o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Rozhovor se supportlídrem hokejových Vítkovic

rozhovory neděle, 11.11.2012 21:10 - přejít do komentářů
Mnohem větší problém, než máme my s Baníkem, mají oni s námi...
images/clanky/rozhovor-se-supportlidrem-hokejovych-vitkovic-4555.jpg

Níže vám přinášíme rozhovor se spíkrem hokejových Vítkovic. Jak to ve Vítkovicích funguje, jak je to se vztahy s Baníkem Ostrava, kdo je největším rivalem, která fanouškovská scéna v hokeji je nejlepší... To všechno a další zajímavé informace se odčtete níže.

Můžeš se nám v krátkosti představit?
Ahoj, je mi 19 let a jsem speaker na vítkovickém hokeji a řekněme předseda (i když se to u nás moc neřeší) Ultras HC Vítkovice.

Jsi členem nějaké fanouškovské skupiny? Pokud ano jaké?
Jsem řadových členem Fanclubu, o Ultras jsem se již zmínil

Kdy jsi poprvé zavítal do kotle?
Co se týče opravdového zavítání do kotle, tak vlastně až v sezoně 2010/2011. Předtím totiž kromě oficiálního kotle, který sídlil v rohu, existoval ještě jeden neoficiální za brankou, kam jsem chodil od roku 2005. Až od té zmíněné sezony 10/11 se podařilo skupiny sjednotit za bránou.

Jak rekrutujete nové členy?
Nemáme žádný systém, jak získávat lidi. Pokud někdo chce fandit, přijde sám.

Máte jeden fanklub, který všechny sdružuje, nebo jsou i další skupiny?
Ano, existuje Fanclub sdružující fandy, komunikuje s vedením a stará se o výjezdy apod. Dále existuje skupina Ultras HC Vítkovice, která se stará o chorea. Je to u nás dost propletené, snažíme se co nejvíce spolupracovat.

Která skupina se stará o tvorbu chorea?
Ultras HC Vítkovice.

Kolik lidí se na výrobě chorea podílí?
Jak kdy, ale moc nás není, většinou kreslíme ve 3 – 5.

Jak výrobu chorea financujete?
Na výrobu přispívá Fanclub, který má peníze z každoročních příspěvků. Dále vybíráme na hokeji a prodáváme nálepky.

Je to pouze zdání, nebo šla scéna ve Vítkovicích za poslední dobu nahoru?
Zdání to určitě není. Od těch spojení dvou skupin se to neustále zlepšuje. Co se týče fandění, stále to není zrovna oslnivé, přesto jsme rádi alespoň za to. Co se pak týče chorejí, tak ty vytváříme již od roku 2008. Samozřejmě postupem času získáváme zkušenosti, proto se nám zlepšuje i kvalita.

Jak často vymýšlíte nové chorály a kde se inspirujete?
Bohužel nových chorálů moc není. Máme jich sice dost, přesto pochopitelně neuškodí něco nového. Těch pár vymyšlených v poslední době vznikne vždy tak nějak spontánně.

Jak jsou na tom Vítkovice s výzdobou Ostrav - nálepky, grafity...?
Máme již tři série nálepek a chystáme čtvrtou. O grafitech v Ostravě nevím, řekl bych, že žádné nejsou.

Máte nebo měli jste (pokud ano proč skončila) nějakou družbu?
Máme družbu, i když je to spíše přátelství, s HK Poprad.

Jak jste na tom s fanoušky konkurenčního Baníku, chodíte někdy i na fotbal?
Toto je individuální. Mnohem větší problém, než máme my s Baníkem, mají oni s námi. Na hokeji se například žádné pokřiky proti FCB neobjevují, na Bazalech ano. Pokud mám mluvit za sebe, chodím na Baník každý domácí zápas, jednou ročně se vydám i na výjezd.

Kdo je vašim největším rivalem? A jak probíhají vzájemná derby?
Tak určitě Třinec, i když vyhecované bývají i zápasy s dalšími kluby. Výhodu mívá paradoxně hostující tým, jelikož všichni fanoušci se sejdou v kotli, což se třeba na domácích zápasech nestává. Bývají nenávistné pokřiky a slovní reakce, ovšem tím to končí. Na dvacet metrů jsou všichni hrdinové :-)

Čím dál častěji je na zimácích k vidění pyro, jak je to ve Vítkovicích a co si o používání pyrotechniky myslíte?
Tak určitě pyrotechnika je správná, pokud je ve správných rukou. Dělá to krásný efekt. Na fotbale mi moc nejde do hlavy házení na hřiště, jen to hatí boj za povolení. Co se týče používání u nás, zatím nebylo, ovšem hala je nám nakloněna a po ukázce není problém schválit. Jenom nám stále leží ve skladu a nedostali jsme se k tomu.

Jaké máte vztahy s vedením klubu, měli jste v minulosti nějaké problémy?
S vedením jsou vztahy dobré, nejsou žádné problémy.

Která fanouškovská scéna v hokeji je podle tebe nejlepší a který klub má nejlepší fanoušky na světě?
Německo, Švýcarsko i Polsko... Jeden klub asi nejsem schopen říct. To bych spíše dokázal vybrat jeden fotbalový – Borussia Dortmund.

Navštívil jsi nějaký zápas hokeje (nebo i fotbalu) v cizině?
Byl jsem na zápase GKS Tychy vs Unia Osvětim, jelikož tam hraje vítkovický srdcař Roman Šimíček, kterého jsme jeli navštívit. Byl to zajímavý zážitek, zejména když na českých stadionech většinou vidíme fandění podle toho, co se děje na ledě. To tam neexistovalo.

Na který zápas nejraději vzpomínáš?
Loňský závěr základní části proti Třinci, byla snad nejlepší atmosféra, co u nás pamatuji.

Autor: MR

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Morávka 10.11.2019, neděle, 08:39 + 0 - 0
  https://www.youtube.com/watch?v=Db_rJyYYLMI
 • bez klubu pilgrim 18.10.2013, pátek, 16:13 + 0 - 0
  naopak, rivalita mezi Baníkem a Vítkovicemi je umělá, protože ji provozují jen mladá vymaštěná paka, která éru, kdy Vítkovice hrály čtvrtfinále UEFY zažila ve fotrově pytlíku. V Ostravě se chodilo z hokeje na fotbal a z fotbalu na hokej, Vítkovice jako fotbalový klub zanikly, to co nyní hraje pod tímto názvem je bývalá Poruba, a s tímhle může mít rivalitu jen krypl
 • bez klubu SpartaPride 18.10.2013, pátek, 14:42 + 0 - 0
  Rivalita mezi Baníkem (resp. Ostravou) a Vítkovicemi je pro mě naprosto přirozená. Vítky mají svůj fotbalový klub (i když hraje prales, tak pořád existuje) a i kdyby ne, tak v historii hrál nejvyšší soutěž, což se pořád počítá. A jejich hokejový klub je také něco jiného než byla Sareza. To, že Baníkovci fandí raději Třinci nebo AZ je známé. Baník má šály Vítky do chuje atd., a malá fotbalová ekipa Vítkovicích se rozhodně přidávat k Baníku neude že .... I když to pro vás není tak velký soupeř co se týče počtem fanoušků, tak rival to jednoznačně je. Argument, že teď už hrajou nižší ligy je zcestný, to by potom Opava mohla začít fandit Baníku, když hraje nižší ligy jak ve fotbale tak v hokeji, to je také Slezsko...
 • FC Baník Ostrava MaxGKS 28.03.2013, čtvrtek, 07:37 + 1 - 1
  Jebat Vitkovice ! GieKSa !!!
 • bez klubu pazzo 17.03.2013, neděle, 15:28 + 0 - 0
  rivalita Baníku k Vítkovicím je umělohmotná. Snad neexistuje jediný logický důvod, proč by si "drobci" z Bazalů měli honit triko na pubescentech z kotle Vítkovic. Kdyby 9.A na základní škole bila kluky ze 4.C, byla by to rivalita? Ne, byla by to šikana. To samé platí v Ostravě. Honit Vítkovičáky je pro Baníkovce jako trhat nožičky mravencům. Ztráta času.
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 15.11.2012, čtvrtek, 11:08 + 0 - 0
  No to se určitě nepleteš,ani v kotli Baníku asi nebudou hokejoví fans Vítkovic,ale na tribunách na Bazalech jich bude hodně.Mě fakt hokej už nebaví,ale jestli tím svým klubem myslíš AZ tak to chápu,mimochodem byl jsem když na začátku 90.let postupoval AZ z ,,3.ligy! do ,,2.ligy",tenkrát válel Peťa Kalus,pak jsem byl ještě na neúspěšném finále play off s Kometou o pár let později a v obou zápasech bylo vyprodáno a slušný rachot,ale co jsem viděl na vidích tak teď je to mazec.
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 14.11.2012, středa, 22:11 + 0 - 0
  Pedro Baník - nejsem žádný veterán :D A Vítkovice mi osobně jsou jedno, když už hokej fandím jinému týmu z nižší soutěže.. Jinak říkám, že za časů, kdy Vítkovice byly ve fotbale pojem a hrály nejvyšší ligu, tak rivalita byla, teď už není a je to jen otázka názorů jedinců.. Přesto si myslím, že se nepletu v tom, že v kotli Vítkovic málokdy potkáš někoho z kotle FCB..
 • FC Baník Ostrava A1922 14.11.2012, středa, 21:34 + 0 - 0
  Ostravica Granica!!!
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 14.11.2012, středa, 20:59 + 0 - 0
  Výkony a výsledky Baníku v sezóně 2009/2010 by si jistě zasloužily více fanoušků než průměrných 7812 lidí,ale pořád víc než 4-5 tisíc.
 • Zbrojovka Brno flvv 14.11.2012, středa, 18:22 + 0 - 0
  Když hrál Baník před 3 lety o titul chodily 4-5 tisíc lidí, tedy tolik co na Vítky a méně než teď na Bazaly, to už stojí za přemýšlení
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 14.11.2012, středa, 14:31 + 0 - 0
  no právě,Baník hraje o udržení a chodí skoro jednou tolik lidí než na Vítkovice,které hrály o nejvyšší příčky...
 • Zbrojovka Brno flvv 14.11.2012, středa, 12:48 + 0 - 0
  No tak na Baník nechodí o moc víc lidí :D , navíc Vítkovice měly výsledky, Baník už třetí sezónu hraje o udržení
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 14.11.2012, středa, 11:52 + 0 - 0
  Tommy:Já fandím jen Baníku a hokej a Vítkovice už vůbec mě nezajímají,ale nevím kolik ti je let,protože mě je řekněme něco přes 30 a sport je mi blízký od dětství a žádnou velkou rivalitu nebo dokonce nenávist...?jsem mezi Baníkem a Vítkovicemi nezažil,to že měl Baník nějaký hokej se sice můžeš dočíst na wikipedii,ale nic víc o tom nevím a ani jsem o tom nikdy neslyšel od pamětníků,kteří lecos v historii sportu v Ostravě pamatují a rivalita mezi FCB a hokejovými Vítkovicemi nebyla v minulosti žádná,naopak,bylo to bráno jako např.Zbrojovka a Kometa.Ale s těmi penězi souhlasím,do Vítkovic se cpe a chodí tam 3500 lidí a na mnohem populárnější Banik se sere.
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 13.11.2012, úterý, 22:35 + 0 - 0
  Baník vs. Vítkovice - proč je rivalita? Baník je slezský klub navíc kdysy měl i svůj hokejový klub, Vítkovice jsou Morava a měly zase svůj fotbalový klub a to ne na špatné úrovni, taky hráli nejvyšší soutěž! Takže ano, je to/ bylo to vesměs stejné jako Sparta a Slávie. Postupem času, ale z velké části ta nenávist ustupuje, protože Baník už dlouho nemá hokej a Vítkovice už dlouho nemají fotbal na úrovni, že by tam chodili lidi a měli snad nějaký kotel. Dalším faktem proč někteří nemají rádi Vítkovice je postoj města ke klubu, který dává více peněz do hokeje a to, že právě Vítkovice zrušili komunikaci s Baníkem a začaly dávat své zápasy do časů Baníku, protože si myslely, že mají více fans-pár let zpět opravdu jezdil bus z hokeje na fotbal a naopak. Takže rivalita dnes je jen postoj jednotlivců, každopádně moc lidí(téměř nikoho) z kotle Baníku v kotli Vítkovic nepotkáte:)
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 13.11.2012, úterý, 09:36 + 0 - 0
  sorry spletl jsem se o rok no a žíly mi to netrhá a je to vlastně jedno,jen jsem chtěl napsat,že tenkrát byla atmosféra na hokeji dobrá a to i rok předtím proti Plzni.To na Bazalech to bylo tenkrát tristní.Chlapi buďme radi,že je to za nama :-)Ikdyž dnes má atmosféra na domácích zápasech k ideálu daleko,venku jsem sice nejlepší,ale některé naše výkony byly taky bídné(alespoň na pověst fanoušků FCB)
 • HC Vítkovice Tom 12.11.2012, pondělí, 22:21 + 0 - 0
  Finále se Spartou bylo 93, autor se sekl o rok :)
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 12.11.2012, pondělí, 21:27 + 0 - 0
  V roce 1992 hrály semifinále z Plzní.A v pátém zápase doma jsme Vítkovice vyřadili a šli do finále z Trenčínem.Tak nemohli hrát finále ze Spartou
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 12.11.2012, pondělí, 20:01 + 0 - 0
  no to je hnus :-)Tohle překoná polovina kotlů ve 3.nejvyšší hokejové soutěži.Ale když hrály Vítkovice finále v roce 92 se Spartou tak to bylo o něčem jiném.
 • FC Baník Ostrava TomFCB 12.11.2012, pondělí, 19:51 + 0 - 0
  tak to sem ještě teda nevidel:D ,vitek to chuje! jinak to nevidim:D
 • FC Baník Ostrava gieksa banik 12.11.2012, pondělí, 19:07 + 0 - 0
  http://www.youtube.com/watch?v=Db_rJyYYLMI Usuďte sami :-))))))))))))))
 • Zbrojovka Brno John77 12.11.2012, pondělí, 18:57 + 0 - 0
  TomFCB. no to sice ano, ale já doufám, že ta doba přijde, prublémem je, že nyní sjou statky od sebe cca 8 km, místo 50 metrů, jako za Lužánkama. a jak už jsem psal, Srbská odpuzuje, po akustické stránce pro domácí hrůza. Já tam zažil v 94 20. tis, ale to byla výjimka. Už vidím jak by na baník po deseti letech na vítkovickém stadionu chodily nadšené zástupy. Co se týče návštěvnosti Zbrojovky jsem zvědavý na jaro, bohužel se v ČR chodí na soupeře a ne na tým a Zbrojovka má všechny zajimavé soupeře až na jaře ( S+S, Baník, Viktorka, Sigma, Slovácko), takže pokud se tým vhodně posílí a bude i bodovat, tak já osobně tipuji, že návštěvnost půjde podstatně vzhůru. V 90.letech taky došlo na Slávku oficiálně 44. tis., ale bylo tam cca o deset víc (šlo o zápas prvního s druhým) a domácí zápas na to na "jen" něco přes 20. tis
 • FC Baník Ostrava centos 12.11.2012, pondělí, 18:40 + 0 - 0
  John77: Slezsko je zdůrazňováno, bo klub vznikl jako SK Slezská a ve Slezsku působí 90 let. V té době tady asi rivalita byla, bo Ostrava tehdy nebyla jedním celkem, jakým je dnes. Ale co se týče fanoušků, tak je úplně jedno, kdo odkud je. Já z moravské Ostravy jsem na svůj slezský klub pyšný. :)
 • FC Baník Ostrava TomFCB 12.11.2012, pondělí, 18:18 + 0 - 0
  John77: Beru v potaz ze fotbal v Brně se nachází v problemech a že není takova návštevnost jako by byli za jine situace,ale kdyby kometaci chodili i na Zbrojovku jak řikáš,tak máte daleko lepší počty než jsou ted:)
 • Zbrojovka Brno John77 12.11.2012, pondělí, 18:07 + 0 - 0
  Pett: to se pleteš, už to začíná zase být Kometa a Boby, to je moje hobby :-). Rozbroje tu byly v minulosti, ale myslím si, že už jsou pryč. Navíc většina lidu, co chodí na jeden tým, fandí i druhému. Sice nyní návštěvnost na Zbrojovce není, co v 90.letech, ale to je dáno stadionem a dloudobými výkony mužstva + tunelování dřívějšími majiteli. Zbrojovka hrála na svém stadionu naposledy před cca 10 lety s tím, že se stěhuje jen na 3 roky. Srbská je absolutně nevhodná a navíc rekonstrukce jen zpečetila nedostatky stadionu. Kometa má štěstí, že Rondo, přestože to není její stánek, je na jiné úrovni proti Srbské. Kometa a Zbrojovka patří za Lužánky
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 12.11.2012, pondělí, 17:33 + 0 - 0
  BFC:To máš pravdu že hodně lidí v Praze fandí hokejový Plzni.Momentálně je v Plzni situace taková že část lidí dává přednost fotbalu,část hokeji a hodně jich chodí na oba sporty.Různě se to prolíná. Je pravda v tom co psal Plzeňák.Na vesnicích třeba na Domažlicku,Klatovsku nebo Tachovsku fandí ve fotbale dost lidí Spartě nebo Slávii,a v hokeji Plzni,ale není už to tak jako třeba před 20 lety kdy Viktorka střídala první a druhou ligu.Dnešní mládež s těchto regionů táhne už k Viktorce.Takže pražským tam fandí spíše starší generace.
 • 1.FC Slovácko Pett 12.11.2012, pondělí, 17:19 + 0 - 0
  John77: Boby a Kometa fans taky nemají velice kladný vztah,neé?
 • FC Baník Ostrava chachar1922 12.11.2012, pondělí, 17:19 + 0 - 0
  tady nejde o žádnou rivalitu ohledně Slezska či Moravy, tu jde o rivalitu ve městě, prostě naše město naše pravidla, či jedno město, jeden tým. Baník nemá rád když po jeho městě se nosí, jiné symboly, než právě Baníku či družební GieKSy..
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 12.11.2012, pondělí, 17:06 + 0 - 0
  hocikto:sorry máš pravdu,už jsem dlouho mimo Ostravu a nějak se mi to pomotalo,bo to bylo v centru,blízko Stodolní,jasně Ostravica-granica...No ale tak jsem si to připomněl a ano samozřejmě Baník patří na Slezsko,ale když to vememe kolem a kolem tak se většina Ostravy vlastně nachází v moravské části,čili hrát si na to:já jsem ze Slezska a ty z Moravy je směšné,já osobně se považuju za Ostraváka,za Slezana a celou Ostravu za Slezské město.
 • Zbrojovka Brno John77 12.11.2012, pondělí, 16:46 + 0 - 0
  ok beru, já jen shrnul své postřehy z různých DF a tam prezentovaných názorů. Chápu, že Vítkovice i Baník jsou celoostravské týmy, ale např. u Baníku je v prezentaci hodně zdůrazňováno Slezsko, proti čemuž nic nemám, ale na druhou stranu by mě osobně jako případného ostraváka z moravské části toto limitovalo.
 • FC Baník Ostrava hocikto 12.11.2012, pondělí, 16:27 + 0 - 0
  Pedro Banik- Stadion Kotase stál v moravské části Ostravy..jen pro upřesnění:)
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 12.11.2012, pondělí, 12:53 + 0 - 0
  John77:Jak píše Jela je to spíš jako v Brně než jako v Praze,tam ta dávná rivalita mezi S to je něco jiného,přesto i Slávisti hokejové Spartě určitě fandili a že by rivalita mezi Baníkem a Vítkovicemi byla jakási rivalita mezi Slezskem a Moravou tak to je úplná pičovina,na hokej chodí lidi z celé Ostravy ať už bydlí v kterékoliv části a Baník má v ,,moravské části" podstatné procento fans,už jen proto,že v Ostravě-Jih bydlí snad polovina Ostravy,taky starý stadion Kotas byl několik desetiletí ve Slezské části a název Vítkovice neměl kvůli čtvrti Vítkovice,ale kvůli vazbám na železárny,taky rivalita mezi fotbalovými Vítkovicemi a Baníkem nebyla v minulosti nijak velká,spíš mi přijde,že 95% lidí fandilo stejně Baníku,ale úspěch přáli i Vítkovicím,zejména v pohárech,jinak by asi těžko přišlo na Guimaraes 25 000 lidí a na Espaňol(na Bazalech..)taky.Já nevím,možná něco podobného je mezi Spartou a Žižkovem,alespoň někteří chuligáni Sparty do kotle Viktorky chodí a jezdí i na výjezdy.Já jsem ve finále rád,že je v Ostravě jeden profi fc,ale neměl bych nic proti Vítkám třeba v MSFL a rozhodně bych tu hrstku jejich fanoušků nemlátil.Ale 13 let v Ostravě nežiju,jezdím v drtivé většině jen na výjezdy a tak nemám úplně přesný obraz co se stalo atd.,otázka je jestli si za to lidi z kotle HCV nemůžou sami nebo je to jen znuděnost našich mladých chulošů,kteří si chtěli vydobýt nadvládu tam,kde to není potřeba.
 • FC Baník Ostrava chachar1922 12.11.2012, pondělí, 12:30 + 0 - 0
  Tom: meleš hovna, Katowice si tak určitě potřebujou zvyšovat ego na vás.. uznávám, že ultras vítkovic mají svou kvalitu, ale méně je někdy více. nebylo by lepší udělat jednou za pár zápasů mega choreo graficky výborně udělané, než na každý zápas choreo, které je svým nápadem a kvalitou pořád stejné? jinak atmosféra v hale je opravdu bídná, o dost horší než je stav na Bazalech a to je už co říct..
 • FC Baník Ostrava Jela 12.11.2012, pondělí, 12:22 + 0 - 0
  John77: Praha je něco úplně jiného než Ostrava. Rivalita mezi Vítkovicemi a baníkem je, ale ve fotbalových klubech. Zbrojováci snad nechodí na Kometu? Pokud vím tak ano. Problém je v tom, že na Baník i Vítky kdysi chodili stejní fans a dneska už je to jen maličké procento. Mohou za to oba kluby, protože se obírají navzájem o fanoušky. Jenže kdyby se vymyslel rozumný kompromis spojit fotbal s hokejem co se týče např. společných pernamentek apod. tak by Ostrava zase začala žít sportem a stala se jako dávno obávaným městem se skvělými fanoušky, kteří nahánějí mráz po zádech. Jako teď kometa kdysi to byli právě Vítkovice s Baníkem kteříěly nejlepší kulisu. Baník jí stále má, ale fandové už chodí jen na vybrané zápasy(Sparta, Plzeň apod.) V tom je problém Ostravy nic víc.
 • Zbrojovka Brno John77 12.11.2012, pondělí, 12:13 + 0 - 0
  jinak jeden hokejový klub - Spartu myšleno v nejvyšší soutěži, aby mě nějaký slávista nechytal za slovo :-)
 • Zbrojovka Brno John77 12.11.2012, pondělí, 12:09 + 0 - 0
  Pedro Baník: v Praze měli až do devadesátých let, také jen jen hokejový klub - Spartu, takže bys ve fotbale fandil Slavii a v hokeji Spartě, protože jiný klub tam nebyl? Já nejsem sice ostravák, ale podle vaší prezentace Baník symbolizuje slezskou část Ostravy a Vítkovice dle mého názoru moravskou, navíc fotbalové Vítkovice existují a získaly i titul, sice teď hrají nějakou pralesní ligu, vzhledem k tomu bankrotu, ale jsou tu, proto si taky myslím, že Baník a Vítkovice jsou 2 rozdílné celky.
 • FC Baník Ostrava Jela 12.11.2012, pondělí, 12:06 + 0 - 0
  Taky jsem slyšel od starších a od otce jak se chodilo z hokeje na baník a naopak. Pár sezón zpátky taky ještě jezdili speciální busy z hokeje přímo na Bazaly, aby lidi stihly oboje a ty busy bývaly plné. Já nejsem fanoušek toho a toho. Jsem Ostravák a fandím sportu v Ostravě, protože to je moje město a když se nějakému vrcholovému klubu v Ostravě daří tak mě to těší, protože jsou z Ostravy! Já chodím na hokej a nad baníkem taky nezanevřu oko. Na baníku znám hodně lidí, kteří toho za sebou s Baníkem mají víc než dost a vidím jak 17letí ,,Chachrci´´ jsou zaslepení jen jedním sportem a berou všechny ty nápisy na choreach a podobně tak jako by to bylo jejich motto života, tak si říkám kde mají rozum. Tady v ČR chcou jít ve stopách Anglické nemoce, ta s hokejem nemá nic společného a proto je ta rivalita rozumná tak jako ke sportu patří. Pořádají se i hokejové srazy fans, kde je fakt prdel sjede se hodně lidí a vše je bez problému. ve fotbale by to nešlo a to mi vadí, protože fotbaloví fans by si takové srazy zasloužili.
 • FC Baník Ostrava Pedro Baník 12.11.2012, pondělí, 11:56 + 0 - 0
  Jsem fanatik FCB,taky nejsem žádná slečinka z církevní školy,ale tu rivalitu nechápu,kdysi lidi chodili z hokeje na fotbal a opačně(hlavně na starém Kotasu,ale i v nové hale)A argument,že jde o jiný klub u mě neobstojí,protože když máš ve městě jeden hokejový klub tak přece reprezentuje město,ikdyby se jmenoval třeba HC Zábřeh a ano pak je to stejné kdyby byla averze Baník vs. DHL,vs.BK NH atd.Já osobně jsem kdysi na hokej chodil,dnes je mi lhostejný hokej obecně a z 99% mě zajímá jen fotbal=Baník,podívám se jen na play off MS,či olympiády,ale napadat někoho za to,že na hokej chodí mi nepřijde v pořádku.Samozřejmě mě ale sere kolik peněz město investovalo do haly a kolik ještě investuje,protože i tady ty rekonstrukce probíhaly nějak podivně a předraženě a na stadion Baníku peníze nejsou.
 • Zbrojovka Brno flvv 12.11.2012, pondělí, 09:29 + 0 - 0
  Plzeňák: tak teď už Viktorce fandí ne? :D :D :D
 • Bohemians 1905 BFC 12.11.2012, pondělí, 08:23 + 0 - 0
  Plzenak: obecne hodne lidi v Praze fandi hokejovy Plzni, z toho urcite polovina z toho jsou prazaci, co nemaj s Plzni nic spolecnyho. Nicmene kdyz uz prijde na hokej z myho hlediska, tak preju Plzni, i kdyz nejsem nijak aktivni. Ale mam k tomu duvody, jelikoz me k Plzni poji predkove..:-)
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 12.11.2012, pondělí, 05:31 + 0 - 0
  BTW co Kubina, Hadamczik, Malík to nejsou Vítkovičáci na Bazalech? :-D
 • FC Baník Ostrava kozelzostravy 12.11.2012, pondělí, 05:30 + 0 - 0
  Je to těžké. Ale vím od starších chacharů, že kdysi z hokeje to táhli na bazaly. Třeba od vlastního otce, který hrál za Baník a koukal na hokej. Taky to přeju Vítkovícím, ale chodit na dva sporty, když nebydlím v Ostravě prostě nejde, takže Baník jednoznačně vede!
 • FC Viktoria Plzeň Plzeňák 11.11.2012, neděle, 23:05 + 0 - 0
  Trochu mě tam chybí otázka na vztah k fotbalovým Vítkovicím... Centos: V Plzni byl současný hokejový klub založen jako ,,Hokejový odbor při SK Viktoria Plzeň,, v r.1929 takže se historicky jedná o stejný (nikoli konkurenční) klub. Přesto do nedávna (a možná i teď) chodilo na hokej fandit plno lidí (většinou snad z vesnic) co ve fotbale nefandili Viktorce,ale pražským ,,S,,. To jsou schizofrenici co by potřebovali léčit.
 • FC Baník Ostrava centos 11.11.2012, neděle, 22:39 + 2 - 0
  To nevím, dávám jen vysvětlení, které víceméně dává smysl. Každopádně napadání vítkovičaků "jen tak z rivality" je jen dokazování si vlastní malosti, ekvivalent kopání do ratlíka, který tě nijak neohrožuje.
 • HC Vítkovice Tom 11.11.2012, neděle, 22:24 + 0 - 0
  centos: Rivalita mezi Baníkem a hokejovými Vítkovicemi přišla do Ostravy s Katowicemi, které dostávaly v Polsku po piči a potřebovaly si někde vydobýt nadvládu...
 • FC Baník Ostrava centos 11.11.2012, neděle, 22:12 + 0 - 0
  HonzaHcHk: Neznám situaci v Plzni, ale v Ostravě to tak jednoznačné není. Dlouho vedle sebe existovaly Baník s Vítkovicemi ve fotbalu, tedy rivalové. To už teď není a z Vítkovic zůstal jen hokej. Stejně tak Baník měl jednu dobu hokejový klub, ale to je už mnoho let. Osobně Vítkovicím nefandím, ale nijak mi nevadí.
 • FC Baník Ostrava centos 11.11.2012, neděle, 22:08 + 0 - 0
  Tom: Co to máš za počty? Vítkovice nájem platit musí, bo ta hala není jejich. Takže (na rozdíl od Baníku) nemusí platit opravy a podobně. Tohle je stav věci a je to tak naprosto normální. V tomto stavu by byla podpora nulová. Jenže není, bo dostanou deset mega. Jestli to pokryje nájem, tak hrají v půjčené hale de facto zdarma.
 • HC Vítkovice Tom 11.11.2012, neděle, 22:06 + 0 - 0
  TomFCB: Nebo to je tak jakoby fanoušci házenkářek Poruby začali nesnášet fanoušky volejbalového DHL. Naprostá hloupost...
 • FC Hradec Králové HonzaHcHk 11.11.2012, neděle, 22:03 + 1 - 0
  TomFCB: Tak nějak, ale že někdo chodí jen na jeden sport mi vůbec nevadí. Chápu, že někdo nemá čas nebo peníze na dva sporty nebo ho ten druhý prostě nebaví. Ale urážet druhý klub ve městě je podle mě divný. Fotbaloví fanoušci mi přijdou, že vidí jen to svoje a zbytek berou jako špatný, ať už zbytek klubů nebo třeba ten hokej. Naopak hokejoví mi přijdou, že jsou otevřenější a berou i ostatní kluby a i ten fotbal nebo k němu mají minimálně neutrální názor..
 • FC Baník Ostrava TomFCB 11.11.2012, neděle, 21:59 + 0 - 0
  je to tak ja by si chodil na fotbal na slavii a v hokeji bys fandil spartě,to je to same:)
 • FC Hradec Králové HonzaHcHk 11.11.2012, neděle, 21:56 + 0 - 0
  I když v HK to tedy není tak moc, že by třeba byly proti-hokejový pokřiky. Dost lidí taky chodí na oba sporty (třeba já, letos jsem byl i na všech fotbalových zápasech). Ale vím, že když jsem měl ještě čas číst fotbalové fórum, že tam byly příspěvky proti hokeji dost časté, zatímco na hokejovém fóru jsem nikdy žádný neviděl..
 • FC Hradec Králové HonzaHcHk 11.11.2012, neděle, 21:44 + 3 - 1
  Letos sice fans scénu nesleduji tak jako v minulých letech, ale Vítkovice šly letos dost nahoru. Řekl bych jako choreo produkcí tak počtem v kotli. O rivalitě s Baníkem vím. Myslím, že ideální je, když lidé ve městě chodí na oba sporty, třeba jako to je v Plzni. Častý je, že každý chodí na to svoje a o druhý sport se moc nezajímá. Ale aby druhému sportu nadával? To mně přijde dost divný, i když u nás v HK to je taky. Zajímavý, že to je typický pro fotbalový fanoušky, že bezdůvodně uráží hokej..
 • HC Vítkovice Tom 11.11.2012, neděle, 21:42 + 0 - 0
  LordikDevil: Samotný klub nedostane nic... Investici do haly nemůžeš počítat, protože to je majetek města, které na ní vydělává koncerty atd. tudíž do ní musí investovat. Ale musím uznat že globálně co se rýče výchovy hráčů, možností ledových ploch atd. pro hokej město vytváří lepší podmínky než pro fotbal...
 • FC Baník Ostrava Casual88 11.11.2012, neděle, 21:40 + 0 - 0
  když to čas dovolí, tak navštěvuji i hokej ve Vítkovicích. Nespojuji to s fotbalovými Vítkovicemi.
 • FC Baník Ostrava LordikDevil 11.11.2012, neděle, 21:37 + 1 - 0
  Tom : Jo pockej, kolik nasypalo mesto do Vitek a do Baniku ? Ja nevim, ale cca 1,5 miliardy je ti za cca 10 let malo ? Kdezto na Banik zacali standartne prispivat asi od mistrovske sezony 10 melounu a predstim snad 10% ceny prodanych listku sly do kasy Slezske Ostrave ? Mate opravdu proc brecet...
 • FC Baník Ostrava lukáš.fcb 11.11.2012, neděle, 21:36 + 1 - 1
  docela ostuda na extraligu kluby v druhé lize fandí líp například azet havířov
 • HC Vítkovice Tom 11.11.2012, neděle, 21:29 + 0 - 0
  Vítkovice dostanou od města 10 mega, které si město vybere zpět na nájmu haly, takže podpora města je nulová...
 • FC Baník Ostrava A1922 11.11.2012, neděle, 21:28 + 0 - 0
  taky asi nechápu pokřiky proti vítkovicím. I když je pravda, že město na baník sere, zatímco Vítkovice jsou sponzorovány městem až moc i když na baník chodí 2x tolik lidí než na víkty.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Pokleknout? My se nemá... 15.10.2020, čtvrtek, 19:11

BLOG: Pokleknout? My se nemá...


Hodolanští podporují své muž... 15.10.2020, čtvrtek, 08:57

Hodolanští podporují své muž...


Ultras Trutnov provoněli záv... 12.10.2020, pondělí, 18:46

Ultras Trutnov provoněli záv...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Zazpívejme si... Gala Song v podání Severních Irů před 11 hodinami

Zazpívejme si... Gala Song v podání Severních Irů


ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby... 23.10.2020, pátek, 07:00

ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby...


Šláger 11. kola Fortuna ligy s fanúšikmi 21.10.2020, středa, 14:47

Šláger 11. kola Fortuna ligy s fanúšikmi

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Zazpívejme si... Gala Song v podání Severních Irů před 11 hodinami

Zazpívejme si... Gala Song v podání Severních Irů


ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby... 23.10.2020, pátek, 07:00

ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby...


Šláger 11. kola Fortuna ligy s fanúšikmi 21.10.2020, středa, 14:47

Šláger 11. kola Fortuna ligy s fanúšikmi

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
O víkendu nás čekají protest... 11.10.2020, neděle, 08:08

O víkendu nás čekají protest...


Zásadní informace k nedělní ... 14.10.2020, středa, 14:00

Zásadní informace k nedělní ...


Poklidná demonstrace s nepok... 18.10.2020, neděle, 16:17

Poklidná demonstrace s nepok...

Komentáře
před 14 hodinami - Oskar
Super práce. Zatím jediný klub...
před 14 hodinami - Rst
BEST IN COVID!, už mi taky jeb...
před 15 hodinami - Rst
88: Zpřísňuje je kvůli tomu, ...
včera, 23:35 - ratto88
Rst: jasný oni sprisnuji opatř...
včera, 10:27 - Rst
Jj, jděte demonstrovat proti o...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace