o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Rozhovor s Krasoňem - lídrem Tribuny Sever

rozhovory čtvrtek, 21.01.2016 - přejít do komentářů
O začátcích, tvorbě chorea, chuligánce, plánech, ale i vztahu se Strašákem...
/titleImg/rozhovor-s-krasonem-lidrem-tribuny-sever/1/7332.jpg?width=570

Dobře obsazená role support leadera je pro každý tábor zásadním předpokladem kvalitní podpory. Tribunu Sever dlouhé roky vedl „Strašák“, kterého v poslední době nahradila nová, mladší krev. Na webu SlaviaFans.com vyšel v minulých dnech rozhovor se strašákovým nástupce „Krasoněm“. My vám nyní přinášíme krácenou verzi rozhovoru.

Jak se dostal právě ke Slavii...
"Na Slavii jsem díky svému tátovi chodíval už od mala, jen málokdy jsme na zápasech na Strahově chyběli. S postupem času jsem se čím dál více kromě fotbalu samotného začínal zajímat také o support na stadionech a celkově o celou subkulturu fanoušků. Přibližně před šesti lety (tehdy mi bylo nějakých dvanáct let) jsem začal chodit na fotbal místo s tátou s kamarády a nemohli jsme chodit nikam jinam, než na Tribunu Sever. Zhruba o rok později jsem byl osloven jedním ze starších ultrasáků, abych přišel pomoct s výrobou chorea. Od té chvíle jsem se snažil pomáhat se vším, co šlo. Byl jsem rád, že se mohu podílet na tvorbě atmosféry v Edenu, byl jsem rád, že mohu být v okruhu lidí, kteří si říkají Ultras a byl jsem rád, že mohu poslouchat příběhy od starších fans, jak to vypadalo na tribunách (i mimo ně) dříve."

Zhodnocení podzimu...
"Podzim se povedl opravdu skvěle! Po několika letech jsme se po celé polovině objevili mezi nejlepšími týmy ligy, klub koupili silní investoři, vedení Slavie začalo s fanoušky pracovat a tyto pozitivní změny se samozřejmě odrazily i v hledišti. Do Edenu chodily slušné návštěvy, co se týče průměrné návštěvnosti jsme se ocitli druzí hned za Plzní. Za celý podzim nebylo zápasu, kde by se na Tribuně Sever nenaplnily alespoň tři sektory fandících lidí. V mnoha zápasech (i v těch venkovních) jsme vyprodukovali opravdu velice bouřlivý až fanatický support, rovněž jsme se prezentovali velkým množstvím choreografií i pyrotechniky. V hledišti se rozhodně bylo na co dívat, málokdo se s námi na tribunách mohl měřit."


ULTRAS-SHOP.EU - Oblečení značek PGwear a Extreme Hobby, pyrotechnika, ale i materiál na choreo. Nakupujte za VIP ceny !!!


Nejlepší zápas...
"Od doby, co rozeřvávám, je to pro mě jednoznačně letošní vyhrané domácí derby, kdy jsme Spartu přejeli jak na hřišti, tak v hledišti. Co se týká venkovních zápasů, těžko říct. Nejspíš poslední venkovní zápas se Spartou, kdy jsem šéfoval kotel na derby poprvé. Velice podařený byl ale prosincový výjezd do Liberce, kam na souboj o 4. místo vyjelo přes 2 000 sešívek. Škoda, že jsme utkání prohráli, kdybychom tam dokázali zvítězit, děly by se podle mě velké věci."

Chorea a jejich financování...
"Choreografie se financují čistě z toho, co vybereme od všech slávistů na zápasech Slavie a ze zisku, který máme z prodeje našich suvenýrů. Na tvorbě choreografií se bohužel i přes vyšší počty lidí chodících na TS podílí stále menší počet lidí, kterým práce zabere logicky mnohem více času. Choreo na „řadové“ zápasy většinou vytvářejí pouze 2 fanatici, před většími zápasy se v současné době podílí na choreu pouze 10 – 15 lidí. Je to škoda, kdyby s tím pomáhalo více lidí, zabrala by výroba mnohem méně času a choreografie by byly mnohem propracovanější a vypadaly by lépe. Doufám, že se tato situace co nejdříve změní a pomáhat s choreem začne mnohem více slávistů." 

K chuligánce...
"V posledních letech byla chuligánská činnost Slavie, zejména díky policejním represím, hodně v útlaku, neměla na svém kontě žádné větší akce a pohybovala se v pozadí české scény. Poslední rok se ale chuligánské aktivity hlavně díky Sešívané Mládeži na Slavii zvedají, chuligáni navštěvují v dobrém počtu všechny zápasy Slavie a snaží se, aby se něco dělo. Důkazem je i jejich fight proti Spartě, které se dlouhá léta nikdo ze Slavie nedokázal postavit. Slávistům ze Sešívané Mládeže fandím a věřím, že dostanou Slavii Hooligans zpět tam, kam patří."

Co sešívané čeká...
"Ještě 29. ledna večer nás čeká futsalové derby se Spartou na Podvinném mlýně. Věřím, že po posledním vyhraném futsalovém derby ovládneme i to další, a to jak na hřišti, tak i v hledišti! Myslím, že pro všechny slávisty může být jarní část hodně zajímavá. Doufám, že všichni fanoušci červenobílých budou Slavii podporovat jak na zápasech v Edenu, tak hlavně i na výjezdech venku, kde máme ještě velké rezervy. Těšit se můžeme na spoustu velkých zápasů. jedním z nich bude už první domácí zápas se Zbrojovkou Brno (sobota 13.2. od 18:20 pozn. redaktora). Všichni slávisté jsou v očekávání, jak bude posílený mančaft Slavie fungovat a tak si troufám tvrdit, že se budeme snažit překonat hranici 10 000 fanoušků. Hned další domácí zápas odehraje Slavia proti Baníku Ostrava, kde se v hledišti po dlouhé době objeví 2 největší české fanouškovské tábory. I tady doufám, že si do Edenu najde cestu přes 10 000 lidí. Velkým zápasem bude samozřejmě také derby na Letné, kam se vydáme již tradičním pochodem. Nejzajímavější ale očekávám, že budou poslední 2 kola ligy. Pokud bude v tu dobu mít Slavia pořád šanci hrát poháry, tak se do nedaleké Příbrami jistě vypraví velká invaze slávistů – taková, že nám nebude stačit ani celá tribuna za bránou. A poslední domácí kolo s Plzní čekám znovu vyprodaný Eden, kde vytvoříme takovou atmosféru, ze které se budou fanoušci úspěchu ještě hodně dlouho vzpamatovávat."

Vztah se Strašákem...
"Strašáka jsem bral už jako klučík jako můj vzor, obdivoval jsem vždycky, jakým způsobem dokáže kotli šéfovat, jakým způsobem pro Slavii žije. V současnosti bych náš vztah charakterizoval jak vztah mezi mladším a starším bratrem, kdy si k němu jako mladší brácha chodím pro rady, co a jak. V některých věcech mi hodně pomáhá a vidím v něm velkou oporu. Vycházíme spolu velice dobře."

Rozhovor je krácen. Celé znění si můžete přečíst zde.

Autor: MaxL

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • SK Slavia Praha pt88 25.01.2016, pondělí, 18:13 + 0 - 0
  K tý pokoře Krasoně. Uvědomte si, že ten rozhovor je převzatý ze SlaviaFans. Kdyby to byl rozhovor pro Supporters, tak věřím, že v tom více pokory bude.
 • AC Sparta Praha zbarda 24.01.2016, neděle, 01:11 + 0 - 0
  Když Sparta přijede do Ostravy, tak je tam několik set fízlů a je těžké něco domluvit. Praha je velká a větší šance něco domluvit. Proto převládá fight někde na půli cestě a ještě v nefotbalovém termínu.
 • SK Slavia Praha wajt 24.01.2016, neděle, 00:29 + 0 - 0
  Frydecak: Helé ty "cype", když nevíš, jak se věci msjí, tak se soustřeď ns svoje. Baník bude v žumpě potřebovst fanoušky, ne chytrolínky s mindráky s názorem na vše. A btw: Az na pozatykanou chuliganku, valna vetsina z tech par stovek ze Strahovs, stale na TS je. Ale cas nezastavis
 • bez klubu Apollo Creed 23.01.2016, sobota, 21:52 + 0 - 0
  Trošku pokory by nechybělo Krasoňi ;) na to, že jsi dokázal úplnou píču a vaše chorea nebyla zase až tak úplně super, máš tlamičku až moc dokořán ;)
 • AC Sparta Praha capi 23.01.2016, sobota, 13:45 + 0 - 0
  FRmarkEE před hodinou + 0 - 0 Strašáka vystřídal Krasoň , zajímavý posun :)) Asi součást pí ár, pro média to bude stravitelnější )
 • FC Baník Ostrava FRmarkEE 23.01.2016, sobota, 11:54 + 1 - 0
  Strašáka vystřídal Krasoň , zajímavý posun :))
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 23.01.2016, sobota, 11:17 + 0 - 0
  Po dlouhe dobe v necem souhlasim s Matem ;-), az na tu nazorovou vahu pouhych tri spartanu :-D. Myslim, ze kazdy nazor je treba slyset a kazdy si muze zvolit zda s nim souhlasit ci ne. Zatim to tak jeste nastesti funguje, i tu ci tady.
 • FC Baník Ostrava Mat1922 23.01.2016, sobota, 10:05 + 0 - 0
  Letenskej:a jeste nam vyjmenuj krome tebe dalsi dva spartany,jejichz komentare zde maji vahu:-D ad nicky:to se ma kazdy nazyvat chachar1..2..3..? Nebo Letenskej a)..b)..c)..Aby bylo videt ze ma neco spolecneho s klubem?Ale souhlasim s tebou v tom,ze ti,co neco delaji pro klub by nemeli byt tady zbytecne peskovani.
 • bez klubu Rusty 23.01.2016, sobota, 10:04 + 0 - 0
  Určitě je dobře, že se stála objevuje tu mladá krev, která se snaží. Za mě ale trochu týpkovi chybí pokory.
 • SK Slavia Praha ČBK 23.01.2016, sobota, 08:55 + 0 - 0
  Až budou všechny krize vypadat tak jako ta naše, začnu se na krize těšit.
 • FC Baník Ostrava Frydečak 22.01.2016, pátek, 23:39 + 1 - 1
  wajt : helé, já vůbec s tebou nechci diskutovat. O tom, že strašák domlouval něco na policii není pochyb. Sám to v rozhovoru přiznává. Ale jiný kraj, jiný mrav. Zatímco u vás jsou takoví lidé za polobohy a nedotknutelné ikony, tak u nás by měl pravděpodobně takový člověk popiči. Už to tu někdo psal, jste ve fanouškovské krizi. Těch pár set lidí, kteří kdysi stáli ve starém Edenu prostě stálo za víc, než těch pár tisíc, kteří nyní stojí v tom novém. O tom není pochyb. Ví to všichni kolem vás, jen vy si to prostě asi nedokážete připustit.
 • Bohemians 1905 primitiv 22.01.2016, pátek, 20:37 + 0 - 0
  A kde mají Jasoně? :o)
 • FC Baník Ostrava kačer 22.01.2016, pátek, 18:06 + 0 - 0
  A co tu řekl Lysá hora špatně? Ta že se sks staví pravidelně v Ostravě není pravda? Poslední akce sice chtěli počty ale aspon něco. tohle Sparta nikdy v Ově neudělala, tak tu nejebejte... navíc být každý tak jak býval snad 15 let Lysá hora tak ta scena vypada jinak jak na tribunach tak v ulicich...
 • FC Baník Ostrava abc78 22.01.2016, pátek, 16:41 + 1 - 0
  Letenskej - na Lysou Horu už několik let chachaři 13.12. dělají pochod, proč 13.12. zapoj mozek a kde leží Lysá Hora si vygůgli.
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 22.01.2016, pátek, 14:34 + 0 - 0
  Zase to tu ozilo :-), sice mirne negativne :-D, ale ozilo ;-). Fizlove, nefizlove, ultras, hooligans, starej fanda, mladej fanda atd. Jak pise Didosh28 - respekt tem, kteri se o neco snazi !!! Byt chytri za klavesnici umime vsichni, ja tez. Vetsina z Vas je tu narozdil ode mne vice ci mene aktivni, u mne vse jen byvalo. Vetsina z Vas zije fotbalem nyni a aktivne, drzim Vam palce. Jen je potreba mene kritizovat tady a vice byt videt na stadionech, pokud mozno bez vyraznejsich prihravek tisku ci televizi a bez nutnosti policejnich slozek, protoze tim klubu ani fotbalu moc clovek nepomaha. Prusvih je v televizi hned, ale nepamatuji si, ze by nejaka televize byla u sbirek pro deti, ktere nekteri z Vas velmi uspesne poradaji a to pod zastitou klubovych fans. Vim, nedelate to pro slavu, ale proc neukazat vsem nezucastnenym to, ze fanda u nas neni jen zlo ve vsech moznych podobach. Spousta z Vas ma na vice, nez jen na to, ze ten ci ten je k...ot ci Ti a Ti jsou p.ce atd. Je mi jasne :-D, ze spolecne domacnosti a plouzaky napric kluby tady asi nikdy nebudou :-D, ale dost casto je to tu zbytecny blivajs i u clanku :-D, ktere na nejake vetsi emoce nevypadaji ;-).
 • FC Baník Ostrava Didosh28 22.01.2016, pátek, 13:45 + 0 - 0
  To je tady zase mazec...Respekt pro ty co se snaží aby to i na tribunách fungovalo.
 • SK Slavia Praha wajt 22.01.2016, pátek, 11:37 + 0 - 0
  Frydecak: Koukam, ze se vyznas a vis uplne vsechno az z Ostravy, ty chytrolíne.
 • SK Slavia Praha wajt 22.01.2016, pátek, 11:32 + 0 - 0
  Ze to mate tady vsichni zapotrebi, merit si tu furt ptaky a ponizovat se navzajem. Nekterejm tady bude patnact i za 40 let.
 • AC Sparta Praha Letenskej 22.01.2016, pátek, 11:05 + 0 - 0
  To je přesně tvář CZ scény. Můžeš se stavět na hlavu, věnovat X hodin klubu, riskovat špitál nebo kriminál a pak přijde nějaká krysa na supporters, co na tebe bude stejně plivat. Ale je zbytečný řešit trolla, kterýmu už se několik let nepostavil dick, tak má potřebu řešit, kdo se komu postavil. Z FCB tu mají váhu komentáře pouze od 3 lidí a nějaká hora ani cip mezi ně nepatří. Co to vůbec do píči je nějaká Lysa hora? Jakej to má vztah k Baníku? PS: je super, když pod rozhovorem SKS si chachaři rvou vlasy kvůli YF/PB.
 • FC Baník Ostrava CYP! 22.01.2016, pátek, 10:44 + 1 - 0
  streetfighter,pete_acs No a co jako, že měli nějake vyroči? Nasrat na nějake vaše pojebane Youth Firm a Falangy a Boyse a píčoviny
 • SK Slavia Praha sksCZ 21.01.2016, čtvrtek, 23:44 + 0 - 0
  Capi, jsi jako tradičně úplně mimo.
 • bez klubu Morava je krasna zem 21.01.2016, čtvrtek, 22:06 + 0 - 0
  frydečak: Stát zády hřišti, nejlépe v černé mikině s kapucí na hlavě, v šusťákách a nejlépe s ledvinkou, která odkazuje na nějaký polský klub, je móda všech dnešních huuls. O tom určitě ví nejen v Ostravě :-)
 • AC Sparta Praha capi 21.01.2016, čtvrtek, 22:00 + 0 - 0
  To jsou první ultras na světě, co se!ptají jestli můžou )) a ještě k tomu fízlů..
 • FC Baník Ostrava Frydečak 21.01.2016, čtvrtek, 21:50 + 0 - 0
  Těmhle supportleaderům jsem vždy neskutečně záviděl, že stojí zády k hřišti a nemusí tak čučet na ten sajrajt. Ať se synkovi daří a nedopadne jako strašák, který lítá po policajtech a domlouvá se s nimi na tom, jestli můžou během pochodu odpalovat pyro.
 • SK Slavia Praha Bigbitak 21.01.2016, čtvrtek, 21:38 + 1 - 1
  petroACS: mas misto mozku kundu, ty pico. Kde te vyhrabali? Na hlavaku kouris za polivku a tvoje hnusna stara suka s cikanskym sousedem za drobny na rohliky.
 • FK Viktoria Žižkov tondik 21.01.2016, čtvrtek, 21:28 + 0 - 0
  PS: ještě trochu doraz na Slávisty tedy víceméně pro zajímavost...."Krasoň" si říká tento supportleader už fakt déle? nebo až poslední dobou a je to v podstatě, protože "opak strašáka".....?
 • FK Viktoria Žižkov tondik 21.01.2016, čtvrtek, 21:26 + 0 - 0
  Mně přijde, že tihle úplně mladí supportleadři nebývají úplně to ideální, ale je pravda to, že soudím víceméně od "nás". Určitě pokud ten člověk má nějakou úroveň a talent, třeba i v 16 letech může dobře řídit kotel. Ale jak říkám, často mi přijde fakt, že ti "hodně mladí" občas mají více potřebu si něco dokazovat, než ten cit a respekt okolí. Na druhou stranu čím větší tábor, tím větší výběr, tak asi Slávisti vědí co dělají. U nás bohužel není moc lidí a podle mě jediný "široce respektovaný" potenciální supportleader už tedy není tak aktivní, aby na drtivé většině utkání nechyběl. No a pak tam nevidím žádnou osobnost, coby byla široce uznávaná a proto buď se střídají lidi (což tedy nemusí být nutně špatně) nebo se snaží to řídit některý člověk v podstatě prioritně, ale to bohužel již už tedy kvůli výše celkově zmíněnému nedopadá úplně ideálně. Ale Slávisti asi vědí co dělají. PS: Obsah příspěvků píši i přesto, že jsem sám v podstatě ještě relativně mladej, i přesto na tom názoru trvám.
 • AC Sparta Praha pete_acs 21.01.2016, čtvrtek, 21:12 + 1 - 0
  Falcone: prestrelky na netu jsou zbytecny, ale kdyz tu nejakej blazen pise co pise, tak se ozvu.
 • AC Sparta Praha petrosACS 21.01.2016, čtvrtek, 21:10 + 0 - 3
  Jude
 • SK Slavia Praha Falcone 21.01.2016, čtvrtek, 21:07 + 1 - 1
  Ted tady čekám přestřelky kdo kde byl, nebyl, nepostavil se atd.
 • AC Sparta Praha pete_acs 21.01.2016, čtvrtek, 21:06 + 2 - 1
  Casuals huligany... ;) je videt, ze ses mimo, tak nepis o vecech, kterym nerozumis. A propo, par clenu YF se postavilo na jare 2015 Baniku 17x17 z hodiny na hodinu ty chytraku.
 • AC Sparta Praha streetfighter 21.01.2016, čtvrtek, 21:05 + 1 - 1
  Lysá Hora: jj, o Youth Firm není vůbec slyšet, dokonce ani žádné výroční choreo neměli, hrůza... ty experte
 • FC Baník Ostrava Lysá Hora 21.01.2016, čtvrtek, 20:56 + 2 - 2
  Sešívaná mládež mi spíše připomíná jakýsi kýčovitý projekt Tribuny Sever vyprodukovat aspoň nějakou bojeschopnou jednotku, ale budiž. Zlaté časy chuligánů SKS jsou nenávratně pryč. Ostatně tak jako celé scény. Každopádně je Slavia snad jediný tábor, který se chtěl postavit a postavil v Ostravě několik let za sebou, za což jim patří docela respekt. Na rozdíl od klaunů a pozérů z Letné. Ostatně kde je dnes konec slavným Prague Boys a těm dětem z Youth Firm hrající si na drsné casuals huligány 21.století? Jinak fajn rozhovor.
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021

Jedeme do Baku, aneb Na mist...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské de... 18.09.2021

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské de...

Komentáře
14.10.2021, čtvrtek, 16:49 - Hellvlis
Časť kotla je do ľavá časť kot...
05.10.2021, úterý, 17:22 - Pozorovatelcz
Co nějaké srandy v ulicích, ne...
05.10.2021, úterý, 06:23 - huyavan
Choreo na protilehlé s vlajkam...
04.10.2021, pondělí, 17:25 - dennyTS
Souhlas, tyhle žabomyší války ...
04.10.2021, pondělí, 16:40 - acs1893
Ty derby kdy dostanou hosté je...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace