o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Rozhovor s Metlou o Hanácké Legii a nové hymně

rozhovory pondělí, 03.06.2013 - přejít do komentářů
Hanácká Legie představila novou hymnu, kterou složil a nazpíval Daniel Landa
/titleImg/rozhovor-s-metlou-o-hanacke-legii-a-nove-hymne/1/5000.jpg?width=570

V minulých dnech představili členové Hanácké Legie novou hymnu (viz. níže), kterou jim složil a nazpíval Žito (Daniel Landa). Jak tato hymna vznikla jsme vyzpovídali supportlídra olomoucké Sigmy a jednoho ze zakladatelů hanácké Legie, kterého zasvěcení znají pod přezdívkou Metla Lidstva.

Ahoj, dnes tady prezentujeme hymnu vaší skupiny zvané Hanácká Legie. Můžeš nám něco říct k tomu jak tato hymna vznikla a pro koho?
Zdravím, jak asi všichni víte tak Žito jako jednu ze svých kejklí vyhlásil vítězství Sigmy Olomouc v lize mistrů do 2 let. No a toho jsme se chytli. Poprosili jsme našeho hráče SuperBoba (pozn. redakce Zdeněk Zlámal, jeden z Danových draků) aby nám pomohl kontaktovat  Žita, který by nám pomohl s hymnou pro Hanáckou Legii,potažmo pro Hanou. S tím Dan souhlasil. Takže takhle vznikla naše hymna.

Takhle až snadný to bylo? Dan neměl žádný podmínky? Prostě se rozhodl pomoci jedné fanouškovské skupině?
No tak samozřejmě úplně až takhle jednoduché to nebylo, ale ve zkratce se dá říct, že ano.

No když říkáš ve zkratce, dá se to i nějak rozvést?
Tak především jsme se prvně s Danem setkali a bavili se o našich cílech, o co nám jde a proč jsme vlastně vznikli. Zároveň nám taky prezentoval vlastní kejkle které připravuje  a projekty které zamýšlí. Při téhle schůzce vlastně teprve definitivně souhlasil s tím, že pro nás, hanáky, hymnu vytvoří. Bylo to fajn vědět, že nám hymnu vytvoří taková osobnost kterou jsme snad zaujali svým programem. Teď je k tomu snad prostor tak bych velmi rád jak Žitovi tak Bobovi poděkoval, protože možná tohle od nás vlastně ještě ani jeden neslyšeli. Takže velké díky Dane a Bobe.

Následně ještě proběhla interní schůzka Hanácké legie kde jsme navrhovali slova, která jsme Danovi poslali a ten je následně použil pro svou píseň. Takže se dá říct, že text je koprodukční produkt Žito 44 + Hanácká Legie a hudba je čistě od Žita. No a konečný produkt zde dnes každý může posoudit sami.

Spolu s hudbou tady dnes prezentujete i klip, můžeš něco říct i k němu?
No snad pouze to, že není prací profesionálů, ale kompletně celý je stvořen členy Hanácké legie, od nafocení fotek, s tím spojené návštěvy všech krás a dominant Hané tak následnou produkci. Také ho mám spojený s počasím, protože den kdy jsme vyrazili fotit bylo aprílové počasí a několikrát v průběhu focení se nám i ukázala duha. Snad to pro Hanáckou legii i její hymnu bude dobré znamení.

Nyní se pojďme podívat trošku na to co vlastně Hanácká legie je?
Jsme skupina hanáckých patriotů která doufá, že se jí podaří posunout náladu ve společnosti (především na Hané) a přinutí lidi vlastním příkladem k činům. Aby stále jen nečekali na to co pro ně kdo udělá (stát, kraj, město) ale aby začali činit sami. A  tak se snažíme činit sami a jít příkladem. Koneckonců už jsme na vašich stránkách byly prezentováni při příležitosti naší snahy o pomoc dětskému oddělení FN Olomouc. A musím říct, že i když nás to stálo minimum prostředků, konečný efekt a zadostiučinění bylo nepopsatelné. To byla taková první vlaštovka, ale samozřejmě nespíme na vavřínech a snažíme se činit dál.

V nejbližší době bychom měli dodat oblečky pro další nemocnice v našem okolí a už brzy připravujeme jednu zvířecí pomoc. Ale tu raději ještě nebudeme prezentovat protože zatím se malinko opožďujeme od plánu. Bohužel však musím říct, ne zcela naší vinou. je zarážející jak někteří lidé nespěchají ani když jim má plynout pomoc. Ale nestěžujme si, co děláme dělám NAPLNO a DO KONCE a ostatním můžeme jen osobním příkladem pomáhat stávat se lepšími.

Jak jste vlastně vznikli?
Vznikli jsme jako skupina fanoušků hanáckého SK Sigma Olomouc, která chce, jak už jsem výše řekl, zlepšit prostředí na Hané. Poté jsme na stadionu rozdali pozvánky a přizvali lidi které by to mohlo zaujmout. Někteří přijali, někteří odmítli, ale základ už byl. V prvopočátku nás bylo asi pět. Od té doby jsme se rozrostli na počet 10-11 lidí, někteří ještě oficiálně nesložili přísahu a s některými už jsme se bohužel museli rozloučit. Do nedávna jsme byli uzavřenou společností, ale nyní už jsme se otevřeli všem a kdo má zájem, může nás kontaktovat třeba přes FB nebo mail a požádat o přijetí. Zrovna několik, snad budoucích členů, čeká na přijetí mezi novice. Člen může být i člověk, který chce změnit v lepší naš region a nefandí žádnému sportu

Fandíte jenom fotbalu nebo i jiným sportům?
Jádro našich fanouškovských aktivit je na fotbale, ale podporujeme obecně celý sport na Hané a v této souvislosti můžeme zmínit třeba naši účast při boji o třetí místo našich olomouckých volejbalistek nebo i naši účast na hokeji. Mimochodem při vítězství našich volejbalistek byla použita i pyrotechnika, prostě balkán ;-) . A hráčky i vedení mužstva si to velice pochvalovali. Přeci jenom na rozdíl od fotbalistů na takové věci nejsou zvyklý.

Chtěl bys závěrem ještě něco vzkázat našim čtenářům?
Podporujte svoje týmy, podporujte svoje města, zlepšujte lidi ve svém okolí, nakonec se úspěch dostaví. Když nic, tak naleznete přátele pro které byste dali život a kteří ho dají za Vás.

Autor: Mara

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Bohemians 1905 Mob05 11.06.2013, úterý, 08:57 + 0 - 1
  eleven: jsem vlastenec a proto můžu s čistým svědomím říct, že landa je hroznej blb. Vrána k vráně sedá no. Babu: Čeština se tomu říká ;)
 • 1.FC Slovácko Babu 09.06.2013, neděle, 13:08 + 0 - 0
  PanLorenc: jako jasně, ale převážně tam chodí lidi z Olomoucka, Jižní Moravy, jeseníků atd a mluví tak, jak mluví.. všechny lidi, co znám v Ol a jsou z blízkého okolí, tak mluví mixem čecháčštiny (či jak to říct) a moravštiny jako: su chytrej.. přímo hanáčtinu sem nikdy nezaslechla.
 • bez klubu Pan Lorenc 08.06.2013, sobota, 06:41 + 0 - 0
  Luky: s tim pojebanim.. Nebude to tim, ze na univerzitu chodi lidi z cele republiky? :-D
 • 1.FC Slovácko eLucky 07.06.2013, pátek, 07:42 + 0 - 0
  Snaha pozvednout atmosféru na fotbale i celkově na hané je chvályhodná a nedá se ji nic vytknout, ale přizvat do tohoto projektu Žita byla jasná chyba, hymna měla byt Hanácka a nazpívaná Hanákem prostě, toto nemá s Hanú nic společné. Bohužel jako celá Olomouc, studoval sem v Olomouci neaký ten rok a všeci tam mluví takovým pojebaným moravsko-pražáckým přízvukem na blití. Víceméně tato hymna odráží realitu Olomouce.
 • AC Sparta Praha eRw!n 06.06.2013, čtvrtek, 22:38 + 0 - 0
  w
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 05.06.2013, středa, 09:48 + 0 - 0
  Nechci se smát nebo urážet kohokoliv kdo něco dělá pro druhé,ale z tohohle se mi chce smát,brečet,zvracet..??Řekl bych,že hodně povyku pro nic.
 • SK Slavia Praha saturn 04.06.2013, úterý, 22:27 + 0 - 0
  Jak naucnej dokument. S fotbalem to nema nic spolecnyho.
 • SK Sigma Olomouc mik 04.06.2013, úterý, 22:01 + 0 - 0
  Byla by blbost aby to každej tak nějak vzal :-) jedeme dál naplno a do konce ...
 • FK Viktoria Žižkov eleven 04.06.2013, úterý, 17:49 + 0 - 1
  Mob05,áno haná prdel zakopaná,takže asi tam nemajú žiadnu schopnú kapelu niečo zložiť,ale ,ten Tvoj arciblb, ktorý spieval o Viktorke-jedinej, nie z Plzne-hral sparťana vo filme(pritom to bol typickÿ bohemák,či ujde, len čo vidí benga!)fandil bohemce , ktorá zbankrotovala.z Vašim čudom, ktoré ste ste si vytvorili, spolu s realitkami,Doležalom a podvodmi Vám už sere!PS- nemám rád Landu.
 • Bohemians 1905 Mob05 04.06.2013, úterý, 11:59 + 4 - 3
  ano, neni nic vtipnějšího, než parta blbů z moravy co chce zdůraznit svůj lokální patriotismus a proto si k tomu přizve arciblba z Prahy :D tomu říkám pokrytectví :D aspoň je jasné, že lidi okolo téhle skupiny nelze brát ani trošku vážně ;)
 • FC DAC 1904 Dunajská Streda M_L 04.06.2013, úterý, 11:31 + 1 - 0
  ...mámy některých z nás.
 • FC DAC 1904 Dunajská Streda M_L 04.06.2013, úterý, 11:28 + 2 - 0
  sasacrusty: Bohužel nikdo z nás neumí štrikovat, takže to museli zvládnout mámi některých z nás. Ondis:Král Ječmínek momentálně spí na Blaníku spolu s rytíři. Moshe Dahan: My nejsme ovcomrdi, to jseš o několik desítek kilometrů dál. My máme seno a vidle, Jaryne! A mimochodem lepší být ovcomrd nebo mít seno a vidle než být náplava v Prahe. pilgrim: Ano naviní, plné srandovního patetismu a práce Žita, ale co jsi udělal ty? Kony S-U: Nepotřebujeme chlapče důvěryhodnost, ale činy. slavistacz: Kolik z nás znáš a jak víš čím přičiněním by československo vzniklo? Mimochodem jsi si jistý, že to bylo dobře?
 • SK Slavia Praha afro09 04.06.2013, úterý, 09:27 + 0 - 0
  Nikde nevidím Červenáčka a Rychlonožku...
 • bez klubu sasacrusty 04.06.2013, úterý, 07:22 + 0 - 0
  Nápad ujde, ale ten landa to je k pokukání, souhlas s Konym, to nemáte žádného hudebníka u Vás? A dotaz, štrekovali jste ty oblečky vy, nebo vaše mámy? :-D
 • 1.FC Slovácko ondicz 03.06.2013, pondělí, 21:53 + 0 - 0
  pro hanáckou hymnu jste měli oslovit krále Ječmínka, kontakt vám mohl dat Žito 44, řekl bych že se budou znát
 • bez klubu pilgrim 03.06.2013, pondělí, 21:32 + 1 - 0
  naivní, plné srandovního patetismu, typická práce čím dále více pomateného Žita
 • SK Sigma Olomouc Sigma1919 03.06.2013, pondělí, 21:26 + 0 - 0
  Moshe: Odplav...
 • AC Sparta Praha Moshe Dahan 03.06.2013, pondělí, 21:21 + 0 - 0
  no to je trapárna nejvyššího kalibru LOL ovcomrdi
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 03.06.2013, pondělí, 21:04 + 2 - 0
  Jako já lokálnímu (hanáckému) projevu patriotismu fandím, ale přijde mi celkem blbé požádat o zpěv hymny D. Landu! Copak na Hané nejsou žádní hudebníci přístupní této myšlence, která by tak získala navíc lesk lokální opravdovosti. Takto mi to přijde, že chlapci z HL přisoupili na tu Landovu hokus pokus kouzelnickou šaškárnu a na důvěryhodnosti jim to moc (vůbec) nepřidá.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 03.06.2013, pondělí, 20:50 + 1 - 0
  slavistacz: Jdi si laskavě rýpat do někoho jinyho. ;)
 • SK Sigma Olomouc Marekv6139 03.06.2013, pondělí, 20:45 + 0 - 0
  To víte, nám zadarmo nikdo nic nedá - vedení zkorumpovaný, město to toleruje, žádné celostátní médium nám reklamu zadarmo nedělá (S+S), takže na podmínky jaké tu panují to ještě není tak špatné... reakce: Snad si nemyslíte, že si něco budeme dělat z názorů pražských ''lehkých holek'' :-D
 • SK Sigma Olomouc Luc-Luc 03.06.2013, pondělí, 20:02 + 0 - 0
  Hana !!! je super videt, ze se tu neco deje...kokoti z Prahy typu slavistacz at si naserou :)))
 • AC Sparta Praha VolumePlease 03.06.2013, pondělí, 19:53 + 0 - 0
  Nápad dobrý, ale myslím si,že Hanacká scéna je na tom hodně bídně.Nechci nikoho pomlouvat, ale je tomu bohužel tak.Myslím, že by jste měli dávat úsilí někam jinam, než do písniček a podobných aktivit.Muj názor, nemyslím to špatně.
 • HC Zubr Přerov Přerovák88 03.06.2013, pondělí, 19:07 + 2 - 3
  Landu mám rád, Hanou ještě víc. A ty se běž koupat sešívko zkurvená!
 • SK Slavia Praha slavistacz 03.06.2013, pondělí, 19:04 + 1 - 0
  :DDD Hanácká Legie: mocný název, mrzký obsah..Kdyby všichni legionáři byli jako vy, samostatné Československo nikdy nevzniklo vy nicky!
 • Bohemians 1905 primitiv 03.06.2013, pondělí, 18:47 + 0 - 0
  tož dobří Z Emani))))))))
clbannerVidea

Motoráci │ Noční oslava extraligového bronzu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...


Fotoreport: Havlíčkův Brod -... 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod -...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Náběh ACS Hooligans na sekto... 05.05.2022

Náběh ACS Hooligans na sekto...


Zbytečné derby? Ale kdeže! V... 15.05.2022

Zbytečné derby? Ale kdeže! V...


Slovanu nakonec nepomohl ani... 09.05.2022

Slovanu nakonec nepomohl ani...

Komentáře
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
12.05.2022, čtvrtek, 18:07 -
Moc daleko nedoběhl ani jeden ...
10.05.2022, úterý, 11:06 -
Hlavne by som dodal , ze na st...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace