o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Pohled na tribuny nižších soutěží v 18. týdnu

Nižší soutěže středa, 07.05.2014 14:50 - přejít do komentářů
Vzkazy svazu a jeho předsedovi se o víkendu objevily i v nižších ligách
images/clanky/pohled-na-tribuny-nizsich-soutezi-v-18-tydnu-6002.jpg

V úvodu chceme dát možnost fanouškům z nižších soutěží, aby i oni prezentovali svojí skupinu v sourhnu kola:
!!!POZOR!!! Pošlete nám fotky a informace i z vašeho zápasu. Uveďte ligovou soutěž, zápas a nejlépe pošlete i pár slov k dění na tribunách v daném zápase. Fotky a texty posílejte vždy nejpozději do úterní 20:00 hod na email: info@supporters.cz

Fotbalová národní liga

České Budějovice - FK Pardubice 1:0

Pohledem fanouška Budějovic:
Na zápas s Pardubicemi se nás bohužel schází asi jen třicet. Na straně Pardubických je asi zhruba stejný počet aktivních. Fandění je chvílema dobré, většinou pokřiky, párkrát i chorály, ale po většinu času zaostáváme nad našim průměrem. Vypíchnout se dají odpovídačky a vzájemné pokřiky s hosty na Mirka. Pardubičtí si na toto téma nachystali i choreo.

Pohledem fanouška Pardubic:
Na první autobusový výjezd v historii se nás na jih Čech vydalo třicet. Celkově se v sektoru schází 35 Pardubáků (zbytek lidí dodalo jedno auto a místní zdroj). Cesta probíhá v poklidu, na zastávkách dochází k přiměřenému krášlení okolí samolepkami a sem tam i soukromé pyroshow. Po příjezdu se tři lidé věnují domluvenému předzápasovému programu (výhra putuje k domácím), zbytek míří za ,,lidových´´ 125 korun do sektoru. Věšíme tři vlajky (Ultras, On Tour a červenobílou) a startujeme support. Začátek je z naší strany ospalý a nevyužíváme náš luxusní počet, s přibývajícími minutami se výrazně lepšíme a konec poločasu už je výrazně nadprůměrný, jedeme svoje dlouhé chorály a zapojují se téměř všichni. Zhruba v půlce prvního poločasu vytahujeme choreo – černou plachtu s lehce zašifrovaným vzkazem panu předsedovi FAČR, kdo probíral ve škole nebo ve skautu morseovku, si jej může přečíst. Několikrát si s Budějčáky odpovíme Pelta – Ven, za což jim patří dík. Na začátku druhé půle zchladí hrstku lidí, kteří nedožírají klobásy pod sektorem, gól domácích. Nepříznivý stav nás burcuje k semknutí a jede se nonstop až do konce zápasu, i díky skvělé práci speakera, který hecuje všechny přítomné ke skvělému výkonu, který strhává i hráče, ale bohužel na vyrovnání to nestačí. Domácí fandí, ale spíše jedou pokřiky, které se k nám příliš nedostávají, jejich počet na dálku těžko odhadovat. Po zápase probíhá nejprve u sektoru a po chvíli i před naším autobusem výměna názorů a suvenýrů při oldschoolové akci Budějovických (respekt v dnešní době), kterou po nějaké době končí SBS a snad ze všech koutů jižních Čech se postupně sjíždějící PČR. Cestu domů zpestřuje unavenému autobusu naše auto s osvětlením v balkánském stylu, což v noci vypadá opravdu dobře. Celkově určitě jeden z nejlepších výjezdů v naší historii a velký dík všem zúčastněným.

Baník Sokolov - Baník Most 3:1

Pohledem fanouška Mostu:
Výjezd do Sokolova je tím největším zklamáním v této, alespoň tedy s ohledem na slabý počet. Sobotní termín byl bohužel pro spoustu lidí (a že se to pěkně sešlo) krajně nevhodný a proto do Sokolova míří nakonec pouze jedno plné auto a dva fanoušci vlakem. O kvalitě supportu tedy zbytečné mluvit, ale několikaminutový chorál na dorostence, který dostal poprvé příležitost v áčku, stál za to Baník prohrává a na své konto si připisuje sedmou porážku v řadě - kdo je v letošní sezóně lepší?

Viktoria Žižkov - Loko Vltavín 3:2

Pohledem fanouška Žižkova:
Na utkání se s velkou nadsázkou sejdou 3 domácí kotle. Nejaktivnější skupinka (tvořená především několika aktivními, kteří pravidelně jezdí na výjezdy a fandí i doma) se přesune na jižní tribunu, za cílem vytvořit nějakou změnu, co by mohla vést k zlepšení supportu, který byl poslední domácí utkání velice špatný. Tato skupinka čítá asi 15 lidí, kteří ale opravdu v podstatě celé utkání fandí a změna je určitě k lepšímu. Zatím je smutné, že se moc lidí nepřidalo, ale intenzita supportu byla na 15 lidí dobrá a převýšila určitě předešlá utkání doma. Druhý "kotel" se nechází na tradičním místě kotle za branou, kde zůstalo pár lidí, kteří třeba i stáli ale v podstatě aktivně nefandili. Třetí "kotel" je tvořen členy ze "starého fanklubu" na místě kde se schází vždycky (jižní tribuna) a tradičně čítá okolo 10 lidí (v tomhle utkání snad ještě míň). Tento "fanklub" je již bohužel za zenitem a jeho aktivita je velice nízká. V sektoru hostů se nakonec sejde zhruba 15 lidí, kteří stihnou za 90 minut utkání zařvat něco tak 5krát, z toho nejčastěji se to týká Pelty. Za zmínku ještě stojí přerušení utkání (už i ve FNL!) kvůli tomu, že nejaktivnější skupinka fans Viktorky skanduje i pokřiky namířené na předsedu FAČR. Ale kuriózně od tohoto přerušení začnou hráči Žižkova hrát aktivněji a podaří se jim obrat z 0:2 na 3:2. Dalo by se tak opět s nadázkou (tentokrát ani ne až tak obrovskou) říct, že fans touto "strategií" výrazně pomohli otočit nepříznivě se vyvíjející utkání.

Hradec Králové - Graffin Vlašim 4:2

Pohledem fanouška Hradce:
Na stadion si našlo cestu zhruba osmnáct stovek fanoušků, kteří tentokrát měli za úkol hnát své idoly za třemi body, jelikož domácí kotel utkání bojkotoval. Západní tribuna se snažila roztleskávat standardní situace (přímé kopy, rohy), dvakrát za zápas jsme zaslechli pokřik Hradec a asi třikrát Pelta ven, to bylo ze strany domácích vše. Kotel se prezentoval prázdným sektorem, který zdobil pouze nápis ” PELTO, TOHLE JSI CHTĚL?”. Druhý poločas přiletěl do sektoru čáp a i díky němu votroci zápas otočili. Na východní tribuně je ještě vyvěšen inzerát se slovy “FAČR HLEDÁ NOVÉ PŘEDSTAVENSTVO, ZN. SPĚCHÁ, TEL. 1905″ a poté je vyvěšen vedle hodin. Po zápase jdou normálně hráči na děkovačku ke kotli, který je stále prázdný. Z tribun se ozývá hoši děkujem a Pelta ven!

Hosté přijeli v pěti kusech a díky bojkotu je bylo občas slyšet.

Vlašim:

MSFL

Orlová - SK Uničov 1:0

Pohledem fanouška Orlové:
Nejdříve jsme se prezentovali touhle pyrotechnikou (dýmovnice, rozbušky, stroboskopy) a nápisem 'Není hvězda jako hvězda, jebat SKS!' a ve druhém poločase se vytáhlo choreo 'Pelta kurví fotbal' a 'FAČR - banda čuráků'. I přesto, že je to až 3. tuzemská nejvyšší soutěž, tak hlavní sudí několikrát napomínal fanoušky Orlové, že při pokračování nenávistných chorálů mířených na Peltu přeruší utkání.

SFC Opava - 1. FC Slovácko B 1:0

Pohledem fanouška Opavy:
Na zápas nemáme připravenou žádnou optickou prezentaci, a tak nezbývá nic jiného, než se prezentovat pořádným supportem. Návštěvnost utkání byla žalostná, a poprvé v jarní části klesla pod tisíc diváků. Určitě velký faktor nízké návštěvy bylo počasí, ale také semifinálový zápas našich basketbalistů s Nymburkem, který se hrál ihned po fotbale. Návštěvě nepomohlo ani přeložení začátku zápasu z původních 18:00 na 16:00 (právě kvůli basketu). V kotli se nás schází málo. Fandění není organizované, ale fandí se po celý zápas bez větších mezer. Druhý poločas jsme si řekli, že se budeme fanděním bavit, bez ohledu na náš počet i na stav utkání. Vymýšlí se nové pokřiky, přeřváváme se s druhou stranou. V 78. minutě střílí krásnou branku Tomáš Polách, který dopomáhá k maximálnímu výkonu v hledišti. Posledních 12 minut se fandí na maximum a někteří odvážlivci sundávají dokonce trika a povzbuzují tak až do konce zápasu. Na tribuně za brankou je odpálená modrá dýmovnice. Opava vyhrává, probíhá děkovačka a většina lidi z fotbalu se rychle přesouvá na basket. Šance Opavy jsou malé, přesto si na tento zápas nachází cestu přes 2 800 diváků, kteří vytvářejí fantastickou atmosféru!! Celá hala je oděna ve žlutých tričkách. Z Fotbalu jsme přinesli 45 žlutých vlajek na tyčích, které jenom přilévají oheň do „žlutého pekla“. Vyvěšujeme také 2 fotbalové vlajky. Atmosféra je opravdu parádní a i přesto, že Opava prohrává, poslední 2 minuty utkání je celá hala na nohou a děkuje hráčům za předvedený výkon nejenom v nelehkém utkání, ale za celou letošní sezónu a především za zápasy v play-off. Po basketu se většina nejenom fotbalových fanoušků vydává do místních hospod a užívají si v celku vydařenou fanouškovskou sobotu.

ČFL

FC Chomutov - Horní Měcholupy 4:2

Pohledem fanouška Chomutova:
Na zapase se nas seslo obvyklych 15ks. Cely zapas se nesl v podporovani sveho klubu a vyjadrovani nesouhlasu s denim na FACR,ktere nam s usmevem a souhlasnym pokyvovanim schvalil i pomezni rozhodci  :) vyvesena byla akorat finska vlajka s jmenem funkcionare Peltävena. v 88 minute probehl pokus o preruseni zapasu,ale pri pohledu hlavniho sudiho na hodinky bylo usouzeno ze uz to nema cenu. Fandeni po celou dobu zapasu,skoda ze bez pyra.

Juniorská liga:

Táborsko - Slavia

III. třída, okres Hradec Králové

Hořiněves - Boharyně 1:2

Pohledem fanouška Hořiněvsi:
Domácích fanatiků se na obvyklém místě ve sportovním areálu schází cca 15 a to již na utkání žáků, poté stejný počet na mužích. Již před zápasem je vidno, že bude veselo. Během zápasu: 3x pyro, 968x Pelta ven, Pelta je čů.ák (utkání nepřerušeno :-), Svijany 11, fanoušci ve hřišti (zvláště v momentě, kdy domácí vsítili góla - Gardisté běží blahopřát hráčům osobně).
Hostujících fanoušků (důchodci) z Boharyně dorazilo cca 8, slovní přestřelky po celý zápas.

Divize A

Čížová - Písek 2:0

Pohledem fanouška Písku:
Na zápas do nedaleké Čížové vyrážíme z vlakového nádraží v 9 lidech  kde nasedáme do vlaku k cca 10ti Dynamákům.Ve vlaku a cestou ke "stadionu" dáváme pár pokřiků a chorálů a čekáme na začátek zápasu,zafandí si proti Peltovi jinak Support docela na hovno,možná už jenom k vůli tomu že už v 30 minutě prohráváme 2:0.Ve 33 minutě 2 z našeho kotle docela slušně nalitý :) vběhnou na hřiště a vydává se jim naproti místní security z nichž minimálně jeden ještě nedávno patří k Píseckým hools!Jednoho s snaží vyvést,druhý se s nimi dostává do konfliktu po pár ranách padá k zemi,to pořadatelům nejspíš nestačí a tak si 4 do jednoho ležícího začnou kopat,v tom vběhne z našeho kotle na hřiště dalších asi 7 lidí a strhne se menší mela...po cca 2 minutách se všichni vrací a začne se znovu hrát,v tom k nám zavítá policie ze psem která sleduje vlak už minimálně od Písku a celý zápas si nás pečlivě natáčí a fotí,zadrží 3 lidi.Od té doby už se skoro nefandí.do konce zápasu se ještě několikrát dostáváme do konfliktu s pořadateli už ale pouze v hledišti,a cca v 70 minutě odpalujeme dýmovnici.Po zápase čekáme v místním bufetu na příjezd vlaku a odjíždíme zpátky domů.

Okresní přebor, Hodonínsko

Strážnice - St. Poddvorov

Pri zapase Straznice vs St.Podvorov (okresni prebor Hodoninsko) se ozvalo
2x z tribuny PELTA VEN, ke kteremu se pridavali ostatni - starsi lide!!!
Cemuz jsme se divili s kamaradem, ktery jezdi tez jako ja aktivne na
ligu...Jinak celozapasovy kldi co se tyce povzbuzovani domaciho ci hostujici
tymu vyjma obcasnych vykriku, jak to byva v preboru.

Havířov - Brumov, divize E

Tj Sokol Jablonec nad Jizerou - Fk As Pardubice, Divize C

Na zápas mezi Tj Sokol Jablonec nad Jizerou - Fk As Pardubice v divizi C se nás schází dobrých 22 aktivních fanoušků (19 z Mladé Boleslavi,2 z Hradce Králové a 1 z Prahy), celková návštěva se pohybuje kolem hezkých 560 diváků.Po celý zápas se aktivně fandí s velkou škálou chorálů a přítomní jen nevěřícně zírají s otevřenými ústy, protože v údolí, kde se hřiště u řeky Jizery nachází ( Pilišťata ), se atmosféra rozléhá do stran kopců Krkonoš. Během celého zápasu je odpalována pyrotechnika, neexistuje snad ani jedna desetiminutovka, kdy by nebylo zažehnuto nějaké pyro.Celkem se utratilo zhruba 5000 - 6000 kč za pyrotechniku, což si myslím, že by podle mého závidělo mnoho prvoligových táborů. Atmosféra je opravdu elektrizující a jsem upřímně nadšený a i udivený v jaké míře se dá povzbuzovat celý zápas téměř bez jediného hluchého místa. Bohužel nebyla připravena žádná optická prezentace, ale pyrotechnika to všechno jistě nahradila.Občas se zapojují i místní občasnými popěvky, ale po většinu zápasu se staráme o atmosféru my. V klubu panuje skvělá nálada a hráči i vedení klubu je pro organizovanou pyrotechniku a dokonce nám ji i část obstarává samo. Je vidět, že si podpory váží nadevše a jsou ochotni riskovat pro kluky, kteří jezdí podpořit tým více než 70 km daleko na divizi C. Několikrát jsem napomínáni hlasatelem, který prosí fanoušky, aby nepoužívali pyrotechniku, ale s domnělým úsměvem na rtech. Párkrát proběhne slovní výměna mezi lajnovým rozhodčím a vyjádří se nesouhlas s Mírou,,Řepkou,,Peltou, ale jinak vše probíhá v super atmosféře a v klidu. Kvůli 3 velkým dýmovnicím je pak utkání na chvíli pozastaveno, ale pokračuje se nakonec v mlze dál. Po zápase vtrhneme za hráči na hřiště a slavíme společně ( Dokonce i brankář Rober Fárský, velmi oblíbený fanoušky, drží v ruce světlici ).Bohužel z hostů nedorazil nikdo,i když se chvástali na fórech, že dorazí se světlicema alespoň v 10.Škoda pro ně i pro nás.Ale vzhledem k povedenému výjezdu bude podpora trvat nadále a chceme své aktivity zvyšovat.

Autor: PiotrM

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FK Pardubice Teslák 08.05.2014, čtvrtek, 20:34 + 0 - 0
  Durden: Kvůli nám :-)
 • FC Baník Ostrava Didosh28 08.05.2014, čtvrtek, 14:53 + 0 - 0
  OZP: Vždyť tam stojí golman,to je sektor na východ od hlavní.
 • Bohemians 1905 Durden 08.05.2014, čtvrtek, 14:20 + 0 - 0
  Otázka na Pardubice:Jen 3ks? Kvůli vám,nebo Budějovicím?
 • FK Pardubice KoněpůlKa 08.05.2014, čtvrtek, 14:05 + 0 - 0
  kluci z Jablonce máte to hezký, ale kde kurva kdokoliv od nás psal, že k vám jedeme? :D
 • FK Pardubice Teslák 08.05.2014, čtvrtek, 14:01 + 0 - 0
  Nevím nic o tom, že bychom měli jet na Béčko FKP :-)
 • AC Sparta Praha hrnelu 08.05.2014, čtvrtek, 09:39 + 1 - 0
  OZP - nevim jak na bohemce ale u nás má stadion 4 rohy
 • bez klubu LOFC1881 07.05.2014, středa, 21:52 + 0 - 0
  Hoříněves překvapila,příští mač dorazím na čumendu kolmo..��
 • bez klubu pilgrim 07.05.2014, středa, 21:42 + 0 - 0
  rumblant - to jsou ti zoufalí klauni, kteří "jebali" Opavu.....
 • SK Slavia Praha rumblant 07.05.2014, středa, 20:40 + 0 - 0
  Orlová a transparent "jebat SKS" ??? co to je za smetáky??:D :-O
 • FC Hradec Králové CnC a Hradec 07.05.2014, středa, 20:07 + 0 - 0
  Teslák:Nebuď najivní
 • SK Sigma Olomouc matěj 07.05.2014, středa, 18:43 + 0 - 0
  čokl, máš recht :-D
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 07.05.2014, středa, 18:18 + 1 - 0
  "...tom k nám zavítá policie ze psem která sleduje vlak už minimálně od Písku a celý zápas si nás pečlivě natáčí a fotí.." Dokuď bude trvat tato policejní buzerace tak na fotbal nikdo chodit nebude.
 • bez klubu Čokl 07.05.2014, středa, 17:52 + 1 - 0
  Stejně ten vesnický fotbal je nejlepší, všichni si dají po držce a po fotbale spolu do hospody.
 • Slezský FC Opava BIBOL 07.05.2014, středa, 17:26 + 1 - 0
  Písek - palec hore!
 • Bohemians 1905 OZP 07.05.2014, středa, 16:49 + 0 - 0
  Tam kde ted stoji Budejicaci- nebyl tam predtim sektor hostu? Ta borovice a roh stadionu jsou mi nejaky povedomy.
 • FK Pardubice Teslák 07.05.2014, středa, 16:43 + 0 - 0
  V Budějovicích jako doma :3 Video: https://www.youtube.com/watch?v=XoxBe6aLSKQ
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 07.05.2014, středa, 16:34 + 1 - 0
  Super!Takhle by to mělo vypadat na každém fotbale a je dobře že se i v nižších soutěžích přidávají proti zkurvenýmu Peltovi!Bojovat proti Peltovi nelze přestat!Neustupovat mu!Bojovat proti němu všemi způsoby.Na stdioně,ve virtuálním světě,samolepky,grafity,transparenty kolem dálnic a na výškových budovách.Možností je určitě víc a hlavně nepolevit!Pak to ten zmrd nemůže vyhrát!
 • bez klubu Cestovatel 07.05.2014, středa, 15:30 + 0 - 0
  Moc se mi líbí aktivity proti svazu v těchto většinou málo sledovaných ligách, hlavně od divizí níž. S kámošem jsme navštívili v minulých dvou týdnech tři zápasy, kde jim je bohužel fans stránka na fotbale u prdele a k pokřikům proti svazu se nepřidali. Jednalo se o divácké poseroutky ze zápasů Jindřichův Hradec-Tachov-(divize A), Desná-Doubí, Hrádek nad Nisou-Sedmihorky-(oba dva přebor Liberce).
clbannerVidea

Oslavy třetího místa FK Jablonec


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...


Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí před 11 hodinami

Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí


Tribuna Sever ovládla Stínadla včera, 19:21

Tribuna Sever ovládla Stínadla


Na neutrálním hřišti, ale se solidní atmosférou včera, 10:21

Na neutrálním hřišti, ale se solidní atmosférou

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí před 11 hodinami

Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí


Tribuna Sever ovládla Stínadla včera, 19:21

Tribuna Sever ovládla Stínadla


Na neutrálním hřišti, ale se solidní atmosférou včera, 10:21

Na neutrálním hřišti, ale se solidní atmosférou

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
před 2 hodinami - Pyroman
Garry souhlasím, ale ono se to...
před 3 hodinami - Hagen
Má ještě Trenčín levičácký kot...
před 9 hodinami - GarryR
Kdyby slavisti seděli aspoň na...
včera, 07:18 - Divák
To vypadá hodně výživně! To ta...
včera, 01:21 - riedlss
Krása☝👍
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace