o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Rozlučka Tomáše Rosického

blog fanoušků neděle, 10.06.2018 - přejít do komentářů
Jak vlastně probíhalo rozlučkové utkání?
/titleImg/rozlucka-tomase-rosickeho/1/8434.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Narovinu se hned v úvodu přiznám svým, možná až nekritickým obdivem, k osobě fotbalisty Tomáše Rosického. Ten se narodil pár let přede mnou a do opravdového fotbalu začal pronikat zrovna v době, kdy jsem já tak nějak ten fotbal začal vnímat. Rosický je jediným sportovcem, jehož plakát jsem si v dětství ve svém pokojíčku vyvěsil. Odjakživa jsem jeho umění obdivoval, ale líbila se mi na něm i jeho skromnost, jeho chování a v neposlední řadě jsem oceňoval i to, jak za ním stojí celá jeho rodina. Když si pak po letech vzal za manželku mou oblíbenou televizní rosničku Radku Kocurovou, která navíc pochází z mého kraje, a dříve jsem se s ní osobně setkal, potěšilo mně to o to víc. Bylo tedy jasné, že si rozlučku TR10 nemohu nechat ujít.


V sobotu 9. 6. 2018 bylo v Praze nedýchatelno na Letné ještě více. Po dvou točených kofolách na osvěžení přicházíme s kamarádem ke stadionu hodinu a půl předem. Když si prohlédneme vystavené dresy, ve kterých TR nastupoval, zamíříme ke vstupu č. 1. Tam mají své stánky sponzoři akce a probíhá zde předzápasový program. Zúčastníme se ještě souboje Pepsi vs. Cola a pak už naše kroky vedou na stadion, jehož brány jsou otevřeny již dvě hodiny před plánovaným začátkem akce (17:00). U vstupu rozdávají hostesky bulletin ve formě vzpomínkové brožury (velmi zajímavá). Stojí zde i hostesky ze Sazka betu a holky z Pumy, které rozdávají papírové paruky. Ano, Rosickému se přezdívalo „Malý Mozart“ a tak někoho napadlo, že by bylo fajn, kdyby si lidi nasadili historické paruky a Rosického přezdívku si tak připomněli. No prostě umělá hloupost, co Vám budu povídat...Nechápu tu potřebu lidí, ať už v hokeji či ve fotbale, si stále něco nasazovat na hlavu. Lidi v parukách vypadali jako idioti a navíc to žádný efekt nepřineslo, protože většina jich zůstala nerozbalena a diváci si je odnášeli jako suvenýr, nebo použili na ochranu proti dešti. K dešti se dostanu za pár chvil.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Všechno vypadalo idylicky, blížila se doba výkopu, lidé se usazovali na svých místech a hráči zvučných jmen z ČR i zahraničí se rozcvičovali. Když tu se zničehonic spustil liják, doslova průtrž mračen. Zrovna teď, v ten nejnevhodnější moment. Uplynulých 14 dní všichni volali po dešti a on příjde zrovna v tuhle chvíli. Prší tak hustě, že hráči míří do kabin, na nebi se prohánějí hromy a blesky, fanoušci se tisknout pod střechu a různé přístřešky, aby se před deštěm alespoň trošku schovali. A někteří ne a zůstávají na dešti. Po minutě jsou promočeni skrz na skrz. Občas k publiku promluví moderátor večera Libor Bouček. Prosí lidi o trpělivost a posouvá výkop utkání. Nejprve na 17:10, 17:20, 17:30 až nakonec na 18:00. Za bouřky se hrát nesmí. Otázkou je, jestli to do osmnácté hodiny přejde.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Libor Bouček je dalším bodem, u kterého se chci zastavit. Uznávám, že byl dobrou volbou pro moderátora večera, fotbal sleduje, umí jazyky, občas je vtipný, ale osobně mám pocit, že je ho všude plno a každou větší akci moderuje právě on. A to se pak přejí.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

No nic, je tady osmnáctá hodina a hráči nastupují na zelený pažit. Tým Česká v červených dresech, tým světa v bílých. Jako poslední vbíhá na hřišti TR10 a okamžitě si vyslouží obrovský potlesk. Na déšť je zapomenuto (ačkoliv stále prší), atmosféra je pozitivně skvělá, začíná utkání hvězd. Českých i světových.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Hraje se v přátelském tempu, o srandičky není nouze a musím uznat, že je skvělé vidět legendární fotbalisty opět spolu a bavit se jejich uměním. Všechno podtrhuje kotel Sparty, který fanaticky fandí už někdy od půl páté a zvlášť fandění v hustém dešti si náležitě užívají. Zaslouží si pochvalu, protože díky nic se utkání odehrálo v atmosféře s ligovou atmosférou a nehrálo se ve sterilním prostředí. Fanoušci navíc věnovali své chorály především Tomášovi. Jistě, že se objevily chorály sparťanské, ale převážná většina z nich byla předělána do podoby pro TR10. A třeba takový „kdo neskáče, není Rosa“, pobavil.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Bylo mi líto, když jsem ještě před utkáním viděl kterak déšť a vítr poničili velké malované plachty, které měli Ultras Sparty v rámci plánované choreografie připravené. Mnohahodinové úsilí fanoušků tak přišlo vniveč. A to je škoda. Nechápu, kdo se tomu může smát. Ten, kdo se již někdy plazil po kolenou, vybarvoval a tvořil pro svůj klub, jistě ne.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Nevyšla ani druhá plánovaná prezentace na protilehlé tribuně. V desáté minutě měla proběhnout kartoniáda, ale protože většina fanoušků se přesunula do horní části hlediště (pod střechu), zůstalo mnoho kartónu nevyužitě ležet a plánovaný obraz tak úplně nevynikl. Škoda, škoda.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Povedla se ale tradiční pyroshow, kterou tentokrát nikdo neodsuzoval, a za kterou snad nehrozí žádná pokuta...
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Abychom ještě zůstali u fanoušků, musím zmínit věc, o které se po zápase snad mluvilo ještě více, než o samotné rozlučce. Ano, kotel (nejen kotel, ale i lidé na protilehlé tribuně) pískal na Milana Baroše, a skandoval „smrt Baníku“ (jednou). Může mi někdo vysvětlit proč to opět spustilo mediální masírku? Každý ňouma měl opět potřebu se k tomu vyjádřit, odsoudit kotel a kopnout si. To vás takové pranýřování baví? To jako chcete ukázat, že jste lepší lidi? Vzpamatujte se, proboha! Víte, ke komu teď mluvím. Že se bude na Baroše pískat bylo jasné už ve chvíli, kdy byla zveřejněná jeho nominace. Čekali jste snad, že bude ostravský patriot na Letné vítán? Kór po posledním utkání Sparty s Baníkem? No tak, nebuďte směšní. Vždyť se nic tak hrozného nestalo, Baroš i ostatní brali pískot s úsměvem a smáli se tomu (viz. foto). Děje se spousta hrozných a špatných věcí, ale my se tady budeme točit na tom, že pár fanoušků křičelo a pískalo na jednoho z hráčů? Nakonec stejně ostatní tribuny reagovaly v těchto chvílích na kotel pískotem a myslím, že ani Tomáš Rosický se z toho nezblázní. Narozdíl od internetových moralistů. A to píšu jako člověk, který má MB27 v oblibě.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.
Rosa v poločase převzal ocenění od předsedy FAČRu a šéfa Sparty Křetínského a vyměnil bílý dres za červený a přestoupil tak ze světového výběru do českého. S Kollerem, Poborským, vynikajícím Blažkem v bráně, s Galáskem a dalšími legendami Van Persiemu, Fabragasovi, Dedemu a skvělém Jensi Lehmanovi v bráně rozehrál Rosický svůj poslední poločas. (utkání se hrálo na 2 x 30 minut, s desetiminutovou pauzou).
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Bylo to moc fajn, lidi se bavili, hráči se bavili a ke konci druhého poločasu došlo k dojemné situaci. Na hřiště za TR nastoupil jeho otec, jeho bratr a především jeho pětiletý syn. Malý capart v reprezentačním dresu se ujal své role zodpovědně a po pár minutách na hřišti skóroval, když po narážečce od táty prostřelil Lehmana mezi nohami a vsítil svůj první gól. Na vyprodané Letné, před očima mámy, táty, dědečka, celé rodiny. V tu chvíli to všem začalo docházet. Je konec. Konec jedné legendární etapy v historii českého fotbalu, konec v kariéře jednoho legendárního kluka. Kluka, jenž měl obrovskou smůlu na zranění, a přesto se stal legendou a hráčem, na kterého se nezapomene.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.
Závěrečný proslov a poděkování byl pomyslnou tečkou za kariérou Tomáše Rosického. Do fotbalového důchodu ho vypravili jeho kamarádi z celého světa, jeho rodina a především pak fanoušci, kterých na stadion dorazilo 18.887. I přes několik drobností, které se možná daly udělat lépe (chybějící grafika, nedostatečné ozvučení...) , před věci, které se ovlivnit nedaly (počasí) se rozlučka TR povedla a diváci odcházeli s dobrým pocitem. A snad si to užil i ten, kvůli kterého jsme se tady všichni sešli, Tomáš ROSICKÝ #10.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Autor: DD & Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Mat1922 12.06.2018, úterý, 14:21 + 0 - 1
  capi takhle? https://www.youtube.com/watch?v=1iAB_LxwNL8 a kdyby jsi me hledal,tak za sedmym stromem zleva.
 • AC Sparta Praha landis 12.06.2018, úterý, 11:42 + 1 - 0
  Pustá Polom a Kyby to popsali jasně, víc bych se v tom nešťoural...Baroš je OVA patriot a Spartu nemusí...ok...já nemusím jeho a kdybych byl, písknul bych si taky... a tak to má být, někde srdcaři ještě nevymřeli... co by jsme za takového (jemu podobného) hráče ve Spartě dali...
 • AC Sparta Praha capi 11.06.2018, pondělí, 22:40 + 0 - 0
  nad čím kvičíš mate, na jankulovskeho nikdo nepískal a také je chachar, pro vás je Bary hrdina, pro nás mrdina, bez ohledu jak skvělej fotbalista je... tak to prostě je
 • FC Viktoria Plzeň pepky 11.06.2018, pondělí, 22:23 + 0 - 0
  11.6.1911 vše nej,nej...
 • FC Viktoria Plzeň pepky 11.06.2018, pondělí, 22:22 + 0 - 0
  Frydec,palec nahoru a kokoty neřeš,ser nato,jsme asi o generaci dál,buď zdráv příteli...Jinak pozdravuji domů 1911 (1312)
 • FC Baník Ostrava Frydečak 11.06.2018, pondělí, 21:00 + 0 - 1
  Jde o to, podle čeho mě chceš posuzovat? Jestli podle ústního, v našem případě tedy písemného projevu, tak my dva si můžeme gratulovat. Jsme na to přibližně stejně a pořád jsme na tom lépe, než 99% v TV mluvících fotbalistů. Jestli podle obsahu mých příspěvků, tak abys mě pochopil, nesměl bys bejt blbej, ale duty jak cyp. Jestli stále nevíš, kam mířím, tak pro mě je Rosický asi na stejné úrovni jako Řepka. Oba dva hráli za spartu. Srdcařům sparty se omlouvám za ta malá písmena, nemůžu jinak. Jestli však posuzuješ někoho podle toho, že otevřeně nemá rád svého rivala se vším všudy, tak budu asi úplně blbej. Ostatně, tak jak píšeš. Aby sis nemyslel, že u nás jsou všichni stejně tak blbí jak já, tak věz, že kdyby se loučil v Ově, tak přijde taky plný dům. Vše by probíhalo jako přes kopírák, akorát by se povedlo choreo a nepískalo by se na Baryho. Je to divná doba.
 • bez klubu eskadrona 11.06.2018, pondělí, 19:06 + 0 - 0
  Frydečaku, seš fakt tak blbej, jak v těch diskuzích obvykle působíš, nebo ze sebe toho blbečka jen děláš?
 • FC Baník Ostrava Frydečak 11.06.2018, pondělí, 17:09 + 1 - 0
  Lidi na Baroša pískali z toho důvodu, že je hlupy, bo leze na hřiště s takyma chujama.
 • FC Baník Ostrava Mat1922 11.06.2018, pondělí, 16:38 + 0 - 0
  Synci ja nic nehrotim,nebrecim...je to o povaze fans.Kdyz vim ze si hrac pozve kamose,respektuju to a nebudu mu kurvit rozlucku.Na picoviny je cas v lize:-)No vidis a mi se libi kdyz hraci provokuji fans.Repka-kdo vi,jak by to dopadlo..:-)Skoda ze to nezjistime,nikdo ho jeste nepozval(jankul,rosa,smica,svanci),ale mozna to udela Bary,aby byla nejaka prdel.
 • AC Sparta Praha Ivís 11.06.2018, pondělí, 15:15 + 0 - 0
  Bylo to krásný i to počasí tomu nahrálo, "slzy" pro Tomáše, že končí. Co mě ale mrzelo, že jsme nedali Sparťanskou hymnu zasloužil by si jí naposledy slyšet jako hráč.
 • FC Baník Ostrava Kyby 11.06.2018, pondělí, 13:40 + 0 - 0
  O něčem se psát musí... Mě by teda daleko více nasralo, kdyby na něj sparťani nepískali, to už by byl svět opravdu divný...
 • AC Sparta Praha majkis 11.06.2018, pondělí, 12:46 + 0 - 0
  Nechápu to šílenství okolo Baryho. Přece někdo nemůže čekat, že se něco takovýho nebude dít. Já osobně Baryho cením za to jakej je srdcař, protože takovejch hráčů už u nás moc není, ale nemůžete čekat že ho budeme vítat potleskem. V tom je rozdíl oproti Rosovi a Barymu, Rosa nemá nikde žádný problémy s fanoušky. Kdyby Baroš pozval na svoji rozlučku třeba takovýho Tomáše Řepku, tak to bude vypadat úplně stejně.
 • AC Sparta Praha MP11 11.06.2018, pondělí, 12:41 + 0 - 0
  Pěkná rozlučka. Jen velká škoda počasí, které znehodnotilo celé choreo a úsilí lidí, kteří na něm od pátku dělali.
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 11.06.2018, pondělí, 12:37 + 0 - 0
  Mat: Myslíš si, že kdyby přijel na benefici takový Řepka, tak by se dočkal potlesku? Podle mě by dostal za uši ještě víc. Navíc Bary není svatý, osobně nesnáším když někdo provukuje fanoušky (ano vím, že i Spartani na něj mají přípomínky), ovšem nějaké posunky k nim zrovna on nemá zapotřebí. Taky se v sektoru čertíme, když nějaký hráč dělá gesta směrem k nám po brance do naší sítě. Spartu docela i chápu a rozhodně bych z toho aféru nedělal
 • FC Baník Ostrava Pustá Polom 11.06.2018, pondělí, 11:56 + 1 - 0
  Mat1922: To bych vůbec nehrotil...Bary Spartu nesnáší, Sparťani nesnáší jeho, je to v jedné rovině, takže bych úplně nečekal, že ho přivítají s otevřenou náručí ani na rozlučce Rosy...Je to něco jiného než publikum FCB x zmiňovaní Lokvenc,Tyce,Poborak...
 • FC Baník Ostrava Mat1922 11.06.2018, pondělí, 10:54 + 0 - 0
  Rosovi dik za to,jak bavil na hristi pokud byl zdrav.Bary vs piskot.Trapas.Kdyz si vzpomenu jak na Jankulove rozlucce byli privitani Meda,Lokvenc,Tyce,Poborak,Hubschman a jini..ano,piskalo se na Licku,ale..kazdy vi z jakeho duvodu a urcite nepiskala vetsina.A bylo to na domaciho.Ale je dobre ze vas porad sere ten mac.MILAN BAROS:ACS 3:2 + dalsi Baryho vyroky:-) Az prijede Rosa na Baryho rozlucku,ja mu urcite zatleskam.
 • FC Baník Ostrava Tata22 11.06.2018, pondělí, 05:51 + 0 - 0
  Rozloucil se Jankulovsky , TR a bylo to fajn.skoda ze se bude muset rozloucit i MB27
 • Zbrojovka Brno Doyle 11.06.2018, pondělí, 00:35 + 0 - 0
  pískání na Baroše mi přišlo jako pičovina, ale aferu bych z toho taky nedělal... je mi upřímně líto choreografií, podle těch fotek to mohlo vypadat hodně dobře... jinak trochu fotbalu: taky vám příjde, že by ti staří reprezentanti by hráli pořád ještě dustojnější roli než současny vyběr? :)
 • Slezský FC Opava lamich 10.06.2018, neděle, 21:35 + 0 - 0
  Taky jsem se byl kouknout a jo bylo to fajn, škoda toho počasí a posunutí, ale určitě to byla důstojná rozlučka a myslím, že je jedno, zda jsi sparťan, slávista, či kdokoliv jiný, myslíš,že Tomáš Rosický hodně povznesl český fotbal, škoda jeho pravidelných a opakovaných zraněních, ale to se hold nedá nic dělat. Co se týká pyra, tak budiž OK, ale co jsem moc nepochopil, že se pak házelo dohořelé pyro na tribunu dole kde bylo dost rodin z dětmi, to bylo celkem nedomyšlené a škoda.
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Bílé peklo v Edenu provonělo... 26.11.2021

Bílé peklo v Edenu provonělo...


Plný stadion, oslava legendy... 22.11.2021

Plný stadion, oslava legendy...


Makabejští si v Praze užili ... 07.11.2021

Makabejští si v Praze užili ...

Komentáře
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
23.11.2021, úterý, 09:21 - Divák
V Teplicích je to fakt zabité....
22.11.2021, pondělí, 21:54 - Přerovák88
Super zápas se vším všudy. Oba...
22.11.2021, pondělí, 21:43 - k.m
10x vyfotit prázdné tribuny ??
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace