o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Před finále poháru MOL Cupu...

Český fotbal pro fanoušky pondělí, 20.05.2019 - přejít do komentářů
Pohled do historie a rozhovor se zástupci obou táborů...
/titleImg/pred-finale-mol-cupu/1/8849.jpg?width=570

Domácí pohár, soutěž, která byla dlouho odstavena na vedlejší kolej, kluby o ni neměly příliš zájem, chyběla mu prestiž a ani diváci na utkání moc nechodili. V poslední době se organizátoři snaží, navíc se dá z poháru postoupit do pohárové Evropy, ale i přesto se domácímu poháru nedaří získat respekt a uznání. Proč? Určitě k tomu přispívají zvláštní termíny zápasů, podivuhodné způsoby losovačky a také dohady a nejistoty týkající se místa konání. Ať tak či onak, je před námi  finále letošního ročníku soutěže, která se již několikátý rok nazývá MOL Cup. Finále se hraje ve středu 22. 5. 2019 od 19:15 v Olomouci na Andrově stadionu! A do finále postoupily celky Baníku Ostrava a Slavie Praha. Čeká nás zápas dvou silných fanouškovských táborů, zápas Tribuny Sever proti Chacharům! Mohlo by to být velké! Uvidíme ve středu. 

Před zápasem jsme oslovili významné osoby z obou táborů a položili jsme jim pár otázek, které by nás všechny mohly navnadit před středečním finále. V další části článku pak najdete fotovzpomínky na finále v předchozích letech.


Otázky pro L., zástupce z táboru Baníku Ostrava:

 • Baník ve finále poháru MOL Cup, to musí znít fanouškům slezského klubu jako pohádka, po předchozích sezónách. Je to tak? 
  Ano, je to tak, po dlouhých 13 letech. Po předchozích letech, kdy Baník potkalo spoustu nemilých událostí, kdy Baník bojoval o holé přežití, potýkal se s finančními problémy, s nevhodnými lidmi ve vedení, se ztrátou stadionu a nakonec i se sestupem, je to konečně nějaký úspěch, kór v poháru, ve kterém byl Baník ostudně vyřazován vesnicemi. 
   
 • Finále se hraje v Olomouci, Baník dostal k dispozici obloukovou severní tribunu, dá se říct, že všechno hraje fanouškům do karet? Souhlasíš?
  Určitě souhlas. Obloukovou tribunu jsme si přáli, jsme na ni už celkem zvyklí, sice tam hapruje sjednocení supportu, ale na velké prezentace ji máme již odzkoušenou. Zájem lidí je neskutečný, ale není se čemu divit, každý je natěšený a s obloukovou každý počítal.
   
 • Již dopředu jste avizovali, že na pohár představíte speciální bílá trička, prozraď, co dalšího ještě může nezaujatý divák od baníkovského táboru ve středu od 19:15 očekávat?
  Ano, již jsme představili i návrh trička, snad vyjde počasí a tento efekt opticky vynikne jako v předchozích letech při zápasech se Sigmou. Nezaujatý divák může z naší strany kromě tohoto očekávat i další prezentace. Věříme také v co nejlepší support a proto bychom chtěli apelovat na všechny Chachary, aby do tohoto důležitého souboje jak na hřišti, tak na tribunách dali vše. Po nedělním utkání se Slavií máme co napravovat a hlavně konečně budeme mít na olomouckých tribunách soupeře.

Otázky pro Subhumana83, zástupce z táboru Slavie Praha:

 • Slavia se do finále poháru dostala podruhé za sebou, po loňském zisku poháru v Mladé Boleslavi, tak má letos možnost získat „double“. Jak atraktivní je pro fanoušky Slavie český pohár MOL Cup a dá se říct, co stavíte výše (pohár nebo ligový titul)?
  Popravdě, pro nás je nejvíc titul. Pohár je super, pořád je to trofej, ale významen se s titulem nemůže rovnat. Na druhou stranu, když nemáš titul, je super mít pohár. Aspoň něčím završíš náročnou sezónu.
   
 • Hodně se mluvilo a hodně se také napsalo o dějišti finálového zápasu, kterým je nakonec Olomouc. Navíc je pro Slavisty vyhrazena jižní tribuna, pro fanoušky Baníku naopak oblouková severní. Nebude zvláštní, když se TS octne na tribuně jižní? A jak se jako fanoušci vlastně díváte na to, že vedení Slavie zařídilo vlaky a vstupenky pro Slavisty takřka zadarmo?
  Místo konání jsme neřešili, šlo to mimo nás, neměli jsme na to žádný vliv a tak bylo zbytečné se s tím stresovat. Kolovaly různé fámy, např. že MOL si přeje finále v Praze, už už předem bylo dané místo konání při účasti českého týmu apod.
  Samozřejmě nejvýhodnější varianta pro nás by byl Eden, ale vzhledem k tomu, že jsme měli smůlu/štěstí na los a tuto sezónu jsme v českém poháru odehráli doma, nevadí nám ani výjezd ven.
  Pojmenování tribun je formální. Nic neznamená. Na vypravení vlaku a vstupné zdarma se nás nikdo neptal, sami bychom to nikdy neiniciovali. Když už se to bez našeho vědomí rozhodlo, nešlo s tím moc dělat. Některé skupiny to zcela odmítly a cenu vlaku a vstupenek daly do choreofondu
 • Zápasy jsou v šíleném tempu, nadstavba měla navíc vložené kolo ve středu, pak hned v neděli hrajete ve Vítkovicích s Baníkem a hned další středu pohárové finále…Někteří z vás v této sezóně odkroutí již 54. utkání Slavie. Není toho moc? A jak se na finále po fanouškovské stránce chystáte? Neprozrazuj detaily, ale připravujete něco pro „ultras aktivit chtivé“ diváky?
  Tahle sezóna je extrémně dlouhá. Není to tak dávno, kdy Slavia nehrála evropské poháry a v tom českém brzy vypadla. Znamenalo to max. cca 40 zápasů za sezónu včetně těch přípravných v létě a v zimě. Tato sezóna je extrémní, je mezi námi spousta fanatiků kteří, přestože nemají kompletní sezónu, mají odškrtnuto přes 50 zápasů a nacestovány desítky tisíc kilometrů. Tahle sezóna byla velká škola.
  Zároveň to ovšem utužilo přátelství a partičky spousty slavistů. To je nejpozitivnější věc.
  Finále poháru je pořád až na druhé koleji, přesto možnost získat „double“ po 77 letech je velmi lákavá a vyhecuje k účasti řadu slavistů, kteří by možná jinak nevyrazili. 
  A do Olomouce máme připraveno choreo na jižní tribunu.

POHLED DO HISTORIE, FINÁLE PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ ČESKÉHO POHÁRU:

2017/2018
SK Slavia Praha – FK Jablonec 3:1 (hráno v Mladé Boleslavi)


Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé a venkuNa obrázku může být: 15 lidí, oheňNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: 1 osoba, venkuNa obrázku může být: 8 lidí, smějící se lidéNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku

2016/2017
FC Fastav Zlín – SFC Opava (hráno v Olomouci)


Na obrázku může být: dav, stadión a venkuNa obrázku může být: dav, obloha a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: 12 lidí, smějící se lidé, dav

2015/2016
FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:0 (hráno v Teplicích)


Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a davNení k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: baskebalové hřiště a stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a textNa obrázku může být: 3 lidéNa obrázku může být: 8 lidí, stojící lidéNa obrázku může být: 23 lidí, smějící se lidé, venku

2014/2015
FC Slovan Liberec – FK Jablonec 2:1 po penaltovém rozstřelu (hráno v Mladé Boleslavi)


Na obrázku může být: stadión, obloha a venkuNa obrázku může být: obloha, stadión, tráva a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, stadión a venkuNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNa obrázku může být: 16 lidí, smějící se lidé, sportující lidé a venku

2013/2014
AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 2:1 po penaltovém rozstřelu (hráno v Edenu)


Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé, dav a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a davNa obrázku může být: stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, stadión, baskebalové hřiště a venkuNa obrázku může být: 2 lidé, dav

2012/2013
FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:1 po penaltovém rozstřelu (hráno v Chomutově)

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a venkuNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: obloha, dav a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a venkuNa obrázku může být: 2 lidé, stojící lidé, dav a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku

 
 

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava LokiSS74 25.05.2019, sobota, 09:39 + 0 - 0
  Píce ta korekce je hnus,mělo být "tak zakopnu a popici",
 • FC Baník Ostrava LokiSS74 25.05.2019, sobota, 09:38 + 0 - 0
  Každopádně to ani tak není o vedení a trenérovi,ale v hlavách lidí,když mi v robotě hodí vedení klacek ku nohám,tak zakopnutí a polici,ale já se zvednu,budu dělat mrtvého brouka,a za zády vymyslet kurewstvo,což je i případ některých hráčů,jedno v kterém klubu,je to v hlavách lidí...co se týká peněz,pan Brabec v FCB má peněz dost,ale já bych taky jako multimilionář nesázeli na jednu sezonu,na jméno Baroš apd,všechno jednou skončí,musí postavit Baník do kolejí,vjakych je Sparta,Slavie,Boleslav,Jablonec...
 • FC Baník Ostrava dzandra 22.05.2019, středa, 21:54 + 0 - 0
  Já nevím, myslím že první 4 pokud vypadne hlavní sponzor tak budou úplně v prdeli. Proto jsou někde jinde. A od 5 dolů je to tak trochu herně vyrovnané. Jednou ty bubliny splasknou. My by jsme asi též VB byli asi taky někde ve 3 lize.
 • AC Sparta Praha MP11 22.05.2019, středa, 17:54 + 0 - 0
  člen gangu, samozřejmě, že peněz je třeba. Ale to, že tam Křetínský musí dávat tolik, tak je výsledek jeho neschopnosti.
 • 1.FC Slovácko člen gangu 22.05.2019, středa, 17:34 + 0 - 0
  MP a ty si myslis ze kdyz se tam nebudou cpat prachy tak se bude hrat liga mistru?)) Kdyz se tam ty prachy nebudou pumpovat tak budete hrat stred tabulky jak my,bez žádných ambici
 • FC Baník Ostrava dzandra 22.05.2019, středa, 17:33 + 0 - 0
  MP11: no jo, já taky slavil, že jsme se zbavili tenisty , pak za šafarčíka, vymysleli něco jako zachranme banicek, myslím, že tam byl i nějaký účet , kam jsem poslal prachy a vypadalo to , že by to mohlo fungovat, ale pak ... po nás potopa a začátek konce.
 • AC Sparta Praha MP11 22.05.2019, středa, 15:04 + 0 - 0
  dzandra, já osobně budu slavit. My nepotřebujeme někoho, kdo do toho bude pumpovat tolik peněz. Ale někoho, kdo si o sobě nebude myslet, že je trenérský génius a nechá fotbal dělat lidi, co tomu opravdu rozumí. Pak si peníze vydělá v LM a nemusí platit za své přešlapy... a že už jich za těch 15 let bylo.
 • FC Baník Ostrava Mat1922 22.05.2019, středa, 13:14 + 0 - 0
  Trapas!Videl jsem ty spolecne dresy a saly s SKS na dnesni finale.Tohle snad z Baniku nemohl nikdo vymyslet..to snad platili Cinani.Doufam ze v tom hadru dnes zadny chachar neprijede..a kdyz jo,tak to servat z nej jeste u vchodu.
 • FC Baník Ostrava Kyby 22.05.2019, středa, 13:06 + 3 - 0
  WHITEREX: Skoro nikdo o tom placení vlaku a vstupenek nepsal, a hezky jsi vyletěl jak papírový čertík, to o něčem svědčí... Je to vaše věc, ale moje věc je, co si myslím. A já jsem přesvědčen, že neděláte vůbec dobře, že to akceptujete. Tvrdík si kupuje fanoušky tak, jak to umí jen politik, a oni mu to žerou stejně tak jako voliči. Pamatujte na moje slova, raz se vám to vymstí...
 • FC Baník Ostrava dzandra 22.05.2019, středa, 12:53 + 0 - 0
  MP11: jen tak okrajově, co budete dělat pokud to by Křeťa položil. Kdo tam místo něho bude pumpovat prachy. Podívejte na nás a Petera, přišel Šafy a bylo to v píčí ještě více. Snad VB chvíli vydrží
 • AC Sparta Praha MP11 22.05.2019, středa, 10:28 + 0 - 0
  DD-Spartak, bojkotujeme poslední zápas na slavii.
 • FC Spartak Trnava DD-Spartak 22.05.2019, středa, 09:27 + 0 - 0
  dennyTS, MP11 Nejako detailne cesku scenu nesledujem, preto sa mozno blbo opytam. Spartania maju aktualne bojkot?
 • SK Slavia Praha dennyTS 21.05.2019, úterý, 17:56 + 0 - 0
  Jako ja vas bojkot na jednu stranu chapu.... Jenze na druhou stranu, ono to stejne nicemu nepomuze a vas oligarcha se tam bude drzet dal, vsak pro nej je to hracka
 • AC Sparta Praha MP11 21.05.2019, úterý, 17:16 + 0 - 0
  To má každý, kdo nemá Křetínského...
 • SK Slavia Praha PájaC 21.05.2019, úterý, 17:14 + 0 - 0
  Máme lepší asi vedení...tak nezávidět...
 • AC Sparta Praha MP11 21.05.2019, úterý, 16:52 + 0 - 0
  dennyTS, však už je taky načase proti němu udělat razantnější kroky...
 • SK Slavia Praha dennyTS 21.05.2019, úterý, 16:39 + 0 - 0
  MP11 no vidis a vam pan bez knirku a v brejlich chce udelat ze sektoru kancelare... Kazdej ma neco😀
 • AC Sparta Praha MP11 21.05.2019, úterý, 16:23 + 4 - 0
  WhiteRex, já ti věřím. To je prostě váš úděl... že se najde nějaký pán s knírkem a vypraví vám vlak zdarma.
 • SK Slavia Praha WhiteRex 21.05.2019, úterý, 15:36 + 0 - 0
  Nikdo z aktivních lidí na TS o vlak a lístky zadarmo nežádal.. Chápete to? Co s tím máme dělat? Vaše poznámky jsou absolutně mimo
 • SK Slavia Praha PájaC 21.05.2019, úterý, 15:22 + 0 - 0
  Jinak dvě vlakové soupravy jsou již teď plné co vyjedou.
 • SK Slavia Praha PájaC 21.05.2019, úterý, 15:10 + 0 - 1
  Do Olomouce pojede určitě třikrát víc lidí než do Ostravy,ale jsou to spekulace
 • SK Slavia Praha PájaC 21.05.2019, úterý, 15:09 + 0 - 0
  Zbarda však Křetínský s dcerou Kellnera mají taky peněz dost, ale je vám k hovnu;)
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 21.05.2019, úterý, 15:09 + 0 - 1
  Zaslechl jsem z více zdrojů, že Slavia údajně i vracela nějaké vstupenky, takže úplně vyprodáno by být nemělo. Celkem mě to překvapuje, čekal jsem, že i v Edenu se po lístcích zapráší. Pokud mám špatné informace, tak se omlouvám.
 • AC Sparta Praha MP11 21.05.2019, úterý, 14:59 + 0 - 0
  zbarda, můžeš v sobotu na Střížkov. Na finále poháru žen SPARTA - slavia.
 • AC Sparta Praha zbarda 21.05.2019, úterý, 12:14 + 0 - 0
  závidím vám finále, chtěl jsem tam být taky :-)
 • AC Sparta Praha zbarda 21.05.2019, úterý, 12:11 + 1 - 0
  Luftjarda neví co s prachama a rozhazuje je, kde může..za pár let Číňani nebudou u moci a zase pojedete za své lové..
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Choreo i ohňostroj. Fanoušci... včera

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
FCB a GKS - Přátelství prově... 02.11.2021

FCB a GKS - Přátelství prově...


Další parádní představení Ch... 01.11.2021

Další parádní představení Ch...


Bílé peklo v Edenu provonělo... 26.11.2021

Bílé peklo v Edenu provonělo...

Komentáře
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
23.11.2021, úterý, 09:21 - Divák
V Teplicích je to fakt zabité....
22.11.2021, pondělí, 21:54 - Přerovák88
Super zápas se vším všudy. Oba...
22.11.2021, pondělí, 21:43 - k.m
10x vyfotit prázdné tribuny ??
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace