o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Rozhovor s Michalem Kadlecem

rozhovory středa, 12.06.2013 - přejít do komentářů
O pyrotechnice: Když se slavil titul, tak hořela celá tribuna, to bylo neskutečné!
/titleImg/rozhovor-s-michalem-kadlecem/1/5021.jpg?width=570

Dnes vám přinášíme rozhovor s Michalem Kadlecem, který hraje v německém Leverkusenu a přiblížil nám tamní fanouškovskou scénu. Zavzpomínal na bojkot fanoušků, atmosféru některých zápasů, ale i prozradil svůj názor na pyrotechniku, či návštěvnost v české Gambrinus lize.

Jací jsou fanoušci v Německu? Který tábor je podle tebe nejlepší?
Momentálně jsou nejlepší fanoušci v Dortmundu, ale výborné fanoušky má i Schalke, kde když hrajete, tak ten stadion je specifický, je to jako byste hráli v hale a ta akustika je neskutečná. Určitě i Münchengladbach, nebo Kolín má dobré fanouškovské zázemí a vzpomínám i na fanoušky Kaiserslauternu. Celkově se sem lidi chodí bavit, umí si to užít, ale taky nám dát jasně najevo svou nespokojenost. Ale dokážou rychle odpustit a na stadiony se vrací. Fotbalové stadiony jsou plné a nejenom fotbalové, ale i hokejové, nebo velké množství fanoušků chodí i na házenou, kde je rovněž výborná atmosféra.

Jací jsou skalní fanoušci Leverkusenu?
Myslím, že se to tady v poslední době zvedlo. Kotel nám fandí neustále, i když se třeba nedaří a jezdí za námi i ven. Někdy jich je tisíc, někdy tři tisíce, to záleží na zápase. I když hrajeme někde v Evropě, tak jich jezdí několik stovek.

V Česku jsou stadiony prázdné a výjezdy většiny táborů jsou slabé. Kde se stala chyba?
Nevím, čím to je. Taky u nás chodilo třeba v Brně za Lužánky čtyřicet tisíc fanoušků, ale i jiné stadiony měly návštěvnosti. Kde se stala chyba nevím. Ono je to těžké, i na nároďák nechodilo jednu dobu tolik fanoušků. Teď se to po Euru trochu zlepšilo, ale jak můžou být plné ligové stadiony, když lidi netáhne ani reprezentace. Nevím, jestli jsme fakt tak negativní národ. Lidi nadávají, že je to drahé. Možná Němci na to ty peníze mají, nebo je prostě investují.

Myslíš, že to třeba může být těmi různými kauzami, které fotbal pronásledují?
Možná jo, ale tady jsou taky různé kauzy, ale lidi to tak nějak nezajímá. Třeba po celém Německu byly protesty proti kamerovým systémům a ohlášeným zpřísněným bezpečnostním prohlídkám. To se fanouškům nelíbilo. U nás by možná kvůli tomu na fotbal nedošli, ale tady všichni dojdou a na protest prvních dvanáct minut nefandí.

Jaké to bylo hrát dvanáct minut v komorní atmosféře?
Těch dvanáct minut člověk slyšel každé slovo, a když jste zvyklí na podporu a ty věci kolem, tak je to ne příliš vítaná změna. Je to jak hrát někde na vesnici. Prostě něco tam chybí. Pak když spustili, tak to mělo velkou sílu a člověku se rázem hraje úplně jinak.

Jak jsou hráči v kontaktu s fans a Ultras?
Tady je na to vyloženě člověk, který s fanoušky komunikuje a je mezičlánek mezi klubem a fanoušky. Jinak třeba po sezoně chodíme po fanklubech, kdy si povykládáme, povečeříme...

Zažil jsi nějaký incident v hledišti?
Když jsme hráli derby s Kolínem, tak mně přistál dělobuch u nohy a v zápase s Frankfurtem lítala vzduchem pyrotechnika jako na Silvestra a utkání bylo dokonce přerušeno, ale jinak že bych zažil něco nebezpečného to ne.

Kde ses setkal s nejbouřlivější atmosférou v pohárových zápasech mimo Německo?
Na Chelsea to nebylo špatné, ale třeba na Rapidu, to byla nádhera. Jak u nich, tak u nás vytvořili jejich fanoušci famózní atmosféru, a i když prohrávali 4:0 tak se bavili. Potom v Řecku, když jsme dva roky zpátky hráli s Aris Thessaloniki, tam už při rozcvičce byl hukot, kdy jsem myslel, že ten jejich starší stadion spadne.

Jak se díváš na pyrotechniku?
Já nic proti pyrotechnice nemám, pokud tím nikdo nenarušuje průběh zápasu. Samozřejmě když je inverze a hraje se v zadýmeném, tak to není nic příjemného. Ale když se na konci vítězného zápasu objeví v hledišti ohně, tak to vše dokresluje. Pokud je to organizované, tak si myslím, že není důvod to zakazovat. Nesmí to však být bezhlavé házení na plochu a zapalování sedaček, to už s podporou nemá nic společného. To samé dělobuchy, které všem znepříjemňují život. Ale bengálské ohně mi nevadí. Mám fotky z Kaiserslauternu, když se slavil titul, tak hořela celá tribuna, to bylo neskutečné!

Sleduješ při zápase co se děje na tribuně?
Nejvíce to vnímám při nástupu. Když je při nástupu choreo, tak to samozřejmě všichni vnímáme. V zápase vnímám atmosféru, ale sledovat v zápalu utkání dění na tribunách jako chorea nebo různé nápisy není možné, protože se soustředím vyloženě na hru. Jen pokud je přerušení a něco se zrovna děje, tak to samozřejmě sleduji.

Byl jsi někdy v kotli?
Ano, byl jsem v kotli tady v Leverkusenu, když jsem byl zraněný, tak mě pozvali do kotle. Nic jsem tam neřval spíš jsem tam tak postával. Bylo to zase něco jiného, moc jsem toho neslyšel . Jednou jsem byl v kotli v Kaiserslauternu ještě jako malý kluk, ale z toho si snad ani nic nepamatuji. Ale možná kdybych nebyl hráč, tak bych do kotle chodil.

Je nějaký zápas, na který rád vzpomínáš?
Když jsme hráli finále poháru v Berlíně v roce 2009. Tehdy to byl zážitek se vším všudy. Jelo tam za námi třicet tisíc fanoušků. Tehdy jsme ani neměli takovou kapacitu stadionu. Navíc to bylo jiné jak při ligovém zápase. Když hrajete doma, tak fandí hlavně kotel, ale tehdy tam fandili všichni. Byl to zkrátka jeden velký kotel.

Myslíš, že se Gambrinus liga může Německu někdy alespoň přiblížit? Nebo lidi budou upřednostňovat sledování v televizi?
Nevím. Přál bych si, aby se ty návštěvy zlepšily. Televize je i tady a vlastně si každý zápas můžete přepínat a sledovat co chcete. Kdyby to takto bylo i u nás, tak pokud je to televizí, tak by nechodil už vůbec nikdo. Já si prostě myslím, že devět, deset tisíc diváků, by mělo na Gambrinus ligu chodit všude. Vždyť to v Německu chodí na některé zápasy 3. ligy.

Chtěl bys něco vzkázat fanoušků?
Aby hlavně na fotbal chodili a dobře se tam bavili.

Autor: Mara

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno Indian 13.08.2013, úterý, 18:43 + 0 - 0
  Císařák to trefil, problém je v tom, že se u děcek vytratil klubismus. Teda aspoň ten vůči domácím týmům. Stačí se projít po městě, nikdy nikoho neuvidíš v dresu Zbrojovky, ale jen samá Chelsea a Barca.
 • AC Sparta Praha YF 1893 16.06.2013, neděle, 16:12 + 0 - 0
  K výjezdu logicky patří posilnění...nwm když jedu na výjezd tak si to chci užít a nebudu platit jen lístek a jízdenku(i když jí většinou neplatim) a jídlo je taky potřeba¨..´
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 16.06.2013, neděle, 09:31 + 0 - 0
  Cheb:Takže co mám do výjezdů počítat?Jen vstupenku a jízdenku?Takže 3 kila někdy stačí,ale reálně utratím litr...?Když jdeš do zoo,na dikotéku nebo do kina tak počítáš jen vstupenky...?
 • FC Baník Ostrava Cheb 16.06.2013, neděle, 08:13 + 1 - 0
  Nechápu proč do ceny výjezdů počítáte jídlo a pití?? To jako mimo výjezdy nejíte a nepijete... :-)
 • AC Sparta Praha YF 1893 15.06.2013, sobota, 23:26 + 0 - 0
  Kyby=To máš pravdu kde sou časi když jsme šli do metra a revizoři s fízlama se šli schovat na WC :)
 • FC Viktoria Plzeň Plzeňák 15.06.2013, sobota, 21:34 + 0 - 0
  Na fene zažije ještě bouřlivější atmosféru. I když jim paradoxně vyhovuje uzavřený stadion - hned 3 postupy v EL slavili před prázdným hledištěm :-)
 • FC Baník Ostrava Kyby 15.06.2013, sobota, 16:33 + 0 - 0
  YF1893: Tak to už je čertužel minulost, alespoň u nás. Např.do Teplic nás jelo vlakem ok.100 a s náma 4 revizoři s PČR. Za tu cestu tak stihnou každého zkontrolovat i 3x. A jízdenka stála 400 pro ty, co si sehnali nějaký voucher, my co jsme se na to vyjebali, jsme pak dali za vlak skoro 700...
 • AC Sparta Praha YF 1893 15.06.2013, sobota, 09:31 + 0 - 0
  No tak vono pokud nejedete busem,tak do vlaku asi nemá cenu kupovat lístek že málo kdy kontrolujou.........
 • FC Baník Ostrava Šakal 15.06.2013, sobota, 07:46 + 1 - 0
  Tak 4 roky spátky pamatuju jak stačilo 300až 400kč do Teplic a bylo krásně :))))
 • FC Baník Ostrava Cisarak! 14.06.2013, pátek, 23:51 + 0 - 0
  Zkusim si zpocitat ja posledni vyjezd na Slovacko. Vlak 100(zbytecne)3 piva tam = 60, oběd+ 2 piva pred matchem 150,- vstupne 150,- 2 piva na fotbale 60,-. bageta na cestu domu 30,-, fanta 30,-...nocni svacina v tescu v ostrave 70,-..cesta z ostravy domu dalsich 40...takze 700,- na takovy blizky vyjezd :)
 • FC Baník Ostrava ostravak 14.06.2013, pátek, 23:04 + 0 - 0
  jsem, nebo spíš byl sem ještě studentem když sem byl letos na jaře na sigmě. cesta tam i zpět 200kč (zbytečně, stejně nekontrolovali průvodčí) a pivo 30kč na stadioně.. sebou sem si vzal už zmiňovanou svačinu z domova, neboť finanční situace mi to jinak nedovolila. samozřejmě cigaretky nechyběly.. takže se zbytečně koupeným jízdným sem zaplatil za výjezd všeho všudy 300kč...
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 14.06.2013, pátek, 16:49 + 0 - 0
  100-150-vstupenka,200 cesta,100 oběd,3 piva na cestu tam,3 zpět-100-150,3 ve městě před fotbalem 100,cigarety-skoro 100,klobása a 2 ,,piva" na fotbale 100 a jsem na 8-900,nějaké nálepky,něco někdy do čapky a jsem na litru no,když pak jdem ještě chlastat po zápase tak už to pak je víc.Zase kdybych jel na chacharpas,byl abstinent a vzal si s vačinu sebou tak mi stačí 200 :-)
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 14.06.2013, pátek, 16:40 + 0 - 0
  TomFCB:většinou si beru litr a nezbude mi z něj nic,když byly výjezdy do Zlína tak padly i 2000 :-) poslední výjezd kde jsem byl byly Teplice a nějak jsem neměl peníze a tak jsem přežil se 700,-,ale to jsem musel sakra počítat co si můžu nebo nemůžu koupit.Něco stojí cesta(vlak nebo auto)jídlo,pivo,cigarety,vstupenka,nějaké nálepky...
 • AC Sparta Praha YF 1893 14.06.2013, pátek, 14:31 + 0 - 0
  Lars,Ale mí se bavíme o české lize nechápu za co tam nechá 1500 kč to tam nenechám ani když jdem se pobavit po zápase :)
 • FC Baník Ostrava chachar1922 13.06.2013, čtvrtek, 20:08 + 0 - 0
  Pedro to bereš ty výjezdy přes Londýn ne? :D
 • FK Baník Most Lars 13.06.2013, čtvrtek, 18:13 + 0 - 0
  YF 1893: Byl jsem ve Wolfsburgu a stálo mě to bez dopravy zhruba 2 500,- samozřejmě, že jsem měl jedny z nejlepší sedadel
 • AC Sparta Praha majkis 13.06.2013, čtvrtek, 14:15 + 0 - 0
  Na Chelsea to nebylo špatné. Jak tohle může někdo říct ? :D Další příznivec Anglie...
 • AC Sparta Praha YF 1893 13.06.2013, čtvrtek, 14:08 + 0 - 0
  tlw ,,pedro baník,,kam jezdíš 1500 kč to já nechám na výjezdu max 800kč a to mam cestu lístek a pivečko i jídlo,a další věc která tu zazněla nechápu jak Čech může fandit jinému klubu než Českému když mi nikdo řekne já fandím barce tak mu řeknu kolikrát si byl na zápase-..........
 • SK Slavia Praha Falcone 13.06.2013, čtvrtek, 12:14 + 2 - 0
  Češi jsou líný prdele v tom to celý je, v ničemm jiném to není a pak si dají na facebook choreo co za ně udělala skupinka 5-10 lidí na blití.Tak je to všude v ČR
 • FC Baník Ostrava TomFCB 13.06.2013, čtvrtek, 11:55 + 0 - 0
  Pedro Baník.: Kam to jezdíš na ty výjezdy že tě stoji tak moc? Tolik sem snad ani nezaplatil za všechny vyjezdy dohromady.:D
 • FC Baník Ostrava Cisarak! 13.06.2013, čtvrtek, 11:07 + 6 - 0
  Kdo na fotbal chce, tak jde a nehleda duvody proc tam nejit, vymluvy na to ze je tam nebezpecno jsou zcela zcestna, na Bazaly beru pravidelne 9 lete dite kteremu se tam nikdy nic nestalo a co dva tydny nemuze od ctvrtku dospat soboty,aby videlo Banik, jak je to mozne? Cena vstupenky? 80,- v prumeru! tak si dam za týden o 3 piva min :) Bohuzel je plno lidi zfanatizovanych zkurvenou Barcelonou,Chelsea a jinyma sračkama, takze oni do ČR na ligu nepujdou protoze ten fotbal stoji za hovno. Ja si myslim ze ten fotbal u nas tak hrozny neni a predevsim nezapomente, ze fotbal tvoři divaci !! Takze kdyby prislo 8 tisic na utkani Brno - Pribram,tak ten fotbal bude vypadat dobře !! Ale ja myslim, ze tyhle argumenty jsou zcela zbytecne, dal si honte penisy nad Messim a Ronaldem u TV, ale nezapomente ze vlajecka Chelsea z Vas fotbalove fanousky neděla ;)
 • FC Spartak Trnava lupa 13.06.2013, čtvrtek, 09:26 + 0 - 0
  FCVP : ja som tuv DE ziadnu velku a prisnu alebo prehnanu kontrolu nevidel a ani nezazil. Bol som tu na aj par rizikovych zapasoch , ale ked si to porovnam ake je to unas a tu v DE ,tak u nas je to ovela horsie a prisnejsie.
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 13.06.2013, čtvrtek, 08:43 + 0 - 0
  Přesně tak,jenom kecy,dát kilo za vstupenku je moc?Je to cca hodinová mzda...Já teda na domácí zápasy nechodím(nejezdím),jezdím jen na výjezdy a takový výjezd mě stojí 1000-1500,- Kč...A to,že je na stadionech nebezpečno je nesmysl,nebezpečno je jen ldyž začne řádit ochranka a policajti,tak jako na Spartě předloni kdy musel chlap s malým dítětem v náručí utíkat před slzným plynem zkurvysyna z ochranky a před gumovými projektily těch co nás v téhle zemi chrání.
 • bez klubu sasacrusty 13.06.2013, čtvrtek, 07:54 + 1 - 0
  jaká cena proboha, chodím do kotle i s manželkou, dcerou a není problém, prostě si našetřit na permici a nazdar... to jsou děsný kecy s cenou, jen výmluva, těch pár stovek za permici - no tak se vynechá jedna víkendová kalba a máš to:-)
 • AC Sparta Praha YF 1893 13.06.2013, čtvrtek, 07:08 + 0 - 0
  FRAJER,jakej tady je problém že lidi nejdou na fotbal líbí se mi když řeknou že tam ani nemůžou vzít děti to mu se směju nejvíc kecání,kecání prostě lidi sou líný už zvednou prdel a dokutálet se na stadion,pak tv většina dokáže čumět jen na tv,CENA to je věčná výmluva nwm tenhle rok sem vynechal 2 zápasy tak prostě si tochu utáhnu opasek a mužu jezdit tohle sou jen výmluvy prostě jsme národ gaučáku
 • FC Viktoria Plzeň FCVP 12.06.2013, středa, 23:29 + 0 - 0
  nevimjmeno2: Můžu tě ujistit, že v Německu jsou kontroly a buzerace od ACAB daleko větší než u nás a přesto tam chodí na fotbal nejvíce lidí v Evropě.
 • FC Baník Ostrava Rocco 12.06.2013, středa, 23:26 + 0 - 0
  stači si to vyhledat ;) "12:12 min protest ultras" http://www.youtube.com/results?search_query=ultras+12%3A12+protest&oq=ultras+12%3A12+protest&gs_l=youtube.3...27402.30147.0.30783.12.11.0.0.0.0.736.2876.2j6j5-2j1.11.0...0.0...1ac.1.11.youtube.rg0pVQ_LuDQ
 • bez klubu co je AMF? 12.06.2013, středa, 22:24 + 1 - 0
  nevimjmeno2: No já nevím 100 za fotbal mi nepřijde tak moc. Prostě typické české přizdisráčské výmluvy :-)
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 12.06.2013, středa, 22:10 + 1 - 1
  Proč lidi nechodí je snad jasné. Drahé. Buzerace ze stran Cops a Security. Kámoši v base...
 • FC Hradec Králové C6H6 12.06.2013, středa, 21:17 + 0 - 0
  Ten kluk má koule ...
 • FC Baník Ostrava Cisarak! 12.06.2013, středa, 21:12 + 5 - 0
  Nemecko je pro me jednoznacne TOP po vsech strankach, nadherne a a predevsim plne stadiony, fantasticka atmosfera, chorea + pres zakaz i castokrat pyro a ani chuligani nezahaleji :) a v neposledni rade take pohledny utocny fotbal.
 • HC Košice steelersfan 12.06.2013, středa, 20:44 + 0 - 0
  ACS VSS !!! :) ďakujem :)
 • AC Sparta Praha dansparta 12.06.2013, středa, 20:37 + 2 - 0
  já taky pozdrav samozřejmě do Košic ACSaVSS !!
 • HC Košice steelersfan 12.06.2013, středa, 20:29 + 0 - 0
  nejaké videá o tých dvanástich minútach nie sú? ..rád by som zažil zimomriavky keď spustia support :D
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Bílé peklo v Edenu provonělo... 26.11.2021

Bílé peklo v Edenu provonělo...


Plný stadion, oslava legendy... 22.11.2021

Plný stadion, oslava legendy...


Makabejští si v Praze užili ... 07.11.2021

Makabejští si v Praze užili ...

Komentáře
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
23.11.2021, úterý, 09:21 - Divák
V Teplicích je to fakt zabité....
22.11.2021, pondělí, 21:54 - Přerovák88
Super zápas se vším všudy. Oba...
22.11.2021, pondělí, 21:43 - k.m
10x vyfotit prázdné tribuny ??
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace