o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Slezské derby se blíží!

Český fotbal pro fanoušky čtvrtek, 8. 11. 2018 17:25 - přejít do komentářů
Už tuto neděli v Opavě
images/clanky/slezske-derby-se-blizi!!!-8603.jpg

Velké "SLEZSKÉ DERBY" se blíží. Již tuto neděli 11. 11. 2018 se oči všech zvídavých fotbalových fanoušků a milovníků ultras a hooligans aktivit zaměří do slezské Opavy, která na svém stadionu v Městských sadech přivítá nesmiřitelného rivala z Baníku Ostrava.

Poslední Slezské derby se hrálo 18. 3. 2017 právě v Opavě. Po roce a půl je tady další pokračování. Když se hrálo naposledy, oba kluby se vyskytovaly ve 2. lize. Tentokrát již půjde o souboj prvoligistů, neboť Baník a o rok později Opava si zpět vybojovaly prvoligovou příslušnost. Na poslední derby si jistě pamatujete. Fanoušci Baníku dostali k dispozici jen cca 300 vstupenek a tak se rozhodli, že ochozy Městského stadionu nenavštíví. Přesto do Opavy vyrazili ve velkém počtu a sešli se před branami stadionu v místním parku/sadu. Tentokrát se situace opakovat nebude a díky dohodě obou klubů a také nátlaku fanoušků dorazilo do Ostravy 1009 vstupenek. Chachaři se tak na stadion v Opavě podívají po 9 letech.

Co ještě víme o nedělním utkání? Tak například víme to, že policisté se na utkání připravují a trénovali zásah přímo v Opavě, přímo na stadionu. Víme také, že hrát se bude od 14. hodiny a že fanoušci Baníku z Ostravy vyrazí speciálním vlakem. Z opavského nádraží se pak společně přesunou na stadion.

Před tímto derby jsme oslovili fanoušky Baníku i Opavy s několika otázkami. Za Baník nám poskytl odpovědi pan L. a za druhou stranu, tedy opavskou se vyjádřil Hrubec a Oskar. Přečtete si tedy tyto krátké minirozhovory a pak se podívejte na fotografie a videa z roku 2016 + 2017, kdy se Slezské derby hrálo nejprve v Ostravě a poté již vzpomínané derby v Opavě.

1. Nedělní derby se kvapem blíží, je vyprodáno. Hostujícímu Baníku bylo tentokrát poskytnuto 1009 vstupenek, což je velký nárůst oproti minulému derby, kdy se fanoušci kvůli malému počtu vstupenek rozhodli zůstat před branami. Jak velkou zásluhu na tomto počtu mají fanoušci? A co si o tomto počtu myslíš?
L: 
Ano, je to velký nárůst a my za něj asi můžeme být rádi, pro některé to může být málo, 16% kapacity je na druhou stranu dost. Zásluhu na tom má hlavně klub, který tento počet vstupenek vyjednal.
Hrubec: Řekl bych, že zásadní. Už při posledním derby v Opavě jsme nabádali naše vedení, aby jim pustili alespoň 1000 vstupenek. Upozorňovali jsme je na to, co se díky tomu může dít v okolí stadionu. A nakonec se tak také stalo. Letos už si to zřejmě uvědomili a po konzultaci i s policií se rozhodli dát vstupenek více, což kvitujeme i my opavští fanoušci, protože konečně bude mít Slezské derby tu správnou atmosféru i v hledišti. 

2. Samozřejmě nechceme znát detaily, ale co vlastně můžeme od neděle čekat po ultras stránce?
L:
 Po ultras stránce se z naší strany nedají čekat zázraky, protože jsme různými zákazy značně omezeni. Od domácích čekám kartoniádu, ke které vybízí plný stadion a také nějakou malůvku i pyro. Ale nechme se překvapit.
Hrubec: :-) to momentálně opravdu neprozradím. Nějaké prezentace přichystané samozřejmě máme, ale víc zde nebudu zveřejňovat.

3. V čem je pro Tebe osobně toto derby výjimečné a co od něj očekáváš?
L: 
Pro mě je derby výjimečné v tom, že se (snad) poprvé podívám na stadion SFC zevnitř. Pohár mi nevyšel a ve druhé lize jsme na stadion nešli. Jak už jsem odpověděl v předchozí otázce, očekávám plný stadion, parádní jiskřivou atmosféru a vyhrocené dění okolo, tak jak to k takovým zápasům patří. Na hřišti věřím ve vítězství modrobílých barev.
Hrubec: Slezské derby je pro mě, stejně jako pro všechny fanoušky ve Slezsku ten největší zápas, který můžeme v lize zažít. Myslím si, že to je něco jiného než derby v Praze. Tím rozhodně nechci shazovat jeho kvalitu. Ale tady ve Slezsku je to derby více vyhecované. Přece jenom ta fanouškovská nenávist je zde mnohem silnější a cítit je opravdu na každém rohu. Nedokážu si třeba představit, že by někteří fanoušci Baníku a Opavy seděli na stadionu vedle sebe, nebo se třeba potkali po zápase v jedné hospodě a každý v klidu seděl u jiného stolu. Tento zápas je pro mě výjimečný především svou atmosférou. Na žádném jiném domácím zápase nezažijeme tolik fanoušků hostí v ulicích města a pak také na stadionu. Je to bitva se vším všudy a neskutečný adrenalin. Od derby očekávám souboje v ulicích, vynikající kulisu, vzájemné narážky obou táborů, odmakaný výkon našich hráčů na hřišti, červenou kartu pro Baroše a samozřejmě tři body pro Opavu. :-)


1a. S nadsázkou bych si Tě dovolil označit za „pamětníka“. Mohu Tě proto poprosit, abys malinko zavzpomínal? Kolik derby Baníku s Opavou jsi již zažil? Které Ti nejvíce utkvělo v paměti?  V čem jsou pro Tebe tato střetnutí výjimečná? 
Oskar: 
Tak tahle otázka mě celkem zaskočila,protože ani přesně nevím,kolik jich bylo 🙂15?,ale nevynechal jsem samozřejmě ani jedno. 😉
Jednoznačně nejlepší bylo pohárové derby v roce 2009 u nás, kdy došlo k několika větším či menším střetům před utkáním cestou na stadion. K náběhu opavsko-wroclawské koalice na sektor hostí přes hřiště. K náběhu stejné koalice na vycházející chachary ze stadionu. Konče rozehnaním menších i větších v tu dobu už hlavně díky PČR roztroušených skupin domácích kompletně zformovanými chachary, kterých bylo opravdu mnoho.
Povedené bylo i třetí derby v Ostravě (rok 97 nebo 98). Na 1. nás bylo přes 6.000, na 2.cca 400 a na třetím už jen tak 30,ale konkrétních. Chachaři na nás naběhli přímo na stadioně u našeho stánku s občerstvení hned ze dvou stran. Samozřejmě měli navrch, ale svou kůži jsme nedali lacino. A i poslední z roku 2016 v Opavě, kdy se střetly po utkání v ulicích několikaset členné davy.
Vyjímečná jsou tato střetnutí tím nábojem, napětím, které je cítit v celém městě, na každém kroku, stále více a více rostoucí nenávistí, adrenalin na maximálních hodnotách. Výjimečná atmosféra v hledišti, spousta ultras prlodukcí. Prostě vše,co má opravdové derby mít;-)

2a. Nedělní derby se rychle blíží, očekávání jsou velká. Co konkrétně od tohoto střetnutí očekáváš Ty a jak se na něj těšíš?

Oskar: Já očekávám oboustranně výbornou diváckou kulisu. Souboj fanoušků na tribunách v supportu, ultras prezentacích, dobrý fotbal s obrovskou dávkou emocí a snad i nějaké to zpestření zainteresovaných lidí v ulicích, i když se obávám, že právě v ulicích bude vládnout náš společný nepřítel, který bude brutálně přemnožený ☹
Jinak se samozřejmě strašně těším. Pro mě osobně to vždy bylo a bude utkání roku!

 

A co Vy? Těšíte se na nedělní utkání?


 

14. 9. 2016 - FC Baník Ostrava - SFC Opava 3:0
(počet diváků: 12.111)

Na obrázku může být: stadión, tráva a venkuNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a sportující lidéNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNení dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: stadión, dav a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, dav, stadión a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, dav, stadión, fotbal a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a venkuNení dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, oheň a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí

18. 3 2018 SFC Opava - FC Baník Ostrava 0:1
(počet diváků: 5.448)

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a venkuNa obrázku může být: stadión, tráva a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a stadiónNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, strom, tráva a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, strom, dav, venku a přírodaNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNa obrázku může být: 1 osoba, stojí a venku

Autor: ddShare |
Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Pustá Polom 11. 11. 2018, neděle, 21:31 + 0 - 0
  SFC1907: Tak jestli nás budete doma porážet jako doteď, čili jednou za 22 let, tak my to nějak přežijem :-)
 • Slezský FC Opava SFC1907 11. 11. 2018, neděle, 16:30 + 0 - 0
  Hehe kucí Ostravští :)
 • FC Baník Ostrava Mat1922 11. 11. 2018, neděle, 08:50 + 0 - 0
  Ja mam rad Jumpstyle.Ale at nedopadnes jak vcera Genzer:-)
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 10. 11. 2018, sobota, 17:36 + 0 - 0
  Dobře Liborku,už ani ň.Blbosti nechme na zítřek
 • Slezský FC Opava BIBOL 10. 11. 2018, sobota, 16:16 + 0 - 0
  JagerndorfSFC: zbytečně tu píšeš takové blbosti.
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 10. 11. 2018, sobota, 16:04 + 0 - 0
  Mate,pobavil si :D Trocha humoru neuškodí,před zítřejší ......třeba dejme tomu čaji o páté.Čaje zítra bude hodně :-) Pamatuješ jak jsme si před časem psali o těch tancích?Vyzveš mně zítra k tanečku? Já se na zítřejší taneční těším
 • FC Baník Ostrava Mat1922 10. 11. 2018, sobota, 15:19 + 0 - 0
  ...napsal Jagerndorf,ktery v case utkani bude zabarikadovan v byte,oden v maskacich a s umelym detskym samopalkem na hrudi pozoruje pres stazene zaluzie cvrkot v ulicich:-) Pozor!Chachari jsou zase tady fandi Ostrave,nikdo jim nebude branit v ......:-)
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 10. 11. 2018, sobota, 13:57 + 0 - 0
  Zhruba za 24 hodin ......si každý dosaďte podle sebe ať už jste Fans,Ultras nebo Hools.
 • Slezský FC Opava SFC1907 9. 11. 2018, pátek, 20:22 + 0 - 0
  SilesiaPride 1400 lístku je paráda nemyslím to špatně... Samozřejmě záleží na termínu a kde budem v tabulce, ale 1400 si myslím, že u nás je reálné, když to pořádně hecnem viz Sparta
 • FC Baník Ostrava SilesiaPride 9. 11. 2018, pátek, 19:06 + 0 - 0
  SFC1907 Ale tak zas nebuď naivní a ruku na srdce zas takový počet vás více nebude pokud naplníte 1400hlav tak to bude fakt plus mínus strop.
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 9. 11. 2018, pátek, 17:44 + 0 - 0
  Ostravsko-Opavská operace.
 • Slezský FC Opava SFC1907 9. 11. 2018, pátek, 16:30 + 0 - 0
  Jo,ale ve středu a ve 2 lize...
 • FC Baník Ostrava Mat1922 9. 11. 2018, pátek, 16:28 + 0 - 0
  lamich,tak 1400 vam bude stacit urcite.Pokud si matne vzpominam,tak naposledy vas bylo v Ove pres 900?
 • bez klubu acab1 9. 11. 2018, pátek, 12:00 + 0 - 0
  eskadrona : nedělej z komára velblouda. Vždy se rozhodovalo na stadioně anebo v ulicích, nikdy na internetu. Tak to vždy bylo a snad i vždy bude.
 • Slezský FC Opava misch 9. 11. 2018, pátek, 11:42 + 0 - 0
  bohužel fungující oficiální ultras stránku opava nemá
 • Slezský FC Opava misch 9. 11. 2018, pátek, 11:39 + 0 - 0
  eskadrona: diskuze sfc.4fan.cz je čistě normální malý vzorek internetové diskuzní populace, nikoliv zdravého jádra fanoušků, navíc tam pár volů přispívá i pod různými přezdívkami. Na facebooku je to podobné. Nesoudím klub a jeho fans podle komentářů, to bych taky mohl napsat, že nejlepší fans má Dukla, protože nemá blbce na internetu.
 • Slezský FC Opava lamich 9. 11. 2018, pátek, 11:02 + 0 - 0
  web sfc.4fan asi může vzbuzovat spoustu negativních komentů, ale na druhou stranu zkoušel jsem najít nějaké oficiální ultra weby fanouškovsky velkých klubů, kde může každý veřejně přispívat a nepodařilo se mi žádný takový web najít, tak pokud nějaký je, tak mě opravte. Většina se přesunula na sociální sítě a tam ty některé výblitky jsou mnohem větší masakr a hlavně je to skoro ve stejném duchu, což myslím, že na sfc.4fan se vyskytnou i smysluplné a normální komenty, ale to není téma na tyto stránky a každý má na to svůj pohled.
 • bez klubu eskadrona 9. 11. 2018, pátek, 09:47 + 0 - 0
  s77: Já nikoho nejebu, neurážím, fandů SFC si vážím a v mým žebříčku jsou v pomyslný top pětce scény! Jen mne zaráží, kde se v Opavě bere takovy množství dementů, ktery se realizují na tom pseudo-webu. Stačí?
 • FC Baník Ostrava capekpico 9. 11. 2018, pátek, 09:43 + 0 - 0
  Nikdy jsem nepovažoval Opavu za rivala č.1, spíš tak někde ve trojce. Nicméně poslední roky, to už tak asi není. Už jen když vidím to šílenství, měsíc do zápasu a hecování jede na 120%. V kaj jaké male dědině jsou malůvky, které zdraví našeho rivala. Co se týče webu scf4fan, vůbec bych se tím nezabýval. Mezi námi chachary je taky spoustu velkohubých mistrů. Viz. zápas z jara, jebat, jebat a pak se strachy pochcat...
 • Slezský FC Opava s77 9. 11. 2018, pátek, 09:37 + 0 - 0
  Eskadrona: dokud nepřiznáš, komu fandíš, tak jsi stejný anonymní trol jako ti chytráci na sfc4fan a nestojí za to ti odpovídat.
 • bez klubu eskadrona 9. 11. 2018, pátek, 09:19 + 0 - 0
  FRmarkEE: Věř, že není. Podobný výblitky v takový míře směrem k hostům a zbožným přáním o zmlácení fízly jsem u nikoho jinyho než u Opavy ještě nezaznamenal. Btw: Jakej je oficiální web ultras SFC?
 • FC Baník Ostrava FRmarkEE 9. 11. 2018, pátek, 09:08 + 0 - 0
  Ten náběh 9 let zpět na výcházející chachary ze stadionu byl celkem mazec. Ze tmy vybíhající a utočící horda SFC a Slasku na první vycházející chachary. Následně policejní dostihy a odpalování všemožné policejní pyrotechniky. Solidní chaoz. To vše v kvalitní tmě městkých sadů :) eskadrona : to bych neřešil, ono to bohužel je fakt všude stejné, jen ve slezsku to je v menší míře ,ale je. Minimálně určitě ne to ,že si přejí aby na nás pršelo , za mě to je spíše usměvné :))
 • bez klubu eskadrona 9. 11. 2018, pátek, 08:27 + 1 - 0
  lamich: já vám přeji, aby vám to nezkurvili vaši normálové třeba tleskáním fízlům a dalšími zvěrstvy, protože když čtu ten odpad na sfc4fan.cz, kde fanoušci Opavy fandí fízlům, ať nakládaj chacharům nebo aby pršelo a Baník na háčkách zmokl, tak je mi opravdu zle. on je to sice jen hloupej internet, ale bohužel to nějakou vypovídající hodnotu má, jak asi smýšlí opavskej normál. A argument: vždyť to píší normálové všude, je lichej. věřte, že toto je fakt extrém. Je mi líto ultras a chuligánky SFC, že jim tolik dementů dělá ostudu.
 • Slezský FC Opava lamich 8. 11. 2018, čtvrtek, 22:07 + 0 - 0
  Vzhledem k poslednímu výjezdu na Baník před nádstavbou mám za to, že 750 lístků bude pro nás určitě málo. Tak snad klapne těch 1400, ale to není asi momentálně aktuální téma. Je moc fajn, že se objevíte v hledišti v takovém počtu aspoň se ukáže v přímé konfrontaci jak na to z pohledu fanouška opravdu jsme. Neměli jsem hodně dlouho možnost takové konfrontace přímo v hledišti s klubem s takovými fanoušky.
 • Slezský FC Opava zetko 8. 11. 2018, čtvrtek, 21:52 + 0 - 0
  četl jsem jak probihal u vás prodej zbylych listku. Docela mazec :-)
 • FC Baník Ostrava Frydečak 8. 11. 2018, čtvrtek, 20:59 + 0 - 0
  Tak to maš fajne, ty pazgřivče Opavsky. Já už zuby nemám. Ale nedělejme z toho komedii....., v neděli naviděnou.
 • FC Baník Ostrava Kyby 8. 11. 2018, čtvrtek, 20:45 + 0 - 0
  SFC 1907: Ano, už teď jsme se bavili s vedením o tom, že pokud vám nebude stačit 750 (dnešní kapacita sektoru pro hosty), zvětší se tak, jak byl předtím (cca 1400). Pro ostatní zápasy byl zbytečně velký a ubíral kapacitu nám, když bylo vyprodáno...
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 8. 11. 2018, čtvrtek, 20:34 + 0 - 0
  Frydečak: Chrániče na zuby mám vždy připravené bo zuby mám jen jedny a rány přijmu i rozdám ty nehte.
 • FC Baník Ostrava Frydečak 8. 11. 2018, čtvrtek, 20:26 + 0 - 0
  Tak nerypej, bo dostaneš po pysku. Jsem zvědavý, zda toto derby bude mít alespoň za nehet ohlasů, jako měl zápas století mezi Madridem a Plzní.......
 • Slezský FC Opava SFC1907 8. 11. 2018, čtvrtek, 19:53 + 0 - 0
  Bude to mazec :) Jen doufám, že baník k nám na jaře taky bude velkorysí s lístkama... Myslím, že letos zmenšili sektor hostu :(
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 8. 11. 2018, čtvrtek, 19:48 + 0 - 0
  Kyby:Přesně na podobnou odpověď či reakci jsem čekal,můj příspěvek splnil účel.Rýpnout si tady je nic co včil přijde v Troppau. Ale sere mně,že už není v Opavě kapacita 15.000 jako kdysi.Na stání to bylo nejlepší.Ty sedačky všude a snížená kapacita od té doby je škoda pro atmosféru a vůbec.Si vem,že ted kdyby se to přepočítalo na těch 16% co jste dostali letos z kapacity na tehdejších 15.000 tak by vás tam bylo v nedělu 2400 a to by byl teprv hukot v 15.000 kotli.Ještě mít tak zastřešenou celou tribunu H v Opavě,hned by se zlepšila akustika o level výše.Co tak vím,mělo by se to v budoucnu zastřešit.
 • Slezský FC Opava misch 8. 11. 2018, čtvrtek, 19:33 + 0 - 0
  tak snad bude na stadionu skvělá atmosféra a bojovníci se čestně utkají jen mimo stadion
 • FC Baník Ostrava Kyby 8. 11. 2018, čtvrtek, 19:25 + 0 - 0
  J: Ale my nejsme z Moravy, klub má sídlo ve Slezsku (momentálně se staví nové,vedení klubu se do něj bude zpět stěhovat) na Bazalech. Ve Vítkovicích doma nejsme a nebudeme a všichni doufáme, že se jednou vrátíme na Slezsko...slovo "bezdomovci" je přesnější. Taky jsem vás nepovažoval větší část podzimu za brněnský klub :-)
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 8. 11. 2018, čtvrtek, 18:49 + 0 - 0
  Všeci proti všem!I normálové bojují. Tohle je válka o SLEZSKO!Jiná mentalita než celý zbytek Čech a Moravy.Tohle se nezažije a neuvidí nikde jinde.Dobré rozhovory a odpovědi jak od nás z hlavního města Slezska Opavy tak z Vítkovic z Moravy. Jägerndorf vždy po boku SFC.
clbannerVidea

PODZIM 2018


další videa >
Blog fanoušků & Špionáž
Superclásico po evropsku 12. 12. 2018, středa, 21:30

Superclásico po evropsku


Blog fanoušků: SK Rapid Wien... 29. 11. 2018, čtvrtek, 17:50

Blog fanoušků: SK Rapid Wien...


Blog fanoušků: PASEKY ULTRAS... 29. 10. 2018, pondělí, 13:45

Blog fanoušků: PASEKY ULTRAS...

další články >
Odkazy z jiných webů
65. VÝROČÍ MODROBÍLÉ ŠLECHTY 9. 12. 2018, neděle, 05:20

65. VÝROČÍ MODROBÍLÉ ŠLECHTY


Předstírali výměnu kola, v kuklách pak přepadli auto s opavs... 10. 10. 2018, středa, 18:35

Předstírali výměnu kola, v kuklách pak přepadli auto s opavs...


Lvíčata v Jablonci (VLAJKONOŠI) - pohled z KV 2. 10. 2018, úterý, 18:59

Lvíčata v Jablonci (VLAJKONOŠI) - pohled z KV

další odkazy >
Nejčtěnější články měsíce
V roce 2018 si připsal 33 vý... 5. 1. 2019, sobota, 20:45

V roce 2018 si připsal 33 vý...


19 nejlepších zápasů podzimn... 2. 1. 2019, středa, 21:25

19 nejlepších zápasů podzimn...


Veteranos Pirates žádají ods... 19. 12. 2018, středa, 09:08

Veteranos Pirates žádají ods...

Komentáře
včera, 22:26 - Frydečak
Cestovatel: Tak to já jsem si ...
včera, 21:37 - Frydečak
Kostič: Já jsem jej možnost si...
včera, 00:29 - Kostič
Já byl na vodním polu v Barcel...
včera, 00:06 - Cestovatel
Frydečák: I já děkuji za zajím...
16. 1. 2019, středa, 21:48 - Frydečak
Jestli Ti mohu doporučit zajím...
všechny komentáře >
Diskuse
14. 10. 2017, sobota, 21:35 - supporters.cz
Dobrý den, tipovačku jsme byli nuceni &u
9. 10. 2017, pondělí, 20:24 - wawe48
Marsellus Wallace: Posílal jsem i email
9. 10. 2017, pondělí, 15:06 - Marsellus Wallace
Bude se tipovačka někdy vyhodnocovat? Nerad byc
30. 9. 2017, sobota, 14:06 - sigmicka
Tak děláte si prdel ne ? Tipování na kolo uzavřeno
24. 9. 2017, neděle, 21:56 - wawe48
Jak to bude s výhrou v tipovačce za minu
celá diskuze >
clbanner
Speciály
Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace