Pokuty od DK pro Slovácko, Zlín, Boleslav a Spartu

čtvrtek, 23.03.2017 - přejít do komentářů
DK rozdala pokuty ve výši 260.000 Kč a na příště pozvala hned sedm klubů...

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace rozdala pokuty ve výši 260.000 Kč a na příště pozvala hned sedm klubů a dva členové FAČRu, kteří měli dělat výtržnosti v Mladé Boleslavi.

Disciplinární komise potrestala klub FK Mladá Boleslav za porušení povinnosti pořádajícího klubu (pronesení pyrotechniky, vhazování předmětů na hrací plochu, nesportovní chování fanoušků) v utkání s AC Sparta Praha pokutou 60 tisíc korun.

klub FK Mladá Boleslav a.s. porušil povinnosti pořádajícího klubu - nepřijal dostatečná opatření k zabránění nesportovního chování jednotlivců či skupin osob, nezajistil, aby do areálu stadionu bylo zamezeno vstupu osob vnášejících pyrotechniku a nepřijal taková opatření, aby v areálu stadionu nedošlo k výtržnostem, poškození zařízení stadionu, potyčkám, fyzickým napadením nebo o pokus takového jednání, když byla během utkání několikrát použita pyrotechnika ze strany hostujících fanoušků, a to ve:
- 4. minutě utkání – použití drobné pyrotechniky se slabým kouřovým efektem,
- 5. minutě utkání – zapálení dvou dýmovnic (červený a zelený kouř),
- 8., 70. a 78. minutě utkání – použita svítící a blikající pyrotechnika,
- v 80. minutě utkání – černá dýmovnice vysoké intenzity, kvůli které došlo k přerušení utkání,
- v 80. až 84. minutě utkání – v průběhu přerušené hry se objevilo v sektoru hostí cca 5 kusů římských svící a jeden kus blikající pyrotechniky, přičemž 2 římské svíce a jedna blikající pyrotechnika byly vhozeny na hrací plochu a zároveň došlo k odpálení dělobuchu velmi silné intenzity,
- v 86. minutě utkání – byly odpáleny 3 římská svíce, z toho byla jedna vhozena na HP a 3x byla použita blikající pyrotechnika,
dále došlo ze strany domácích fanoušků k vhazování předmětů na hrací plochu, konkrétně plastových kelímků, a to v 64. a 71. minutě utkání, kdy na hrací plochu byly vhozeny 2 plastové kelímky, přičemž jeden z nich dolétl až do pokutového území hostí,
dále byl v prostoru nad tribunou vyvěšen hostujícími fanoušky transparent s nápisem „Konaté táhni“,
a dále bylo během utkání několikrát hučeno na hráče hostí č. 18 Konatého, přičemž diváci hostí hučeli dlouhým HÚÚÚ a nebo přerušovaným HU-HU-HU (21., 43. a 44. minuta utkání), diváci hostí taktéž skandovali na adresu zmiňovaného hráče „Konaté, ty jsi hovado“ (22. a 40. minuta utkání).

Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, nesportovní chování fanoušků, poškození zařízení stadionu) v utkání s FK Mladá Boleslav pokutou 100 tisíc korun.

fanoušci klubu AC Sparta Praha fotbal, a.s. chovali nesportovně - závažným způsobem se dopustili hanlivých, pohoršujících, urážlivých, provokujících, zesměšňujících nebo ponižujících posunků, gest či pokřiků vůči hráčům, použili a vnesli do sektoru hostí pyrotechniku, dopustili se výtržností a poškodili zařízenístadionu, když:
byla během utkání několikrát použita pyrotechnika ze strany hostujících fanoušků, a to ve:
- v 80. až 84. minutě utkání – v průběhu přerušené hry se objevilo v sektoru hostí cca 5 kusů římských svící a jeden kus blikající pyrotechniky, přičemž 2 římské svíce a jedna
blikající pyrotechnika byly vhozeny na hrací plochu a zároveň došlo k odpálení dělobuchu velmi silné intenzity,
dále bylo během utkání několikrát hučeno na hráče hostí č. 18 Konatého, přičemž diváci hostí hučeli dlouhým HÚÚÚ a nebo přerušovaným HU-HU-HU (21., 43. a 44. minuta utkání), diváci hostí taktéž skandovali na adresu zmiňovaného hráče „Konaté, ty jsi hovado“ (22. a 40. minuta utkání),
a dále došlo v 80. minutě utkání k výtržnostem mezi hostujícími diváky, kteří začali převracet elektronické reklamní panely (převráceno cca 14 reklamních panelů), navíc byla v tuto dobu použita i pyrotechnika, což vedlo k přerušení utkání na cca 4 minuty a k zásahu hasičských a policejních jednotek, hostující fanoušci doprovázeli zásah hasičské jednotky pokřikem „hasiči do piči“, a dále došlo k poškození cca 25 kusů sedaček, když některé (cca 5 kusů) byly hostujícími diváky po vytržení vhozeny až do prostoru hřiště (mimo prostor hrací plochy).

Disciplinární komise se rozhodla zahájit disciplinární řízení s členem FAČR – panem Martinem Zámeckým za výtržnost, ničení zařízení stadionu a pokus o napadení hráčů v utkání FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha.

Disciplinární komise se rozhodla zahájit disciplinární řízení s členem FAČR – panem Pavlem Kastnerem za výtržnost, ničení zařízení stadionu a pokus o napadení hráčů v utkání FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha.

Disciplinární komise potrestala klub FC Fastav Zlín za porušení povinnosti pořádajícího klubu (použití pyrotechniky a nesportovní chování fanoušků) v utkání s 1. FC Slovácko pokutou 50 tisíc korun.

FC FASTAV Zlín, a. s., porušil povinnosti pořádajícího klubu – nepřijal dostatečná opatření k zabránění nesportovního chování jednotlivců či skupin osob a nezajistil, aby do areálu stadionu bylo zamezeno vstupu osob vnášejících pyrotechniku, když:
byla během utkání několikrát použita pyrotechnika ze strany domácích fanoušků, a to ve:
- 42. minutě utkání - zapáleny v sektoru domácích diváků 2 červené dýmovnice a 1 modrá,
- 54. minuta utkání - zapáleny v sektoru domácích diváků 2 červené dýmovnice,
- 74. minuta utkání - zapáleno v sektoru domácích diváků 12 ks červených římských svící, přičemž vlivem pyrotechniky vzplála jedna sedačka,
dále byla během utkání několikrát použita pyrotechnika ze strany fanoušků hostí, a to ve:
- 29., 69., 81., 83., 84. a 91. minutě utkání, kdy došlo vždy k použití jednoho či dvou kusů dělobuchů, které byly vhazovány na betonové prostranství pod sektor,
- 83. minutě utkání došlo pod sektorem hostí k zapálení šály, a dále došlo během utkání k nesportovnímu chování domácích fanoušků, a to ve:
- 13. minutě utkání - masivní skandování domácích vlajkonošů „Vaše matky staré kurvy!“, „Vaše matky staré, naše kurvy jsou!“, tento pokřik se opakoval i ve 46. minutě utkání,
- 13. minutě utkání - masivní skandování domácích vlajkonošů „Synot čurák, zkurvené Staré Město!“, tento pokřik se opakoval i ve 43., 46., 49., 52., 84. a 92. minutě utkání,
- 14. minutě utkání - masivní skandování domácích vlajkonošů „Jebat Slovácko, jebat Slovácko, tu kurvu Slovácko!“, tento pokřik se opakoval i v 69. minutě utkání,
- 28. minutě utkání - skandování části domácích vlajkonošů „Synoťácké piče, lopaty a rýče!“, tento pokřik se opakoval i v 84. minutě utkání,
- 62. minutě utkání – skandování domácích vlajkonošů „Smrt Synotu!“, „Jebat Slovácko!“

Disciplinární komise potrestala klub 1. FC Slovácko za nesportovní chování fanoušků a použití pyrotechniky v utkání s FC Fastav Zlín pokutou 50 tisíc korun.

Prohřešky fanoušků 1.FC SLOVÁCKO:
- 83. minutě utkání došlo pod sektorem hostí k zapálení šály, a dále došlo několikrát během utkání k nesportovnímu chování fanoušků hostů, to ve:
- 4. minutě utkání – skandování hostujících vlajkonošů „Zlín, Zlín, Zlín samý z kurvy syn!“, tento pokřik se opakoval i ve 13., 15. minutě utkání,
- 10. minutě utkání – masivní skandování části hostujících vlajkonošů „Vždycky ve Zlíně, bývaly kurvy a svině!“,
- 60. minutě utkání - masivní skandování hostujících fanoušků „Co jste tak ticho, vy kurvy co jste tak ticho?“,
- 83. minutě utkání – skandování hostujících fanoušků „Ševci ze Zlína, šulin vedle šulina!“

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SFC Opava za porušení povinnosti pořádajícího klubu (hučení na hráče kvůli němuž rozhodčí přerušil utkání v utkání s FC Baník Ostrava.

Komentář předsedy LFA Mgr. Richarda Bačka: „Byla to nehezká kaňka na jinak velmi procítěném fandění opavských fanoušků. Takové projevy do fotbalu nepatří, nelze to přejít mávnutím ruky. Věříme, že klub společně s fanoušky udělá vše pro to, aby se takové chování neopakovalo.“

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za vhození pyrotechniky na hrací plochu v utkání s SFC Opava.

Komentář předsedy LFA Mgr. Richarda Bačka: „Budeme řešit vhození pyrotechniky na hrací plochu. Vhození zapálené světlice do blízkosti brankáře nelze omluvit, natož tolerovat.“

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinnosti pořádajícího klubu (použití pyrotechniky a její vhození na hrací ploch s přerušením utkání) v utkání s FC Fastav Zlín.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Slovan Liberec za porušení povinnosti pořádajícího klubu (po skončení utkání došlo k hromadné rvačce, napadení pořadatele a vniknutí na hrací plochu) v utkání s SK Slavia Praha.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (po skončení utkání došlo k hromadné rvačce, napadení pořadatele a vniknutí na hrací plochu) v utkání s FC Slovan Liberec.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem MFK Karviná za porušení povinnosti pořádajícího klubu (použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání s FC Viktoria Plzeň.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za nesportovní chování fanoušků a použití pyrotechniky v utkání s MFK Karviná.

Autor: HonzaL