o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Prohlášení TS k událostem uplynulých týdnů

z domova sobota, 18.10.2014 - přejít do komentářů
V poslední době cítíme napětí mezi fanoušky Slavie a také na ose fanoušci – klub
/titleImg/prohlaseni-ts-k-udalostem-uplynulych-tydnu/1/6456.jpg?width=570

V poslední době cítíme určité napětí mezi fanoušky Slavie a také na ose fanoušci – vedení klubu.

Ke konkrétním situacím jsme se vyjádřili v jednotlivých článcích k zápasům, případně v příspěvcích na FB TS portálu. O našich postojích a názorech také hovoříme s vedením klubu na pravidelných vzájemných schůzkách. I přesto máme potřebu se veřejně vyjádřit i teď.

Pro začátek je dobré si říci, co vlastně Tribuna Sever je. Snažíme se být sdružením aktivních fanoušků, kotelníku, vlajkonošů a vůbec příznivců Slavie. Kotel je živé uskupení, ve kterém jsou zastoupeny všechny možné profese. Věkové rozpětí je od malých dětí až po fanoušky v důchodovém věku. Jsou mezi námi dobře placení vysokoškolsky vzdělaní lidé a stejně tak nevzdělaní a nezaměstnaní. Snažíme se v tom navzájem nerozlišovat, protože jsme všichni fanoušci Slavie Praha. Zároveň vše děláme ve svém volném čase. Samozřejmě každý z jiného důvodu. Někdo má fanouškovství jako relax, kdy může jednou za týden úplně vypnout a přestat myslet na každodenní starosti, pro dalšího to je smysl jeho života. K fandění Slavii jsme se rozhodli dobrovolně, a i když to vždy není úplně jednoduché, za klubem stojíme i ve špatných dobách. Pokud bychom sledovali jen sportovní stránku věci, tak zřejmě Slavii vůbec nefandíme. Slavia je pro nás tak trochu více než jen sportovní klub. Naším cílem je zejména hlasová podpora hráčů na hřišti, ale také prezentace fanoušků a celého klubu prostřednictvím dalších forem. Ať už se jedná o choreografie, samolepky, graffiti, suvenýry a jiné propagace v tištených i internetových formách. Protože ctíme historii klubu a hlavně historii fanouškovské kultury, rozhodli jsme před časem vstoupit do nejstaršího fanouškovského sdružení u nás – Odboru přátel. Na venkovní utkání pořádáme autobusové nebo vlakové výjezdy a jsme všude. Nejen v Edenu, ale i na všech stadionech hrdě neseme červenobílý prapor Slavie. Naším cílem není poškozovat hodnoty Slavie!

Uvědomujeme si, že jako Tribuna Sever neseme část viny za vzniklou situaci. Především házení pyrotechniky a různých předmětů na hrací plochu, zejména při domácím zápase s Brnem, bylo naprosto zbytečné a v celkovém kontextu poškodilo Slavii i nás fanoušky. Na druhou stranu léta bojujeme za legalizaci pyrotechniky a za tím si i nadále stojíme. Pyrotechnika patří na tribuny, nikoliv na hřiště. Je důležité si ale uvědomit pár dalších věcí. Nejsme placení zaměstnanci klubu a nejsme pořadatelská služba. I přesto se snažíme na lidi v kotli pozitivně působit a předejít problémům. Bohužel ne vždy to lze. Nemůžeme ručit za x stovek, tisíců lidí na tribuně.

Jistě jste zaznamenali, že pro příští domácí zápas s Jablonec bude disciplinární komisí FAČR uzavřena severní tribuna. Vedení Slavie zareagovalo otevřením jižní tribuny, zneplatněním permanentek na Sever pro tento zápas a zvýšením ceny vstupného. Jsme rádi, že nakonec zvítězil rozum a vedení klubu udělalo vstřícný krok a permanentky na severní tribunu půjdou na pokladně vyměnit za lístek na jižní tribunu.

Na závěr si dovolujeme vyzvat všechny fanoušky Slavie, abychom táhli za jeden provaz. V dnešní době zákulisních tlaků ze svazu, politické lobby a šikany ze strany státních orgánů je potřeba maximální soudržnost fanoušků.

V sobotu všichni, tentokrát, na jižní tribunu!

PS: Pokud máte zájem posunout fanouškovskou scénu, přiložit ruku k dílu, případně si jen popovídat o údalostech minulých i budoucích, můžete nás kontaktovat a nemáme problém se s kýmkoliv sejít. Ať už na tribunách nebo jinde.

zdroj: Slavia Ultras

Autor: VíťaB

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava matysek 20.10.2014, pondělí, 19:38 + 0 - 0
  furt jsem čekal co z toho článku vypadne a ono nic...vlastně poděkování vedení od Tribuny sever za to,že mohli jít za zvýšenou cenu na tribunu jih...vůbec jsem nepochopil co autor tímto článkem chtěl říct.
 • SK Slavia Praha wajt 19.10.2014, neděle, 14:37 + 1 - 0
  Tohle na supporters nepatří, budu rád, když to dáte pryč, ačkoliv nemluvím za TS a nevím, jestli jste sharovali s autorem.
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 18.10.2014, sobota, 22:59 + 2 - 0
  No nevím jestli toto patří na supporters...
 • HC Slavia Praha S Hvězdou v srdci 18.10.2014, sobota, 14:21 + 0 - 0
  Toto jsou jen začátky. Do budoucna to bude jenom horší a horší. FAČR se chová jak UEFA a myslí si, že tady bude chodit tisíce poslušných čumilů. A Chovanec na vnitru to bere jako snadné politické body.
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace