o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Příprava na finále poháru pohledem supportlídrů

pod lupou úterý, 16.05.2017 - přejít do komentářů
životní zápas, euforie, ale i problémy se vstupenkami a vandráci na obzoru...
/titleImg/priprava-na-finale-poharu-pohledem-supportlidru/1/7998.jpg?width=570

Ve středu se na stadionu v Olomouci odehraje finále poháru, ve kterém na sebe narazí Zlín a druholigová Opava. Oba kluby jsou ve finále vůbec poprvé v historii a po vstupenkách se tak jenom zaprášilo...

Nicméně jak ve Zlíně, tak i v Opavě neprobíhala distribuce vstupenek bez problémů, což nám potvrdili oba supportlídři.

„Prodaných, lépe řečeno distribuovaných vstupenek pro Opavu je 4250. Ale kolik z tohoto počtu jsou fanoušci SFC se dá jen těžko odhadovat. Jede tam spousta vandráků, kteří ani neví, kde je v Opavě stadion. Do předprodeje šlo ovšem pouze 2200 lístků. Zbytek si rozebrali sponzoři, partneři klubu, hráči a 600 vstupenek z tohoto počtu dostali naši slavní radní,“ říká opavský Supportlídr Hrubec. Podobné problémy hlásí i Zlínští ultras.

„Ve Zlíne byly vyprodány všechny vstupenky, tedy nějakých 3400 "Ševců" by mělo dorazit do Olomouce. Ty uvozovky říkám záměrně, jelikož velká část byla rozdána sponzorům atd. Do oficiálního předprodeje šlo jen 800 vstupenek, které byly do 2 hodin vyprodány. Dalších 300 lístků šlo k nám do sektoru. Zbylé lístky šly hráčům, sponzorům, mládeži a také do autobusů, které vypravily fotbalové oddíly z okolí, hospody, firmy atd. Problém samozřejmě byl, jelikož se nedostalo ani zdaleka na všechny,“ přibližuje pro změnu zlínský supportlídr. Na rozdíl od Zlínského klubu však měli permanentkáři fotbalové Opavy přednostní právo na vstupenku. I tak někteří aktivní Opaváci zůstali bez lupenu.

„Naše vedení udělalo jednu dobrou věc. A to to, že první dva dny spustili předprodej pouze pro permanentkáře. Každý si mohl koupit na jednu permici jeden lístek, což beru jako férovou věc. Od pátku se začaly prodávat lístky pro ostatní fanoušky. Původně bylo stanoveno, že jedna osoba si může koupit maximálně 2 lístky. Ale bohužel se to nedodržovalo, a tak spousta lidí si jich koupilo více a dospělo to až k tomu, že na většinu lidí stojících ve frontách se nedostalo. Mezi těmito zájemci o vstupenky bylo také spousta aktivních fanoušků, kteří se starají o atmosféru na zápasech SFC. Tato situace nás velmi rozladila,“ pokračuje Hrubec. To ve Zlíně permanentkáři ostrouhali úplně...

„Pernamentkáři neměli žádné přednostní právo a řada z nich se tak na finále nedostane, i když jde v mnoha případech o letité fanoušky,“ kroutí hlavou Alda, který přivítal, že finálové utkání se přesunulo z Prahy do Olomouce.

„Určitě je to dobře. Pro oba tábory je to ideální místo. Pro žádného fanouška ani z jednoho tábora by neměl být problém se do Olomouce dostat a řada lidí ani nepotřebuje volno. Pokud by se hrálo v Praze, tak by takový zájem určitě nebyl,“ pokračuje zlínský supportlídr. To v Opavě původní nadšení z finálového místa nakonec trochu opadlo.

„Hned po vítězném zápase v Mladé Boleslavi jsem s tím souhlasil, a byl jsem z toho nadšený. Dnes už to ale vidím jinak. Mnohem radši bych to hrál v Edenu. Pokud by se zápas hrál v Praze, tak by tam mohlo být třeba něco okolo 3 000 opavských fanoušků a takový problém se vstupenkami by určitě nenastal. Spousta zvědavců by totiž nevážila cestu až do Prahy a dívala by se doma v televizi,“ míní Hrubec.

Navzdory všem problémům by měla být v Olomouci výjimečná atmosféra, protože oba vůdcové kotle se shodují v tom, že pro jejich kluby je to dosavadní vrchol.

„Pro nás je to samozřejmě největší zápas jaký jsme ve svém fanouškovském životě zažili a tomu odpovídá i zájem. Otázkou je, jak se budeme prezentovat přímo na zápase a jestli dokážeme strhnout i ostatní fanoušky. Pokud ano, bude to to pro mě osobně společně s případných vítězstvím na hřišti takové malé splnění snu,“ zní ze Zlína a v Opavě to není jiné.

„Tento zápas beru především jako obrovskou odměnu pro ty fanoušky, kteří klub nikdy neopustili, a kteří náš SFC podporovali v těch nejtěžších chvílích, když fotbal v Opavě málem zanikl a hráli jsme až krajský přebor. Euforie je cítit na každém rohu. Konečně se v Opavě o fotbale baví lidé v superlativech. Takovou euforii jsme zažili snad jen v dobách Kaučuku, když jsme postoupili poprvé v historii do první ligy. Pro Opavu to je největší zápas v její historii. Nikdy jsme finále poháru nehráli a ani nebyli tak blízko k účasti v Evropské lize,“ dodává vůdce slezského klubu.

Oba tábory zároveň připravují prezentace, které by utkání měly okořenit. Zlínští by měli být v modrém a Opavští ve žlutém.

„Plánujeme vyjet všichni ve žlutém. Nicméně vzhledem k situaci ohledně distribuce vstupenek se ale obávám, že tam bude hodně diváků bez žlutých triček, protože prostě nemají k tomu klubu takový vztah. Plánujeme i nějaké ultras produkce. Co to bude si ale necháme pro sebe,“ neprozradí nic z plánovaných aktivit Hrubec. Podobné je to i ve Zlíně.

„Na finále jedeme všichni v modrém. Uvidíme, jak se toho chytí zlínští normálové mířící na tento zápas. Co se chorea týče, tak nějaké přípravy probíhají, ale nemáme moc času. Uvidíme co všechno stihneme, ale rozhodně se budeme nějak opticky prezentovat,“ dodává Alda.

S Opavou často cestují i družební přátelé z WKS a nejinak tomu bude i ve středu.

„Naši přátelé z Wroclawi se na tento zápas také těší. Jejich počet však prozrazovat nebudu, ale zájem z jejich strany je několikanásobně vyšší, než co jim můžeme nabídnout. Mrzí nás to, dělali jsme všechno pro to, abychom většinu z nich uspokojili, ale bohužel to prostě nebylo možné,“ uzavírá Hrubec.

Odpovědi byly kráceny celé znění si můžete přečíst níže...

Hrubec - Supportlídr SFC Opava:

1. Kolik fanoušků Opavy se do Olomouce chystá? Byl nějaký problém při prodeji vstupenek a jak se na utkání přepravujete?
Nevím, kolik fanoušků SFC se na finále chystá. Ale prodaných, lépe řečeno distribuovaných, vstupenek pro Opavu je 4250. Ale kolik z tohoto počtu jsou fanoušci SFC se dá jen těžko odhadovat. Jede tam spousta vandráků, kteří ani neví, kde je v Opavě stadion. Do předprodeje šlo ovšem pouze 2200 lístků. Zbytek si rozebrali sponzoři, partneři klubu, hráči a 600 vstupenek z tohoto počtu dostali naši slavní radní. Toto je opravdu vrchol. Naše vedení udělalo jednu dobrou věc. A to tu, že první dva dny spustili předprodej pouze pro permanentkáře. Každý si mohl koupit na jednu permici jeden lístek, což beru jako férovou věc. Od pátku se začaly prodávat lístky pro ostatní fanoušky. Už od 6.hodiny ráno se začaly tvořit dlouhé fronty před infocentrem a městským stadionem, kde se vstupenky prodávaly. Začalo se prodávat od 8. respektive od 9.hodiny. Ve čtvrt na 10 už bylo vyprodáno. Původně bylo stanoveno, že jedna osoba si může koupit maximálně 2 lístky. Ale bohužel se to nedodržovalo a tak spousta lidí si jich koupilo více a dospělo to až k tomu, že na většinu lidí stojících ve frontách se nedostalo. Mezi těmito zájemci o vstupenky bylo také spousta aktivních fanoušků, kteří se starají o atmosféru na zápasech SFC. Tato situace nás velmi rozladila. Protože okolní vesnice pořádají autobusové zájezdy pro lidi, kteří nemají k našemu klubu vůbec žádný vztah a jen proto, že je to finále, tak tam chtějí být. A mají lístek, aniž by si museli stoupnout do fronty. Jen mají tu „výhodu“, že nebydlí v Opavě a tak dostanou lístek přímo od klubu. To vše samozřejmě uškodí atmosféře na stadionu. Jsme zvědavý, kolik z nich se přidá do fandění a kolik z nich bude prudit, že nevidí přes někoho, kdo chce stát a aktivně povzbuzovat. Myslím si, že pokud bychom měli k dispozici ještě další 2000 vstupenek, tak bychom je vyprodaly. Zájem je opravdu obrovský. V pátek se ještě spousta fanoušků vydalo do Olomouce, aby si lístek koupilo alespoň na hlavní tribunu. Ne všichni byli ale úspěšní, protože už před polednem hlásila i Olomouc, že je vyprodáno, a tak se někteří Opaváci vraceli domů s prázdnou. Jak už to při takových akcích bývá, tak i nyní se našli překupníci, kteří nabízeli tyto lístky i za 1500 Kč kus! Ale i s takovýma si umíme poradit a někteří už lístky odevzdali.

2. Přesunutí utkání z Edenu do Olomouce bylo asi správné, souhlasíš?
Hned po vítězném zápase v Mladé Boleslavi jsem s tím souhlasil, a byl jsem z toho nadšený. Dnes už to ale vidím jinak. Mnohem radši bych to hrál v Edenu. Pokud by se zápas hrál v Praze, tak by tam mohlo být třeba něco okolo 3 000 opavských fanoušků a takový problém se vstupenkama by určitě nenastal. Spousta zvědavců by totiž nevážila cestu až do Prahy a dívala by se doma v televizi.

3. Jak se na finálové utkání připravujete co se týče ultras aktivit? Bude nějaké choreo?
Na finále se samozřejmě připravujeme. Plánujeme vyjet všichni ve žlutém. Nicméně vzhledem k situaci ohledně distribuce vstupenek se ale obávám, že tam bude hodně diváků bez žlutých triček, protože prostě nemají k tomu klubu takový vztah. Plánujeme nějaké ultras produkce. Co to bude si ale nechám pro sebe. Snad se to vše zvládne, protože počasí je trochu proti nám. A také jsme vydali speciální edici nálepek na tento výjezd.

4. Jak velký zápas to pro Opavu je a je cítit euforie? Zažil jsi již někdy něco podobného?
Tento zápas beru především jako obrovskou odměnu pro ty fanoušky, kteří klub nikdy neopustili, a kteří náš SFC podporovali v těch nejtěžších chvílích, když fotbal v Opavě málem zanikl, hráli jsme až krajský přebor, poznamenaly nás pády do třetí ligy a hrozba toho, že se v Opavě už nebude hrát profesionální fotbal. Bojovali jsme za klub proti neschopnému vedení, které náš klub málem dovedlo k zániku. Ale tito srdcaři stále chodili, jezdili na výjezdy a věřili, že se to jednou zlomí a snili o tom, že se třeba dočkáme podobného úspěchu, jako jsme dosáhli právě letos. Pro Opavu to je největší zápas v její historii. Nikdy jsme finále poháru nehráli a ani nebyli tak blízko k účasti v Evropské lize. Výjimečnosti tomuto zápasu dodává také fakt, že se může stát, že vítěz poháru postoupí rovnou do základní skupiny EL. To by bylo pro Opavu něco neskutečného.

Euforie je cítit na každém rohu. Konečně se v Opavě o fotbale baví lidé v superlativech. Takovou euforii jsme zažili snad jen v dobách Kaučuku, když jsme postoupili poprvé v historii do první ligy nebo jsme doma poprvé porazili Spartu, případně jsme jeli na náš první výjezd na Bazaly.

5. Chystají se i přátelé z WKS? Berou to rovněž jako prestižní utkání?
Naši přátelé z Wroclawi se na tento zápas také těší. Jejich počet tady prozrazovat nebudu, ale zájem z jejich strany je několikanásobně vyšší, než co jim můžeme nabídnout. Mrzí nás to, dělali jsme všechno pro to, abychom většinu z nich uspokojili, ale bohužel to prostě nebylo možné.

Alda – supportlídr FC Zlín:

1. Kolik fanoušků Zlína se do Olomouce chystá? Byl nějaký problém při prodeji vstupenek?

Ve Zlíne byly vyprodány všechny vstupenky, tedy nějakých 3400 "Ševců" by mělo dorazit do Olomouce. Ty uvozovky říkám záměrně, jelikož velká část byla rozdána sponzorům atd. Do oficiálního předprodeje šlo jen 800 vstupenek, které byly do 2 hodin vyprodány. Dalších 300 lístků šlo k nám do sektoru. Zbylé lístky šly hráčům, sponzorům, mládeži a také do autobusů, které vypravily fotbalové oddíly z okolí, hospody, firmy atd. Problém samozřejmě byl, jelikož se nedostalo ani zdaleka na všechny. Největší problém vidíme v tom, že permanentkáři neměli žádné přednostní právo a řada z nich se tak na finále nedostane, i když jde v mnoha případech o letité fanoušky. Druhou věcí je počet lístků, který jsme obdrželi, a kterých je o 800 ks méně, než pro opavské. Ale s tím už nic nenaděláme a musíme se soustředit už jen sami na sebe.

2. Souhlasíš že je dobře, že se netrvalo na odehrání utkání v Edenu, jak se původně plánovalo, ale že se zápas odehraje v Olomouci? Byl by takový zájem i kdyby to v Praze zůstalo?
Určitě je to dobře. Pro oba tábory je to ideální místo. Pro žádného fanouška ani z jednoho tábora by neměl být problém se do Olomouce dostat a řada lidí ani nepotřebuje volno. Pokud by se hrálo v Praze, tak by takový zájem určitě nebyl.

3. Jak se na finálové utkání připravujete co se týče ultras aktivit? Bude nějaké choreo?
Na finále jedeme všichni v modrém. Uvidíme, jak se toho chytí zlínští normálové mířící na tento zápas. Co se chorea týče, tak nějaké přípravy probíhají, ale nemáme moc času. Uvidíme, co všechno stihneme, ale rozhodně se budeme nějak opticky prezentovat.

4. Jak velký zápas to pro Zlín je a je cítit euforie? Zažil jsi již někdy něco podobného?
Pro nás je to samozřejmě největší zápas jaký jsme ve svém fanouškovském životě zažili a tomu odpovídá i zájem. Je to něco, co jsme ještě nezažili. Mluví o tom lidé na ulici, v práci, v hospodách, prostě všude. Žije tím celý Zlín. Otázkou je jak se budeme prezentovat přímo na zápase a jestli dokážeme strhnout i ostatní fanoušky. Pokud ano, bude to to pro mě osobně společně s případných vítězstvím na hřišti takové malé splnění snu.

Autor: Mara

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno Tom H 17.05.2017, středa, 19:24 + 1 - 0
  Škoda, že Opava nedokázala vyrovnat, to by byl asi teprve rachot na severní...
 • FC Baník Ostrava Frydečak 17.05.2017, středa, 19:00 + 1 - 0
  Stuart to tady hezký uzavřel, tak jak to známe od Kybyho, který na tomto serveru občas krotí vášně našich fanoušků. Nezbývá napsat nic jiného, než ámen a do příštích diskuzí se pouštět s respektem k soupeři, který si jej v tomto případě jistě zaslouží. A Tobě, Oskare, se opravdu divím, že máš potřebu se tady dohadovat s našimi klávesomlátiči.
 • FC Baník Ostrava Stuart 17.05.2017, středa, 16:21 + 3 - 0
  K finále už pak jen to - buďme rádi za každý takový zápas, který má potenciál dotáhnout lidi na tribuny. Naše scéna to potřebuje
 • FC Baník Ostrava Stuart 17.05.2017, středa, 16:18 + 2 - 0
  Jedinou starostí (nejen zde píšících) chacharů by teď mělo být především to, ať se v Olomouci předvedeme v tom nejlepším světle my. A co se týče počtů, měli bychom držet hubu. Když vezmeme v potaz návštěvnost na domácích zápasech (obzvlášť v poměru vůči velikosti obou měst) vychází z toho Opava o moc lépe, když jejich návštěvy v Městských sadech jsou jen o pár stovek nižší než naše ve Vítkovicích.A co se týče výjezdů, tak nebýt fanklubů po celé republice, tak na tom taky nejsme zrovna bůhvíjak zázračně...
 • 1.FC Slovácko Poras 17.05.2017, středa, 15:25 + 0 - 0
  Didosh- A cos čekal ? Že do nich budeme jebat jako vy do Opavy ?
 • FC Baník Ostrava Didosh28 17.05.2017, středa, 13:16 + 0 - 0
  Čekal jsem že tu bude diskuze zaslintaná trasa Slovácko-Zlín...Ale že se přidáme my... :-/
 • Slezský FC Opava Oskar 17.05.2017, středa, 11:48 + 0 - 0
  Boleslav 374
 • Zbrojovka Brno Piňďa.35 17.05.2017, středa, 11:26 + 0 - 0
  jako sranda je hlavně to, že takovej Lukrom dostal 1000 lístků a zaměstnanci musí jít na zápas povinně i když je to třeba vůbec nezajímá a jít nechcou..
 • AC Sparta Praha MP11 17.05.2017, středa, 11:11 + 1 - 0
  Už ty počty neřešte a soustřeďte se na dnešek, ať tu večer můžu napsat, že jste udělali super atmosféru. :-)
 • Slezský FC Opava Oskar 17.05.2017, středa, 11:04 + 0 - 0
  jen k těm našim počtům...Ano je to mnohdy bída a určitě není správný krok hledat obhajoby, i kdyby byly pravdivé, což třeba ty, že se plácáme x let v nižších a ještě nižších soutěžích jsou, ale je třeba spíše hledat to proč tomu není lépe a na tom zapracovat. Za posledních 15 let jsme nezaznamenali výjezdovou 0 a není taky pravda, že uděláme jen jeden velký výjezd za rok a pak už nic. Letos je to ale paradoxně slabší než třeba loni, i když paradoxně konečně o něco hrajeme, ale třeba poslední 3 výjezdy byly evidentně ovlivněny pohárovými výjezdy, jenž byly pro všechny asi prioritou... Namátkově uvádím letošní počty (není podle pořadí v jakém jsme hráli) Vlašim 34,Ústí pátek 33,Varnsdorf 38,,Vítkovice 181,Slovácko středa 58,Č.Buděj. středa 15,Žižkov středa 49,Baník středa 880,Pardubice 71,Znojmo pátek 36,Frýdek 191,Sigma pátek 240,Třinec středa 71
 • Slezský FC Opava Opavák 17.05.2017, středa, 08:26 + 0 - 0
  Kyby-Jako nikdy :-) Lamich-neřeš hovna!
 • Slezský FC Opava lamich2 17.05.2017, středa, 08:20 + 0 - 0
  A vypadá, že dost lidí, co se evidentně hlásí k fanouškům Baníku se chystá do Olomouce taky a to dokonce do opavského sektoru. Hold některé věci asi nepochopím a na netu jsem si všiml, jak zlíňák nabízí lístky do našeho sektoru. Taky zajímavé, ale o tom se už tady napsalo hodně.
 • FC Baník Ostrava Kyby 17.05.2017, středa, 08:10 + 1 - 0
  Opaváci: Ale jsme vám to na té klávesnici najebali, co?
 • Slezský FC Opava lamich2 17.05.2017, středa, 07:48 + 0 - 0
  Tak nás bude v Sokolově max. kolem 20 s tím se počítá a s tím nic neuděláme bohužel, ale chuj s tím, ať si do nás pak všeci šijou. My si tu sezónu užíváme a jsme za ní vdeční a za dnešní zápasy jsme rádi. Takových moc historicky nemáme, tak je pochopitelné, že chtějí jet všeci, a některé už pak neuvidíme ani na domácím zápase, ale to zná asi každý klub. Hold to tak je, tak nechápu, proč se vždycky rozvine taková debata. Co mě osobně zajímá a to zda se podaří zaktivizovat vandráky jak Zlína tak Opavy na výjezdy do pohárů a na počty fanoušků na evropských výjezdech. Pokud se nám dneska podaří dotáhnout úspěšnou cestu, tak potom bych chtěl vidět ty naše počty, když by se jelo např. do Istanbulu, nebo Lisabonu. Věřím, že by tam jelo více, než do Sokolova, Vlašimi či Táborska. S těmi hrajeme každý rok a není to pro hodně lidi atraktivní.
 • FC Hradec Králové Bajkonur 17.05.2017, středa, 06:11 + 0 - 0
  Možná se dočkáme i zápasu Arsenal-Opava v základní skupině EL.
 • bez klubu puklinek 17.05.2017, středa, 00:19 + 1 - 0
  A velké díky klukům ze supporters.cz za tento článek! Moc dobrá práce, chlapci.
 • bez klubu puklinek 17.05.2017, středa, 00:18 + 0 - 0
  Nezlobte se na mne, Chachaři, ale táhnětě už s tou arogancí do prdele! Chápu Vaší nenávist vůči Opavě, nenáviďte si, jak chcete, ale buďte trošku objektivní a přestaňte dělat machry, když máte sami máslo na hlavě a ne všechno je při zápasech FCB úplně v pořádku. Tak se laskavě mírněte a začněte u sebe...Díky
 • Slezský FC Opava Opavák 16.05.2017, úterý, 23:56 + 0 - 0
  My se s Baníkem,Spartou,Slavii a třeba Plzní nepotřebujem měřit,my i bez upozornění víme že výjezdy na ligu ted máme tragické,ale koukáme na sebe a zítra si to jedem užít,bude tam spousta náplavy,ale i několik generací opavských srdcařů,bude partia a to je pro nás hlavní,takové malé zadostiučinění a třeba nás to i zvedne dál!
 • SK Slavia Praha dave.fsp 16.05.2017, úterý, 23:45 + 0 - 0
  Tak kdo ho má teda většího? Ať to nemusím číst všechno...
 • Slezský FC Opava Opavák 16.05.2017, úterý, 23:33 + 0 - 0
  drmba-K tomu se mi ani nechce vyjadřovat!
 • Slezský FC Opava drmba_sfc 16.05.2017, úterý, 23:22 + 0 - 0
  Opavak: bud rad ze si nás všímají pouze na netu. A val už spát, zítra nás vola Evropa😆😆
 • Slezský FC Opava Opavák 16.05.2017, úterý, 23:06 + 0 - 0
  Jo a proč když jsme takový sráči a máme tak ostudné počty,proč nás na každém nejebete,proč jste nás už dávno nerozprášili,asi proto vám tolik ležíme v žaludku co,prostě my jsme tu byly,jsme a budem a vy s tím nic nenaděláte,brekem na netu určitě né!
 • Slezský FC Opava Opavák 16.05.2017, úterý, 22:59 + 0 - 0
  Viděli jste snad že by někdo z nás řešil pod vaším reportem pro mě ostudný počet diváků,liga vrcholí a vás nepříjdou ani 4000,ale neměli jsme potřebu se vám vysmívat,ale ted už to napíši a je mi jasné že to bude zas kopa výmluv,řeště však sebe a né jiné,u vás taky není vše super...
 • Zbrojovka Brno Doyle 16.05.2017, úterý, 22:58 + 1 - 0
  Ty vole to je zase komplexu tady.. když vyjela sparta ve 4 tis lidech na chelsea tak jsme ji všichni včetně mě tleskali a teď do opavy tu budete jebat protože jich jede hodně na finále poháru? A kdyby jich tam jelo 400 tak jim zas nadavate že je jich malo vam se člověk nezavdeci.. a pro banikovce.. kdybyste hráli 15 let druhou a třetí ligu zpestrenou občas krajskym preboren a pak najednou finále poháru, tak by vás vyjelo tak 10 000.. tak tu nereste hovna a tešte se na super zápas zítra :)
 • FC Baník Ostrava TomFCB 16.05.2017, úterý, 22:48 + 0 - 0
  Ale vy jich máte teda asi nejvíce protože 70 v Třinci a přes 4000 v olmiku je fakt rozdíl:)
 • Slezský FC Opava drmba_sfc 16.05.2017, úterý, 22:44 + 0 - 0
  opravdu se divím baniku a spartě ze mají chuť rozebirát počty opavy. Kazdy klub má bohužel fandy úspěchu tak se s tím už smiřte a nechte nás užít toho čeho ani jeden z vás letos nedosáhl. ...a teď do me
 • Zbrojovka Brno chudis 16.05.2017, úterý, 22:42 + 0 - 0
  a uz to jede, prepocty na obyvatele:-) Nesmrtelnej argument, ale nikdo mi nikdy nevysvetlil, proc teda chodi v Dortmundu leta letouci plnej barak (80.000) pri poctu obyvatel 560.000 A proc chodilo svyho casu na Drnovice pres 4.000, kdyz maji necelych 2.500 obyvatel. A kolik by melo chodit teda v New Yorku, Mexico City apod, kdyz ma aglomerace pres 20 mega?
 • FC Baník Ostrava CYP! 16.05.2017, úterý, 22:32 + 0 - 0
  Já se třeba těším na fotoreport Opavy ze Sokolova :-) Tábor, který nemá problém vyprodat kotel během týdne v Boleslavi nebo Olomouci, jistě podpoří mnoho fanoušků i na posledním venkovním zápasu sezony.
 • AC Sparta Praha MP11 16.05.2017, úterý, 22:27 + 0 - 0
  Dave SFC, až na to, že Praha má 5 profesionálních týmů a spousty naplaveniny z celého světa.
 • FC Baník Ostrava CYP! 16.05.2017, úterý, 22:18 + 0 - 0
  Dave: Slintat nad vandrákama, kteří svůj klub jezdí v boji o postup podporovat ve 13 lidech? Díky, nechci.
 • FC Baník Ostrava Mat1922 16.05.2017, úterý, 21:56 + 0 - 0
  Dave SFC:Tak tam u vas mate vic jebat...Opavu,at mate vic obyvatel.A ty nepocakej tv v nedeli od 16 hodiny.
 • Slezský FC Opava Dave SFC 16.05.2017, úterý, 21:37 + 0 - 0
  Až na to že Slezský má v porovnání s Prahou 20x a s Ostravou 8x méně obyvatel. Uživejte volna zítra baníkovci a moc neposlintejte tu televizi.
 • FC Baník Ostrava Lysá Hora 16.05.2017, úterý, 20:53 + 0 - 0
  No jo, jenže Baník i ta Sparta vyprodávají sektory skoro všude po republice za jakýchkoliv výsledků, což se o Opavě, která nevyjede skoro ani do Třince, říct fakt nedá...
 • Slezský FC Opava s77 16.05.2017, úterý, 20:52 + 0 - 0
  Sorry...myslel jsem zápas Baník - Sokolov, se mi ty velkokluby pletou :)
 • Slezský FC Opava s77 16.05.2017, úterý, 20:49 + 0 - 0
  Se divím chachare a sparťane, že vám to finále takových vandráckých týmů vůbec stálo za komentář. Všichni přece víme, že kdyby hrál ve finále Baník se Spartou, tak by na každé straně bylo minimálně 5 tisíc chulošů a opravdových hardcore fanatiků, jaké lze např. v kotli Sparty potkat na každém druhém výjezdu a hlavně na domácích zápasech. Baník pak velkou tribunu na Sigmě vyprodá všemi těmi maniaky z poslední návštěvy Baník - Varnsdorf, myslím že to vyjde skoro přesně na osobu :) Trochu nadhledu chlapci :)
 • FC Baník Ostrava Lysá Hora 16.05.2017, úterý, 20:44 + 0 - 0
  Tommy: Myslím, že se u obou táborů začíná projevovat plzeňský syndrom po roce 2011...
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 16.05.2017, úterý, 20:40 + 0 - 0
  Nechcu rýpat, ale jedné věci stejně nerozumím.. Na domácí zápasy Opavy chodí v průměru 2771 lidí, přes 3000 přišly jen na Baník a Žižkov, přičemž kotel netvoří ani čtvrtina. Na normální výjezdy nejezdí zrovna v tisících. Permanentkáři měli dokonce přednostní právo na nákup. (Permice stály 200KČ!) Jak je tedy možné, že se SPOUSTA aktivních nedostalo k lístkům? Pak je asi otázka kdo se počítá jako aktivní. Podobné to je u Zlína, byť zde šlo do prodeje opravdu ještě méně lístků. Ano, chápu, že je o finále zájem a že by prodali i více lístků, ale že se na aktivní nedostalo je chyba jedinců a ne klubu - dle mě. Doufám, že to i tak bude po fanouškovské stránce kvalitní finále :)
 • FC Baník Ostrava Lysá Hora 16.05.2017, úterý, 20:33 + 0 - 0
  Mě spíše baví, že Opava soustavně brečí, jak všichni na severu fandí Baníku, ale jakmile o něco jde, tak není problém dát skoro 400 lidí ve středu v Boleslavi a skoro desetinásobek přes týden v Olomouci. SFC má slušnou základnu fans, jen bohužel takových, kteří - jak říká Pepík - se hecnou jednou za rok. Reálný stav fans scény v obou táborech lze vidět na běžných výjezdech, takže na mě osobně zítřejší počet Zlína a SFC žádný zázračný dojem opravdu nedělá.
 • AC Sparta Praha Žižkovskej Pepík 16.05.2017, úterý, 20:19 + 0 - 0
  Vzhledem k tomu, že se potkaly tábory, ktery jezdi na vyjezdy v průměru asi po 30 lidech, je asi docela jasný, co za sebranku zítra do Olmu z obou měst vyrazí. Nic proti Slezskýmu ani Zlínu, ale co čekat zázračnýho od táborů, ktery vyjedou jednou za rok.
 • Zbrojovka Brno chudis 16.05.2017, úterý, 19:31 + 0 - 0
  ta distribuce je samozrejme na hovno, na druhou stranu mam pocit, ze se potkaly 2 tabory se stotisicovyma zastupy fans. Oba prumerne mezi 3.000 - 4.000. Tolik listku + - dostali, takze bordel si musi poresit u sveho vedeni. Svazu + za zmenu stadionu, na Morave to bude o 2 tridy lepsi nez v Praglu. Pohar preju Opave, ale vyhrajou sevci, ti tomu podridili celou jarni cast
 • 1.FC Slovácko Da chuj 16.05.2017, úterý, 18:32 + 0 - 0
  Torino- Přesně tak ! ;)
 • FC Baník Ostrava Kyby 16.05.2017, úterý, 17:40 + 1 - 0
  Ve vydávání "ospravedlňujících" vyjádření jsou taky kadeti :-)
 • Slezský FC Opava carcass 16.05.2017, úterý, 16:03 + 0 - 0
  http://www.sfc.cz/clanek.asp?id=Vyjadreni-Slezskeho-FC-k-distribuci-vstupenek-na-finale-MOL-Cupu-2243
 • Zbrojovka Brno Tom H 16.05.2017, úterý, 15:04 + 0 - 0
  Tak samozřejmě je vina hlavně na straně klubů, nikde není napsáno, že i kdyby měl každý třeba o 1000 lupenů víc, že by je zase nerozdal.
 • Zbrojovka Brno Doyle 16.05.2017, úterý, 14:54 + 0 - 0
  pokud vím, tak kapacita je snížená na nějakých 11k, takže celkem cca těch 8 tisíc listku pro oba tabory mi přijde ok, tady bych svazu asi nekřivdil.. spíše mě zaráží přístup obou klubu, hlavně pak zlína.. jestli šlo do prodeje mezi fanoušky jen 800 lístku tak je to výsměch úplně všemu.... co se týče opavy, holt nedá se nijak zařídit, aby měli přednostní právo ti co chodí.. max dát přednost pernamentkarum, což klub udělal.. a stěžovat si, že radní dostali 600 lístků- taky mě sere, že to nejde spíš mezi lidi, co by dělali atmosferu, ale kluci z opavy upřímně- nebýt přístupu vaše města k fotbalu za posledních několik let, byly byste úplně v prdeli.. to víme všichni
 • AC Sparta Praha MP11 16.05.2017, úterý, 14:27 + 0 - 0
  Tom H, taky si myslím, že svaz si nárokuje až moc míst (i když díky tomu mám lístek já). Na druhou stranu je zarážející jakým způsobem prodávají (rozdělují) lístky oba kluby. Dokážu se vcítit do role fanouška, který pravidelně jezdí a na finále je bez lístku, protože klub ho dal nějaké radní pro odpad, která o fotbale ví jen to, že se nehraje pukem. Ale protože jedou všichni radní, tak ona musí taky. Až mám chuť svou vstupenku nějakému fanouškovi věnovat.
 • FC Viktoria Plzeň Pepky.. 16.05.2017, úterý, 14:09 + 0 - 0
  zdarec mp11...počítam,že tam nuda nebude....a předem dávám oboum táborum palec nahoru!!!tak tak jebat svaz;-)..hoši kurva a ať hoří tráva a planou vášně..
 • FC Baník Ostrava Kyby 16.05.2017, úterý, 13:39 + 1 - 0
  Věřím, že finále bude zajímavé i přes ten maras s lístkama. Mimochodem distribuce v Opavě jen potvrdila obrázek, který jsme si o vedení SFC udělali při derby...
 • FK Baník Most Kumbi1909 16.05.2017, úterý, 13:25 + 0 - 0
  Tom H: přesně nad tím také přemýšlím a jestli tomu tak opravdu je, tak to je potvrzuje to, že se fotbal nehraje pro lidi, pro fanoušky, ale jen pro TV, sponzory a jiné hovna, který fotbal jako takový ničí! Finále poháru má být svátkem především pro fanoušky klubů kteří se do finále probojovali a pak pro veřejnost, která má zájem zajít se podívat a bavit se tím zápasem. Cpát lístky nějakým sponzorům a dalším subjektům napojených na fotbal je absolutní nesmysl!
 • Zbrojovka Brno Tom H 16.05.2017, úterý, 11:59 + 0 - 0
  Takže když vezmu kapacitu stadionu v Olomouci, odečtu místa pro Opaváky a Zlíňáky, nějaké vyjebané snížení kapacity z bezpečnostních důvodů, tak mě pořád zbývá cca 4000 mist. Ty budou pro koho? Pro svazové sponzory?
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 16.05.2017, úterý, 11:56 + 0 - 0
  MP11:Da Chuj to přeje určitě také Opavě 😊, se Zlínem se Slovacko nemusí 😁 !!!
 • SK Slavia Praha Cepin 16.05.2017, úterý, 11:43 + 0 - 0
  tak takový množství sraček, co budou vyžadovat svoje místo a klidný výhled, vám fakt nepřeju...
 • AC Sparta Praha MP11 16.05.2017, úterý, 11:37 + 0 - 0
  Po přečtení článku se až bojím napsat, že mám lístek (teda ještě ho nemám fyzicky v ruce), když ti co tam mají být, tam nebudou. Ale na svou obhajobu musím dodat, že není ani od jednoho táboru, ale od svazu... takže čekám až se ukáže pepky a napíše: jebat svaz! :-)
 • AC Sparta Praha MP11 16.05.2017, úterý, 11:24 + 0 - 0
  Torino, tohle ti tvůj velký kamarád chuj neodpustí. :-)
 • 1.FC Slovácko Poras 16.05.2017, úterý, 10:23 + 1 - 0
  Pojďme Opava !!!!
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 16.05.2017, úterý, 09:26 + 2 - 0
  Držím palce Opavě 👍 a věřím, že vyhraje jak na hřišti ⚽, tak i co se týče prezentace v hledišti 👌.
clbanner



Videa

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
před hodinou -
Ten počet z Řecka hodně trapne...
15.08.2022, pondělí, 23:30 -
Od Brna bych čekal taky větší ...
12.08.2022, pátek, 10:36 -
S tou Sigmou to vypadá hůř a h...
12.08.2022, pátek, 10:28 -
Neštěkej :)
10.08.2022, středa, 23:46 -
Palec nahoru na rodinou tribun...
všechny komentáře >
clbanner
Speciály



Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace