o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Rozhovor s Hrubcem - supportlídrem SFC Opava

rozhovory pátek, 06.12.2013 - přejít do komentářů
O situaci v Opavě, rivalitě s Baníkem, družbou s WKS a české fans scéně...
/titleImg/rozhovor-s-hrubcem-supportlidrem-sfc-opava/1/5553.jpg?width=570

Dnes vám přinášíme rozhovor s fanouškem, který má co říct k dění v Opavě, jenž sice momentálně hraje až 3. ligu, ale o jejich kvalitách netřeba hovořit.

Můžeš nám o sobě říct něco bližšího? Jakou funkci v kotli máš a od kolika let jsi aktivním členem. Kolik výjezdů máš za sebou? Případně kdo tě k SFC přivedl?
Jako skoro každého fanouška mě k fotbalu dovedl můj otec. Vzhledem k tomu, že otec je fanoušek jiného klubu než Opavy, tak mé první kroky za fotbalem vedly na jiný stadion než ten v Městských sadech. Co to ale bylo za klub si nechám pro sebe (nebyl to ale Baník, jak by se mohlo zdát). Cestu na opavský stadion jsem si našel sám. Svůj první zápas jsem navštívil v roce 1995, kdy jsme hráli první kolo v nejvyšší soutěži s Drnovicemi. Od následující sezony jsem už pravidelně navštěvoval zápasy v Opavě a počet vynechaných domácích zápasů by se dal spočítat na prstech dvou rukou. Zhruba od roku 2003 jsem se začal podílet i na choreografiích. Dnes je ze mě supportlídr, starám se o organizaci výjezdů, produkci nejrůznějších fanouškovských věcí a celkovou propagaci nás fanoušků. Co se týče výjezdů, tak ze začátku jsem spíše jezdil do těch bližších destinací, jako je Ostrava, Karviná, Olomouc nebo Zlín. Zhruba od roku 2003 jsem začal navštěvovat venkovní hřiště mnohem pravidelněji a od té doby mám za sebou mimo jiné šest kompletních sezon. Počet mých výjezdů se blíží pomalu ke dvěma stovkám.

Opava je tradičním táborem, jak vnímáš těžké časy a je vidět nějaké světlo na konci tunelu?
Po pádu z první ligy v roce 2005 to dokonce vypadalo, že by fotbal v Opavě mohl definitivně skončit. Naštěstí se našli lidé, kteří nás zachránili a díky nim jsme mohli v ročníku 2005/2006 nastoupit alespoň do Krajského přeboru (5.liga). Další rok jsme už hráli druhou ligu a Opava šla neustále vzhůru. Vrcholem toho všeho byl náš neúspěšný boj o návrh do první ligy v sezoně 2007/2008, kdy stačilo v posledním kole vyhrát v Jihlavě a postup byl náš. To se nepovedlo a od té doby to šlo s námi od deseti k pěti. Dokonce jsme zaznamenali i pád do MSFL, což nepamatují ani ti nejstarší fanoušci Opavy. A o dvě sezony později se nám to "povedlo" znovu. I přes to si dovolím tvrdit, že po fanouškovské stránce jsme po celou tu dobu patřili a patříme do vrchních pater pomyslné fandovské tabulky. Po tolika letech trápení není jednoduché držet doping a vše okolo na takové úrovni. Jako všude, i u nás jsou lidé nároční a nějaké ty úspěchy už zde dlouhodobě chybí. Proto jsem rád za to, jací naši fanoušci jsou. A je pravdou, že náš support se sezonu od sezony ještě zvedá. V této i v minulé sezoně se do fandění zapojuje velmi pravidelně nejen kotel, ale také tribuna za brankou, kam chodí převážně staří fanoušci.

Každou sezonu věřím a doufám, že to naše trápení brzo skončí a že si budeme opět užívat nejen fandění, ale také fotbalu. Světlo na konci tunelu určitě je, teď bude jen záležet, jak dlouhý ten tunel bude.

V Opavě se změnilo vedení můžeš k tomu říct něco bližšího?
K určité změně došlo. Lidé, kteří dříve vedli klub byli naprostí amatéři, kteří s těmito pozicemi neměli vůbec žádné zkušenosti a nebyli ani soudní, aby si přiznali, že na to prostě nestačí. Na tuto problematiku jsme upozorňovali mnoha bojkoty, protesty a dokonce i protestním pochodem. Nakonec jsme se dočkali a tito lidé byli ze svých pozic sesazeni. I když jejich konec nebyl zatím tak jasně viditelný. Tito lidé v klubu ještě stále fungují, ale už by to snad nemělo mít dlouhého trvání. Momentálně prožíváme takové dá se říct skoro bezvládí. Nemáme generálního manažera a o fungování klubu se momentálně stará především předseda představenstva a trenér A týmu. Tak by tomu mělo být až do skončení letošního ročníku a pak by snad měly nastat změny.

Jak to v Opavě vypadá po fanouškovské stránce. Kolik vás jezdí ven a kolik vás chodí doma, případně u výjezdů jakou volíte dopravu?
Fanouškovskou základnu nám můžou závidět mnohé ligové kluby. Na domácích zápasech vládne hlasitá atmosféra. Střídají se lepší zápasy s těmi horšími, ale nikdy se nestane, že by se lidé do fandění nezapojovali, a že by třeba bylo ticho. Aktivní část publika tvoří zhruba 200 (je pravda, že někdy z toho počtu fandí jen pár lidí a je třeba je pořádně pobízet) a v některých zápasech třeba až 400 lidí. Když se jedná o prestižnější zápasy (třeba s Baníkem v roce 2009) nebo když se zápas lidem nadmíru líbí, tak je ten počet mnohonásobně vyšší. Za velkou nevýhodu považuji neatraktivitu nižších soutěží, protože se nám jen málokdy stane, že k nám přijedou příznivci hostů a tím pádem se není pořádně s kým na tribunách přeřvávat a hecovat.

Co se týče našich výjezdových počtů, tak ty se dají považovat také za velmi solidní. Mám rád statistiky a tak u našeho tábora počítám výjezdový koeficient, který se dá porovnávat i s mnoha ligovými tábory. I když jsme loni zaznamenali výsledkově nejhorší sezonu v historii SFC, tak co se týče výjezdu, tak to byl nejlepší výsledek od sezony 2007/2008, kdy jsme skončili ve druhé lize na třetím místě. Co mě těší je fakt, že od roku 2003 jsme nezaznamenali žádnou výjezdovou nulu.

Nemáme žádný vyhraněný způsob přepravy. Výjezdy si organizujeme sami. Jezdíme busy, vlaky a také po vlastní ose.

V MSFL je vše relativně kousek, jaké výjezdy se povedly a které domácí utkání bylo podle tebe v podzimní části nejlepší co se atmosféry týče?
Teď na podzim jsme měli více povedených výjezdů. Určitě to jsou dva výjezdy do Hlučína (liga a pohár), kde nás pokaždé bylo přes tři stovky, také první kolo proti rezervě Sigmy, kde nás dorazilo 188. Ten nejlepší byl asi náš poslední výjezd podzimu do Orlové, kde jsme uspořádali dva autobusy a přijeli jsme všichni oděni ve stejných žluto-modrých čepkách. Zde nás bylo 213. Bylo to i tím, že konečně proti nám stáli nějací aktivní fans. I když tito se spíš starali o neustálé urážení nás hostů a skandování pokřiků úplně jiného klubu, který tam ani nehrál. Zapomenout nesmím ani na Slovácko "B", kde nás přijeli autobusem podpořit i naši přátelé ze Slasku.
Z domácích zápasů neumím vybrat žádný výjimečný. Všechny byli co se atmosféry týče kvalitní.

Jak je to v Opavě s prezentací ať již formou chora jako takového, nebo pyrotechnikou? Kolik lidí se na aktivitách Opavy podílí, z čeho akce financujete. Jaký máš ty osobně názor na pyrotechniku?
V posledním půlroce jsme se neprezentovali žádnou malovanou choreografií. Je to dáno i tím, že fanoušci necítí moc motivaci se takto prezentovat. V lize je to jiné. Tam téměř na každém zápase jsou fanoušci hostí a je komu chorea "ukazovat". Ve třetí tomu tak není. Měli jsme také problémy s prostory, kde chorea tvořit. Z míst, která jsme používali dříve jsme byli vykázání. Teď ale probíhají jednání a věřím, že do jarní části se to vyřeší. Navíc se už ozývají i fanoušci, kteří chtějí aktivně přiložit ruku k dílu.
S pyrotechnikou je to jiné. Tu jsme letos použili na dvou domácích zápasech a na pěti výjezdech. Také jsme docela hojně používali konfety. Financování u nás probíhá z vlastní kapsy. Výběrem do čepky nebo z prodeje nálepek či jiných fanouškovských artefaktů.

Můj názor na pyrotechniku? Tak ten je jasný. Pyrotechnika na fotbal prostě patří. To víme všichni. Ví to dokonce i někteří funkcionáři a novináři, ale nechtějí si to přiznat. Jak jinak chápat situace, kdy většina proti pyrotechnice brojí a potom ji vidíte na internetových prezentacích klubů nebo v různých televizních znělkách pořadů spojených s fotbalem. Zastávám ale ten názor, že pyrotechnika má zůstat v ochozech a rozhodně nepatří na hrací plochu.

V MSFL se pohybujete po podzimu na 2. místě za rezervním týmem Sigmy Olomouc, jak moc se mluví v Opavě o návratu do 2. ligy? A mohl bys čtenářům přiblížit, jestli jsou ve 3. lize nějaké další aktivní tábory?
Postup zpět do druhé ligy je v Opavě jasným cílem. Nic jiného se nepočítá. Případný neúspěch by pro Opavu znamenal konec profesionálního fotbalu ve městě. Máme to těžké. Kádr se před sezonou hodně přebudoval. Přišlo mnoho nových hráčů. Kvalitativně si myslím, že na tu špici MSFL máme, ale určitě bude důležité v zimě ještě posílit. Těžko říct, co by jsme s tímto kádrem uhráli v druhé lize.

Aktivních táborů je ve třetí lize hodně poskrovnu. Jedná se spíše jen o pár jedinců. V osmi domácích zápasech byli v Opavě hosté jen 2x. A to čtyři fanoušci ze Zábřehu a deset fanoušků z Hulína. Venku byl menší kotlík v Hlučíně a v Holici. Ale máme za sebou zatím jen půl sezony a dalších sedm výjezdů před sebou, tak se necháme překvapit. Když jsme hráli MSFL dvě sezony zpět, tak si pamatuji, že v Kroměříži bylo také pár aktivních fanoušků.

Jak je na tom Opava co se třeba týče grafitů a mimofotbalovými aktivitami?
Povedenější grafity se u nás začaly objevovat zhruba před dvěma lety. Je to zásluhou především jednoho aktivního fanouška. Bohužel dva z nich už neexistují, protože jeden se objevil na nelegální ploše a město ho nechalo odstranit a druhý byl přestříkán jiným, nefotbalovým grafitem. Ale i momentálně je v Opavě k vidění pár kousků a věřím, že co nejdříve přibude další.

Co se týče mimofotbalových aktivit, tak letos o prázdninách jsme u nás uspořádali fanouškovský turnaj v malé kopané, kterého se zúčastnili kromě opavských fanoušků také naši kamarádi z Wroclawi a jako host přijeli příznivci Wisly Krakow. Další podobné akce budou určitě následovat. V Opavě se mimo fotbalu hraje také druholigový hokej nebo nejvyšší soutěž v basketu. Na hokej chodí spousta fanoušků z fotbalu, ale nejedná se zde o příliš velkou aktivní prezentaci. Nejlákavější zápasy byly vždy s Havířovem. To vždycky přijelo spousta hostů a přišlo také hodně domácích. Takové zápasy v Opavě chybí. Škoda,že havířovští postoupili do vyšší soutěže. 

Opava je známá rovněž silnou chuligánkou, jaké jsou její aktivity, kolik má cca členů a vyvíjí se nějak?
Z chuligánského pohled je třetí liga úplně o ničem. Jedná se spíše o domluvené akce, které nijak nesouvisejí s kluby MSFL nebo jejich zápasy. Největší vzrušení v rámci MSFL jsme mohli zažít v Orlové, ale nakonec se vlastně stejně nic nedělo a nestalo.

Opava si drží stále svojí starou ekipu. Jak můžu slýchat kolem, tak na rozdíl od některých jiných táborů většina z nich neustále pravidelně navštěvuje domácí zápasy často už i se svou drobotinou a neustále se účastní také některých výjezdů. Vedle nich vyrůstají i mladí, kteří mají také svoji kvalitu a jdou neustále nahoru. Takže o budoucnost chuligánky v Opavě, stejně jako o ultras, strach nemám. Výhoda u nás je, že nejsme rozděleni na mladé a staré, ale držíme všichni pohromadě jako jedna rodina. To je i pro ty mladší ročníky rozhodně motivující.

Největším rivalem je ostravský Baník, je ta nenávist stále stejně silná?
Tak samozřejmě. I když se naše týmy už dlouho nepotkaly na hřišti, tak v rámci MSFL nebo před tím i druhé ligy občas zavítáme do měst, která přicmrndávají Baníku. A taky nám to tam dávají značně najevo. Nejzářnějším příkladem tomu bylo teď v Orlové, kdy se místní skupinka fans po celý zápas věnovala spíše urážení nás Opaváků a nebo skandovali pokřiky spojené s Baníkem. Nenávist je zde stále obrovská a to je dobře.

SFC má družbu s Wroclaví, můžeš k této družbě říct něco bližšího? Kdy a jak vznikla, jak často jezdíte na vzájemná utkání?
Vznik této družby se datuje do roku 1998, i když první kontakty s fanoušky Slasku se navázaly už v roce 1997. Bylo to tehdy na basketu, kdy Opava hrála právě s Wroclawí, která zde přijela i se svými fanoušky. Ti potom pozvali opaváky do Polska nejen na basket, ale také na fotbal. Toto je asi ve zkratce původ této družby, které letos oslavila už 15 let. Slýchávám často názory, co má Slask z toho, že má družbu zrovna s Opavou. Že Slask hraje na špici polské ligy a Opava se krčí někde mezi druhou a třetí ligou. Musíme si ale uvědomit, že v době, kdy družba vznikala byla situace naprosto opačná a v Opavě tehdy na fotbal chodilo v průměru 12 000 diváků na zápas a Slask hrál jen třetí ligu. Naše vzájemné návštěvy jsou časté. Třeba letos byli fanoušci WKS přítomni na 11 z 16 zápasů SFC. A dá se říct, že opavští fanoušci jsou přítomni také téměř na každém zápase ve Wroclawi. Toto přátelství už není jenom o fotbale, ale spousta fanoušků má ve Wroclawi už tak blízké vztahy,  že je považují téměř za rodinu a řeší spolu i věci, které se nepojí s fotbalem. Jednu dobu to stálo především na chuligánce a starších fanoušcích. Dneska už je to přátelství mnohem propojenější. A i spousta mladých navázala mezi sebou známosti.

Můžeš vzpomenout něco zajímavého, co jste s družbou zažili?
Těch situací, které jsme s družbou zažili je opravdu spousta. Nevím, které vypíchnout nejvíc. Určitě to byly přátelské zápasy našich klubů, různé fanouškovské turnaje, spoustu skvělých výjezdů na evropské poháry, ale i ty ligové, různé oslavy narozenin a mnoho dalších zážitků.

Jaké máte vztahy s Wislou? Je to jen chuligánský smír nebo i bližší kontakty, potkáváte se pravidelně na WKS? Nejednou už byla Wisla i v Opavě pokud se nepleteme.

S Wislou, stejně jako s ostatními družbami Slasku, máme přátelské vztahy. Spousta opavských fanoušků má mezi fanoušky Wisly známé a kamarády.

Nyní k celkové scéně v CZ, sleduješ fanouškovskou scénu v ostatních soutěžích, jak hodnotíš jednotlivé tábory, kde to podle tebe žije a kde to třeba upadá?
Já jsem člověk, který pozitivně hodnotí každou změnu k lepšímu. A nerozlišuji, jestli se jedná o Baník, nebo třeba Příbram. Českou scénu samozřejmě sleduji. Především díky vašim stránkám supporters.cz, které jsou opravdu perfektní a moc vám v tom fandím. Líbí se mi třeba jak jdou nahoru fanoušci Teplic. Mnozí tvrdí, že je to dáno jejich umístěním v tabulce, pokud si ale dobře uvědomuji, tak s tou aktivitou začali mnohem dříve, kdy se ještě pohybovali ve spodních patrech tabulky. Teď díky úspěchům se na ně nabalili další fanoušci a buduje se tam docela slušný ultras tábor. Dále je mi docela sympatický Mostu, který si svůj standart drží už delší dobu. Také zde byly problémy a jednu dobu byli úplně mrtví, ale asi to tam chytli za správný konec provazu a neustále se snaží něco dělat. Překvapením jsou pro mě i fanoušci Příbrami, i když pořád to nemění můj názor, že po fans stránce do ligy nepatří. Zklamáním je pro mě Brno. Myslím si, že mají na víc, než předvádí. Neustále se vymlouvají na stadion, ale tato situace už trvá několik let a za tu dobu se zde určitě objevili noví fanoušci, kteří za Lužánkama v životě nebyli a jako svůj domácí stadion mají zažitou pouze Srbskou. A dlouhodobě fanoušci Jablonce a Mladé Boleslavy. Tyto dva kluby se dlouhodobě umisťují v předních patrech tabulky a fanoušci to neumí řádně ocenit. Ostatní kluby pro mě nejsou ani zklamáním ani nějakým pozitivním překvapením, protože si drží svůj standart a nebo od nich ani nic neočekávám.

Autor: Mara

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Rusty 15.12.2013, neděle, 19:46 + 0 - 0
  LordikDevil: No mě ale ty čísla přijdou dost podivný, vzhledem že se Sparta dokázala prosadit v pohárech a měla i solidní prodeje (Bony, Kucka, Kadlec). Spíš mi to přijde jako tunel.
 • Slezský FC Opava WWO 10.12.2013, úterý, 15:03 + 0 - 0
  https://www.youtube.com/watch?v=ZIal4tQgFmQ
 • Slezský FC Opava WWO 10.12.2013, úterý, 15:02 + 0 - 0
  https://www.youtube.com/watch?v=TXwN-S5__xY
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 10.12.2013, úterý, 11:07 + 0 - 0
  Erw!n a acs1893: My samozřejmě nepíšeme, že zrovna Vy se v penězích koupáte :-). Lordik: V tom máš pravdu, ale víš co je nejhorší? Že se stejně najde nějaký jiný buzerant, co to bude zase sanovat místo toho brylateho kokotka. Možná by to chvíli trvalo, ale určitě by do vstoupil někdo jiný :-!
 • FC Baník Ostrava LordikDevil 10.12.2013, úterý, 06:57 + 0 - 0
  Já se budu smát, až Spartě odopadne Křéťa. Což ono, našich 160 mega dluh je celkem pálka, ale Sparta měla poslední roky propad v ekonomice o 700 mega a to měli úspěchy :D Chci vidět co se bude dít, až si ten brýlatý buzík řekne, že už ho to nebaví topit prachy v klubu, který neumí ani porazit nějaký švédský průměrný tým :D
 • AC Sparta Praha eRw!n 10.12.2013, úterý, 00:36 + 1 - 0
  SlaskOpava: presne, uplne se tady v nich koupeme..
 • FC Baník Ostrava A1922 09.12.2013, pondělí, 22:08 + 0 - 0
  jedině, že bychom přemluvily peteru co??? O:-)))))))))
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 09.12.2013, pondělí, 20:05 + 2 - 0
  acs1893:ty bahníčku,Bakala je mamrd,který si sice nahrabal na OKD,ale radši cpe peníze do vyjebané,buzerantské a dopingem prolezlé cyklistiky než do fotbalu a to ani do Baníku,jehož region okradl,ani v Opavě,kde se narodil,ani v Brně,kde vyrůstal,tam všude by se jeho špinavé prachy hodily,na Ostravsku ho lidi nenávidí,já bych ho oběsil na jednom laně s Peterou,zmrda.
 • AC Sparta Praha acs1893 09.12.2013, pondělí, 19:25 + 0 - 1
  co brečíte? takovej bakala v tom vašem regionu nahrabal dost, tak ho přemluvte ať zainvestuje do toho vašeho bahníčku...
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 09.12.2013, pondělí, 19:24 + 0 - 0
  teda FAČR :-D
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 09.12.2013, pondělí, 19:21 + 0 - 0
  A co se týče Vítkovic, tak to je jedna velká záhada. Teoreticky by se tam hrát dalo. Prostější 5000 tribuna postavená je, takže společně s hlavní tribunou by to mělo mít kapacitu celkově 9000 míst. Já nevěřím tomu, že se na 2. etapu stavby nesehnal zhotovitel dostavby. Vždyť to je totální chujovina. Už 1. etapa byla podle mě předražená min. o 100 mega. V tomhle bordelu aby se čert vyznal. Celkově tipuju, že nám ČMFS setrvání na Bazalech už nepovolí. Rád bych se mýlil.
 • bez klubu Rst 09.12.2013, pondělí, 19:18 + 0 - 1
  Chlapi, trochu nadhledu, HONův příspěvek mi přijde nejvtipnější za dobu trváni tohoto webu :)
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 09.12.2013, pondělí, 19:13 + 0 - 0
  SlaskOpava: To jo, už se to ale týká jen Dukly a Sralty, Řebíčkovi už studna vyschla :-)
 • Slezský FC Opava SlaskOpava 09.12.2013, pondělí, 18:33 + 0 - 0
  A nebo ti rozkopat xicht :))))) Vám pražáčkům se to směje,tam máte peněz plnou prdel.
 • AC Sparta Praha HON 09.12.2013, pondělí, 17:11 + 0 - 0
  Nebo v Opave:D
 • AC Sparta Praha HON 09.12.2013, pondělí, 17:05 + 0 - 0
  Tak 2. ligu muzete hrat klidne v Karviny, Hlucine, atd..
 • FC Baník Ostrava capekpico 09.12.2013, pondělí, 16:54 + 0 - 0
  To už jsem taky slyšel, že sezóna 14/15 bude na Bazalech. Jen se modlím, aby tato sezóna nebyla druholigova, ale ještě 14 zápasů, pak se uvidí.
 • FC Baník Ostrava Kyby 09.12.2013, pondělí, 16:39 + 0 - 0
  Jenže Vítkovice nebudou hotové. Takže to možná vypadá na další sezónu na Bazalech, jinak už je nejblíže asi Olomouc :-)
 • FC Baník Ostrava Rocco 09.12.2013, pondělí, 14:33 + 0 - 0
  sem někde četl že jste na bazalech poslední rok, do konce sezony pak že jsou už ty vitkovice ne?
 • FC Baník Ostrava rob 09.12.2013, pondělí, 13:54 + 0 - 0
  ja myslím že v druhé lize by mohli ne?
 • FC Baník Ostrava Kyby 09.12.2013, pondělí, 13:53 + 0 - 0
  ROCCO: Příští rok ještě možná jo :-)
 • FC Baník Ostrava Rocco 09.12.2013, pondělí, 13:42 + 0 - 0
  Kyby na bazaly asi těžko :)))))))
 • FC Baník Ostrava Kyby 09.12.2013, pondělí, 10:06 + 0 - 0
  To vychvalování Slezského derby už začíná být nudné. Ano to poslední bylo exkluzivní, několik dalších taky. Ale taky byly některé celkem o ničem. A co čekáte případně v 2.lize? Na Bazaly bude chodit 1.500-2.500 lidí, na derby tak 5 tisíc, když bude dobže. Zato fízlů bude nepočítaně...
 • bez klubu ultraboy 09.12.2013, pondělí, 06:53 + 0 - 0
  pilgrim: Ty než někoho obereš, tak se ho nejdřív zeptáš, jestli je normál, ultra a nebo hools a až pak činíš? Pokud ti někdo chodí po městě veřejně se symboly cizího klubu, pak musí počítat s tím, že o svoje suvenýry může přijít! Pokud o ně přijít nechce, pak je má nosit tak, aby nešli vidět!
 • FC Fastav Zlín Zeberdee 09.12.2013, pondělí, 02:32 + 0 - 0
  pěkné čtení :)
 • FC Baník Ostrava Rocco 09.12.2013, pondělí, 02:09 + 0 - 0
  ty vole pilgrime drž hubu ty socko z tel avivu
 • Slezský FC Opava Tom1907 08.12.2013, neděle, 22:54 + 0 - 0
  Taky by mě zajímalo nějaké vysvětlení k tomu, že patříme do top 5 v napadání "normálů". Kdo a kdy na tohle přišel. Jelikož mám s Opavou už něco odježděné, tak tomuto se musím jenom smát. :)
 • FC Baník Ostrava TomFCB 08.12.2013, neděle, 21:33 + 0 - 0
  jinak pěkny rozhovor,respekt k opavě,a přeju postup do ligy
 • FC Baník Ostrava TomFCB 08.12.2013, neděle, 21:32 + 0 - 0
  Taky nechápu to označení normál:D přece i ti "normálové" se nemužou v barvách jejich týmu jen tak potloukat v cizim městě a musí očekávat ze mu to neprojde jen tak,a určitě se ho přitom nikdo nebude ptát do jaké sekce fanoušku patří
 • bez klubu pilgrim 08.12.2013, neděle, 21:02 + 0 - 0
  představ si Rocco, že většina fotbalových fanoušků jsou normální lidé, mají rádi svůj klub, chodí na zápasy v jeho barvách, ale protože v dětství neutrpěli žádné trauma a rodiče si s nimi hráli, tak nemají u toho potřebu tlouct jiné lidi......
 • FC Baník Ostrava Rocco 08.12.2013, neděle, 20:42 + 0 - 0
  žádny normal neexistuje každy kdo ma na sobě barvy klubu je fanoušek a měl by si davat bacha na své suven. zajímalo by mě kdo vymyslel to slovo normal tady na fans scene..takova sračka
 • Zbrojovka Brno Stanley 08.12.2013, neděle, 20:21 + 0 - 0
  Konečně článek a názor, co mají hlavu a patu. Ohledně nás má víceméně pravdu. Problém je ten, že noví fans se neobjevili prakticky a ti staří jsou zatvrzelí..Dokud nebudou fanoušci úspěchu, kterej ještě asi dlouho nebude, tak to půjde těžko nahoru..:-( Opavě respekt, kdyby byla třeba Sigma v třetí lize, jezdí jich 5..
 • Slezský FC Opava SlaskOpava 08.12.2013, neděle, 19:05 + 0 - 0
  Jak mužete s huby vypustit takovou blbost,když Opaváci jsou v tomhle jako jedni z mála dost zásadoví. Tak by mě zajímalo odkud jste na tohle přišli?
 • FK Viktoria Žižkov tondik 08.12.2013, neděle, 18:15 + 0 - 0
  SlaskOpava: No myslím si, že má v tomhle pravdu. Pod první polovinu příspěvku bych se podepsal. Řekl bych, že Opava patří asi k napadáním normálů do "nejlepších" 5ti v ČR z fotbalovejch táborů....To s tím odhadem na sestupujíc bych si jistej nebyl.
 • Slezský FC Opava SlaskOpava 08.12.2013, neděle, 16:45 + 0 - 0
  Rusty: Co to meleš,jaké napadání normálů?
 • bez klubu Rusty 08.12.2013, neděle, 15:15 + 0 - 1
  Opaváci rozhodně fanoušci úspěchu nejsou:-) To asi nikdo nemůže myslet vážně. Sympatický klub s fanoušky, kteří mají výjezdy po celé republice. A to v situaci v které jsou, klobouk dolů. Jediný co mi příjde trochu na hlavu je napadání normálů, ale s tím má problém asi každý klub. Přeji návrat nahoru aspoň 2.liga. Jinak co se týče sestupu je asi hotovo. Spadnou týmy, který nemají prachy takže Bohemka a Baník, což bude trochu rána pro 1.ligu co se týče kvality, protože obě mužstva patří do Top 5. Už se to i krystalizuje viz. zmrtvýchvstání v podobě Znojma. Dost okaté i na naše poměry.
 • FC Hradec Králové C6H6 08.12.2013, neděle, 09:03 + 0 - 0
  Škoda , že nejsou aspon v té druhé lize, protože ani tam žádní fanoušci (až na drobné výjimky) nejsou .....
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 08.12.2013, neděle, 01:36 + 0 - 0
  tondik dlouhodobě co tě sleduju, tak si myslím, že jsi dement a potvrdilo se to :) neber si nás prosím tě do huby když víš o všem hovno a radši už hledej číslo na kriminálku jak zas pojedete k nám na výjezd. jinak Opava do ligy každopáně, pěkný rozhovor s člověkem, který ví co dělá a ví jak věci chodí
 • Zbrojovka Brno flvv 08.12.2013, neděle, 00:38 + 0 - 0
  :)))
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 07.12.2013, sobota, 21:29 + 0 - 0
  Tondiku tvoji dedukci jsme potrebovali vsichni videt. Jde videt ze jsi tupy prazsky hlupak.
 • Zbrojovka Brno Mikelangelo 07.12.2013, sobota, 18:30 + 0 - 0
  Skvělej rozhovor. Držím palce Opaváci. :-)
 • FK Viktoria Žižkov tondik 07.12.2013, sobota, 18:23 + 0 - 1
  No celkem se divím jak tady fanoušci Baníku O. jsou smířený se sestupem. Vždyť ta liga je letos v druhé polovině tabulky hrozně vyrovnaná a může se stát cokoliv. Ne, že bych jim ten sestup nepřál, ale bojím se, že to teda vůbec není jistý, že B.O. sestoupí. Jinak respekt do Opavy, rozhodně je mám radši, než Baník O.. Mimojiné i přesto, že i když hrajou MSFL, tak jsou celkem dost aktivní a choděj tam lidi na fotbal v celkem solidním počtu i když město je to mnohem menší než O. a to eště nemluvě o tom, že fandit Baníku O. je móda skoro celýho moravskoslezskýho kraje. Čest výjimkám z například fans táborů právě Opavy, Třince nebo F-M. Ale pořád je jednodušší pro mnoho fans fandit Baníku, protože hrajou 1.ligu - bohužel jen malá část lidí se řídí heslem "support your local club"...myslím, že ukázkovej negativní příklad je Karviná. PS: Škoda, že v Opavě v sektoru hostí taky hned byly problémy s pyrem, možná jedny z nejnepříjemnějších securiťáků ohledně pyra co jsem na výjezdech zažil.
 • FC Spartak Trnava erbewe 07.12.2013, sobota, 10:51 + 0 - 0
  super rozhovor :).. veká škoda absencie Opavy v GL, prajem skorý návrat!
 • bez klubu Rst 07.12.2013, sobota, 10:31 + 0 - 0
  * jebou, myslím vyřváváním... (samozřejmě bych Opavě a hlavně fanouškům přál 1. ligu...)
 • bez klubu Rst 07.12.2013, sobota, 10:25 + 0 - 0
  Já chtěl jen rozvířit diskuzi. Opavě všichni pochlebujou, příp. ji všichni jebou, já se jen zeptal. Mně to prostě divné přijde. Mohl přijít už o sezónu dříve, kdy BOOM začal, no. Ale ještě víc bych byl spokojen, kdyby tam chodil na sračku ještě dříve... s77: a čtvrtku ještě s červenočernou Opavou, kdy to s chacharem bylo ještě zadobře :))
 • Slezský FC Opava Opavák 07.12.2013, sobota, 10:24 + 0 - 0
  Rst-a za fanouška úspěhu bych měl člověka který chodí jen když se daří,což ti tady Hrubec popsal že není,tak nechápu o co ti šlo...
 • Slezský FC Opava Opavák 07.12.2013, sobota, 09:49 + 0 - 0
  Rst-Casual88 ti to celkem trefně vysvětlil,to jako měl začít chodit bez tatíka na fotbal od pěti,aby jsi byl spokojený?
 • Slezský FC Opava s77 07.12.2013, sobota, 09:40 + 0 - 0
  Nezbývá než udělat rozhovor s Rosťou ze Vsetína, jak byl na Lapači v kotli už ve svých pěti letech a v osmi měl sto výjezdů, z toho půlku s Baníkem...
 • FC Baník Ostrava Casual88 07.12.2013, sobota, 08:21 + 0 - 0
  Rst: Pokud vim, tak Hrubec nemá jeste ani 30, takze v roce 95 mu mohlo byt tak 10, coz je vek, kdy tak nejak clovek zacina sam nekam chodit. teda drive to byl vek, dnes je to az v 15 letech, protoze se rodice boji, ze jejich synka prejede letadlo. Ja byl oprve na zapase tak az nejak ve 12 letech. To aby se clovek bal rict, ze byl poprve na zapase na prvni lize, aby ho tu nejaky chuj nenarkl z toho ze je to moderni fanousek nebo co.
 • bez klubu Rst 07.12.2013, sobota, 07:52 + 0 - 0
  Dotaz: Proč přišel na první zápas, až když hrála Opava 1. ligu?? Píše, že tatínek fandil někomu jinému. No dobrá, pokud mu tehdy byly 3-4 roky. Fakt to nechápu. A pak těm, co se tážou: Opravdu je nutné ptát se podobných lidí na názor na pyro???
 • Slezský FC Opava Tom1907 06.12.2013, pátek, 22:07 + 0 - 0
  johankakari: Musíš číst pozorně. Tam se nepíše o tom, že fanoušci nepamatuji, že jsme hráli MSFL, ale že fanoušci nepamatují pád do MSFL. Ten si opravdu nemůže nikdo pamatovat, protože Opava nikdy do této doby nespadla. :) Až do našeho prvního pádu do druhé ligy v roce 2000 jsme jen postupovali a nebo hráli tu danou soutěž.
 • 1.FC Slovácko johankarl 06.12.2013, pátek, 21:50 + 0 - 0
  co mě zaujalo,byla věta,že ani to starší nepamatují Opavu v MSFL,že bych kua už tak starý ? Na druhou stranu se jim ani nedivím,protože když jsem byl na výjezdě v Opavě v roce 83,tak tam visel na plotě jeden usoplený kapesník Ostroj, byla to MSFL,a Tropau se jí bez výraznějšího úspěchu a supportu protloukala:-)
 • bez klubu leprikon 06.12.2013, pátek, 21:06 + 3 - 0
  Jeden z nejlepších rozhovorů s člověkem, který má velký přehled a skvěle vede svůj tábor. Držím palce do Opavy, ať se vše v dobré obrátí a co nejdříve je uvidíme v 1. lize
 • Slezský FC Opava polki11 06.12.2013, pátek, 20:55 + 0 - 0
  A1922-přesně řečeno s tím derby
 • FC Baník Ostrava A1922 06.12.2013, pátek, 20:31 + 0 - 0
  Opavě už delší dobu přeju návrat do ligy, ale teď vím, že Baník spadne a Opava snad postoupí a konečně ukážene pravé derby, ne to ohrané derby pražských S, které mě už vůbec neberou...
 • Slezský FC Opava Opavák 06.12.2013, pátek, 19:55 + 1 - 0
  Tady vidíte co máme v Opavě za poklad,tenhle týpek je jak z jiného světa,žije fotbalem,má to v hlavě správně uspořádané a hlavně on může za to že se držíme,protože nejde se na to vysrat když vidíte člověka s takovým zápalem...
 • FK Teplice Flack007 06.12.2013, pátek, 19:43 + 0 - 0
  Obdivuhodné. A navíc skvělý rozhovor.
 • SK Slavia Praha Rendl 06.12.2013, pátek, 19:16 + 1 - 0
  musím uznat, že gráfka máte hodně luxusní!
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 06.12.2013, pátek, 19:02 + 0 - 0
  Dobrý článek s člověkem, který ví, jak se věci mají. Akorát mě nasrala věta, že nám určitá města přicmrndávají. Je přece každého volba, koho bude kdo podporovat, takže nebuďte z toho zklamaní opaváci. Jinak opravdu respekt, kolik máte aktivních lidí i ve 3. lize. Takže snad to na jaře dotáhnete do té 2. ligy a tam už se v roce 2014 nejspíš potkáme...Ty partyzánky na Vás mi vážně chybí :-)
 • FC Baník Ostrava Rocco 06.12.2013, pátek, 18:58 + 0 - 0
  opava postoupí do 2.ligy, banik a bohemka spadnou do 2.ligy :) a to teprv bude zábava :)
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 06.12.2013, pátek, 18:55 + 1 - 0
  "protože se nám jen málokdy stane, že k nám přijedou příznivci hostů a tím pádem se není pořádně s kým na tribunách přeřvávat a hecovat." - Nejen v třetí lize. :)
 • SK Slavia Praha Violence 06.12.2013, pátek, 18:54 + 0 - 0
  Jen tak dále.. Doufám, že se někdy střetneme v lize :-)) GL
 • FK Baník Most Kumbi1909 06.12.2013, pátek, 18:52 + 0 - 0
  Dobrý rozhovor, Opava po fans stránce patří do ligy a chybí mi zápasy proti Ostravě, ty by měli náboj! Snad se jednou dočkáme toho, že v lize to bude derby vedle derby, kdy se budou výborně prezentovat všechny kotle a bude na stadionech výborná atmosféra :)
 • Slezský FC Opava s77 06.12.2013, pátek, 18:46 + 2 - 0
  Thomos: Kotel si umí Hrubec pohlídat a moc roztahaný není, pravda je, že my staří na jiné tribuně už tvar tak moc neudržujeme, ale taky fandíme a to že nejsme v kotli má kouzlo i v tom, že se aspoň můžeme s kotlem překřikovat a odpovídat si, což je při téměř stoprocentní absenci hostujících fanoušků a mizerném fotbalu v MSFL jeden z mála zaručených způsobů zábavy na stadioně. Viva SFC
 • FC Baník Ostrava JHR58 06.12.2013, pátek, 18:39 + 0 - 0
  I když jsem Baníkovec tak klobouk dolů jaký máte support!
 • Bohemians 1905 Thomos98 06.12.2013, pátek, 18:25 + 0 - 0
  hezký článek akorát mě mrzí jejich domácí kotel že jsou roztahaní všude možně po tribunách podobně jako brno
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace