o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Pusťte fanoušky na fotbal, aneb vraťte fotbal lidu

blog fanoušků pondělí, 08.06.2020 - přejít do komentářů
Blog na aktuální téma
/titleImg/pustte-fanousky-na-fotbal-aneb-vratte-fotbal-lidu/1/9431.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Pusťte fanoušky na fotbal, aneb vraťte fotbal lidem!

S veškerým respektem a také s určitými obavami před zákeřným virem COVID-19, žádám odpovědné osoby, aby otevřely stadiony a dovolili fanouškům návrat na tribuny. Je nejvyšší čas.


Máme za sebou 4 kola, která se hrála bez diváků, respektive s minimálním počtem účastníků. Až na výjimky (jako je Příbram, České Budějovice….) nebyli na stadiony vpuštěni aktivní fanoušci a zápasy se tak hrají v tichu, bez atmosféry. Pokusy oživit fotbal ruchy z ampliónů nevycházejí, na fotbal se ani nedá koukat, bez fanoušků to nemá smysl.

Uvědomuji si nebezpečí opětovného nárůstu nemocných, ale nevěřím, že by na to mělo otevření stadionů zásadní vliv. Vždyť roušky už nejsou povinné skoro nikde, lidé se vrátili do MHD, shlukují se v parcích a na náplavkách, mohou do kina, do divadla, do velkých nákupních center, do hobby marketů, tak proč ne na fotbal?

Ze začátku bylo zajímavé sledovat, jak se k nařízení vlády postaví fanouškovské tábory. Správně se dalo tušit, že Chacharům nikdo nezabrání, aby vycestovali napříč republikou. Stejně tak se většina táborů v menším, či větším počtu vyskytuje během zápasů před branami svých stadionů. Takže se lidi stejně shlukují, akorát to není vna tribunách...Nesmyslnost tohoto nařízení byla krásně vidět během sobotního utkání v Ďolíčku. Na první zápas s Českými Budějovice, o týden dříve, dorazilo na štaflích jen pár dobrodruhů. Tuto sobotu se již chystaly plošiny a jeřáby a jen pár metrů od hřiště, za vysokou zdí to žilo, více než na stadionu. Fanoušci dělali, co mohli, jen aby dohlédli na pažit vršovického stadionu. Ano, fanoušci jsou vynalézaví. Někteří si donesli před stadiony televize, aby měli alespoň malinko přehled, další ekipa pojala zápas jako letní párty s grilovačkou…Hráči po zápasech chodí děkovat fandům k plotům, zdraví je skrz mříže. A ačkoliv se nad tím v první chvíli pousmějete, oceníte nápaditost jednotlivých táborů, nakonec vám však dojde, že je to smutné. Smutné a nedůstojné.

A to už nezmiňuji fakt, že jsou fanoušci před branami snadným terčem aktivních policejních složek, protože jsou tak nějak „mimo záznam“ a jejich nesmyslné zákroky nejsou na očích. Posvítit si na fanoušky za plotem se rozhodla také LFA, která zahájila disciplinární řízení s klubem Baník Ostrava pro použití zakázané pyrotechniky v utkání s FC Fastav Zlín. Chápete?

První utkání se odehrálo za účastni 130 osob, poté stoup povolený počet na 300 lidí během utkání. Dnes je to 500 a brzy se to číslo snad zvýší na tisícovku. To je ale pořád málo. Co kdyby se místo té tisícovky otevřely brány všem zájemcům, kteří by na vlastní nebezpečí mohli na fotbal? Za dodržování bezpečnostních opatření a třeba dočasně s rozsektorováním stadionů? Myslíte, že by se něco stalo? Pokud by to nešlo, odpískejte celou sezónu, dohrajte ji bez lidí, ale vzkažte všem, že od nové sezóny 2020/2021 to rozjedeme se vším všudy a hlavně s fanoušky na tribunách.

Fotbal bez fanoušků nemá smysl!

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • SK Slavia Praha BlueFlash 09.06.2020, úterý, 16:26 + 0 - 0
  ad VLASTNÍ NEBEZPEČÍ - To je bohužel problém. Jasně, že by (asi) většina fans přijala rizika, že se tou sračkou možná nakazí. Bohužel to ale neni jen o jejich (možné) nemoci, ale o nakažení druhých. Vlastní nebezpečí by se teoreticky muselo skládat z toho, že ze stadionu hned zamířim do neplacené karantény a na jejim konci si zaplatím Covid testy. Plus povinné zdravotní připojištění, pokud bych se nakazil a měl těžký průběh, co by vyžadadoval nemocniční péči.
 • Zbrojovka Brno Cenda 09.06.2020, úterý, 14:00 + 0 - 0
  Já bych to řešil pyrem. Vůně pyra by ten virus zahnala a na stadecu by mohlo být lidí kolik by se vlezlo.
 • SK Slavia Praha Dexxer 09.06.2020, úterý, 13:39 + 0 - 0
  a nebo zatlačit na kluby, ať to prostě obejdou... rozdělit stadion do co možná nejvíce soběstačných částí/akcí (vlastní vchod,záchody a pivo) a do každé pustit to maximum.
 • Slezský FC Opava misch 08.06.2020, pondělí, 18:26 + 0 - 0
  proč by nemohlo na každé tribuně být třeba 300-500 lidí? pokud by byli navzájem oddělení, nemusel by to být problém ani pro hygieniky- ale nikoho nenapadlo o to ani požádat
 • SK Slavia Praha Karlos30 08.06.2020, pondělí, 16:13 + 0 - 0
  Google ti to přeložil správně, ale bohužel ta zpráva je z 1. března.... Situace se od té doby trošku změnila bohužel. Jinak, ale s tím co píšeš plně souhlasím. Snad se někdy dočkáme.
 • FC Baník Ostrava chachar007 08.06.2020, pondělí, 16:11 + 0 - 0
  Spíše mi přijde, že LFA má úplně na párku, že tam nejsme...žádnej tlak na vládu...myslím, že oni by byli nadšení kdyby tam vždy pustili 150 fans s bubnama a měli klid... Taky mě napadlo, jestli se někde nesejít a trošku si nezaprotestovat -- to je teď moderní :-))
 • bez klubu Nezaujatý fnda 08.06.2020, pondělí, 15:33 + 0 - 0
  Ještě nedávno bylo ve všech mediích skloňováno jaká je v Itálii oproti ČR divočina co se týče Covidu. Dle Babiše a jeho poskoků jsme jako PRVNÍ nařídili plno opatření proti šíření Covidu, hlavně jsem měli zakázáno pojídání Netopýre  Nicméně v otevření bran na stadión bude asi jako poslední…. Kdežto v Itálii: Dle skysport.it se pohárové utkání mezi Juventusem a AC Milán bude hrát „před plným stadionem“. ( níže link ) Pokud mi to google překladač dobře přeložil, tak se omezení týká pouze na obyvatele (Lombardie, Veneto, Emilia-Romagna, provincie Savona a Pesaro-Urbino), kteří nemohou vycestovat. Pro obyvatele Turína jsou ale brány stadionu otevřeny. https://sport.sky.it/calcio/coppa-italia/2020/03/01/coronavirus-juventus-milan-porte-aperte-limitazioni
clbannerVidea

DERBY: Spartak Trnava - Slovan Bratislava 18.9.2022


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...


Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Ševci ve svém sektoru šikano... 21.02.2023

Ševci ve svém sektoru šikano...


Chachaři zkolaudovali hostuj... 09.03.2023

Chachaři zkolaudovali hostuj...


Vyprodaný sektor a neutichaj... 21.02.2023

Vyprodaný sektor a neutichaj...

Komentáře
10.03.2023, pátek, 20:13 -
Ot: Chystá se někdo do Batumi ...
26.02.2023, neděle, 22:37 -
Ty sjednocené šály Baníku vypa...
24.01.2023, úterý, 05:54 -
A hrdinove ze sravyje s podpor...
23.11.2022, středa, 18:58 -
Pekny Hlucin...na takovou vesn...
12.11.2022, sobota, 21:17 -
Fafrnek: ty máš z té Slavie mi...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace