o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Rozhovor s fanouškem Pardubic

rozhovory úterý, 22.10.2019 - přejít do komentářů
Jaká je aktuální situace ve fotbalových Pardubicích?
/titleImg/rozhovor-s-fanouskem-pardubic/1/9119.jpg?width=570

V poslední době o sobě dávají vědět fanoušci Pardubic, odkud zní volání a hlasy po novém stadionu. Situace se již přesunula ze sportovní do politické roviny. Rozhodli jsme se proto dát prostor aktivním fanouškům Pardubic, aby nám situaci trošku přiblížili a vysvětlili.


1. Na úvod rozhovoru ještě poprosíme o upřesnění a informaci. Kdo vlastně jsi, jaká je tvá pozice mezi fanoušky Pardubic a za koho budeš hovořit?
Zdravím všechny čtenáře tohoto webu. Moje přezdívka je Sajfi a jsem dlouholetý fanoušek a přední člen skupiny ULTRAS PARDUBICE.

2. Už je to několik let, co jsme spolu vedli rozhovor pro web supporters.cz. Jaká je aktuální situace ve vašem táboře?
V našem táboře se toho změnilo hodně. V roce 2012 se dělal rozhovor k příležitosti postupu do 2.ligy a tady byl jen takový FANKLUB . Již sedmou sezónu funguje skupina UP, která je absolutně nezávislá na klubu. Snažíme se postupně na všem pracovat, poslední roky máme naštěstí vzestupnou tendenci a chodí více lidí. Bohužel nemáme stálé počty a pohybuje se to od 30 do 80. Na tak velké město je to bída, ale na druhou stranu si musíme říct fakt, že jsme město hokejové a nikdy zde nebyl žádný velký fotbal. V Česku se chodí prostě na úspěch a začínáme to momentálně pociťovat.
Výjezdy jsou bohužel naší velkou slabinou. Předminulou sezónu jsme měli jen jednu nulu a celkově slušné počty. Bohužel šest let ve druhé lize se podepsalo na nás všech a výjezdy jako Sokolov, Vanďák apod. nejsou úplně lákavé. Pražské a blízké výjezdy bereme jako povinnost. Ale každý rok vybereme jeden, nebo dva delší výjezdy, kam vypravujeme plné busy.

3. Je na za námi/vámi východočeské derby s Hradcem, jaké bylo to letošní?
Na poslední venkovní utkání dorazila celkem dobrá banda a tak jsem letos doufal, že nás k sousedům dorazí více, než roky předchozí. Bohužel nám ublížilo počasí a fakt, že se ten víkend jezdila Zlatá přilba. I tak si do sektoru hostí našlo cestu přes 80 lidí. Na zápase máme připravenou plachtu, která byla bohužel špatně vytažená a výsledný efekt nebyl úplně dobrý – ponaučení pro příště. Jelikož nám hráči jako každý rok nepomáhají, musíme si zábavu hledat mezi sebou. Zapalujeme choreo a přikládáme celý druhý poločas do ohně.

4. Pardubice jsou po 11 odehraných kolech na čele tabulky. Sice je před Vámi ještě dlouhá cesta, ale je město, klub, vedení, fanoušci nakloněni postupu do první ligy? Problémem se zdá býti stadion…
My si toho momentálního umístění užíváme a snažíme se z toho čerpat maximum. Konečně máme každý zápas plné tribuny a do kotle chodí slušná banda. Ale jsme nohama na zemi, není kam postoupit. Klub už delší dobu hlásá, že je finančně připraven na postup, jenže bez stadionu to nemá cenu. Takže cílem je momentálně jen baráž. Klub jako takový se celkově připravuje na tu první ligu. Stačí se podávat na sociální sítě, webové stránky, vlastní klubový pořad LIBERO, nebo fanouškovské PODCASTY, které máme jako jediný ve druhé lize. Po téhle stránce bychom se zařadili mezi top týmy v první lize.

Problém se stadionem je tu už 15 let, kdy se prodala licence do SOKOLOVA. Jenže od roku 2005 se na stadion ani nesáhlo a hrajeme v provizorním areálu. V roce 2016 se odhlasovala rekonstrukce stadionu, udělal se za několik milionů projekt. Mezi tím se po volbách změnila struktura zastupitelstva a nynějším radním se nelíbí cena projektu, takže je vše pozastavené. O stadionu bohužel rozhodují vlivní lidé z hokeje, kteří se bojí velké konkurence. Podle mě nikomu nevadí cena projektu a jsou za tím jiné politické války.

5. Co s tímto vy, jakožto fanoušci, máte v plánu dělat? Co se chystá?
Řekl bych, že celá situace je už docela dost vyhrocená. Každý fanoušek se bojí o budoucnosti našeho klubu. Snažíme se roznášet letáky proti ODS (netaháme politiku na tribuny, ale momentálně proti ní bojujeme společně na všech frontách) Máme v pronájmu plochy na billboardy a hodně cílíme na internetové útoky, které v dnešní době fungují. Také se účastníme zastupitelstva, kde dáme jasně najevo, že tu jsme i my, fotbalisté! Pokud se nic nezmění, bude naplánovaná jedna velká akce, ale zatím nechceme nic zveřejňovat. Pozvánku obdržíte týden předem a třeba nás čtenáři přijdou podpořit!

6. Zmínil jsi hokej. Pardubicím se v posledních letech v hokeji příliš nedaří, co za tím stojí? A vy navštěvujete i hokejové zápasy?
Úplně do hokejového prostředí nevidím, ale dle mého názoru na tom má velký vliv majitel a celková struktura managementu HC. Profesionální klub nemůže zkrátka vlastnit město! Pokud na to klub neměl finančně a sportovně, tak nemá co dělat v nejvyšší soutěži. Na druhou stranu, kdyby se momentálně hokeji dařilo, tak neřešíme stadion, protože by nikdo nic nenamítal. Jde především o peníze, které se momentálně strkají do hokeje, aby se klub stabilizoval. Takhle podle mě nemůže fungovat profesionální klub. Rád bych se na hokej zašel podívat, ale nehodlám podporovat prohnilý klub! Takže já osobně nechodím a kluci jdou párkrát za sezónu na sezení a na Jágra :D

7. Další věcí, o které jsi hovořil jsoupodcasty. S těmi se v poslední době roztrhl pytel, ale je pravda, že v druhé lize jste jediní. Kolik už dílů vyšlo a jaké máte s podcasty plány do budoucna?
Když jsme se rozhodli jít do tvorby PODCASTU, tak jsme byli trochu skeptický. Neměli jsme žádnou zkušenost s mikrofonem a báli se odezvy. Aktuálně máme čtyři díly a troufám si říct, že to lidi baví! Posluchači nás najdou na YT, Soundcloundu, Spotify. Určitě nedosahujeme sledovanosti jako Slavia, Sparta, ale těch 600 posluchačů každý díl máme, což je podle mě fajn. Podcast je opravdu specifická věc, ve které se posluchač dozví spousty zajímavých věcí, které se třeba ani nikde nedočte. V Anglii má téměř každý klub svoje PODCASTY. Je škoda, že u nás to má jen pár klubů a jsem rád, že i my se zařadíme mezi velké kluby! Snažíme se do každého dílu vzít známé tváře, které vždy přilákají nové tváře. Chceme se nadále zlepšovat a získávat nové posluchače, nějaké velké cíle si zatím nedáváme. Uvidíme po padesátém díle. Pokud si chcete poslechnout naše díly najdete je pod názvem: HOVORY Z VINICE!

8. Co projekt Vlajkonoši? Je to pro Váš tábor téma?
Vlajkonoše sledujeme a účastnili jsme se dokonce nějakých zápasů. Do Polska jsme vyrazili ve dvou autech a všichni byli nadšení! Projekt má velký potenciál, snad si někdy zafandíme na novém stadionu v Pardubicích.

9. Jako vždy na závěr dáváme prostor pro jakékoliv vyjádření či vzkaz čtenářům…
Jelikož jsem z malého klubu, tak bych chtěl vzkázat, abyste podporovali svoje místní kluby, které to opravdu potřebují. Nestyďte se za počty, důležitá je mentalita a dobrá parta! Lidi dokážou psát HATE i na velké kluby v ČR, tak na všechny serte!


 

Autor: DD

z domovarozhovory

FK Pardubice

clbannerVidea

Atmosféra při zápase mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ... 06.03.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Na fotbale v ...


BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n... 15.02.2024

BLOG FANOUŠKŮ: Za kulturou n...


BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Mladí Chachaři poprvé na výj... 20.03.2024

Mladí Chachaři poprvé na výj...


Za Opavu! Klenot Česka v srd... 05.04.2024

Za Opavu! Klenot Česka v srd...


FAMÓZNÍ PŘEDSTAVENÍ! Tribuna... 08.04.2024

FAMÓZNÍ PŘEDSTAVENÍ! Tribuna...

clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace