o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Rozhovor s fanouškem Polonie Varšava

exkluzivně úterý, 17.01.2012 15:50 - přejít do komentářů
Rozhovor s fanouškem Polonie Varšava
images/clanky/rozhovor-s-fanouskem-polonie-varsava-3820.jpg

Dnes vám přinášíme exkluzivní rozhovor s fanouškem Polonie Varšava.

Můžeš se nám představit?
Jmenuju se Emil. Jsem fanoušek Polonie Warszawa. S tímto klubem jsem spjatý od roku 1998, kdy jsem za něj začal hrát fotbal. Později se moje láska přenášela víc a víc na tribuny stadionu na ulici Konwiktorské 6, začínaje od tribuny hlavní a "Kamiennou" (tribuna, kde je kotel KSP pozn. překladatele) konče.

Jsi v nějaké ultras skupině? 
K dnešnímu dni nejsem členem žádné skupiny ultras na K6. Pouze tvořím se svýma kámošema sídlištní sekci kibiců Polonie a soustředím se tedy hlavně na jejím fungování. Skupina to není nijak početná, počet však záměrně neuvedu - nepřítel nikdy nespí ;-)

Kdo jsou vaši nepřátelé a přátelé?
Nepřítel je jenom jeden - Legia Warszawa, jeden z lépe fungujících fanouškovských táborů v celém Polsku.
Naopak přátele máme na trinunách Sandecje Nowy Sącz a Cracovie Kraków.

Jaký je politický názor fanoušků Polonie?
Tu speciálně neřešíme - ale všichni milujeme svou zemi a svůj klub.

Jak vznikla Vaše družba s Realem Zaragoza a funguje ještě?
Před nějakým časem jsme navázali kontakt s jednou dobře fungující skupinou působící při Realu Zaragosa - Ligallo Fondo Norte. Fanatici ze Španělska nás několikrát navštívili, jak můžete vidět na fotkách.


Jaké choreografie vaše skupina normálně dělá, ukážeš nám pár fotek?

Jak vše organizujete? Chorály, výjezdy, chorea atd.?
Za choreo je zodpovědná jedna skupina a výjezdy organizuje druhá. Osvědčilo se nám to.
Od roku 2004 funguje na Polonii oficiální skupina - ULTRAS ENIGMA, která dodává šmrnc naší tribuně.
Co se týče chorálů, jsme velice otevření - na webu máme pro tohle vytvořené speciální forum, kde de facto každý může přijít s nápadem. Pokud to má hlavu a patu - klidně to na zápase vyzkoušíme... Aktivitě se meze nekladou a 2000 lidí je víc, než jeden!

Kvůli svému fanouškovskému přesvědčení jsi byl pobodaný, je to pravda? Co nám k tomu můžeš říct bližšího?
Nechtěl bych zacházet do nějakých detailů, jelikož Policie v tuto chvíli působí opravdu velice aktivně před EURO 2012. Nakonec každý ví, kdo stál za pobodáním 2 polonistů na Marši Nezávislosti 2010....

Můžeš nám říct něco o ultras v Polsku? Kdo je podle tebe nejlepší po ultras stránce a kdo po hooligans stránce?
Líbí se mi styl Lechu Poznań. Samozřejmě do té doby, dokud nezačal konflikt mezi nimi a klubem. Jezdili za svým klubem po celé Evropě v imponujících počtech, kde předváděli skvělý doping a dělali tak jméno celé polské fanouškovské scéně. Co se týče chuligánky... těžko říct, protože špička je široká, ale jsou tam už delší dobu ty stejné firmy - Lech Poznań, Cracovia Kraków, Wisła Kraków, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Widzew Łódź či Ruch Chorzów.

Jak to v Polsku vypadá v nižších soutěžích? kolik chodí diváků a jsou fanoušci aktivní co se týče Ultras?
Záleží na regionu... Ale i v nižších ligách se toho spousta děje! Podívejme se na derby Rzeszowa, Tarnowa, Przemyślu nebo Dębicy. I v nižších ligách je několik zajímavých a kvalitních ekip. Takže i níže to určitě žije!

Podle toho co si kolikrát přečteme v médiích to vypadá, že fotbalový fanoušek v Polsku je jednou nohou na hřbitově, ale na druhou stranu je možné v ochozech vidět tisíce dětí. To se rodiče nebojí o jejich bezpečnost? Nebo kde je vlastně pravda? 
Zdá se mi, že se scéna v Polsku výrazně změnila. Dříve prakticky při každém zápase se čekal nějaký bordel, bitka, nebo aspoň vylomený plot... Teď je všechno jinak. Kromě finále poháru v Bydgoszczi, o kterém bylo hlasitě se nic většího na stadionech nedělo. Je hromada monitoringu, odposlechů a jiných zajímavých vynálezů, které jakékoli atrakce tohoto typu značně eliminují.

Jestli jde o ty děti, tak máte pravdu - je to teď v Polsku velice populární přitahovat na stadiony celé školy.
U nás na Polonii funguje tvz. AKCE KIBIC.

Děti z různých škol přichází na hlavní tribunu, kde je o ně postaráno. Největším úspěch sklidil zápas s Lechem minulou sezónu, na který přišlo 2200 dětí nejen z Warszawy, ale i celého vojevodství!

Polsko se před Mistrovstvím Evropy potýká s represemi od policie a vlády. Myslíš, že je to jen kvůli Euru, po kterém bude klid, nebo se to již nikdy nevrátí do starých kolejí?
V současnosti opravdu trvá zarytý boj Policie a Vlády proti fotbalovým fanouškům. Mimo jiné to postihlo i naší bandu a pár z nás se na pár měsíců muselo spokojit s pohledem na svět z druhé strany mříží...Chci věřit, že se vše po EURO uklidní a vše se vrátí do starých, dobrých kolejí... Ale kdo ví, čas ukáže, kdo měl pravdu.

Myslíš si, že Euro proběhne v Polsku bez problémů?
Myslím si, že to bude v ulicích hooooooooooooodně zajímavé! :-)

Co víš o české scéně? Jak je v Polsku vnímána?
Můžu se vyjádřit pouze k tomu, co vím na tohle téma... Přiznám, že českou scénu nějak bedlivě nesleduji, ale v paměti mi utkvělo pár solidních ekip, které se dobře prezentují delší dobu a o kterých je i v Polsku slyšet.

Teď jde hlavně o Baník Ostrava, či Slavii Praha a ze Slovenska především Spartak Trnava, která je pro mě opravdovým fenoménem, vzhledem k tomu, v jak malém městě žijí. Viděl jsem několik jejich prezentací a videí a můžu říct, že ve mě zanechali hluboký dojem. Viděl jsem i pár videí z hokeje - jak se ten klub jmenoval Havizov? Taky velmi dobrý support a chorea.

Byl jsi někdy v České republice nebo na Slovensku na fotbale?
Bohužel ne, ale chystám se navštívit stadion v Trnavě. To co předvádějí chci zažít na vlastní kůži!

Chtěl by jsi závěrem něco vzkázat fanouškům?
Chtěl bych srdečně pozdravit všechny aktivní fanoušky v Čechách a na Slovensku a to jak fotbalové, tak i hokejové.

Dělejte to, co Vás baví a nedejte se ovlivnit prolhanými médii! AGAINST MODERN FOOTBALL!

Díky za rozhovor.

Máte vlastní zajímavou reportáž, pokud ano tak nás neváhejte kontaktovat na mail: info@supporters.cz

Autor: redakce

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Spartak Trnava mascoo 28.05.2013, úterý, 04:35 + 0 - 0
  tommyfcb , keby že hrá fcst českú ligu by si videl že by sme mali väčšie návštevy , určite by ludí prilákalo na štadion zápas zo spartou , slaviou , brnom , plznu , bohemnku , sigmu a samozrejme baníkom než zápas s bystricu , prešovom , košicama alebo ružomberkom , to musíš aj sám uznat , na sk je lákave pre tt fans jedine slovan . už ani žilina ich tak neláka , a ostatné je nič , ešte do senice sa dá čakat návšteva ale to len kvoli tomu že je to za kopcom
 • FC Spartak Trnava wiko 25.01.2012, středa, 18:08 + 0 - 0
  najlepšie kluby v ČR : Banik,Slavia,Sparta .... ostatok je kvalitny ale nemaju na tu špicku :)
 • 1.FC Slovácko FanaticBoy 19.01.2012, čtvrtek, 23:42 + 0 - 0
  * ..To máš 700
 • 1.FC Slovácko FanaticBoy 19.01.2012, čtvrtek, 23:41 + 0 - 0
  Casual: Jestli 400 směšná cena, to nevím, ale řekl bych, že směšné je 200 a míň ... Jasné, je tam aj cesta zpátky, ale musíš taky brat, že za Slováckem jezdí fans z celého regionu a taky když jede občas bus jen z UH, že taky musíš další cca 300 vyfasovat za taxik nebo pro známého, který pro tebe dojede do teho Hradišťa. To máš 600, nějaké to alko 200 , vstup 150 a hned máš litr v řiti........ACS: A kdo byl "doma" minulů sezónu na Letné při zápase ACS-FCS? Tam jste dostali na frak ;) 5x jsem tuším slyšel Sparta a to byl konec.
 • AC Sparta Praha ACS 19.01.2012, čtvrtek, 16:33 + 0 - 0
  Babu: slavii jsem říkal že ne v té souvislosti, že společně s Bohemkou vládnou Praze, což je blbost. Špička podle mě (pouze můj subjektivní názor) je Sparta, slavia, Bohemians, Baník. tzv. druhá vlna Liberec, Slovácko, možná Hradec, a možná Olomouc. A na úplném konci jsou podle mě Boleslav, Příbram, Jablonec, Teplice, Dukla, Žižkov. Zbytek je třetí kategorie
 • 1.FC Slovácko Babu 18.01.2012, středa, 23:17 + 0 - 0
  ACS: a co je teda ta tvoje špička? Sparta (co jiného od vás čekat), Slavia ste říkali, že ne, Bohemka že jo (O RLY? Bohemka letos?), Baník je kde? Doma zlé, venku dobré. To, že ty sleduješ jenom sparut, neznamená, že sme se nikde nepředvedli. Otevři si jakékoliv médium a řeší se jen Sparta a Praha. Na čt: čecháčská skupina Tipsport ligy.. bože koho zajímá zápas Jablonec Žižkov? Koho zajímá, že Kweuke uběhl o kilák míň? To je všechno dané aj takovouto prezentací, a té se nám nikdy nedostalo a nedostane ;-) a porovnávat počty je nejvíc sranda..naše nejbližší výjezdy sou Sigma, Baník a 5x Praha, přitom to tam máme víc jak 300km, vy přijedete metříčkem, ale u nás prý nic takého nemáme :( :)) příspěvek nepatřil jen tobě samozřejmě, spíš obecně se vyjadřuju.. Casual: návštěvy sou hodně dobré furt na nás, si myslím. Vlakem sme jeli dvakrát do olomouce jen v hojném počtu (plus pochod), ale jinak jsou naše výjezdové počty dost směšné oproti těm cenám, k tomu se nedá nic namítat ;)
 • AC Sparta Praha HON 18.01.2012, středa, 17:25 + 0 - 0
  ACS: To je pravda, ze ta Plzen neni zadnej zazrak, ale i tak za to muze byt ceska scena rada. Protoze furt jsou na tom az skvele, kdyz porovnas dva roky zpatky, kdyz hrali o titul Jablonec a Teplice.. TO byla teprv tragedie.
 • FC Baník Ostrava Casual88 18.01.2012, středa, 17:21 + 0 - 0
  elucky: Uvidíme jak to bude se slováckem za pár let furt je u vás euforie z návratu do ligy a doma už ty návštěvy taky nemáte bůhví jaké. Díval jsem se na zápas s Boleslaví a to byl stadion prázdný. Fandění dobré, ale taky vám ty návštěvy pěkně klesly. Navíc jezdíte za směšné prachy. Vlakem jste snad v životě nikam nejeli.
 • AC Sparta Praha ACS 18.01.2012, středa, 17:15 + 0 - 0
  eLucky: Nejde o to, že by "nějaké Slovácko mohlo něco dokázat". Podle mě jste v čechách dost značný nadprůměr. Ovšem ke špičce se řadit nemůžete. A ještě bych chtěl říct, jak tu někdo psal něco v tom smyslu že nejlepší fans jsou tak kde se daří, tak to absolutně není žádná pravda. Krásný a čerstvý příklad je v Plzni. Jejich fandění rozhodně nedosahuje vysokých kvalit...
 • 1.FC Slovácko eLucky 18.01.2012, středa, 17:08 + 0 - 0
  to ACS: tak to trosku sleduj... letos se nam v pomerne malem poctu, priblize 100 ks, povedlo ovladnout bazaly. Samozrejme v momente, kdy chtel kotel Baniku, tak nas prerval a my sme mohli odpocivat, protoze s tim bojovat nejde, ale tentokrat to bylo na Banik hodne malo za zapas a celkove sme z tohoto zapasu vysly jako vitezove. Samo ze je to vyrazne dano celkovou situaci Baniku, nicmene Banik ma porad velkou silu. Ale to, ze nikdo nikdy neuzna, ze by NEAKE Slovacko mohlo nekdy nekde neco dokazat uz sme si pred casem zvykli, takze ani nepocitam s tim, ze by se tu nasel objektivne nahlizejici jedinec, cest vyjimkam;)
 • AC Sparta Praha ACS 18.01.2012, středa, 16:49 + 0 - 0
  Co že se tu vlastně řeší? Přirovnávat někoho k Příbramským Ultras, kteří vlastně neexistují a Boleslav přefandit není vůbec žádný umění. Do Boleslavi se jezdí na výlet, nebo na návštěvu a přefandí je v klidu půlka druhý ligy. Jinak si myslím, že opravdu dobrý měřítko jsou utkání venku. Bohemka přijede k nám a bourá Letnou, Sparta přijede do edenu a i přes velmi trapnou akustiku to bourá. Ale že by někde válcovalo Slovácko????
 • 1.FC Slovácko eLucky 18.01.2012, středa, 16:29 + 0 - 0
  to Letenskej: neposuzuje se podle moznosti a predpokladu, jen tu padla zminka o tom, ze Sparta je top ve vsem... skoro jakoby byla ve vsem v CR Sparta a pak dlouho nikdo... tak to neni. Kazdy at si udela svuj obrazek o stavu ceskych ultras a fans taboru, ja si myslim, ze predevsim je tak tristni, ze je blbost se hadat, kdo je vlastne nejlepsi:D autor zmineneho clanku se asi radne ozral, protoze argumentuje zaplnenosti stadionu, ktera pro Usti vyznela stejne zalostne jako pro ostatni, akorat autor opomnel to, ze Usti nehralo v Usti, ale v teplakove, kde je kapacita skoro 4x vyssi, cimz dal totalne na frak svoji zevrubne analyze.
 • Zbrojovka Brno Zbrojovák1913 18.01.2012, středa, 15:27 + 0 - 0
  Nějak se vám tady ta diskuze k Polonii zvrhla :-D
 • AC Sparta Praha Letenskej 18.01.2012, středa, 15:22 + 0 - 0
  Jasný, takže úroveň fanoušků se posuzuje podle možností a předpokladů. Tím pádem Baník Sokolov je absolutní absolutní špička v ČR, jelikož předpoklady nemá žádné, možnosti minimální, ale i přesto se dokázali v Boleslavi a na dalších zápasech slušně prezentovat. Ještě byste mohli udělat nějaký tabulky a statistiky k jednotlivým krajům a městům. Zahrnout do nich současnou ekonomickou situaci, nezaměstnanost, věkový průměr a rodinný stav a pomocí toho vypočítat "koeficienty ultras kvality" pro jednotlivé kluby. Vyšla by z toho stejná stupidita jako článek, podle kterého TOP fanoušky má Ústí nad Labem (http://www.sportbiz.cz/2011/02/nejlepsi-sportovni-fanousci-jsou-v-mlade-boleslavi/) Takže nemelte hlouposti a posuzujte jednotlivé tábory podle toho, jak se skutečně prezentují a ne podle toho, jak se prezentovat můžou. Snad jsem to řekl jasně.
 • 1.FC Slovácko eLucky 18.01.2012, středa, 14:51 + 0 - 0
  to HON: tak fandit Sparte je a bude asi moda vlastne furt:D Fandi se uspechu;):D Proto pred 15 lety bylo plno v Pribrami, jenze tam chodilo plno cumilu, ale nevykrystalizovali zadni zaniceni fanousci, kdezto u nas byly top vysledky pred 7 lety, pak prisli kaprici a... pak uz to slo pomalu, ale jiste jenom dolu, ale narozdil od Pribrami u nas lidi na stadione ostali, prumerna navsteva klesla minimalne, pocty v kotli se takrka nezmenily, support sel spis nahoru. No a po zachrane klubu slo pak vsecko porad enom nahoru... Posledni dobou nastala stagnace. Je pravda, ze na nasem kotli je videt, ze je, spis byla, moda fandit Slovacku, ale bohuzel to su ve velke vetsine lidi, kteri na uroven kotlu nemaju takrka zadny vyznam a casem odpadnu. Osobne si myslim, ze my sme dosahli uz, bohuzel, sveho stropu. Ale taky si myslim, ze se nam nestane to, ze by atmosfera a pocty u nas vyrazneji klesali. Autobus na vyjezd dame skoro vzdycky a u domacich zapasu to dycky ide. Nicmene kdyby to bylo lepsi, tak bych sa nezlobil:)
 • 1.FK Příbram Příbramák12 18.01.2012, středa, 14:42 + 0 - 0
  Atmosféra v Příbrami je Srovnatelná jak na Slovácku. Bohužel jenom o poločase... Ale jednou příjde den, kdy všem ukážem :-)
 • AC Sparta Praha HON 18.01.2012, středa, 14:37 + 0 - 0
  Jo, vzdyt to rikam, ze Sparta ma doma ted na domacich zapasech krizi, absence leadera, mensi neshody prameni v tohle. Ale to je presne pohled vasich "ultras mozku". Mentilita ultras se neposuzuje jen podle toho, kdo vydrzi dyl 3 krat prekopirovnaej choral zpivat, ale taky jina prezentace. A to treba vlajky, nalepky, hadry, akce, grafity, pyro a to je TO! v cem Sparta relativne slusne dominuje! Nerikam, jaky to je na Sparte skvely, samozrejme potencial je zdaleka vetsi a treba se to casem zlepsi, jen mi neprijde na miste, aby se na nasi hubeny scene vynechavala! Jasne, slovacko je na tom na svy pomery dobre, ale proc? Pred 15 lety bylo narvano a fandilo se i v ty Pribrami. Pred 5 lety mela furt narvano Bohemka, pritom pred 10 lety tam nikdo nechodil, Slavia po novym stadionu a titulu nastartovala taky "neco, co uz nejak vypadalo", Sparta pred par lety taky uplne jinde, proste je to ted moda zrovna fandit treba SLovacku. Az za 10 let budete moc rikat, jak na tom vlastne jste. U nas je to vesmes modni zalezitost.
 • 1.FC Slovácko eLucky 18.01.2012, středa, 14:26 + 0 - 0
  Navic mi to neda nezminit se o tom, ze Slovacko, na svuj fanouskovsky svuj potencial, ktery je srovnatelny s Pribramu (brano podle spadove oblasti fanousku), dosahuje pomerove velmi dobrych poctu jak venku, tak doma. Tak trochu reality a ocas mezi nohy Spartanku;)
 • 1.FC Slovácko eLucky 18.01.2012, středa, 14:24 + 0 - 0
  to HON: Sparta by mela s prehledem vladnout na hristi i v hledisti, vzhledem ke svym moznostem a predpokladum, namisto toho dostava na frak na hristi aj v hledisti od kdekoho. To ze prijedete vsude v dobrem poctu je z velke vetsiny vlivem toho, ze Sparticce fandi kdejake tele po republice, takze kdyz hraje Sparta nekde venku, tak do jejiho kotle prijde kotel lidi, kteri umi tak akorat SPARTA - tlesk - tlesk - SPARTA... taky pak ten support podle toho vypada, takze ohanet se tu necim takovym pri moznostech Sparty... spis byste se meli stydet, ze vas jezdi tak malo, nez sa tu chlubit. Spis si zaslouzi respekt za vernost fanousci Baniku, kteri jezdi ven at uz se dari, nebo ne. To jim mozu absolutne vsechny kluby v Cesku zavidet! Vsichni ostatni fandi podle dari sa/nedari sa...
 • SK Sigma Olomouc Sigma1919 18.01.2012, středa, 14:23 + 0 - 0
  Sparta má počty, ale otřesný (trapný) support. Na to že každý rok hrajete i titul, tak nic moc...
 • AC Sparta Praha HON 18.01.2012, středa, 14:04 + 0 - 0
  Kumbi: Ty budes dobrej prizrak, kdyz davas prednost ruznym Slovackum pred Spartou, ktera mela nejlepsi vyjezdovy pocty podzimu. Bonzacko snad ani vyjezdy pomalu nema? Pocty do 100 lidi se ani nepisou. To samy bohemka, ta uz taky neni co byvala, a Slavia ted pochopitelne taky ne, ale tam se nikdo nemuze moc divit. To, ze na domacich zapasech to Sparte ted v ultras produkci skripe, neznamena, ze je lepsi kdejakej most. Co udelala Bohemka, SLavia, SLovacko na podzim tak prevratnyho?
 • FK Baník Most Kumbi1909 18.01.2012, středa, 12:41 + 0 - 0
  V Polsku v poslední době aktivita ultras šla hodně nahoru a dá se říct že patří k tomu nejlepšímu v Evropě a my v česku se máme co učit od poláků ... jinak když se tu řeší špička v ČR tak myslím, že je to Slavia, Ostrava, Slovácko a Bohemka možná na výjezdech, nebo při zápasech v ďolíčku
 • bez klubu Oveckhin8 18.01.2012, středa, 12:23 + 0 - 0
  trevor20: Vím moc dobře, co je Havířov zač. Hrají tu samou soutěž, co můj oblíbený tým, konkrétněji zmiňovat nebudu ;-)
 • 1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari 18.01.2012, středa, 03:11 + 0 - 0
  sorry za preklepy
 • 1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari 18.01.2012, středa, 03:10 + 0 - 0
  at chces nebo ne, Slavia je s Banikem jsou spicka i pres jejich problemy a Bohemka jako "ten treti" v Praze mau me jen respekt ;)
 • AC Sparta Praha Letenskej 17.01.2012, úterý, 23:09 + 0 - 0
  kozelzostravy: tak s tou Slavií a Bohemkou si děláš kozy, doufám.
 • AC Sparta Praha ACS 17.01.2012, úterý, 22:55 + 0 - 0
  ten chachar: a) psal jsem to úmyslně. b) bohemáky stále beru jako nejlepší fanoušky v lize (podle toho co vim co uměj). c) sks? Chachachacha :D:D:D
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 17.01.2012, úterý, 22:13 + 0 - 0
  Nejvíc mě dostal ten Sparťan. Prý podívat se do horních pater. Tady nejde o umístění, ale o fans a jak všichni víme, tak v Praze panuje SKS a Bohemka.
 • FC Spartak Trnava wiko 17.01.2012, úterý, 21:02 + 0 - 0
  :)je to len dobre ze sa SR a CR kluby pomaly zviditelnuju :) a to je jedno jaky klub to je ........ Lech aj mne je sympaticky z polska ...... kludne nech dojde do TT bude u nás vytany :) Spartak a Banik družba skončila no priatelstvo ostava :)
 • HC Orli Znojmo Gerni 17.01.2012, úterý, 20:17 + 0 - 0
  S Kometou dětě do prdele !!! a když srovnam kometu z Haviřovem tak jednoznačně vede Haviřov, když hrala kometa 2. ligu tak tam chodilo 700 lidi a atmosfera žadna..Kdyby byl Haviřov v EHL tak strči kometu do kapsi!!!!
 • bez klubu RNA 17.01.2012, úterý, 18:49 + 1 - 0
  co to melete, Slovácko nemá s Lechem nic, pouze tam já osobně jezdím na fotbal, jelikož jim fandím a fascinujeme způsob, jakým Wiara Lecha dělá veškeré své aktivity
 • FC Baník Ostrava trevor20 17.01.2012, úterý, 18:04 + 0 - 0
  Oveckhin8: Ono Havr si zaslouží větší poctu, když si vezmeš, jak je to malé město, jakou narozdíl od Brna hrají ligu, v jakých počtech chodí doma a v jakých jezdí na výjezdy. Nemluvně o tom, jaké dělají chorea, pyro atd... X extraligových táborů by se mělo od nich učit, jak správně fandit a ne být takoví šašci, jaké jsou k vidění na drtivé většině extraligových stadionů.A u Vás by to mělo být samozřejmé. Proto je Havířov takový "unikát" ;)
 • bez klubu Wolf-ACS 17.01.2012, úterý, 17:57 + 0 - 0
  Kdo to jsou ty Slovanisti? To jsou ti bývalý interisti a petržalkysti - podle toho, kdo byl zrovna první?
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 17.01.2012, úterý, 17:45 + 0 - 0
  Slovensko je na tom ještě hůře než ČR, takže na jejich poměry je Trnava prostě super. Na druhou stranu si i jako fanoušek Baníku(bývalá družba s FCST) říkám, že to až tak extra není. Jedna věc jsou videa, druhá pak realita. Určitě jim moc přeju, fandím a rád bych si zajel na derby proti Slovanu, ale v ČR by nijak nevyčnívali
 • bez klubu Oveckhin8 17.01.2012, úterý, 17:17 + 0 - 0
  Když už zmiňuje hokejovou scénu, určitě bych neopomenul Kometu... Zřejmě neviděl videa, no.
 • AC Sparta Praha ACS 17.01.2012, úterý, 17:17 + 0 - 0
  Karlos_UB: Někdo nějakej fanoušek Slovácka vysvětloval sympatii s Lechem a odůvodňoval to tím, že mají stejné klubové barvy, a oba byly jistou dobu ve sračkách ze kterých se dokázaly dostat. Také blekotal něco o věrnosti a síle fanoušků, ale to je spíš myšleno tak, aby toho bylo co nejvíc :)
 • AC Sparta Praha ACS 17.01.2012, úterý, 17:15 + 0 - 0
  Já vím, chtěl jsem jen popíchnout pár lidí :). česká scéna je oproti polské taková žumpa, že vůbec nemá cenu to srovnávat.
 • SK Sigma Olomouc Karlos_UB 17.01.2012, úterý, 17:14 + 0 - 0
  kokos:Oni s Lechem nemají nic,jen by mu hrozně rádi lezli do zadku :) Jo a skvělej rozhovor s fanouškem klubu,jehož fanoušci dle domýšlivých Legionistů neexistují,dík za něj.
 • AC Sparta Praha Letenskej 17.01.2012, úterý, 17:13 + 0 - 0
  ACS: dojem jsme s Poznaní neudělali, to je fakt. Ale kdo by ho z ČR udělal? Doma proti 3000 Kolejorz opravdu nikdo a venku už vůbec ne. A že zná fanoušky ze středu a chvostu tabulky? Na tom mi nepřijde nic divného. Pochybuju, že sleduje výsledky klubů. Baník a Slavii zná díky jejich družbám s polskými kluby, ne díky fotbalovému postavení.
 • bez klubu kokosovyorech 17.01.2012, úterý, 17:07 + 0 - 0
  ja nevycitam len pisem ze to nie je nic vynimocne
 • FC Baník Ostrava bobis21 17.01.2012, úterý, 16:53 + 0 - 1
  kokosovyorech: Spraktak má průměrnou návštěvu letos přes 4,5 tisíc, slovan jenom 2,5 ... nevím komu fandíš ty, ale pokud slovanu, tak nemáš trnavě co vyčítat
 • AC Sparta Praha ACS 17.01.2012, úterý, 16:52 + 0 - 0
  To je dobře, že zná fanoušky horkotěžko ze středu tabulky, a jeden zachraňující se tým. :)) Mohl by se také podívat trochu do úplně jiných pater:D. Ikdyž, s Poznaní jsme tedy dojem neudělali ani doma, ani venku :((
 • bez klubu kokosovyorech 17.01.2012, úterý, 16:38 + 0 - 0
  sedlac k sedlakom sa radi ze pan rna ?:))) a co vy mate s Lechom ? ked je bomba mat priemerne navstevy 2-3000 tak ok to je fakt bomba ved to ma tvoj banik aj ked je uplne v srackach ... a to tt hra uz pomaly 40 rokov o titul
 • bez klubu RNA 17.01.2012, úterý, 16:31 + 0 - 0
  rozhodně souhlas s casual. Spartak je mně osobně na Slovensku mnohem sympatičtější než Slovan. Ale podstatné je, že Polonistovi se líbí styl Lecha, tak je to správně :-)
 • FC Baník Ostrava Casual88 17.01.2012, úterý, 16:22 + 1 - 0
  Na město, které nemá ani 70 000 obyvatel je to bomba a respekt si zaslouží.
 • bez klubu kokosovyorech 17.01.2012, úterý, 16:18 + 0 - 0
  ze spartak trnava fenomen ?cim ? ukazovanim fuckerov cez fizlov ? chodenim do sektoru hosti pre den predtym zmiznute choreo v sprievode policie ? alebo tym ze proti Lokomotivu Moskva ich je 10 000 a proti senici 1500 ?
 • bez klubu Himl Hergot 17.01.2012, úterý, 16:06 + 0 - 0
  Úplnou náhodou tam je zmínka o Havířově že :D
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Fanoušci Žižkova za plotem -... 18.11.2020, středa, 07:17

Fanoušci Žižkova za plotem -...


Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


BLOG: Pokleknout? My se nemá... 15.10.2020, čtvrtek, 19:11

BLOG: Pokleknout? My se nemá...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Fanoušci Hradce Králové svému týmu přisvítili 01.12.2020, úterý, 19:30

Fanoušci Hradce Králové svému týmu přisvítili


VIDEO: Pyromani z Brna oslavili narozeniny Komety 29.11.2020, neděle, 21:25

VIDEO: Pyromani z Brna oslavili narozeniny Komety


Na Slovácku vítězný ohňostroj Sektoru B3 29.11.2020, neděle, 13:55

Na Slovácku vítězný ohňostroj Sektoru B3

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Fanoušci Hradce Králové svému týmu přisvítili 01.12.2020, úterý, 19:30

Fanoušci Hradce Králové svému týmu přisvítili


VIDEO: Pyromani z Brna oslavili narozeniny Komety 29.11.2020, neděle, 21:25

VIDEO: Pyromani z Brna oslavili narozeniny Komety


Na Slovácku vítězný ohňostroj Sektoru B3 29.11.2020, neděle, 13:55

Na Slovácku vítězný ohňostroj Sektoru B3

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Družba FCB a GKS oslavila 24... 04.11.2020, středa, 16:40

Družba FCB a GKS oslavila 24...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...

Komentáře
včera, 00:52 - Doyle
Rst: přesně na tohle jsem kouk...
29.11.2020, neděle, 22:10 - pepky
si dokázali opět obhájit svojí...
28.11.2020, sobota, 23:05 - pepky
...veliká kapacita,jsem smutný...
28.11.2020, sobota, 21:52 - Rst
https://www.seznamzpravy.cz/cl...
26.11.2020, čtvrtek, 18:57 - Kyby
Taky jsme měl včera na krajíčk...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace