o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Proč na repre zápas přišlo tak málo diváků?

blog fanoušků neděle, 29.03.2015 - přejít do komentářů
Pokus o odpověď Pavlu Vrbovi, který byl zklamán z počtu diváků...
/titleImg/proc-na-repre-zapas-prislo-tak-malo-divaku/1/6831.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Dostaly se ke mne lístky na kvalifikační utkání České fotbalové reprezentace proti Lotyšsku. Hraje se v Edenu, od 18:00. Po chvíli přemítání zvu kolegu z práce a rozhodneme se zůčastnit se.

Již dvě hodiny před utkání jsou okolo stadionu vidět korzující skupinky fanoušků z celé republiky. Mnozí své klubové symboly neodložili doma, mnozí mají pomalované obličeje, nechybí paruky a další ozdůbky v národních barvách...

Jak utkání skončilo jistě všichni víte, v tomhle článku bych se chtěl zaměřit na něco jiného. Proč se ohlášena návštěva ani nepřiblízila původně ohlašovanému "SKORO VYPRODÁNO" a proč po utkání trenér národního týmu Pavel Vrba v souvislosti s malým počtem diváků prohlásil: "To mě.... no, použiju raději slovo... zaskočilo. To se musíme zeptat fanoušků, proč nepřišli."

Tak já bych to, s dovolením pane Vrbo zkusil napsat, proč diváci nepřišli a záměrně z toho vynechám fotbalový výkon, protože o fotbal až tak nejde...

1. Skoro vyprodáno: Nechápu, proč svaz několik dní dopředu vydává prohlášení, ve kterých hovoří a vyprodaném zápase. Zřejmě to má působit jako marketingová udička na nerozhodnuté fanoušky, kteří zvažují nákup na poslední chvíli. Když se doslechnou, že je už jen pár lístků, běží rychle, aby si ten svůj stihli pořídit, nebo je to naopak a na nákup rezignují?

2. Praha - opět Praha. Což o to, pro mne dobré, mám to kousek, Praha je hlavní město, je tady nejvíc obyvatel, ale pokud se něco děje, většinou se to dějě právě v Praze, lidi jsou přesycení, mají toho dost. Navíc, údajně, před začátkem kvalifikace musel FAČR nahlásit 3 stadiony, na kterých se tyto mezinárodní zápasy budou hrát. Nahlášeny jsou Eden, Letná a stadion v Plzni. Takže je víc než jasné, že třeba na Stínadlech, nebo na Andrově stadioně se kvalifikace o Francii hrát nebude.

3. Ceny vstupenek - podle mne nejzásadnější důvod. Na zápas s Lotyšskem stojí nejlevnější lupen 590,-. A to za bránu. Což o to, v Edenu je pěkný výhled i na tribunách za bránou, ale vstupenky na hlavní tribunu za 1490,- a na protilehlou za 990,- to je napatřičný úlet. Na Lotyše! Koho láká lotyšská fotbalová repre. Myšlení u nás (a je to vidět i na zápasech Synot ligy) je takové, že chodíme hlavně podle atraktivity soupeře. Koukněte na třeba na Jablonec - na zápas se Spartou se podařilo Střelnici vyprodat, o týden později dojede Příbram a na stadion příjde něco málo přes dva tisíce. To je špatně a to je škoda.

4. Další omezování - na stadion si nesmíte vzít foťák, nesmíte si vzít pití, či jiné občerstvení. Všechno tohle je zabaveno u vstupu. Když se pak dostanete dovnitř, zděsíte se z dlouhých front, které na občerstvení stojí. Před zápasem, ani o přestávce nemáte šanci. Když to zkoušíte během zápasu, otravujete lidi sedící okolo. No a v nejlepším dojdou klobásky :(

5. Rodiny s dětmi - tolikrát omílané slovní spojení, ze kterého už mnohým naskakují pupínky. Předseda FAČRu, pan Pelta a všichni okolo něj se neustále zaklínají tím, že chtějí na fotbal přitáhnou rodiny s dětmi. Spočítám za Vás, kolik tak průměrně musí rodinka vytáhnout z peněženky, aby si užila repre zápasu s Lotyšskem. Máma s tátou a dvěma dětmi si koupí 4 vstupenky á 590,-. Před zápasem děti přemlouvají tatínka, aby jim povolil nechat si od sličných dívek pomalovat tváře národními barvami. O přestávce mají děti hlad, manželka žízeň a táta by si dal pivo. Po zápase ještě nějaké to občerstvní do auta, cesta domů je dlouhá. Do toho započítejte dopravu na zápas (není-li avizovaná rodinka z Prahy) a hle, jsme na čtyřech tisících. 4 tisíce za dvě hodiny zábavy mi nepříjde úplně málo.

Souhlasíte, nebo byste ještě nějaký důvod přidali?

Autor: DD & Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Jorge 12.04.2015, neděle, 16:21 + 0 - 0
  nevimjmeno2:Na Střelnici tě pustěj se svačinou v pohodě,a to na jižní tribunu za 60 korun.Na starým dobrým Strahově mě taky vždycky pustili s houskou nebo chlebem,a to tam bylo ani ne třetinové vstupné na ligu oproti tomu současnýmu debilnímu novýmu Edenu(co na té hypermoderní hrůze všichni viděj?) Mimochodem,co se týče pití,tak na Slovensku si fanoušci prosadili,že jestliže není povoleno nosit si na stadion vlastní nápoje,tak musí být uvnitř zdarma k dispozici automaty s pitnou vodou.To bychom taky potřebovali,to by měla být podmínka pro využívání stadionů i u nás...
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 31.03.2015, úterý, 00:41 + 0 - 0
  Tak Eden je jediný stadion, který neudělá ostudu :) Vzhledem k vstupnému se muselo hrát v Praze, jen tady jsou lidi tak blbí, dát tolik za fotbal úrovně krajský přebor v anglii. Navíc tak chtěli i nalákat hosty - fotbal + dovolená v práglu. Neznám stadion, kam by člověk mohl vzít svoje pití či jídlo, ovšem je neskutečná píčovina zabavovat foťáky, mobil asi fotit neumí ty vole.
 • bez klubu Fanoušek 30.03.2015, pondělí, 22:40 + 0 - 0
  pt88: Je to velmi zvláštní, i přes to, že je Eden několikanásobně lepší stadion, je větší a modernější, všechna důležitá (barážová, rozhodující apod.) utkání se hrají na Letné. Jestli je to kvůli ceně, nebo kdo ví... Pravdou taky je, že na Letnou vždy alespoň okolo těch 15k příjde na kohokoliv, v Edenu lidi z nějakého důvodu nechodí...
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 30.03.2015, pondělí, 18:33 + 0 - 0
  k.m: Docela vtipný, mohl jsi ušetřit i za to divadlo. Stačilo si jen zapnout televizi a tohle představení by se Ti také líbilo, úplně by Tě to vtáhlo do děje. Moc krásný a už téměř nečekaný bod. Slušná zápletka po celou dobu a ten konec bych před zápasem také nečekal. Prostě zážitek !!! Už se nemohu dočkat na další dějství, škoda jen, že nebude blíže k mému městu. Dal bych poslední peníze, za kvalitu si rád připlatím, asi jako každý z Vás a zejména jako Ti, kteří měli možnost vidět tohle představení na vlastní oči !!!
 • bez klubu k.m 30.03.2015, pondělí, 18:10 + 0 - 0
  pro mě jednoznačně bod 3! na repre nejezdím ani mě nezajímá,ale zrovna jsem byl v Praze tak jsem si řekl že bych se šel kouknout,po zjištění ceny lupenu sem zvolil divadlo
 • SK Slavia Praha pt88 30.03.2015, pondělí, 17:35 + 0 - 1
  Nevím, proč zápasy dávají pořád na Letnou. To nestačí v Praze Eden? pokud chtějí nahlásit tři stadiony, tak Eden, Plzeň, Teplice (nebo Olomouc, Slovácko)
 • FC Baník Ostrava Frydečak 30.03.2015, pondělí, 17:22 + 0 - 0
  Můj předchozí příspěvek je mimo mísu. Z článku, který jsem četl až po svém komentáři, jsem se dozvěděl, že se hrálo v Praze a ne v Plzni. J.R. má na mysli ČR-Slovinsko na Bazalech a ČR-Švýcarsko v Drnovicích. Krásné zápasy.... Jinak souhlas s Tvým příspěvkem.
 • FC Baník Ostrava Frydečak 30.03.2015, pondělí, 17:12 + 0 - 0
  Proč? Protože se báli, aby se tam nenatáčely Kmeny 2.
 • ŠK Slovan Bratislava OBH 30.03.2015, pondělí, 16:35 + 0 - 0
  Myslim ze s tymi listkami na U21 je to tak koly nemalym odmenam pre organizatora za uspesnu organizaciu!! Ci ze uefa si dala nejaku poziadavku kolko cca by malo bit ludi pritomnych na stadione pidla listkov a organizator sa poistil a hlasy velky zaujem listky ako ze vypredane ci rozdane a to je istota na tu odmenu!! Nieco podobne bolo aj u nas ked boli U16 padali cisla neskutocne a kolko liskov a realita uplne ina!! Tak ze asi tolko a bude zaujimave sledivat tu realitu na tribunach co budu hlasit:-)
 • AC Sparta Praha Hynek 30.03.2015, pondělí, 15:42 + 0 - 0
  Skvělá práce. Už vás citují sport.cz. http://www.sport.cz/fotbal/reprezentace/clanek/661301-fanousci-odpovedeli-vrbovi-proc-na-reprezentaci-prislo-tak-malo-divaku.html#hp-sez
 • bez klubu J.R. from B.K. 30.03.2015, pondělí, 14:32 + 0 - 0
  Bod číslo 1 nemá, dle mého, na návštěvnost vliv... Bod číslo 2 může být jakkoli smutný, ale Eden (Prahu) bych za důvod nízké návštěvnosti nevnímal. Kdo na fotbal opravdu chce, do Prahy si zajede. Hovoří o tom i x příkladů z minulosti nebo hokejové repre, kdy na přátelák s Ruskem dojde třeba 12 000 lidí. Bod číslo 3, tady je souhlas. Cena je určitě pro velké % těch, kteří nešli, asi hlavním důvodem... Bod číslo 4? To opravdu nejde někdo na fotbal kvůli toho, že je tam drahé občerstvení? Ty vole, co to je za dobu? To lidé fakt nevydrží dvě hodiny nejíst? Chodíte tam za sportem nebo za žrádlem? Bod číslo 5 je sice hezký, hodí se však rozebírat jej v jiném článku než u přemítání, proč přišlo málo lidí... Pokud by chtěl jít fotřík od rodiny na fotbal (a fotři by měli tvořit 85% publika), tak půjde a vůbec nebude přemýšlet o nějaké Peltovině typu "rodiny s dětmi", tohle tady netahejme. Čili, sám za sebe souhlasím s bodem číslo 3, který je hlavním nosníkem problému. Dalším problémem, proč lidi všeobecně sport netáhne, je přesycenost sportem! Věřím tomu, že kdyby člověk měl možnost vidět v telce 1 fotbal týdně, a mnohdy ani to né, jako naše generace, fotbal by byl tahákem. Takhle se člověk podívá na 8 fotbalů týdně a jelikož nemá národnostní cítění (další problém!), netáhne ho repre, když na satelitu kouká na Manchester City. Pamatujete, jak jsme před dvaceti lety vstávali ve 2 ráno, zapnuli OK3 a koukali se na finále Pittsburgh Penguins vs. Minnesota North Stars? A jak nás to bavilo! A dívali bychom se teď? Ne... A proč bych na repre nešel já, i kdyby mně bod číslo 3 neomezoval a mohl bych jít třeba zadarmo? Je mi trapně z mentality českých neklubových (určitě i některých klubových, ale to tu nemá cenu tahat) fanoušků. Ano, ačkoli se to mnohým může zdát přitažené za vlasy, je to tak. Nechci se, jako fanoušek, stydět. Za ty současné repre fanoušky se bohužel stydím... Zde bych mohl navázat psaním o tom, jak moc byl či nebyl přínosný projekt VLAJKONOŠI a jestli mě mrzí že nevyšel (protože poté by se struktura fanoušků na stadionu jistě trochu změnila), ale srát na to... Zlaté časy repre, když jsem v sektoru hostujících vlajkonošů pozoroval koalici Sparta+Brno+Sigma (jen hrdá Opava stála opodál) :-). Ale to už je jiná písnička/pohádka... :-)
 • FC Baník Ostrava Bratranec Ibér 30.03.2015, pondělí, 13:11 + 0 - 0
  BlueFlash: Nevím jak to chodí v jiných sektorech než v sektoru hostů, ale já se o klobásu nebo pivo v Edenu už ani nepokouším, abych na nealko za cenu Plzně v centru Prahy stál půlhodiny a déle to můžu zesrat. 800-900 lidí, jeden stánek a 3 obsluhující, z toho 2 mladé brigádnice, které snad pivo čepovaly poprvé v životě. V tomto směru je Eden pro mě jeden z nejhorších stadionů.
 • FC Hradec Králové Koule73 30.03.2015, pondělí, 13:11 + 0 - 0
  Vždyť všichni víme jak to je, bylo a asi i bude. Prasata ze svazu ani náhodou nenapadne myslet na fanoušky! Oni musí hlavně co nejvíce lístků a na nejlepší místa rozdat sponzorům a ti je pak rozdají svým zaměstnancům tak oni jim tam pak ještě vytvoří firemní choreo! Pokud ovšem dorazí! Jasně na Holadsko to je na pracovišti o lístky mela, ale nějaký Lotyši, ještě k tomu v sobotu navečer... To by jim to museli zaplati aby tam šli! Btw: Včera sem někde četl, že do prodeje opravdu bylo už jen cca 1000 lupenů, holt jim teď nepřišlo těch 5tisíc cvičenejch opic!
 • 1.FC Slovácko Babu 30.03.2015, pondělí, 09:58 + 0 - 0
  Na MEU21 pořádané na Slovácko šlo v první vlně 500 lístků na každý zápas a ve druhé vlně cca 100. To znamená, že je prodaných asi 600 lístků na každý zápas v UH. Fajn, kde jsou ty zbylé tisíce? Pro fredydj: k nám se dostala informace ze svazu, že UH je vyprodané a na pokladnu pravděpodobně žádné lístky nedorazí. Takže to bude trapas vrcholné úrovně.
 • SK Slavia Praha fredydj 30.03.2015, pondělí, 08:55 + 0 - 0
  s tím U21- psal sem jim mejl jestli pujdu ve vlnách lístky do prodeje. Bylo mi řečeno, že o lístky je obrovský! zájem, tudíž další vlnu prodeje neplánujou. Nějaké lístky se budou moci koupit jště na stadionech(kde se hraje turnaj) popřípadě na ticketportalu jako propadlé/stornované lístky.
 • 1.FC Slovácko eLucky 30.03.2015, pondělí, 08:22 + 0 - 0
  Vůbec se není čemu divit, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jakou dobu předem se na fotbalové "fanoušky" valí informace, že zápase je vyprodán! To je pak jasné, že se lidi, kteří by aj šli, na to vyserou a idů sa dívat do svojí hospody, nebo dokonce ostanou doma na gauči. Já bych na repre po předchozích zkušenostech nešel ani kdyby mně lístky dali zadarmo, ale jsou lidi, kteří by dali i těch 590, to se vsadím. Ale když jim pořád dokola je ze všech stran předhazováno, že je vyprodané, tak se ani nesnaží. A jak říká Kony - to slavné ME U 21, pořádané aj u nás - dopadne úplně stejně! Na náš stadion šlo na tři zápasy dohromady do prodeje z 3x8000 kapacity zhruba 3000 lístků a už se hlásí vyprodáno. Jak to tam asi bude vypadat... cena lístků je opravdu hodně lidová, ale problém je, že lístky prostě nejsou!
 • SK Slavia Praha BlueFlash 29.03.2015, neděle, 23:38 + 0 - 0
  Oprava: že je důvod kritizovat Prahu
 • SK Slavia Praha BlueFlash 29.03.2015, neděle, 23:37 + 0 - 0
  Tak zrovna bufetů je v Edenu skutečně dost. Samozřejmě je možné, že bufet byl obsazen nedostatečným množstvím lidí, a ti potom nestíhali. Také samozřejmě jde dát pár píp s pivem i mimo bufety. Ty lístky jsou skutečně alfa a omega. Sám řikám, že za 590 Kč jsem jednoduše nešel. Šel bych za 290 Kč (jako v září 2013 na Arménce), šel bych za 490 kč na Tulipány (protože to je mančaft na úrovni). A ještě jedna věc - někdo možná bude mít jiný názor, ale já to vidím takto - problém sportovních zápasů je to, že nemáte záruku, že si to za těch 600 Kč užijete. Když by to byl debakl 5:0, tak míra "zážitkovosti" by byla vcelku dobrá. V sobotu ale rozhodně míra "zážitkovosti" rozhodně dobrá nebyla (až na ten gól na 1:1). To je třeba rozdíl oproti tomu, když jdete někam na koncert. Tam tu "záruku" toho, že si to užijete, máte neskonale větší. Jinak si nemyslim, že není důvod kritizovat Prahu. Nejde toitž o Prahu jako hl. město 1,2 mil., ale i o to, že je to město v srdci země. To je třeba rozdíl oproti Bratislavě nebo Vídni. Tyto města takovouto polohu nemají. A žádný jiný český město "uprostřed" (tj. Hradec nebo Pardubky) jednoduše stadion nemají. Jinak tedy omezení na tři stadiony je tedy neskutečná kravina. Proč by se nemohly třeba zápasy odehrát Plzeň - Letná - Eden - Olomouc - Vítkovice (/Slovácko - Liberec - Jablonec - Buějovice - Teplice...).
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 29.03.2015, neděle, 23:04 + 0 - 0
  Mě mrzí, že se nikdo fanoušků nezastane kor Vrba. On moc dobře ví, kde je problém, ale nač riskovat flek za 500 tisíc měsíčně.
 • SK Slavia Praha fredydj 29.03.2015, neděle, 21:39 + 0 - 0
  jebat tohle, Pelta je čůrák a at táhne!
 • FC Spartak Trnava miklasmarian 29.03.2015, neděle, 21:23 + 0 - 0
  Ámen
 • bez klubu brt 29.03.2015, neděle, 21:16 + 0 - 0
  Souhlas - občerstvení hrůza - fronty a studená klobása :-(
 • bez klubu Michal91 29.03.2015, neděle, 21:12 + 1 - 1
  Pro co nejmenší fronty na občerstvení pracuju s kolegy na mobilní aplikaci pro objednávku občerstvení, podpořte nás prozatím alespoň na fb, díky! https://www.facebook.com/stadyum.cz
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 29.03.2015, neděle, 21:08 + 0 - 0
  Tak tomu říkám naprosto trefné !!! K tomu není co dodat a je to jen skromný výčet věcí, které jsou jen část z mnoha a psal je velmi slušný člověk. Souhlas !!!
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 29.03.2015, neděle, 20:52 + 2 - 0
  A podobný průser s návštěvností bude i ME 21. Teď jsou lístky nesehnatelné a týden před šampionátem jich tisíce budou rozdávat zadarmo. Tento marketingový tah vedení českého fotbalu nechápu už několik let.
clbannerVidea

DERBY: Spartak Trnava - Slovan Bratislava 18.9.2022


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Očekávané derby nabídlo vypr... 25.09.2022

Očekávané derby nabídlo vypr...


Olomoucké městské derby s re... 20.09.2022

Olomoucké městské derby s re...


Nepomohlo ani zouvání. Sekto... 19.09.2022

Nepomohlo ani zouvání. Sekto...

Komentáře
18.08.2022, čtvrtek, 04:48 -
Slovácko ten kotel dlouhodobě ...
17.08.2022, středa, 16:41 -
Ten počet z Řecka hodně trapne...
15.08.2022, pondělí, 23:30 -
Od Brna bych čekal taky větší ...
12.08.2022, pátek, 10:36 -
S tou Sigmou to vypadá hůř a h...
12.08.2022, pátek, 10:28 -
Neštěkej :)
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace