není moc o čem psát, na tento výjezd vyráží pouze jedno auto s pěti fanoušky. Už u vstupu byli opět zakuklení těžkooděnci ze securitky, kteří si o sobě mysleli, jako by byly od URNY a natáčeli fanoušky, což byl také jeden z důvodu, proč jelo jen pět lidí. Pár lidí včetně mě vědělo, že by se na stadión asi stejně nedostalo, protože by se prostě od těchto namyšlených bezpečáku natáčet nenechalo a už před stadiónem by si zakrylo obličeje.

1.FC Slovácko – FK Dukla Praha 5:1 (4 056 d.) FotoReport

Pohled Slovácka:

Zápas začal minutou ticha za zemřelého fanouška Slovácka Maoše, který měl velké modrobílé srdce a byl nezapomenutelnou personou. Poté rozjíždíme i ve skromnějším počtu (kotel opět velmi děravý – asi 200 hlav) výborný support. Hráči nám v tom velmi pomáhají, a tak se bavíme. Nechybí zapojení ostatních tribun do supportu. Výborným zpestřením je chorál Modrobílí alé alé alé, při kterém nejprve sedíme a poboucháváme sedačkama a po třetím opakování se zvedáme a řveme do plných. Fandění bylo fakt super a snad se tak budeme bavit i příště.Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha 2:0 (5 000 d.) FotoReport

V Ďolíčku se odehrálo vršovické derby, které přineslo bouřlivou atmosféru. Na obou stranách byly produkce. Pohled z tábora Bohemians popisuje vše podstatné.

Pohled Bohemians:

Na cestě za prvními třemi domácími body nás tentokráte čekala Slavia. Poslední domácí konfrontaci mají všichni klokani jistě v živé paměti – Slavii jsme přivítali v Ďolíčku v rámci 26. kola a hosté si díky výhře 1:0 v konečném zúčtování zachránili krk v „elitní“ soutěži. Tentokráte byl však průběh utkání jednoznačný a s opačným koncem, tedy výhrou klokanů. Před začátkem probíhá slavnostní přivítání klokanů, kteří absolvovali tour po Austrálii ve stopách fotbalistů AFK Vršovice z roku 1927. Dále probíhá vyjádření podpory zachování Ďolíčku a podpory Desítky pro domácí pomocí transparentů „DVA KLUBY DVA STADIONY“, a to hned z několika stran – osobnosti (Ivan Trojan a Vladimír Šmicer), hráči obou klubů (roztáhli společně transparent) i fanoušci na tribunách (v našem sektoru „DVA KLUBY“, v sektoru hostí „DVA STADIONY“). Support od začátku na skvělé úrovni. V prvních deseti minutách stíháme na vysoké úrovni „horto“, „gól-klokan-gól“ i opakovačku s hlavní tribunou – a to jak klasickou verzi „ZELENÁ-BÍLÁ“, tak i v týdnu avizovanou modifikaci na aktuální dění „ĎOLÍČEK-NEDÁME“. Na začátku druhé půle je vytažena plachta s hlavní branou a nápisem „ĎOLÍČEK NEDÁME“, doplněna nápisem „NEBUDEM VOLIT LENOCHY A LHÁŘE“. Po prvním gólu odpalujeme bengály a dýmy. Sektor hostí se maximálně zaplnil (250 hlav) a další více či méně aktivní sešívky na hlavní. Jejich support aktivní, ale v porovnání s jarním zápasem v Ďolíčku určitě slabší. Okolo 15. minuty předvádí sektor hostí velmi nápadité choreo „sešívaná epidemie“ doplněn pyrem - opravdu pěkné představení, které je důkazem toho, že i v takovémto sektoru hostí se dá udělat výborná prezentace. Výkon našich hráčů je nadprůměrný a doufejme, že v tomto rychlém, kombinačním a bojovném fotbale budou pokračovat i nadále. Příští zápas na Baníku máme šanci napravit naši reputaci při výjezdech na Moravu/do Slezska – příznivý termín a dobré výkony na hřišti – víc chtít nemůžeme.
FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava 2:0 (11 072 d.) FotoReport

Pohled Plzně:

Na tento zápas byla velká poptávka, a tak byl stadion podle ofiko hlášení vyprodaný. Plzenáků se na severní tribuně sešel plný sektor. Jenže k čemu je plný sektor, když polovina lidí drží hubu. Support byl opravdu podprůměrný.

Chacharů se v sektoru sešlo hrubým odhadem 450 a fandili hlasitě. Oba tábory si připravily svoje prezentace. Choreografii hostů s portrétem Hadamczika tleskal celý stadion.

Pohled Ostravy:

Co se týče choreo prezentace, tak ta měla dvě části. Nejprve byly roztaženy nápisy: „5 sezón…“, „2x titul, 3x 2 místo“, „74x doma bez porážky“ popisující úspěchy klubové legendy - Evžena Hadamczika. Načež nad hlavy putovala plachta o rozměrech 21 x 14 metrů, na níž byl vyobrazen samotný pan Trenér, kterého po stranách doplňovali dobový klubový znak a mistrovský pohár, nad kterým byly dvě, pyrotechnikou prosvětlené, hvězdy odkazující na ony dva mistrovské tituly (za zmínku stojí, že na tuto malůvku bylo použito 29 odstínů barev!). Následně většina přítomných roztahuje jednotné šály, které opět byly věnovány uctění památky EH (dva dny před utkáním jsme si připomněli 30. výročí trenérova úmrtí). Ve fandění lepší okamžiky střídaly ty horší. V konečném důsledku by se tak support dal označit jako průměrný. Rozhodně šlo v počtu 369 osob, které se v sektoru ověšeném 14 flagami sešly, předvést více. A na závěr událost, která překvapila nejednoho vlakem putujícího chachara. Na západ Čech s námi cestoval i předseda nejmenované fotbalové asociace. Na zápas samotný se však nedostal, jelikož se zlil jako prase, neustále se všude válel a dělal ostudu a bordel. No, prostě úplný „vzor“ pro rodiny s dětmi :)
AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 3:1 (6 815 d.) FotoReport

Pohled Hradce Králové:

Na stadion si našla cestu necelá stovka votroků, která byla oděna do bílých a černých triček. Poprvé jsme si mohli vychutnat pohled na hřiště z balkónu (poděkování na klub). Fandilo se celý zápas, přestávky téměř žádné, speaker hecoval fanoušky, co to šlo a ti fandili na 150 %. Připravili si i prezentaci v podobě velké plachty se siluetami Bílé věže a lízátek. Plachtu doplnila pyrotechnika, která byla odpálena i po úvodní brance votroků. Druhý poločas se ještě v rukou fans objevují černé igelity a bílé balónky. Společně se Sparťany se skandovalo Pelta je ču*ák!

Domácích bylo v kotli méně než obvykle, ale fandili klasicky celý zápas. Protilehlá tribuna byla tentokrát slabší. Letenští si připravili nápis na adresu FAČR, kteří po nás stále něco chtějí, ale my sami z toho nic nemáme.

Autor:

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava marosek 28.09.2014, neděle, 18:29 + 0 - 0
  epidmie v podani slavistu taky hodne kvalitni
 • FC Baník Ostrava marosek 28.09.2014, neděle, 18:27 + 0 - 0
  tak myslim ze chachari nasadili latku oept hodne vysoko
 • bez klubu M_JP 28.09.2014, neděle, 10:07 + 0 - 0
  Kyby: Rozumím. Hosté z Ďolíčku nic nemají a je to škoda. I my, jakožto domácí, se na našvar hostujícího sektoru snažíme upozorňovat, ale jednoduše pro nápravu není vůle. Vždy se najde sto důvodů, proč něco nejde, než naopak. Bohužel se domnívám, že - vzhledem k přetrvávající nestabilitě klubu a nejistotě ohledně stadionu - je náprava v nedohlednu.
 • FC Baník Ostrava Kyby 27.09.2014, sobota, 16:59 + 0 - 0
  M_JP: Tak vy ho tam určitě cítíte, já už dávno ne. Jasné že váš sektor je fajn, tribuna taky, ale ten zbytek stadionu je otřesný...čertužel, ale pro mě je kouzlo starého Ďolíčku dávno v prdeli.
 • bez klubu M_JP 27.09.2014, sobota, 09:56 + 0 - 0
  Všichni souhlasíme, že sektor pro hosty na Bohemce je ostudný. Chápeme stížnosti soupeřů na malou kapacitu a nevhodné uspořádání tribuny pro support... Na druhou stranu však prohlášení, že je v současnosti Ďolíček jedním z nejhorších stadionů, je přehnané. V současnosti je to jedno z posledních míst, kde ještě lze pocítit na vlastní kůži kouzla "starých časů", ke kterým se chceme všichni tak hrdě hlásit.
 • FC Baník Ostrava Kyby 27.09.2014, sobota, 09:12 + 0 - 0
  Pravda, že se mi Ďolíček vždycka líbil a chápu, že jej mají klokani hluboko v srdci. Nicméně teď už je to z poloviny torzo, strašný (a malý) sektor pro hosty, za bránou vůbec nic. Pro mě v současnosti jeden z nejhorších stadionů, a to jsou zmrzačené Bazaly ostrou konkurencí...
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 27.09.2014, sobota, 01:32 + 0 - 0
  Slávisté nesmírně originální nápad! :) strašně se mi líbí..
 • FC Vysočina Jihlava FCV bezejména 26.09.2014, pátek, 18:27 + 2 - 0
  Stydím se za securitku kterou na stadioně máme...
 • FC Baník Ostrava capekpico 26.09.2014, pátek, 18:26 + 0 - 0
  Puklinek: je fakt, že Klokan není zrovna v mé přízni. Ale nebylo to myšleno zle, stadion s kapacitou 5000 se to samo přímo nabízí. A odpusť si kecy o dělání ostudy, už jsem starý fotr a nejsem na to zvědavý.
 • bez klubu puklinek 26.09.2014, pátek, 18:11 + 0 - 0
  capekpico: Proč ten název píšeš tak, jak píšeš? Líbilo by se Ti, kdybych začal zesměšňovat zkomoleninou Bazaly? Nedělej ostudu!
 • FC Baník Ostrava capekpico 26.09.2014, pátek, 16:13 + 0 - 0
  Sešívky v prďolíčku neskuteční! Za mě palec nahoru!
 • FC Baník Ostrava Stuart 26.09.2014, pátek, 15:16 + 1 - 0
  Předseda nejmenované fotbalové asociace, který s chachary putoval na západ Čech a dělal všude akorát tak ostudu: http://i62.tinypic.com/j9a2oy.jpg
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu včera, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu včera, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace